Otwórz menu główne

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2008/2009)

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2008/2009 - 52. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Puchar Polski 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 10.09.2008 - 08.03.2009
Sezon LII
Miejsce finału Kielce
Liczba drużyn 37
Zdobywca Pucharu PGE Skra Bełchatów

System rozgrywekEdytuj

Rozgrywki składały się z 5 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z I, II i III lig. Drużyny, które zwyciężyły w 5. rundzie zagrały w VI rundzie razem z zespołami z Plusligi z miejsc 5-10. po 9. kolejkach rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach rozstawione były kolejne 4 najlepsze zespoły Plusligi.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Plusliga
10 drużyn
Jastrzębie Borynia ćwierćfinał
Mlekpol AZS Olsztyn finał
Wkręt-met AZS Częstochowa ćwierćfinał
PGE Skra Bełchatów zwycięzca
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle półfinał
AZS Politechnika Warszawska 6. runda
Resovia półfinał
KS Jadar Radom ćwierćfinał
Trefl Gdańsk 6. runda
Delecta Bydgoszcz ćwierćfinał
I liga
10 drużyn
BBTS Bielsko-Biała 6. runda
Orzeł Międzyrzecz 3. runda
Avia Świdnik 5. runda
GTPS Gorzów Wielkopolski 5. runda
MKS MOS Będzin 3. runda
Siatkarz Wieluń 6. runda
Energetyk Jaworzno 3. runda
AZS Stal Nysa 4. runda
Gwardia Wrocław 4. runda
Parkiet Hajnówka 3. runda
niższe ligi
17 drużyn
Mlekpol Grajewo r. wstępna
Ślepsk Augustów 1. runda
Ósemka Siedlce 4. runda
Wilga Garwolin 1. runda
UKS OPP Powiat Kołobrzeg 1.runda
Krispol Września 2. runda
Skra II Bełchatów 2. runda
Czarni Rząśnia 1. runda
Victoria Wałbrzych 1. runda
Rosiek Syców 4. runda
Sudety Kamienna Góra 2. runda
Lechia Tomaszów Maz. 1. runda
Fart Kielce 3. runda
Wanda Enion Kraków 3. runda
AZS Politechnika Krakowska 1. runda
GKS Perła Telatyn 1. runda
Volley Rybnik 2. runda

RozgrywkiEdytuj

Runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.09.2008 Mlekpol Grajewo 0:3 Ślepsk Augustów 7:25, 9:25, 21:25

I rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.09.2008 Ósemka Siedlce 3:1 Wilga Garwolin 25:20, 15:25, 25:19, 25:21
13.09.2008 Powiat Kołobrzeski 0:3 Krispol Września walkower
13.09.2008 Skra II Bełchatów 3:0 Czarni Rząśnia 25:17, 25:17, 25:18
13.09.2008 Victoria Wałbrzych 1:3 Rosiek Syców 25:18, 23:25, 21:25, 20:25
13.09.2008 Ślepsk Augustów 2:3 Sudety Kamienna Góra 17:25, 22:25, 27:25, 25:19, 20:22
13.09.2008 Lechia Tomaszów Maz. 0:3 Fart Kielce 20:25, 22:25, 17:25
13.09.2008 Wanda Kraków 3:2 AZS Politechnika Krakowska 25:22, 21:25, 25:23, 11:25, 15:10
13.09.2008 GKS Perła Telatyn 0:3 Volley Rybnik 25:27, 13:25, 22:25

II rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.09.2008 Krispol Września 0:3 Ósemka Siedlce 23:25, 19:25, 15:25
20.09.2008 Skra II Bełchatów 1:3 Rosiek Syców 25:22, 22:25, 21:25, 23:25
20.09.2008 Fart Kielce 3:1 Sudety Kamienna Góra 25:17, 25:20, 16:25, 25:18
20.09.2008 Wanda Kraków 3:2 Volley Rybnik 18:25, 25:23, 21:25, 25:22, 15:10

III rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.10.2008 BBTS Bielsko-Biała 3:0 Orzeł Międzyrzecz 25:23, 25:20, 25:22
15.10.2008 Ósemka Siedlce 3:1 Energetyk Jaworzno 25:21, 23:25, 25:12, 25:11
15.10.2008 Avia Świdnik wolny los  
15.10.2008 Rosiek Syców wolny los  
15.10.2008 Parkiet Hajnówka 1:3 GTPS Gorzów Wlkp. 25:27, 25:20, 21:25, 21:25
15.10.2008 Fart Kielce 1:3 AZS Nysa 25:22, 21:25, 23:25, 16:25
15.10.2008 Wanda Enion Kraków 0:3 Gwardia Wrocław  
15.10.2008 MKS MOS Będzin 0:3 Siatkarz Wieluń 18:25, 23:25, 16:25

IV rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.10.2007 Ósemka Siedlce 2:3 BBTS Bielsko-Biała 20:25, 25:23, 13:25, 25:17, 8:15
29.10.2007 Rosiek Syców 1:3 Avia Świdnik  
29.10.2007 GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 AZS Nysa 25:21, 25:18, 25:19
29.10.2007 Siatkarz Wieluń 3:1 Gwardia Wrocław 25:22, 19:25, 31:29, 25:18

V rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.11.2008 BBTS Bielsko-Biała 3:2 Avia Świdnik 25:23, 25:23, 26:28, 22:25, 15:13
03.12.2008 GTPS Gorzów Wlkp. 0:3 Siatkarz Wieluń 24:26, 14:25, 24:26
19.11.2008 Avia Świdnik 0:3 BBTS Bielsko-Biała 27:29, 23:25, 24:26
03.12.2008 Siatkarz Wieluń 1:3 GTPS Gorzów Wlkp. 27:25, 27:29, 21:25, 17:25

VI rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:19, 25:14, 25:19
28.01.2009 BBTS Bielsko-Biała 0:3 Jastrzębski Węgiel 22:25, 13:25, 18:25
07.01.2009 AZS Politechnika Warszawska 2:3 Jadar Radom 25:21, 25:21, 21:25, 17:25, 17:19
28.01.2009 Jadar Radom 2:3 AZS Politechnika Warszawska 25:21, 36:38, 25:21, 22:25, 13:15
07.01.2009 Delecta Bydgoszcz 3:1 Trefl Gdańsk 25:15, 25:17, 21:25, 25:19
28.01.2009 Trefl Gdańsk 1:3 Delecta Bydgoszcz 25:18, 19:25, 16:25, 23:23
07.01.2009 AZS Częstochowa 0:3 Siatkarz Wieluń 22:25, 15:25, 21:25
28.01.2009 Siatkarz Wieluń 0:3 AZS Częstochowa 13:25, 22:25, 18:25

ĆwierćfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.02.2009 Skra Bełchatów 3:0 Jastrzębski Węgiel 25:16, 25:16, 25:23
25.02.2009 Jastrzębski Węgiel 3:2 Skra Bełchatów 24:26, 27:25, 22:25, 25:20, 15:8
04.02.2009 Resovia Rzeszów 3:0 Jadar Radom 25:19, 25:23, 25:16
25.02.2009 Jadar Radom 0:3 Resovia Rzeszów 28:30, 20:25, 19:25
04.02.2009 Delecta Bydgoszcz 2:3 AZS Olsztyn 25:23, 25:22, 21:25, 23:25, 13:15
25.02.2009 AZS Olsztyn 3:1 Delecta Bydgoszcz 27:25, 19:25, 25:22, 25:23
04.02.2009 AZS Częstochowa 3:2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:22, 16:25, 25:21, 17:25, 15:13
25.02.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 AZS Częstochowa 25:21, 25:21, 25:16

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03.2009 Skra Bełchatów 3:0 Resovia Rzeszów 25:20, 25:23, 25:16
AZS Olsztyn 3:2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 18:25, 25:22, 25:15, 22:25, 15:13

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03.2009 Skra Bełchatów 3:0 AZS Olsztyn 25:20, 25:21, 25:20

Zobacz teżEdytuj