Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2008/2009)

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2008/2009 - 52. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Puchar Polski 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Logotyp
Miejsce turnieju finałowego w Hali Legionów w Kielcach
Szczegóły
Państwo

 Polska

Organizator

PZPS, PLPS

Edycja

LII

Liczba zespołów

37

Termin

10.09.2008 - 08.03.2009

Zwycięzca

PGE Skra Bełchatów

System rozgrywek

edytuj

Rozgrywki składały się z 5 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z I, II i III lig. Drużyny, które zwyciężyły w 5. rundzie zagrały w VI rundzie razem z zespołami z Plusligi z miejsc 5-10. po 9. kolejkach rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach rozstawione były kolejne 4 najlepsze zespoły Plusligi.

Drużyny uczestniczące

edytuj

Rozgrywki

edytuj

Runda wstępna

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.09.2008 Mlekpol Grajewo 0:3 Ślepsk Augustów 7:25, 9:25, 21:25

I runda

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.09.2008 Ósemka Siedlce 3:1 Wilga Garwolin 25:20, 15:25, 25:19, 25:21
13.09.2008 Powiat Kołobrzeski 0:3 Krispol Września walkower
13.09.2008 Skra II Bełchatów 3:0 Czarni Rząśnia 25:17, 25:17, 25:18
13.09.2008 Victoria Wałbrzych 1:3 Rosiek Syców 25:18, 23:25, 21:25, 20:25
13.09.2008 Ślepsk Augustów 2:3 Sudety Kamienna Góra 17:25, 22:25, 27:25, 25:19, 20:22
13.09.2008 Lechia Tomaszów Maz. 0:3 Fart Kielce 20:25, 22:25, 17:25
13.09.2008 Wanda Kraków 3:2 AZS Politechnika Krakowska 25:22, 21:25, 25:23, 11:25, 15:10
13.09.2008 GKS Perła Telatyn 0:3 Volley Rybnik 25:27, 13:25, 22:25

II runda

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.09.2008 Krispol Września 0:3 Ósemka Siedlce 23:25, 19:25, 15:25
20.09.2008 Skra II Bełchatów 1:3 Rosiek Syców 25:22, 22:25, 21:25, 23:25
20.09.2008 Fart Kielce 3:1 Sudety Kamienna Góra 25:17, 25:20, 16:25, 25:18
20.09.2008 Wanda Kraków 3:2 Volley Rybnik 18:25, 25:23, 21:25, 25:22, 15:10

III runda

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.10.2008 BBTS Bielsko-Biała 3:0 Orzeł Międzyrzecz 25:23, 25:20, 25:22
15.10.2008 Ósemka Siedlce 3:1 Energetyk Jaworzno 25:21, 23:25, 25:12, 25:11
15.10.2008 Avia Świdnik wolny los  
15.10.2008 Rosiek Syców wolny los  
15.10.2008 Parkiet Hajnówka 1:3 GTPS Gorzów Wlkp. 25:27, 25:20, 21:25, 21:25
15.10.2008 Fart Kielce 1:3 AZS Nysa 25:22, 21:25, 23:25, 16:25
15.10.2008 Wanda Enion Kraków 0:3 Gwardia Wrocław  
15.10.2008 MKS MOS Będzin 0:3 Siatkarz Wieluń 18:25, 23:25, 16:25

IV runda

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.10.2007 Ósemka Siedlce 2:3 BBTS Bielsko-Biała 20:25, 25:23, 13:25, 25:17, 8:15
29.10.2007 Rosiek Syców 1:3 Avia Świdnik  
29.10.2007 GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 AZS Nysa 25:21, 25:18, 25:19
29.10.2007 Siatkarz Wieluń 3:1 Gwardia Wrocław 25:22, 19:25, 31:29, 25:18

V runda

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.11.2008 BBTS Bielsko-Biała 3:2 Avia Świdnik 25:23, 25:23, 26:28, 22:25, 15:13
03.12.2008 GTPS Gorzów Wlkp. 0:3 Siatkarz Wieluń 24:26, 14:25, 24:26
19.11.2008 Avia Świdnik 0:3 BBTS Bielsko-Biała 27:29, 23:25, 24:26
03.12.2008 Siatkarz Wieluń 1:3 GTPS Gorzów Wlkp. 27:25, 27:29, 21:25, 17:25

VI runda

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:19, 25:14, 25:19
28.01.2009 BBTS Bielsko-Biała 0:3 Jastrzębski Węgiel 22:25, 13:25, 18:25
07.01.2009 AZS Politechnika Warszawska 2:3 Jadar Radom 25:21, 25:21, 21:25, 17:25, 17:19
28.01.2009 Jadar Radom 2:3 AZS Politechnika Warszawska 25:21, 36:38, 25:21, 22:25, 13:15
07.01.2009 Delecta Bydgoszcz 3:1 Trefl Gdańsk 25:15, 25:17, 21:25, 25:19
28.01.2009 Trefl Gdańsk 1:3 Delecta Bydgoszcz 25:18, 19:25, 16:25, 23:23
07.01.2009 AZS Częstochowa 0:3 Siatkarz Wieluń 22:25, 15:25, 21:25
28.01.2009 Siatkarz Wieluń 0:3 AZS Częstochowa 13:25, 22:25, 18:25

Ćwierćfinały

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.02.2009 Skra Bełchatów 3:0 Jastrzębski Węgiel 25:16, 25:16, 25:23
25.02.2009 Jastrzębski Węgiel 3:2 Skra Bełchatów 24:26, 27:25, 22:25, 25:20, 15:8
04.02.2009 Resovia Rzeszów 3:0 Jadar Radom 25:19, 25:23, 25:16
25.02.2009 Jadar Radom 0:3 Resovia Rzeszów 28:30, 20:25, 19:25
04.02.2009 Delecta Bydgoszcz 2:3 AZS Olsztyn 25:23, 25:22, 21:25, 23:25, 13:15
25.02.2009 AZS Olsztyn 3:1 Delecta Bydgoszcz 27:25, 19:25, 25:22, 25:23
04.02.2009 AZS Częstochowa 3:2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:22, 16:25, 25:21, 17:25, 15:13
25.02.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 AZS Częstochowa 25:21, 25:21, 25:16

Półfinały

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03.2009 Skra Bełchatów 3:0 Resovia Rzeszów 25:20, 25:23, 25:16
AZS Olsztyn 3:2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 18:25, 25:22, 25:15, 22:25, 15:13

Finał

edytuj
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03.2009 Skra Bełchatów 3:0 AZS Olsztyn 25:20, 25:21, 25:20

Zobacz też

edytuj