RideLondon-Surrey Classic 2019

Prudential RideLondon-Surrey Classic 2019 – 8. edycja jednodniowego wyścigu kolarskiego RideLondon-Surrey Classic, która odbyła się 4 sierpnia 2019 na trasie liczącej 169 km. Start i meta wyścigu znajdowały się w Londynie. Wyścig jest częścią UCI World Tour 2019.

RideLondon-Surrey Classic 2019
Informacje ogólne
Wyścig8. RideLondon-Surrey Classic
KategoriaUCI World Tour 2019 1.UWT
Data4 sierpnia 2019
Dystans169 km
PaństwoGBR Wielka Brytania
StartBushy Park
MetaThe Mall
Drużyn20
Startujących138
Ukończyło123
Średnia prędkość44,817 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceITA Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step)
Drugie miejsceIRL Sam Bennett (Bora-Hansgrohe)
Trzecie miejsceDEN Michael Mørkøv (Deceuninck-Quick Step)
◀20182020
Dokumentacja

Uczestnicy edytuj

Drużyny edytuj

W wyścigu wzięło udział 20 ekip: szesnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i cztery zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą” (trzy należącye do UCI Professional Continental Teams oraz reprezentacja Wielkiej Brytanii).

WorldTeams (16)Professional continental teams (3)Reprezentacja
  •   Wielka Brytania

Lista startowa edytuj

  Lista startowa
Bora-Hansgrohe
BOH
NrKolarzMiejsce
1  Jean-Pierre Drucker (LUX) 121.
2  Shane Archbold (NZL) 77.
3  Erik Baška (SVK) 120.
4  Sam Bennett (IRL)  (szosa) 2.
5  Juraj Sagan (SVK)  (szosa) DNF
6  Andreas Schillinger (GER) 119.
7  Michael Schwarzmann (GER) 123.
Deceuninck-Quick Step
DQT
NrKolarzMiejsce
11  Philippe Gilbert (BEL) 59.
13  Iljo Keisse (BEL) 38.
14  Davide Martinelli (ITA) 32.
15  Michael Mørkøv (DEN)  (szosa) 3.
16  Zdeněk Štybar (CZE) 27.
17  Elia Viviani (ITA) 1.
Trek-Segafredo
TFS
NrKolarzMiejsce
21  Koen de Kort (NED) 73.
22  Alex Frame (NZL) 87.
23  Alex Kirsch (LUX) 112.
24  Matteo Moschetti (ITA) DNF
25  William Clarke (AUS) DNF
26  Jasper Stuyven (BEL) 4.
27  Edward Theuns (BEL) 67.
Bahrain-Merida
TBM
NrKolarzMiejsce
31  Yukiya Arashiro (JPN) 26.
32  Phil Bauhaus (GER) 34.
33  Sonny Colbrelli (ITA) 15.
36  Heinrich Haussler (AUS) 81.
37  Marcel Sieberg (GER) 51.
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
41  Tom Bohli (SUI) 102.
42  Oliviero Troia (ITA) 96.
43  Marco Marcato (ITA) 33.
44  Rui Oliveira (POR) 114.
45  Roberto Ferrari (ITA) 30.
46  Sven Erik Bystrøm (NOR) 101.
47  Alexander Kristoff (NOR) 7.
CCC Team
CCC
NrKolarzMiejsce
51  Jonas Koch (GER) 14.
52  Michael Schär (SUI) 46.
53  Gijs Van Hoecke (BEL) 75.
54  Nathan Van Hooydonck (BEL) 44.
55  Guillaume Van Keirsbulck (BEL) 53.
56  Francisco Ventoso (ESP) 91.
57  Łukasz Wiśniowski (POL) 50.
Total Direct Énergie
TDE
NrKolarzMiejsce
61  Niccolò Bonifazio (ITA) 106.
62  Bryan Nauleau (FRA) 104.
63  Romain Cardis (FRA) 23.
64  Pim Ligthart (NED) DNF
65  Adrien Petit (FRA) DNF
66  Fabien Grellier (FRA) 72.
67  Angelo Tulik (FRA) 105.
Team Sunweb
SUN
NrKolarzMiejsce
71  Nikias Arndt (GER) 60.
72  Roy Curvers (NED) 39.
73  Lennard Kämna (GER) 92.
74  Michael Matthews (AUS) 83.
75  Joris Nieuwenhuis (NED) 24.
76  Casper Pedersen (DEN) 43.
77  Martijn Tusveld (NED) 108.
Ineos
INS
NrKolarzMiejsce
81  Leonardo Basso (ITA) 54.
82  Diego Rosa (ITA) 49.
83  Filippo Ganna (ITA) 37.
84  Kristoffer Halvorsen (NOR) 16.
85  Christian Knees (GER) 29.
86  Christopher Lawless (GBR) 82.
87  Ian Stannard (GBR) 69.
  Wielka Brytania
GBR
NrKolarzMiejsce
91  Connor Swift68.
92  Matthew Walls13.
93  Ethan Hayter10.
94  James Shaw 55.
95  Scott Thwaites56.
96  Gabriel Cullaigh122.
97  Thomas Stewart79.
Groupama-FDJ
GFC
NrKolarzMiejsce
101  Arnaud Démare (FRA) 35.
102  Jacopo Guarnieri (ITA) DNF
103  Daniel Hoelgaard (NOR) 95.
105  Olivier Le Gac (FRA) 62.
106  Ramon Sinkeldam (NED) 100.
107  Benoît Vaugrenard (FRA) DNF
Mitchelton-Scott
MTS
NrKolarzMiejsce
111  Michael Hepburn (AUS) 70.
112  Daryl Impey (RSA)  (szosa) 12.
113  Edoardo Affini (ITA) 113.
114  Cameron Meyer (AUS) 76.
115  Michael Albasini (SUI) 117.
116  Robert Stannard (AUS) 86.
117  Jack Bauer (NZL) 84.
AG2R La Mondiale
ALM
NrKolarzMiejsce
121  Nico Denz (GER) 48.
122  Julien Duval (FRA) 20.
123  Gediminas Bagdonas (LTU) 45.
124  Alexis Gougeard (FRA) DNF
125  Oliver Naesen (BEL) 8.
126  Stijn Vandenbergh (BEL) 40.
127  Ben Gastauer (LUX) 61.
Delko Marseille Provence
DMP
NrKolarzMiejsce
131  Julien El Fares (FRA) 57.
132  Iuri Filosi (ITA) 94.
133  Alexis Guérin (FRA) 42.
134  Alessandro Fedeli (ITA) 22.
135  Ramūnas Navardauskas (LTU)  (szosa) 116.
136  Fabien Schmidt (FRA) 85.
137  Julien Trarieux (FRA) 19.
Israel Cycling Academy
ICA
NrKolarzMiejsce
141  Davide Cimolai (ITA) 17.
142  Conor Dunne (IRL) 107.
143  Clément Carisey (FRA) 111.
144  Krists Neilands (LAT) 90.
145  Gaj Sagiw (ISR)  (szosa) 88.
146  Tom Van Asbroeck (BEL) 41.
147  Dennis van Winden (NED) 31.
Lotto-Soudal
LTS
NrKolarzMiejsce
151  Jasper De Buyst (BEL) 9.
152  Stan Dewulf (BEL) 115.
153  Caleb Ewan (AUS) DNF
154  Frederik Frison (BEL) DNF
155  Brian van Goethem (NED) 63.
156  Nikolas Maes (BEL) 21.
157  Gerben Thijssen (BEL) 25.
Dimension Data
TDD
NrKolarzMiejsce
161  Ryan Gibbons (RSA) 18.
162  Tom-Jelte Slagter (NED) 89.
163  Giacomo Nizzolo (ITA) 6.
164  Mark Renshaw (AUS) 65.
165  Jay Robert Thomson (RSA) DNF
166  Rasmus Tiller (NOR) 64.
167  Julien Vermote (BEL) 58.
EF Education First
EF1
NrKolarzMiejsce
171  Matti Breschel (DEN) DNF
172  Alberto Bettiol (ITA) 66.
173  Moreno Hofland (NED) 11.
174  Sebastian Langeveld (NED) 93.
175  Daniel McLay (GBR) 78.
176  Taylor Phinney (USA) 97.
177  Sep Vanmarcke (BEL) 36.
Team Jumbo-Visma
TJV
NrKolarzMiejsce
181  Amund Grøndahl Jansen (NOR)  (szosa) 5.
182  Pascal Eenkhoorn (NED) 99.
183  Jos van Emden (NED) 71.
184  Tom Leezer (NED) 98.
185  Timo Roosen (NED) 74.
186  Mike Teunissen (NED) 28.
187  Maarten Wynants (BEL) 80.
Katusha-Alpecin
TKA
NrKolarzMiejsce
191  Jenthe Biermans (BEL) 52.
192  Jens Debusschere (BEL) 118.
193  Alex Dowsett (GBR) 109.
194  Marco Haller (AUT) 103.
195  Nathan Haas (AUS) DNF
196  Harry Tanfield (GBR) 47.
197  Mads Würtz Schmidt (DEN) 110.

Legenda: DNF – nie ukończył wyścigu.

Klasyfikacja generalna edytuj

 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Elia Viviani   WłochyDeceuninck-Quick Step3h 46' 15"
2. Sam Bennett   IrlandiaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Michael Mørkøv   DaniaDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Jasper Stuyven   BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
5. Amund Grøndahl Jansen   NorwegiaTeam Jumbo-Visma+ 0"
6. Giacomo Nizzolo   WłochyDimension Data+ 0"
7. Alexander Kristoff   NorwegiaUAE Team Emirates+ 0"
8. Oliver Naesen   BelgiaAG2R La Mondiale+ 0"
9. Jasper De Buyst   BelgiaLotto-Soudal+ 0"
10. Ethan Hayter   Wielka BrytaniaWielka Brytania+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia edytuj