Otwórz menu główne

Robert Małek

polski sędzia piłkarski

Robert Małek (ur. 15 marca 1971 w Zabrzu) – polski sędzia piłkarski (Śląski ZPN), ekstraklasowy i międzynarodowy (licencja FIFA od 2001). Z zawodu jest policjantem.

Robert Małek
Data i miejsce urodzenia 15 marca 1971
Zabrze
Zawód policjant
Okręg/Region Śląski ZPN
Sędziował
Rozgrywki Mecze
Ekstraklasa 183
Sędziował
Lata Rozgrywki
1998–2013 Ekstraklasa
Sędzia międzynarodowy
Lata Rozgrywki
2009–2013 Liga Europy UEFA

W związku z umieszczeniem przez Przegląd Sportowy jego nazwiska na tzw. "liście Fryzjera", 7 września 2006 Wydział Dyscypliny PZPN zapoznał się z wyjaśnieniami arbitrów, m.in. Roberta Małka, oraz nakazał im podjęcie działań prawnych, prowadzących do oczyszczenia się z oskarżeń w związku z publikacją. W przypadku nie przedstawienia w zakreślonym terminie kopii pozwu do sądu przeciwko redakcji Przeglądu Sportowego, WD miał podjąć decyzje o zawieszeniu sędziów w prawach do pełnienia wykonywanej funkcji[1].

16 stycznia 2007 znalazł się na ogłoszonej przez UEFA liście arbitrów dopuszczonych do sędziowania międzynarodowych spotkań piłkarskich w 2007 roku[2].

Robert Małek w sezonie 2009/2010 został wyznaczony przez UEFA do sędziowania przynajmniej trzech meczów w Lidze Europy UEFA. Pierwszym z nich był mecz EvertonAEK Ateny. Kolejnym meczem w którym głównym arbitrem był Małek to mecz Rapid WiedeńCeltic F.C.. Sędzia nie miał okazji do sędziowania trzeciego spotkania, ponieważ kontuzja jakiej doznał w spotkaniu pomiędzy Francją a Wyspami Owczymi o punkty do Mistrzostw Świata uniemożliwiła poprowadzenie trzeciej serii spotkań fazy grupowej Ligi Europy.

Sędziował również finał Remes Pucharu Polski w sezonie 2009/2010 (22 maja 2010) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, w którym zagrały Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok.

W sezonie 2010/2011 został ponownie wyznaczony do sędziowania w europejskich pucharach. Był arbitrem spotkań fazy grupowej Ligi Europy.

Mecze sędziowane w Lidze Europejskiej UEFAEdytuj

Runda Data Mecz      
III runda eliminacji 30.06.2009 Metałurh Donieck   -   Interblock Lublana 2-0 (1:0) 1 (0 + 1) 0 1 (1 + 0)
Faza Play-off 20.08.2009 FK Sarajewo   -   CFR Cluj 1-1 (0:1) 1 (1 + 0) 0 0
Faza Grupowa 17.09.2009 Everton   -   AEK Ateny 4-0 (3:0) 2 (1 + 1) 2 (1 + 1) 0
Faza Grupowa 17.12.2009 Rapid Wiedeń   -   Celtic F.C. 3-3 (3:1) 2 (2 + 0) 0 0
II runda eliminacji 29.07.2010 Dniapro Mohylew   -   Baník Ostrawa 1-0 (0:0) 2 (0 + 2) 0 0
Faza Play-off 26.08.2010 Liteks Łowecz   -   Debreceni VSC 1-2 (0:0) 2 (0 + 2) 0 0
Faza Grupowa 30.09.2010 BSC Young Boys   -   Getafe CF 2-0 (1:0) 3 (1 + 2) 0 0
Faza Grupowa 04.11.2010 BATE Borysów   -   Sheriff Tyraspol 3-1 (1:1) 4 (1 + 3) 0 0
III runda eliminacji 04.08.2011 Heart of Midlothian   -   Paksi FC 4-1 (2:0) 2 (0 + 2) 0 0
Faza Play-off 18.08.2011 PAOK FC   -   Karpaty Lwów 2-0 (1:0) 2 (1 + 1) 0 0
Faza Grupowa 20.10.2011 Stade Rennais   -   Celtic F.C. 1-1 (1:0) 0 0 0
Faza Grupowa 04.11.2011 AEK Ateny   -   RSC Anderlecht 1-2 (1:2) 3 (2 + 1) 0 0
II runda eliminacji 26.07.2012 Tromsø   -   NK Olimpija Lublana 1-0 (0:0) 3 (1 + 2) 1 (0 + 1) 1 (1 + 0)
III runda eliminacji 09.08.2012 Rapid Wiedeń   -   FK Vojvodina Nowy Sad 2-0 (0:0) 6 (2 + 4) 1 (0 + 1) 1 (1 + 0)
Faza Play-off 23.08.2012 Neftçi PFK   -   APOEL FC 1-1 (0:0) 5 (3 + 2) 0 1 (1 + 0)
I runda eliminacji 09.07.2013 FC Differdange 03   -   KF Laçi 2-1 (0:1) 10 (2 + 8) 3 (0 + 3) 0
II runda eliminacji 25.07.2013 Aalborg BK   -   Dila Gori 0-0 (0:0) 3 (0 + 3) 0 0
Razem - 17 51 7 4

PrzypisyEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj