Puchar Top Teams w piłce siatkowej mężczyzn (2002/2003)

Puchar Top Teams 2000/2001 – 3. sezon Pucharu Top Teams (31. sezon wliczając Puchar Europy Zdobywców Pucharów) zorganizowany przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubów siatkarskich.

Puchar Top Teams 2002/2003
Top Teams Cup 2002/2003
2001/2002 2003/2004
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 12.10.2002 – 16.03.2003
Sezon 3.
Miejsce finału Holandia Apeldoorn
Liczba drużyn 44
Zwycięzca Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn

W sezonie 2002/2003 do udziału w Pucharze Top Teams zgłosiły się 44 drużyny z 28 federacji. Rozgrywki składały się z fazy kwalifikacyjnej, fazy grupowej, ćwierćfinałów oraz turnieju finałowego.

Turniej finałowy odbył się w dniach 15-16 marca 2003 roku w Mheenhal w Apeldoorn. W ramach turnieju finałowego odbyły się półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Puchar Top Teams zdobył klub Piet Zoomers/D Apeldoorn, który w finale pokonał Łokomotyw Charków. Trzecie miejsce zajął VC Omniworld.

W sezonie 2002/2003 Puchar Top Teams był po Lidze Mistrzów pucharem drugiej kategorii w hierarchii europejskich pucharów.

System rozgrywekEdytuj

Rozgrywki o Puchar Top Teams w sezonie 2002/2003 składały się z fazy kwalifikacyjnej, fazy grupowej, ćwierćfinałów oraz turnieju finałowego. W rozgrywkach mogły wziąć udział maksymalnie 64 drużyny. Liczba drużyn uczestniczących w fazie kwalifikacyjnej oraz tych bezpośrednio zakwalifikowanych do fazy grupowej zależała od liczby zgłoszonych zespołów. Ostatecznie do rozgrywek zgłosiły się 44 drużyny: 36 trafiło do fazy kwalifikacyjnej, pozostałe bezpośrednio do fazy grupowej.

Losowanie
Losowanie I i II rundy kwalifikacyjnej odbyło się 28 czerwca, fazy grupowej – 29 czerwca 2002 roku, natomiast par ćwierćfinałowych – 25 stycznia 2003 roku w Luksemburgu[1][2].

Faza kwalifikacyjna
Faza kwalifikacyjna składała się z dwóch rund. W drodze losowania drużyny podzielone zostały w pary w ramach I rundy kwalifikacyjnej oraz przydzielone do poszczególnych grup II rundy.

W I rundzie w ramach par zespoły rozegrały dwumecze. O awansie decydowała większa liczba wygranych setów, a w przypadku tej samej liczby wygranych setów – liczba zdobytych małych punktów. Jeżeli obie drużyny zdobyły taką samą liczbę małych punktów, o awansie decydował lepszy stosunek małych punktów w wygranym przez dany zespół meczu. Zwycięzcy w parach awansowali do II rundy kwalifikacyjnej.

W II rundzie odbyło się 8 turniejów kwalifikacyjnych. W każdej grupie drużyny rozegrały między sobą po jednym spotkaniu. Zwycięzcy grup uzyskali awans do fazy grupowej, natomiast zespoły z drugich miejsc trafiły do II rundy kwalifikacyjnej Pucharu CEV.

Faza grupowa
W fazie gruowej uczestniczyło 16 drużyn. Od fazy grupowej swój udział w rozgrywkach rozpoczęły zespoły:

  • z federacji, którym przysługiwało miejsce w Lidze Mistrzów, jednak z niego nie skorzystały (tj. z Portugalii i Ukrainy),
  • z federacji, z których drużyny odpadły w ćwierćfinale Pucharu Top Teams w poprzednim sezonie (tj. z Niemiec, Słowacji, Węgier oraz druga drużyna z Ukrainy),
  • z federacji, z których drużyny osiągnęły najlepszy rezultat spośród wyeliminowanych w fazie grupowej (tj. z Holandii oraz druga drużyna z Portugalii).

Drużyny w drodze losowania podzielone zostały na 4 grupy. W każdej grupie rozegrały między sobą po dwa spotkania systemem kołowym (mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Dwie najlepsze drużyny w poszczególnych grupach awansowały do ćwierćfinałów.

Ćwierćfinały
W ćwierćfinałach w drodze losowania wyłonione zostały pary. Rywalizacja toczyła się na tych samych zasadach co w I rundzie fazy kwalifikacyjnej.

Turniej finałowy
Turniej finałowy składał się z półfinałów, meczu o 3. miejsce i finału. Pary półfinałowe powstały na podstawie drabinki turniejowej wyłonionej w drodze losowania przed ćwierćfinałami. We wszystkich rundach turnieju finałowego o awansie i medalach decydowało jedno spotkanie.

Federacje, z których kluby uczestniczyły w turnieju finałowym, uzyskały prawo zgłoszenia klubu w Lidze Mistrzów w sezonie 2003/2004.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Drużyny uczestniczące od fazy kwalifikacyjnej
Federacja Drużyna
  Albania Studenti Tirana (L1)
Dinamo Tirana (?)
  Austria VT Tiroler Wasserkraft (L2)
  Azerbejdżan Metro Baku (L1)
  Białoruś Kamunalnik Grodno (L1)
Zapadnyj Bug Brześć (L2)
  Bośnia i Hercegowina OK Napredak Odžak (L1)
OK Kakanj (P1)
  Bułgaria CSKA Royal Foods Sofia (P1)
  Chorwacja HAOK Mladost Regent Zagrzeb (L1)
  Cypr Nea Salamina Famagusta (L1)
Dionysos Strumbi (P2)
  Czechy VK Jihostroj České Budějovice (L1)
Chance Odolena Voda (L2)
  Dania Aalborg HIK (L1)
Holte IF (P2)
  Estonia ESS Falck Pärnu (L1)
  Finlandia Tampereen Isku-Volley (L1)
  Gruzja Caucasus School of Business (L1)
  Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn (P1)
  Jugosławia Vojvodina Novolin Nowy Sad (P2)
  Luksemburg Volley Bartreng (L1)
Volley 80 Pétange (P1)
  Łotwa Poliurs Ozolnieki (L1)
  Macedonia Rabotniczki Fersped Skopje (L1)
Szkendija Tetowo (?)
  Mołdawia Speranţa Kiszyniów (L1)
  Rumunia Petrom Ploeszti (L1)
Deltacons Tulcza (P2)
  Słowenia Calcit Kamnik (L1)
Salonit Anhovo Kanal (P1)
  Szwajcaria Chênois Genève Volleyball (L1)
Concordia MTV Näfels (P2)
  Szwecja Örkelljunga VK (L1)
Hylte VBK (P2)
  Węgry Kométa Kaposvár SE (P1)
Legenda:
Ln – n miejsce w mistrzostwach kraju
Pn – n miejsce w krajowym pucharze
 
Drużyny uczestniczące od fazy grupowej
Federacja Drużyna
  Holandia VC Omniworld (L1)
  Niemcy SCC Berlin (L2)
  Portugalia Castêlo da Maia GC (L1)
Esmoriz GC (L2)
  Słowacja Matador Púchov (L1)
  Ukraina Łokomotyw Charków (L1)
Azot Czerkasy (P2)
  Węgry Dunaferr SE (L1)
Legenda:
Ln – n miejsce w mistrzostwach kraju
Pn – n miejsce w krajowym pucharze

RozgrywkiEdytuj

Wszystkie godziny według czasu lokalnego.

I runda kwalifikacyjnaEdytuj

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Małe punkty Widzów Raport
13.10.2002 14:00 Holte IF   1:3   Salonit Anhovo Kanal 29:31 16:25 25:22 19:25     75 raport
19.10.2002 18:00 0:3 17:25 17:25 21:25     280 raport
13.10.2002 17:00 Hylte VBK   1:3   Tampereen Isku-Volley 11:25 25:21 19:25 18:25     180 raport
19.10.2002 17:00 0:3 16:25 16:25 19:25     200 raport
12.10.2002 19:30 Calcit Kamnik   3:0   OK Kakanj 25:19 25:23 25:20       300 raport
20.10.2002 15:00 3:0 25:16 25:16 25:22     800 raport
13.10.2002 18:00 Szkendija Tetowo   2:3   Zapadnyj Bug Brześć 25:22 13:25 25:21 22:25 9:15   800 raport
20.10.2002 17:00 0:3 9:25 25:27 16:25     550 raport
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

II runda kwalifikacyjnaEdytuj

     awans do fazy grupowej

     udział w II rundzie kwalifikacyjnej Pucharu CEV

Turniej 1Edytuj

Miejsce:   Innsbruck

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   VT Tiroler Wasserkraft 6 3 3 0 9 2 4.500 264 191 1.382
2   Tampereen Isku-Volley 5 3 2 1 6 4 1.500 229 210 1.090
3   HAOK Mladost Regent Zagrzeb 4 3 1 2 6 6 1.000 249 250 0.996
4   Volley Bartreng 3 3 0 3 0 9 0.000 134 225 0.596

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 17:00 Volley Bartreng   0:3   HAOK Mladost Regent Zagrzeb 13:25 10:25 14:25     175 raport
19:00 Tampereen Isku-Volley   0:3   VT Tiroler Wasserkraft 17:25 17:25 21:25     700 raport
09.11.2002 17:00 Volley Bartreng   0:3   Tampereen Isku-Volley 17:25 20:25 16:25     350 raport
19:00 VT Tiroler Wasserkraft   3:2   HAOK Mladost Regent Zagrzeb 24:26 25:17 25:27 25:13 15:9 1300 raport
10.11.2002 15:00 VT Tiroler Wasserkraft   3:0   Volley Bartreng 25:12 25:13 25:19     950 raport
17:00 HAOK Mladost Regent Zagrzeb   1:3   Tampereen Isku-Volley 18:25 19:25 26:24 19:25   600 raport

Turniej 2Edytuj

Miejsce:   Näfels

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Chance Odolena Voda 6 3 3 0 9 3 3.000 284 233 1.219
2   Salonit Anhovo Kanal 5 3 2 1 7 5 1.400 287 266 1.079
3   Concordia MTV Näfels 4 3 1 2 6 6 1.000 272 265 1.026
4   Studenti Tirana 3 3 0 3 1 9 0.111 169 248 0.681

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 18:00 Chance Odolena Voda   3:1   Salonit Anhovo Kanal 27:25 25:17 26:28 25:18   250 raport
20:30 Concordia MTV Näfels   3:0   Studenti Tirana 25:19 25:22 25:17     500 raport
09.11.2002 17:00 Studenti Tirana   1:3   Salonit Anhovo Kanal 15:25 25:23 14:25 15:25   250 raport
20:00 Concordia MTV Näfels   2:3   Chance Odolena Voda 25:19 19:25 25:22 21:25 13:15 1050 raport
10.11.2002 14:00 Chance Odolena Voda   3:0   Studenti Tirana 25:15 25:12 25:15     220 raport
16:30 Salonit Anhovo Kanal   3:1   Concordia MTV Näfels 23:25 25:23 28:26 25:20   800 raport

Turniej 3Edytuj

Miejsce:   Apeldoorn

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Piet Zoomers/D Apeldoorn 6 3 3 0 9 2 4.500 258 188 1.372
2   VK Jihostroj České Budějovice 5 3 2 1 8 4 2.000 274 240 1.142
3   Örkelljunga VK 4 3 1 2 4 6 0.667 193 237 0.814
4   Nea Salamina Famagusta 3 3 0 3 0 9 0.000 165 225 0.733

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 17:30 VK Jihostroj České Budějovice   3:1   Örkelljunga VK 25:17 23:25 25:13 25:14   150 raport
19:30 Nea Salamina Famagusta   0:3   Piet Zoomers/D Apeldoorn 16:25 13:25 9:25     500 raport
09.11.2002 17:30 VK Jihostroj České Budějovice   3:0   Nea Salamina Famagusta 25:19 25:23 25:21     180 raport
19:30 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:0   Örkelljunga VK 25:15 25:21 25:13     750 raport
10.11.2002 14:00 Örkelljunga VK   3:0   Nea Salamina Famagusta 25:23 25:18 25:23     325 raport
16:00 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:2   VK Jihostroj České Budějovice 25:21 24:26 19:25 25:17 15:12 850 raport

Turniej 4Edytuj

Miejsce:   Aalborg

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   ESS Falck Pärnu 6 3 3 0 9 1 9.000 242 184 1.315
2   Deltacons Tulcza 5 3 2 1 7 3 2.333 231 215 1.074
3   Vojvodina Novolin Nowy Sad 4 3 1 2 3 6 0.500 192 201 0.955
4   Aalborg HIK 3 3 0 3 0 9 0.000 160 225 0.711

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 18:00 ESS Falck Pärnu   3:0   Vojvodina Novolin Nowy Sad 25:14 25:23 25:20       raport
20:00 Deltacons Tulcza   3:0   Aalborg HIK 25:23 25:22 25:18       raport
09.11.2002 15:00 Aalborg HIK   0:3   Vojvodina Novolin Nowy Sad 12:25 21:25 18:25       raport
17:00 Deltacons Tulcza   1:3   ESS Falck Pärnu 25:17 21:25 18:25 17:25     raport
10.11.2002 15:00 Aalborg HIK   0:3   ESS Falck Pärnu 19:25 12:25 15:25       raport
17:00 Vojvodina Novolin Nowy Sad   0:3   Deltacons Tulcza 23:25 23:25 14:25       raport

Turniej 5Edytuj

Miejsce:   Pétange

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Calcit Kamnik 6 3 3 0 9 0 MAX 226 147 1.537
2   Kométa Kaposvár SE 5 3 2 1 6 3 2.000 214 163 1.313
3   Volley 80 Pétange 4 3 1 2 3 6 0.500 167 205 0.815
4   Dionysos Strumbi 3 3 0 3 0 9 0.000 133 225 0.591

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 18:30 Dionysos Strumbi   0:3   Kométa Kaposvár SE 10:25 9:25 17:25     100 raport
20:30 Volley 80 Pétange   0:3   Calcit Kamnik 15:25 16:25 10:25     100 raport
09.11.2002 17:00 Kométa Kaposvár SE   0:3   Calcit Kamnik 24:26 20:25 20:25     150 raport
19:00 Dionysos Strumbi   0:3   Volley 80 Pétange 18:25 16:25 21:25     150 raport
10.11.2002 15:00 Calcit Kamnik   3:0   Dionysos Strumbi 25:11 25:17 25:14     100 raport
17:00 Volley 80 Pétange   0:3   Kométa Kaposvár SE 21:25 14:25 16:25     150 raport

Turniej 6Edytuj

Miejsce:   Skopje

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Rabotniczki Fersped Skopje 6 3 3 0 9 1 9.000 238 187 1.273
2   CSKA Royal Foods Sofia 5 3 2 1 7 3 2.333 222 182 1.220
3   Poliurs Ozolnieki 4 3 1 2 3 6 0.500 187 196 0.954
4   OK Napredak Odžak 3 3 0 3 0 9 0.000 143 225 0.636

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 17:00 Rabotniczki Fersped Skopje   3:0   OK Napredak Odžak 25:17 25:21 25:20     1200 raport
19:30 Poliurs Ozolnieki   0:3   CSKA Royal Foods Sofia 18:25 14:25 23:25     1000 raport
09.11.2002 17:00 CSKA Royal Foods Sofia   3:0   OK Napredak Odžak 25:7 25:15 25:17     800 raport
19:30 Poliurs Ozolnieki   0:3   Rabotniczki Fersped Skopje 16:25 22:25 19:25     1500 raport
10.11.2002 17:00 OK Napredak Odžak   0:3   Poliurs Ozolnieki 11:25 13:25 22:25     700 raport
19:30 Rabotniczki Fersped Skopje   3:1   CSKA Royal Foods Sofia 25:17 13:25 25:17 25:13   1800 raport

Turniej 7Edytuj

Miejsce:   Tirana

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Kamunalnik Grodno 6 3 3 0 9 2 4.500 251 199 1.261
2   Chênois Genève Volleyball 5 3 2 1 8 3 2.667 254 199 1.276
3   Metro Baku 4 3 1 2 3 7 0.429 198 246 0.805
4   Dinamo Tirana 3 3 0 3 1 9 0.111 194 253 0.767

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 16:00 Chênois Genève Volleyball   3:0   Metro Baku 25:16 25:17 25:17     200 raport
18:00 Dinamo Tirana   0:3   Kamunalnik Grodno 16:25 19:25 15:25     400 raport
09.11.2002 16:00 Kamunalnik Grodno   3:0   Metro Baku 25:18 25:15 25:12     200 raport
18:00 Dinamo Tirana   0:3   Chênois Genève Volleyball 15:25 12:25 21:25     300 raport
10.11.2002 15:00 Chênois Genève Volleyball   2:3   Kamunalnik Grodno 25:17 23:25 25:19 18:25 13:15 200 raport
17:00 Metro Baku   3:1   Dinamo Tirana 27:29 26:24 25:22 25:21   500 raport

Turniej 8Edytuj

Miejsce:   Ploeszti

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Petrom Ploeszti 6 3 3 0 9 1 9.000 244 184 1.326
2   Zapadnyj Bug Brześć 5 3 2 1 7 3 2.333 229 177 1.294
3   Speranţa Kiszyniów 4 3 1 2 3 6 0.500 180 190 0.947
4   Caucasus School of Business 3 3 0 3 0 9 0.000 123 225 0.547

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.11.2002 17:00 Zapadnyj Bug Brześć   3:0   Caucasus School of Business 25:13 25:9 25:13     400 raport
19:00 Speranţa Kiszyniów   0:3   Petrom Ploeszti 14:25 20:25 23:25     800 raport
09.11.2002 17:00 Speranţa Kiszyniów   0:3   Zapadnyj Bug Brześć 13:25 12:25 23:25     600 raport
19:00 Petrom Ploeszti   3:0   Caucasus School of Business 25:13 25:19 25:16     800 raport
10.11.2002 17:00 Caucasus School of Business   0:3   Speranţa Kiszyniów 14:25 17:25 9:25     700 raport
19:00 Petrom Ploeszti   3:1   Zapadnyj Bug Brześć 19:25 25:16 25:19 25:19   1500 raport

Faza grupowaEdytuj

Grupa 1Edytuj

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Łokomotyw Charków 10 6 4 2 15 7 2.143 517 480 1.077
2   VC Omniworld 10 6 4 2 13 11 1.182 540 525 1.029
3   Calcit Kamnik 8 6 2 4 10 15 0.667 540 569 0.949
4   Kamunalnik Grodno 8 6 2 4 9 14 0.643 519 542 0.958

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.12.2002 20:00 VC Omniworld   3:1   Calcit Kamnik 21:25 25:13 25:16 25:14   600 raport
05.12.2002 17:00 Łokomotyw Charków   3:1   Kamunalnik Grodno 25:19 22:25 25:17 25:23   3500 raport
11.12.2002 18:00 Kamunalnik Grodno   3:1   VC Omniworld 25:21 23:25 25:15 25:22   900 raport
19:00 Calcit Kamnik   3:2   Łokomotyw Charków 25:18 25:16 20:25 27:29 15:13 600 raport
17.12.2002 17:00 Łokomotyw Charków   3:0   VC Omniworld 25:22 25:14 25:18     3500 raport
19.12.2002 18:00 Kamunalnik Grodno   3:1   Calcit Kamnik 25:27 25:23 25:18 26:24   900 raport
08.01.2003 20:00 VC Omniworld   3:1   Łokomotyw Charków 23:25 25:20 28:26 25:17   600 raport
09.01.2003 20:00 Calcit Kamnik   3:1   Kamunalnik Grodno 25:21 25:19 20:25 25:19   150 raport
14.01.2003 17:00 Łokomotyw Charków   3:0   Calcit Kamnik 25:20 28:26 25:19     3000 raport
15.01.2003 20:00 VC Omniworld   3:1   Kamunalnik Grodno 25:20 25:23 22:25 25:20   500 raport
22.01.2003 18:00 Kamunalnik Grodno   0:3   Łokomotyw Charków 19:25 19:25 26:28     800 raport
18:30 Calcit Kamnik   2:3   VC Omniworld 25:27 25:22 25:20 21:25 12:15 350 raport

Grupa 2Edytuj

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Rabotniczki Fersped Skopje 11 6 5 1 15 8 1.875 522 480 1.088
2   Piet Zoomers/D Apeldoorn 10 6 4 2 16 7 2.286 520 470 1.106
3   SCC Berlin 9 6 3 3 12 11 1.091 513 492 1.043
4   Dunaferr SE 6 6 0 6 1 18 0.056 367 480 0.765

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.12.2002 17:00 Dunaferr SE   0:3   Piet Zoomers/D Apeldoorn 19:25 24:26 18:25     300 raport
19:00 Rabotniczki Fersped Skopje   3:0   SCC Berlin 25:22 25:17 25:22     2000 raport
10.12.2002 19:00 SCC Berlin   3:0   Dunaferr SE 25:17 25:17 25:17     1050 raport
11.12.2002 19:30 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:0   Rabotniczki Fersped Skopje 25:17 25:15 25:23     600 raport
18.12.2002 17:00 Dunaferr SE   1:3   Rabotniczki Fersped Skopje 26:24 15:25 18:25 21:25   200 raport
19:30 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:1   SCC Berlin 21:25 25:20 25:16 25:19   650 raport
08.01.2003 19:00 SCC Berlin   3:2   Piet Zoomers/D Apeldoorn 25:20 22:25 25:14 23:25 15:12 1000 raport
19:00 Rabotniczki Fersped Skopje   3:0   Dunaferr SE 25:16 25:19 25:20     2000 raport
15.01.2003 17:00 Dunaferr SE   0:3   SCC Berlin 28:30 16:25 22:25     50 raport
19:00 Rabotniczki Fersped Skopje   3:2   Piet Zoomers/D Apeldoorn 25:18 23:25 21:25 26:24 15:10 2000 raport
22.01.03 19:00 SCC Berlin   2:3   Rabotniczki Fersped Skopje 25:20 23:25 21:25 25:23 13:15 1900 raport
19:30 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:0   Dunaferr SE 25:23 25:15 25:16     600 raport

Grupa 3Edytuj

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   Petrom Ploeszti 10 6 4 2 13 9 1.444 506 481 1.052
2   Matador Púchov 9 6 3 3 11 12 0.917 485 504 0.962
3   Esmoriz GC 9 6 3 3 12 14 0.857 570 583 0.978
4   Chance Odolena Voda 8 6 2 4 11 12 0.917 507 500 1.014

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.12.2002 17:00 Matador Púchov   3:2   Chance Odolena Voda 13:25 17:25 25:14 25:23 17:15 500 raport
19:00 Petrom Ploeszti   3:2   Esmoriz GC 25:22 25:27 21:25 25:15 15:10   raport
11.12.2002 20:00 Esmoriz GC   3:2   Matador Púchov 25:16 17:25 23:25 25:23 15:10 250 raport
18:00 Chance Odolena Voda   3:0   Petrom Ploeszti 28:26 25:17 25:14     350 raport
18.12.2002 17:00 Matador Púchov   3:1   Petrom Ploeszti 21:25 25:23 27:25 25:15   400 raport
19.12.2002 18:00 Chance Odolena Voda   2:3   Esmoriz GC 25:23 20:25 25:23 26:28 13:15 650 raport
08.01.2003 20:00 Esmoriz GC   3:1   Chance Odolena Voda 25:23 22:25 25:16 27:25   450 raport
09.01.2003 17:00 Petrom Ploeszti   3:0   Matador Púchov 25:17 25:21 25:20       raport
15.01.2003 17:00 Petrom Ploeszti   3:0   Chance Odolena Voda 25:19 25:23 25:12     1500 raport
17:00 Matador Púchov   3:0   Esmoriz GC 25:20 25:16 25:23     560 raport
22.01.2003 20:00 Esmoriz GC   1:3   Petrom Ploeszti 27:29 19:25 25:21 23:25   450 raport
18:00 Chance Odolena Voda   3:0   Matador Púchov 25:21 25:21 25:16     250 raport

Grupa 4Edytuj

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1   ESS Falck Pärnu 10 6 4 2 17 7 2.429 555 478 1.161
2   Azot Czerkasy 10 6 4 2 15 12 1.250 608 584 1.041
3   VT Tiroler Wasserkraft 8 6 2 4 8 14 0.571 485 525 0.924
4   Castêlo da Maia GC 7 6 1 5 8 15 0.533 492 553 0.890

Źródło: CEV (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.12.2002 20:00 Castêlo da Maia GC   3:0   VT Tiroler Wasserkraft 25:21 25:18 25:22     250 raport
05.12.2002 17:30 ESS Falck Pärnu   3:2   Azot Czerkasy 25:19 19:25 26:28 25:18 15:12 520 raport
11.12.2002 17:00 Azot Czerkasy   3:1   Castêlo da Maia GC 28:26 23:25 25:18 25:23   2000 raport
19:00 VT Tiroler Wasserkraft   0:3   ESS Falck Pärnu 18:25 19:25 17:25     500 raport
19.12.2002 20:00 Castêlo da Maia GC   1:3   ESS Falck Pärnu 19:25 23:25 27:25 21:25   300 raport
18.12.2002 19:00 VT Tiroler Wasserkraft   1:3   Azot Czerkasy 22:25 25:23 21:25 22:25   900 raport
08.01.2003 17:00 Azot Czerkasy   1:3   VT Tiroler Wasserkraft 22:25 29:27 21:25 21:25   2000 raport
09.01.2003 17:30 ESS Falck Pärnu   3:0   Castêlo da Maia GC 25:19 25:22 25:15     1000 raport
15.01.2003 20:00 Castêlo da Maia GC   2:3   Azot Czerkasy 27:25 19:25 25:18 7:25 10:15 200 raport
16.01.2003 17:30 ESS Falck Pärnu   3:1   VT Tiroler Wasserkraft 25:11 18:25 25:14 25:20   1000 raport
22.01.03 17:00 Azot Czerkasy   3:2   ESS Falck Pärnu 18:25 25:20 23:25 25:20 15:12 2000 raport
19:00 VT Tiroler Wasserkraft   3:1   Castêlo da Maia GC 26:24 32:34 25:14 25:19   650 raport

ĆwierćfinałyEdytuj

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Małe punkty Widzów Raport
12.02.2003 17:00 Łokomotyw Charków   3:0   Matador Púchov 25:11 25:15 25:19       3600 raport
19.02.2003 17:00 3:0 25:22 25:16 25:17     300 raport
12.02.2003 19:00 Rabotniczki Fersped Skopje   3:1   VC Omniworld 25:20 23:25 25:22 25:19   178:182 2000 raport
19.02.2003 20:00 1:3 16:25 22:25 25:21 17:25   1500 raport
12.02.2003 17:00 Petrom Ploeszti   2:3   Azot Czerkasy 25:23 23:25 25:23 18:25 10:15   2150 raport
18.02.2003 17:00 1:3 25:27 19:25 25:23 20:25   2000 raport
13.02.2003 17:30 ESS Falck Pärnu   3:2   Piet Zoomers/D Apeldoorn 25:23 25:17 25:27 28:30 15:13   1000 raport
19.02.2003 19:30 1:3 23:25 34:32 16:25 21:25   850 raport
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

Turniej finałowyEdytuj

Miejsce: Mheenhal,   Apeldoorn

PółfinałyEdytuj

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
15.03.2003 17:00 Łokomotyw Charków   3:1   VC Omniworld 25:23 25:20 15:25 25:23   1200 raport
19:30 Azot Czerkasy   0:3   Piet Zoomers/D Apeldoorn 22:25 22:25 22:25     1300 raport

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.03.2003 12:30 VC Omniworld   3:1   Azot Czerkasy 25:23 25:20 23:25 25:22   1000 raport

FinałEdytuj

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.03.2003 15:00 Łokomotyw Charków   1:3   Piet Zoomers/D Apeldoorn 25:22 20:25 18:25 19:25   1500 raport

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
1.   Piet Zoomers/D Apeldoorn
2.   Łokomotyw Charków
3.   VC Omniworld
4.   Azot Czerkasy

PrzypisyEdytuj

  1. TOP TEAMS CUP MEN 2002-2003 (ang.). CEV. [zarchiwizowane z tego adresu].
  2. DRAWING OF LOTS QUARTERFINALS TOP TEAMS CUP (ang.). CEV. [zarchiwizowane z tego adresu].

BibliografiaEdytuj