Otwórz menu główne

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2009/2010 - 53. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 12.09.2009 - 24.01.2010
Sezon LIII
Miejsce finału Bydgoszcz
Liczba drużyn 33
Zdobywca Pucharu Jastrzębski Węgiel

System rozgrywekEdytuj

Rozgrywki składały się z 5 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z I, II i III lig. Drużyny, które zwyciężyły w 5. rundzie zagrały w VI rundzie razem z zespołami z Plusligi z miejsc 5-10. po 9. kolejkach rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach rozstawione były kolejne 4 najlepsze zespoły Plusligi.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Plusliga
10 drużyn
Jastrzębski Węgiel zwycięzca
AZS UWM Olsztyn ćwierćfinał
Domex Tytan AZS Częstochowa 6. runda
PGE Skra Bełchatów ćwierćfinał
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle półfinał
AZS Politechnika Warszawska 6. runda
Asseco Resovia finał
Jadar Radom 6. runda
Delecta Bydgoszcz półfinał
Pamapol Siatkarz Wieluń ćwierćfinał
I liga
10 drużyn
BBTS Bielsko-Biała 4. runda
Avia Świdnik 4. runda
GTPS Gorzów Wielkopolski 3. runda
Energetyk Jaworzno 3. runda
AZS Stal Nysa 4. runda
Fart Kielce 6. runda
Trefl Gdańsk 5. runda
Parkiet Hajnówka 3. runda
Ślepsk Suwałki 3. runda
Morze Bałtyk Szczecin 5. runda
niższe ligi
13 drużyn
KPS Skra Bełchatów 2. runda
Czarni Rząśnia 1. runda
MMKS Łęczyca 3. runda
Żubr Białowieża 2. runda
Perła Telatyn 1. runda
Wilga Garwolin 4. runda
As Białołeka 1. runda
Wanda Kraków 1. runda
MKS MOS Będzin ćwierćfinał
Politechnika Opolska 2. runda
Grześki Kalisz 2. runda
AZS Zielona Góra 1. runda
Rosiek Syców 3. runda

RozgrywkiEdytuj

I rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.09.2009 KPS Skra Bełchatów 3:1 Czarni Rząśnia 26:24, 18:25, 25:22, 25:20
12.09.2009 MMKS Łęczyca wolny los  
12.09.2009 Żubr Białowieża 3:0 Perła Telatyn 25:21, 25:23, 25:20
12.09.2009 Wilga Garwolin 3:1 AS Białołeka 25:22, 25:22, 19:25, 25:22
12.09.2009 Wanda Kraków 0:3 MKS MOS Będzin 19:25, 22:25, 20:25
12.09.2009 Politechnika Opolska wolny los  
12.09.2009 Grześki Kalisz 3:0 AZS Zielona Góra 25:16, 25:19, 25:15
12.09.2009 Rosiek Syców wolny los  

II rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.09.2009 MMKS Łęczyca 3:1 KPS Skra Bełchatów 25:22, 25:18, 8:25, 25:14
19.09.2009 Żubr Białowieża 0:3 Wilga Garwolin 20:25, 17:25, 25:27
19.09.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Politechnika Opolska 23:25, 25:22, 25:23, 25:19
19.09.2009 Grześki Kalisz 2:3 Rosiek Syców 15:25, 25:22, 25:19, 19:25, 13:15

III rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2009 Avia Świdnik wolny los  
07.10.2009 MMKS Łęczyca 0:3 Fart Kielce 17:25, 10:25, 15:25
07.10.2009 Ślepsk Suwałki 0:3 Trefl Gdańsk 20:25, 21:25, 20:25
07.10.2009 Wilga Garwolin 3:0 Pronar Hajnówka 28:26, 25:22, 25:20
07.10.2009 BBTS Bielsko-Biała wolny los  
07.10.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Energetyk Jaworzno 30:28, 25:19, 31:33, 25:21
07.10.2009 Rosiek Syców 1:3 AZS PWSZ Nysa 25:22, 16:25, 24:26, 22:25
07.10.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:2 GTPS Gorzów Wlkp. 25:18, 19:25, 20:25, 25:23, 15:12

IV rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.10.2009 Fart Kielce 3:0 Avia Świdnik 25:20, 25:15, 25:20
28.10.2009 Wilga Garwolin 1:3 Trefl Gdańsk 27:29, 17:25, 25:23, 18:25
28.10.2009 MKS MOS Będzin 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:22, 25:17, 25:20
28.10.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 AZS PWSZ Nysa 25:23, 26:24, 25:23

V rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 Fart Kielce 3:1 Trefl Gdańsk 25:21, 26:24, 20:25, 25:15
09.12.2009 Trefl Gdańsk 3:1 Fart Kielce 18:25, 25:15, 25:22, 25:21
02.12.2009 Morze Bałtyk Szczecin 1:3 MKS MOS Będzin 21:25, 25:23, 22:25, 23:25
09.12.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Morze Bałtyk Szczecin 25:16, 24:26, 25:17, 25:21

VI rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.12.2009 Fart Kielce 1:3 Asseco Resovia Rzeszów 22:25, 26:24, 29:31, 21:25
19.12.2009 AZS Politechnika Warszawska 1:3 Pamapol Siatkarz Wieluń 24:26, 26:24, 22:25, 22:25
19.12.2009 AZS UWM Olsztyn 3:2 Jadar Radom 24:26, 25:23, 25:11, 15:25, 15:12
19.12.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Domex Tytan AZS Częstochowa 25:21, 25:22, 25:27, 26:24

ĆwierćfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.12.2009 Resovia Rzeszów 3:0 Skra Bełchatów 25:21, 25:22, 25:23
03.01.2010 Skra Bełchatów 3:1 Resovia Rzeszów 26:24, 21:25, 27:25, 25:20
23.12.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 AZS UWM Olsztyn 25:21, 25:22, 25:13
03.01.2010 AZS UWM Olsztyn 1:3 Jastrzębski Węgiel 20:25, 21:25, 26:24, 23:25
23.12.2009 Delecta Bydgoszcz 1:3 Pamapol Siatkarz Wieluń 29:27, 20:25, 19:25, 23:25
03.01.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 0:3 Delecta Bydgoszcz 21:25, 29:31, 23:25
23.12.2009 MKS MOS Będzin 0:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 15:25, 14:25, 16:25
03.01.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 MKS MOS Będzin 20:25, 25:14, 25:20, 25:17

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.02.2010 Resovia Rzeszów 3:1 Delecta Bydgoszcz 25:20, 25:23, 14:25, 25:20
Jastrzębski Węgiel 3:0 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:21, 29:27, 25:18

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.02.2010 Resovia Rzeszów 2:3 Jastrzębski Węgiel 22:25, 25:22, 23:25, 25:22, 13:15

Zobacz teżEdytuj