Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2009/2010 - 53. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Puchar Polski 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 12.09.2009 - 24.01.2010
Sezon LIII
Miejsce finału Bydgoszcz
Liczba drużyn 33
Zdobywca Pucharu Jastrzębski Węgiel

System rozgrywekEdytuj

Rozgrywki składały się z 5 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z I, II i III lig. Drużyny, które zwyciężyły w 5. rundzie zagrały w VI rundzie razem z zespołami z Plusligi z miejsc 5-10. po 9. kolejkach rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach rozstawione były kolejne 4 najlepsze zespoły Plusligi.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

RozgrywkiEdytuj

I rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.09.2009 KPS Skra Bełchatów 3:1 Czarni Rząśnia 26:24, 18:25, 25:22, 25:20
12.09.2009 MMKS Łęczyca wolny los  
12.09.2009 Żubr Białowieża 3:0 Perła Telatyn 25:21, 25:23, 25:20
12.09.2009 Wilga Garwolin 3:1 AS Białołeka 25:22, 25:22, 19:25, 25:22
12.09.2009 Wanda Kraków 0:3 MKS MOS Będzin 19:25, 22:25, 20:25
12.09.2009 Politechnika Opolska wolny los  
12.09.2009 Grześki Kalisz 3:0 AZS Zielona Góra 25:16, 25:19, 25:15
12.09.2009 Rosiek Syców wolny los  

II rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.09.2009 MMKS Łęczyca 3:1 KPS Skra Bełchatów 25:22, 25:18, 8:25, 25:14
19.09.2009 Żubr Białowieża 0:3 Wilga Garwolin 20:25, 17:25, 25:27
19.09.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Politechnika Opolska 23:25, 25:22, 25:23, 25:19
19.09.2009 Grześki Kalisz 2:3 Rosiek Syców 15:25, 25:22, 25:19, 19:25, 13:15

III rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2009 Avia Świdnik wolny los  
07.10.2009 MMKS Łęczyca 0:3 Fart Kielce 17:25, 10:25, 15:25
07.10.2009 Ślepsk Suwałki 0:3 Trefl Gdańsk 20:25, 21:25, 20:25
07.10.2009 Wilga Garwolin 3:0 Pronar Hajnówka 28:26, 25:22, 25:20
07.10.2009 BBTS Bielsko-Biała wolny los  
07.10.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Energetyk Jaworzno 30:28, 25:19, 31:33, 25:21
07.10.2009 Rosiek Syców 1:3 AZS PWSZ Nysa 25:22, 16:25, 24:26, 22:25
07.10.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:2 GTPS Gorzów Wlkp. 25:18, 19:25, 20:25, 25:23, 15:12

IV rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.10.2009 Fart Kielce 3:0 Avia Świdnik 25:20, 25:15, 25:20
28.10.2009 Wilga Garwolin 1:3 Trefl Gdańsk 27:29, 17:25, 25:23, 18:25
28.10.2009 MKS MOS Będzin 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:22, 25:17, 25:20
28.10.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 AZS PWSZ Nysa 25:23, 26:24, 25:23

V rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 Fart Kielce 3:1 Trefl Gdańsk 25:21, 26:24, 20:25, 25:15
09.12.2009 Trefl Gdańsk 3:1 Fart Kielce 18:25, 25:15, 25:22, 25:21
02.12.2009 Morze Bałtyk Szczecin 1:3 MKS MOS Będzin 21:25, 25:23, 22:25, 23:25
09.12.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Morze Bałtyk Szczecin 25:16, 24:26, 25:17, 25:21

VI rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.12.2009 Fart Kielce 1:3 Asseco Resovia Rzeszów 22:25, 26:24, 29:31, 21:25
19.12.2009 AZS Politechnika Warszawska 1:3 Pamapol Siatkarz Wieluń 24:26, 26:24, 22:25, 22:25
19.12.2009 AZS UWM Olsztyn 3:2 Jadar Radom 24:26, 25:23, 25:11, 15:25, 15:12
19.12.2009 MKS MOS Będzin 3:1 Domex Tytan AZS Częstochowa 25:21, 25:22, 25:27, 26:24

ĆwierćfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.12.2009 Resovia Rzeszów 3:0 Skra Bełchatów 25:21, 25:22, 25:23
03.01.2010 Skra Bełchatów 3:1 Resovia Rzeszów 26:24, 21:25, 27:25, 25:20
23.12.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 AZS UWM Olsztyn 25:21, 25:22, 25:13
03.01.2010 AZS UWM Olsztyn 1:3 Jastrzębski Węgiel 20:25, 21:25, 26:24, 23:25
23.12.2009 Delecta Bydgoszcz 1:3 Pamapol Siatkarz Wieluń 29:27, 20:25, 19:25, 23:25
03.01.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 0:3 Delecta Bydgoszcz 21:25, 29:31, 23:25
23.12.2009 MKS MOS Będzin 0:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 15:25, 14:25, 16:25
03.01.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 MKS MOS Będzin 20:25, 25:14, 25:20, 25:17

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.02.2010 Resovia Rzeszów 3:1 Delecta Bydgoszcz 25:20, 25:23, 14:25, 25:20
Jastrzębski Węgiel 3:0 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:21, 29:27, 25:18

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.02.2010 Resovia Rzeszów 2:3 Jastrzębski Węgiel 22:25, 25:22, 23:25, 25:22, 13:15

Zobacz teżEdytuj