Otwórz menu główne

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 była reprezentowana we wszystkich dyscyplinach sportu, oprócz piłki nożnej i hokeja na trawie[1]. W skład reprezentacji Rosji weszło 436 sportowców (208 mężczyzn i 228 kobiet)[2].

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Rosja
Kod MKOl RUS
Kod Олимпийский комитет России (ОKР)
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Marija Szarapowa ceremonia otwarcia
Anastasija Dawydowa ceremonia zamknięcia
Liczba zawodników 436 (208 mężczyzn i 228 kobiet) w 24 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
19
Srebro
20
Brąz
29
Razem
68

Na początku lipca 2012 roku minister sportu Rosji Witalij Mutko ogłosił kwoty premii za zdobyte medale. Za złoty medal rosyjski sportowiec otrzymał 4 mln rubli, za srebrny – 2,5 mln rubli, a za brązowy – 1,7 mln rubli[3]. Takie same premie otrzymali sportowcy, którzy zdobyli medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver[4].

Po raz pierwszy w historii rosyjskiego sportu chorążym reprezentacji została kobieta – 25-letnia tenisistka Marija Szarapowa[5], dla której był to debiut na igrzyskach olimpijskich. Na ceremonii zamknięcia flagę Rosji niosła mistrzyni w pływaniu synchronicznym Anastasija Dawydowa[6].

W skład reprezentacji Rosji weszli wielokrotni mistrzowie olimpijscy: 4-krotna mistrzyni w pływaniu synchronicznym Anastasija Dawydowa oraz 2-krotni mistrzowie: skoczkini o tyczce Jelena Isinbajewa, pływaczki synchroniczne Marija Gromowa i Elwira Chasianowa, pięcioboista Andriej Mojsiejew i szpadzistka Tatjana Łogunowa.

Na igrzyskach w Londynie reprezentacja Rosji po raz pierwszy w swojej historii zdobyła złoto w dżudo: już pierwszego dnia w kategorii do 60 kg zwyciężył Arsen Gałstian[7]. W pierwszych 8 dniach rywalizacji Rosjanie zdobywali tylko złote medale w judo, zwyciężając 3 razy. Dopiero 9. dnia wywalczyli złoto w zapasach w stylu klasycznym. Przedostatniego dnia igrzysk sportowcy rosyjscy ustanowili rekord XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zdobywając jednego dnia 15 medali, w tym aż 6 złotych[8].

Dzięki dyskwalifikacji chińskich i koreańskich badmintonistek[9] w grze podwójnej pań, po raz pierwszy w historii rosyjskiego badmintona para Nina WisłowaWalerija Sorokina zdobyła brązowy medal.

Siatkarze po raz pierwszy od 1980 roku (reprezentacja ZSRR) wywalczyli złoty medal. Było to drugie w historii zwycięstwo reprezentacji Rosji w grach zespołowych, po zwycięstwie piłkarzy ręcznych w 2000 roku w Sydney[10]. Po raz pierwszy Rosjanie zdobyli medal w koszykówce, zdobywając brąz[11].

W gimnastyce sportowej Alija Mustafina, zwyciężając na poręczach, zdobyła dla Rosji pierwsze od 2000 roku złoto w tej dyscyplinie sportu. Po raz pierwszy od 2000 roku Rosja zdobyła złoto w skokach do wody - medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Ilja Zacharow w skokach z trampoliny 3 m.

Na czwartych igrzyskach z rzędu Rosjanie nie zdobyli złotych medali w pływaniu (z 32 kompletów medali – 2 srebra i 2 brązy). Po raz pierwszy w swojej historii sportowcy rosyjscy nie wywalczyli żadnego złota w szermierce (z 10 kompletów medali – 2 srebra i 1 brąz). W wioślarstwie Rosjanie wystąpili w 2 konkurencjach z 14, nie zdobywając medalu (nikt nie zakwalifikował się nawet do finału).

Rosyjscy medaliści olimpijscy na wręczeniu odznaczeń państwowych

Na drugich igrzyskach z rzędu Rosjanie nie wywalczyli złotego medalu w podnoszeniu ciężarów (w ciągu 4 igrzysk olimpijskich w latach 2000-2012, Rosja zdobyła tylko 1 złoto w podnoszeniu ciężarów z 60 rozegranych konkurencji). Również na drugich igrzyskach z rzędu rosyjscy sportowcy nie zdobyli złotych medali w strzelectwie, z 15 rozegranych konkurencji zdobyli tylko 1 brąz.

Na igrzyskach olimpijskich w Londynie Rosja poprawiła rezultat z Pekinu, zdobywając więcej medali, w tym więcej złotych[12]. Igrzyska w Londynie były pierwszymi letnimi igrzyskami, zaczynając od 1952 roku, na których reprezentacja Rosji (wcześniej ZSRR) nie znalazła się w pierwszej trójce klasyfikacji medalowej, zajmując 4. miejsce i ustępując według ilości złotych medali reprezentacjom USA, Chin i Wielkiej Brytanii. Jednak według ogólnej liczby medali Rosjanie okazali się gorsi tylko od USA i Chin.

15 sierpnia 2012 roku na Kremlu odbyła cię ceremonia nagrodzenia medalistów olimpijskich. Anastasija Dawydowa, Marija Gromowa, Elwira Chasianowa, Natalja Iszczenko, Swietłana Romaszyna (wszystkie - pływanie synchroniczne) i Jewgienija Kanajewa (gimnastyka artystyczna) zostały odznaczone orderami Zasług dla Ojczyzny IV stopnia; Natalja Antiuch (lekkoatletyka) i Siergiej Tietiuchin (siatkówka) zostali kawalerami Orderu Honoru; 41 sportowców zostało odznaczonych Orderami Przyjaźni, srebrni i brązowi medaliści zostali uhonorowani medalami Orderu Zasług dla Ojczyzny I i II stopnia[13].

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja Data Źródło
  Złoto Arsen Gałstian   Judo do 60 kg mężczyzn 28 lipca [14]
  Złoto Mansur Isajew   Judo do 73 kg mężczyzn 30 lipca [15]
  Złoto Tagir Chajbułajew   Judo do 100 kg mężczyzn 2 sierpnia [16]
  Złoto Roman Własow   Zapasy styl klasyczny do 74 kg mężczyzn 5 sierpnia [17]
  Złoto Alija Mustafina   Gimnastyka sportowa poręcza kobiet 6 sierpnia [18]
  Złoto Ałan Chugajew   Zapasy styl klasyczny do 84 kg mężczyzn 6 sierpnia [19]
  Złoto Julija Zaripowa   Lekkoatletyka bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet 6 sierpnia [20]
  Złoto Natalja Iszczenko
Swietłana Romaszyna
  Pływanie synchroniczne duet kobiet 7 sierpnia [21]
  Złoto Ilja Zacharow   Skoki do wody Trampolina – 3m mężczyzn 7 sierpnia [22]
  Złoto Natalja Antiuch   Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki kobiet 8 sierpnia [23]
  Złoto Natalja Worobjowa   Zapasy styl wolny do 72 kg kobiet 9 sierpnia [24]
  Złoto Elwira Chasianowa
Anastasija Dawydowa
Marija Gromowa
Natalja Iszczenko
Darja Korobowa
Aleksandra Packiewicz
Swietłana Romaszyna
Anżelika Timanina
Ałła Szyszkina
  Pływanie synchroniczne drużynowo kobiet 10 sierpnia [25]
  Złoto Dżamał Otarsułtanow   Zapasy styl wolny do 55 kg mężczyzn 10 sierpnia [26]
  Złoto Aleksandr Djaczenko
Jurij Postrigaj
  Kajakarstwo K-2 200 m mężczyzn 11 sierpnia [27]
  Złoto Siergiej Kirdiapkin   Lekkoatletyka chód na 50 km mężczyzn 11 sierpnia [28]
  Złoto Jewgienija Kanajewa   Gimnastyka artystyczna wielobój kobiet 11 sierpnia [29]
  Złoto Jelena Łaszmanowa   Lekkoatletyka chód na 20 km kobiet 11 sierpnia [30]
  Złoto Anna Cziczerowa   Lekkoatletyka skok wzwyż kobiet 11 sierpnia [31]
  Złoto Anastasija Blizniuk
Uljana Donskowa
Ksienija Dudkina
Alina Makarienko
Anastasija Nazarienko
Karolina Siewastjanowa
  Gimnastyka artystyczna wielobój drużynowo kobiet 12 sierpnia [32]
  Złoto Jegor Miechoncew   Boks do 81 kg mężczyzn 12 sierpnia [33]
  Złoto Nikołaj Apalikow
Taras Chtiej
Siergiej Grankin
Siergiej Tietiuchin
Aleksandr Sokołow
Jurij Bierieżko
Aleksandr But´ko
Dmitrij Muserski
Dmitrij Iljinych
Maksim Michajłow
Aleksandr Wołkow
Aleksiej Obmoczajew
  Siatkówka turniej mężczyzn 12 sierpnia [34]
  Srebro Swietłana Carukajewa   Podnoszenie ciężarów do 63 kg kobiet 31 lipca [35]
  Srebro Ksienija Afanasjewa
Anastasija Griszyna
Wiktorija Komowa
Alija Mustafina
Marija Pasieka
  Gimnastyka sportowa wielobój drużynowo kobiet 31 lipca [36]
  Srebro Ilja Zacharow
Jewgienij Kuzniecow
  Skoki do wody trampolina 3 m pary synchronicznie mężczyzn 1 sierpnia [37]
  Srebro Sofja Wielika   Szermierka szabla kobiet 1 sierpnia [38]
  Srebro Wiktorija Komowa   Gimnastyka sportowa wielobój kobiet 2 sierpnia [39]
  Srebro Kamiłła Gafurzianowa
Inna Dierigłazowa
Łarisa Korobiejnikowa
Aida Szanajewa
  Szermierka floret drużynowo kobiet 2 sierpnia [40]
  Srebro Aleksandr Michajlin   Judo powyżej 100 kg mężczyzn 3 sierpnia [41]
  Srebro Anastasija Zujewa   Pływanie 200 m stylem grzbietowym kobiet 3 sierpnia [42]
  Srebro Jewgienij Korotyszkin   Pływanie 100 m stylem motylkowym mężczyzn 3 sierpnia [43]
  Srebro Natalja Zabołotna   Podnoszenie ciężarów do 75 kg kobiet 3 sierpnia [44]
  Srebro Dmitrij Uszakow   Gimnastyka sportowa skok na batucie mężczyzn 3 sierpnia [45]
  Srebro Apti Auchadow   Podnoszenie ciężarów do 85 kg mężczyzn 3 sierpnia [46]
  Srebro Marija Szarapowa   Tenis gra pojedyncza kobiet 4 sierpnia [47]
  Srebro Aleksandr Iwanow   Podnoszenie ciężarów do 94 kg mężczyzn 4 sierpnia [48]
  Srebro Darja Piszczalnikowa   Lekkoatletyka rzut dyskiem kobiet 4 sierpnia [49]
  Srebro Tatjana Kaszyrina   Podnoszenie ciężarów powyżej 75 kg kobiet 5 sierpnia [50]
  Srebro Dienis Ablazin   Gimnastyka sportowa skoki mężczyzn 6 sierpnia [51]
  Srebro Jewgienija Kołodko   Lekkoatletyka pchnięcie kulą kobiet 6 sierpnia [52]
  Srebro Rustam Totrow   Zapasy styl klasyczny do 96 kg mężczyzn 7 sierpnia [53]
  Srebro Jelena Sokołowa   Lekkoatletyka skok w dal kobiet 8 sierpnia [54]
  Srebro Sofja Oczigawa   Boks do 60 kg kobiet 9 sierpnia [55]
  Srebro Nadieżda Torłopowa   Boks do 75 kg kobiet 9 sierpnia [56]
  Srebro Darja Dmitrijewa   Gimnastyka artystyczna wielobój kobiet 11 sierpnia [29]
  Srebro Olga Kaniskina   Lekkoatletyka chód na 20 km kobiet 11 sierpnia [30]
  Srebro Biesik Kuduchow   Zapasy styl wolny do 60 kg mężczyzn 11 sierpnia [57]
  Srebro Julija Guszczina
Antonina Kriwoszapka
Tatjana Firowa
Natalja Antiuch
Natalja Nazarowa (el.)
Anastasija Kapaczinska (el.)
  Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 400 metrów kobiet 11 sierpnia [58]
  Brąz Olga Zabielinska   Kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego kobiet 29 lipca [59]
  Brąz Nikołaj Kowalow   Szermierka szabla mężczyzn 29 lipca [60]
  Brąz Andriej Grieczin
Daniła Izotow
Jewgienij Łagunow
Nikita Łobincew
Władimir Morozow
Siergiej Fiesikow
  Pływanie 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn 29 lipca [61]
  Brąz Iwan Nifontow   Judo do 81 kg mężczyzn 31 lipca [62]
  Brąz Olga Zabielinska   Kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas kobiet 1 sierpnia [63]
  Brąz Wasilij Mosin   Strzelectwo podwójny trap mężczyzn 2 sierpnia [64]
  Brąz Alija Mustafina   Gimnastyka sportowa wielobój kobiet 2 sierpnia [65]
  Brąz Julija Jefimowa   Pływanie 200 m stylem klasycznym kobiet 2 sierpnia [66]
  Brąz Nina Wisłowa
Walerija Sorokina
  Badminton gra podwójna kobiet 4 sierpnia [67]
  Brąz Tatjana Czernowa   Lekkoatletyka siedmiobój kobiet 4 sierpnia [68]
  Brąz Tatjana Pietrowa-Archipowa   Lekkoatletyka maraton kobiet 5 sierpnia [69]
  Brąz Marija Pasieka   Gimnastyka sportowa skoki kobiet 5 sierpnia [70]
  Brąz Dienis Ablazin   Gimnastyka sportowa ćwiczenia wolne mężczyzn 5 sierpnia [71]
  Brąz Marija Kirilenko
Nadieżda Pietrowa
  Tenis gra podwójna kobiet 5 sierpnia [72]
  Brąz Mingijan Siemionow   Zapasy styl klasyczny do 55 kg mężczyzn 5 sierpnia [73]
  Brąz Zaur Kuramagomiedow   Zapasy styl klasyczny do 60 kg mężczyzn 5 sierpnia [74]
  Brąz Jelena Isinbajewa   Lekkoatletyka skok o tyczce kobiet 6 sierpnia [75]
  Brąz Alija Mustafina   Gimnastyka sportowa ćwiczenia wolne kobiet 7 sierpnia [76]
  Brąz Rusłan Ałbiegow   Podnoszenie ciężarów powyżej 105 kg mężczyzn 7 sierpnia [77]
  Brąz Lubow Wołosowa   Zapasy styl wolny do 63 kg kobiet 8 sierpnia [78]
  Brąz Aleksiej Dienisienko   Taekwondo do 58 kg mężczyzn 8 sierpnia [79]
  Brąz Aleksiej Korowaszkow
Ilja Pierwuchin
  Kajakarstwo C-2 1000 m mężczyzn 9 sierpnia [80]
  Brąz Dawid Ajrapetian   Boks do 49 kg mężczyzn 10 sierpnia [81]
  Brąz Dienis Cargusz   Zapasy styl wolny do 74 kg mężczyzn 10 sierpnia [82]
  Brąz Misza Ałojan   Boks do 52 kg mężczyzn 10 sierpnia [83]
  Brąz Andriej Zamkowoj   Boks do 69 kg mężczyzn 10 sierpnia [84]
  Brąz Iwan Sztyl   Kajakarstwo C-1 200 m mężczyzn 11 sierpnia [85]
  Brąz Jekatierina Poistogowa   Lekkoatletyka bieg na 800 metrów kobiet 11 sierpnia [86]
  Brąz Bilał Machow   Zapasy styl wolny do 120 kg mężczyzn 11 sierpnia [87]
  Brąz Anastasija Barysznikowa   Taekwondo powyżej 67 kg kobiet 11 sierpnia [88]
  Brąz Aleksiej Szwied
Timofiej Mozgow
Siergiej Karasiow
Witalij Fridzon
Aleksandr Kaun
Jewgienij Woronow
Wiktor Chriapa
Siemion Antonow
Siergiej Monia
Dmitrij Chwostow
Anton Ponkraszow
Andriej Kirilenko
  Koszykówka turniej mężczyzn 12 sierpnia [89]

ReprezentanciEdytuj

  BadmintonEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Władimir Iwanow gra pojedyncza mężczyzn   Son WH
P 0-2
(15-21, 19-21)
  Hsu JH
W 2-0
(21-15, 21-13)
2. NQ
Władimir Iwanow
Iwan Sozonow
gra podwójna mężczyzn   Boe /
Mogensen
P 1-2
(21-16, 19-21, 14-21)
  Chai B /
Guo Z
P 0-2
(21-23, 15-21)
  James /
Viljoen
W 2-0
(21-13, 21-15)
3. NQ
Anastazja Prokopienko gra pojedyncza kobiet   Augustyn
W 2-0
(21-16, 21-17)
  Baun
P 1-2
(21-19, 15-21, 16-21)
2. NQ
Walerija Sorokina
Nina Wisłowa
gra podwójna kobiet   Wang X /
Yu Y
W 2-0
(21-0, 21-0)[90]
  Jung KE /
Kim HN
W 2-0
(21-0, 21-0)[91]
  Bruce /
Li
W 2-0
(21-8, 21-10)
1.   Edwards /
Viljoen
W 2-0
(21-9, 21-7)
  Tian Q /
Zhao Y
P 0-2
(19-21, 6-21)
  Bruce /
Li
W 2-0
(21-9, 21-10)
 
Aleksandr Nikołajenko
Walerija Sorokina
gra mieszana   Adcock /
Bankier
W 2-1
(14-21, 21-9, 21-18)
  Zhang N /
Zhao Y
P 0-2
(19-21, 6-21)
  Fuchs /
Michels
P 1-2
(18-21, 21-12, 19-21)
3. NQ

  BoksEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Dawid Ajrapetian 49 kg BYE   Ortíz
W 15-13
  Pehlivan
W 19-11
  Pongprayoon
P 12-13
NQ  
Misza Ałojan 52 kg BYE   Brahimi
W 14-9
  Cintrón
W 23-13
  Tögstsogt
P 11-15
NQ  
Siergiej Wodopjanow 56 kg   Melián
W 12-5
  Vieira
P 11-13
NQ
Andriej Zamkowoj 69kg   Qiong
W 16-11
  Nolan
W 18-9
  Spence
W 16-11
  Säpijew
P 12-18
NQ  
Jegor Miechoncew 81 kg BYE   Hooper
W 19-11
  Rasulov
W 19-15
  Falcão
W 23-11
  Nijazymbetow
W 15+-15
 
Artur Bietierbijew 91 kg   Hunter
W 10+-10
  Usyk
P 13-17
NQ
Magomied Omarow +91 kg   Breazeale
W 19-8
  Məcidov
P 14-17
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Jelena Saweliewa 51 kg   Kim HS
W 12-9
  Ren C
P 7-12
NQ
Sofja Oczigawa 60 kg BYE   Pritchard
W 22-4
  Araújo
W 17-11
  Taylor
P 8-10
 
Nadieżda Torłopowa 75kg BYE   Ogoke
W 18-8
  Li J
W 12-10
  Shields
P 12-19
 

GimnastykaEdytuj

  Gimnastyka artystycznaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jewgienija Kanajewa wielobój indywidualny 116.000 1. 116.900  
Daria Dmitriewa 114.525 2. 114.500  
Anastasija Blizniuk
Uljana Donskowa
Ksienija Dudkina
Alina Makarienko
Anastasija Nazarienko
Karolina Siewastjanowa
drużynowo 56.375 1. 57.000  

  Gimnastyka sportowaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX PH SR VT PB HB FX PH SR VT PB HB
Dienis Ablazin wielobój drużynowy 15.433 15.500 16.300 0.000 13.733 15.475 15.616 16.400
Aleksandr Bałandin 13.733 15.666 14.766 15.816 13.466
Dawid Bieliawskij 15.100 14.900 14.366 16.300 15.300 14.866 90.832 2. 14.933 12.933 16.133 15.433 14.833
Emin Garibow 14.533 14.233 14.633 15.233 15.600 15.566 89.798 9. 14.833 14.700 15.066 15.600
Igor Pachomienko 14.066 14.333 15.566 14.000 14.900 14.533 14.333 14.600
Razem 45.066 43.466 45.799 48.166 45.666 44.432 272.595 2. 45.308 42.299 46.132 46.866 43.965 45.033 269.603 6.
Dienis Ablazin ćwiczenia wolne Jak wyżej 15.800 15.800  
kółka 15.633 15.633 5.
skoki 16.399 16.399  
Aleksandr Bałandin kółka 15.666 15.666 4.
Dawid Bieliawskij wielobój indywidualny 14.466 14.866 14.833 16.200 15.166 14.766 90.297 5.
koń z łękami 14.733 14.733 7.
Emin Garibow wielobój indywidualny 14.475 14.233 14.866 14.833 15.366 14.233 88.006 14.
poręcze 15.300 15.300 6.
drążek 15.333 15.333 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX VT UB BB FX VT UB BB
Ksienija Afanasjewa wielobój drużynowy 14.833 15.066 14.333 14.833
Anastasija Griszyna 14.066 14.333 14.033 14.900 57.332 12. 12.466 14.700
Wiktorija Komowa 13.900 15.633 15.833 15.266 60.632 1. 15.833 15.766 15.033
Alija Mustafina 14.433 15.133 15.700 14.700 59.966 5. 14.800 15.233 15.700 14.533
Marija Pasieka 15.049 0.000 15.300
Razem 43.332 46.299 45.566 45.232 180.429 2. 41.599 46.366 46.166 44.399 178.530  
Ksienija Afanasjewa ćwiczenia wolne Jak wyżej 14.566 14.566 6.
równoważnia 14.583 14.583 5.
Wiktorija Komowa wielobój indywidualny 15.100 15.466 15.966 15.441 61.973  
poręcze 15.666 15.666 5.
równoważnia 13.166 13.166 8.
Alija Mustafina wielobój indywidualny 14.600 15.233 16.100 13.633 59.566  
ćwiczenia wolne 14.900 14.900  
poręcze 16.133 16.133  
Marija Pasieka skoki 15.050 15.050  

  Skoki na trampolinieEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nikita Fedorenko Mężczyźni 101.070 8. 59.105 6.
Dmitrij Uszakow 112.605 2. 61.769  
Wiktorija Woronina Kobiety 100.995 8. 21.915 8.

  JeździectwoEdytuj

Skoki przez przeszkodyEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Władimir Tuganow Lancero indywidualnie 10 65. NQ

WKKWEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Łącznie
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Andriej Korszunow Fabiy indywidualnie 80.20 74. 32.80 54. 52.00 53. NQ 165.00 53.
Michaił Nastenko Coolboy Piter 59.80 62. 52.00 53. 2.00 47. NQ 113.80 47.

  JudoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Arsen Gałstian do 60 kg BYE   Gourouza
W 0101-0000
  Siccardi
W 0100-0000
  Choi GH
W 0001-0001
  Sobirov
W 0011-0000
BYE   Hiraoka
W 1000-0000
 
Musa Moguszkow do 66 kg BYE   Karimow
P 0011-0021
NQ
Mansur Isajew do 73 kg BYE   Uematsu
W 0011-0002
  Orucov
W 1001-0000
  Sajndżarglyn
W 0100-0001
  Wang KC
W 0011-0002
BYE   Nakaya
W 0011-0001
 
Iwan Nifontow do 81 kg BYE   de Windt
W 1000-0004
  Bottieau
W 0101-0001
  Valois-Fortier
W 0100-0000
  Kim JB
P 0001-0100
BYE   Nakai
W 0201-0000
NQ  
Kiriłł Dienisow do 90 kg   Remarenko
W 1000-0001
  Gordon
W 0011-0000
  Iliadis
W 0020-0000
  González
P 0001–1000
BYE   Nishiyama
P 0000-0000 (YUS)
NQ 5.
Tagir Chajbułajew do 100 kg   van der Geest
W 1000-0000
  Biadulin
W 0111-0003
  Krpálek
W 1000-0011
  Peters
W 0000-0000 (YUS)
BYE   Tüwszinbajar
W 1000-0000
 
Aleksandr Michajlin powyżej 100 kg   Mandembo
W 1010-0000
  Sherrington
W 0011-0001
  Silva
W 0001-0001
  Tölzer
W 0010-0002
BYE   Riner
P 0003-0101
 

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Natalija Kondratiewa do 48 kg   Alvarez
P 0000-0101
NQ
Natalija Kazjutina do 52 kg   Tarangul
P 0000-0001
NQ
Irina Zabłudina do 57 kg BYE   Lupetey
W 1000-0001
  Malloy
P 0011-0012
NQ   Karakas
P 0000-0011
NQ 7.
Wiera Moskaljuk do 78 kg BYE   Harrison
P 0000-1000
NQ
Jelena Iwaszczenko powyżej 78 kg BYE   Mojica
W 1010-0000
  Ortíz
P 0002-0011
NQ   Kindzerska
P 0002-0010
NQ 7.

KajakarstwoEdytuj

  Kajakarstwo górskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Aleksandr Lipatow C-1 96.13 8. 95.51 6. 95.51 10. 109.49 12. NQ
Michaił Kuzniecow
Dmitrij Łarionow
C-2 112.36 11. 155.59 13. 112.36 14. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marta Charitonowa K-1 108.85 9. 109.77 12. 108.85 13. 111.44 6. 120.91 9.

  Kajakarstwo klasyczneEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jewgienij Sałachow K-1 200 m 35.652 4. Q 36.312 4. FA 36.825 5.
Pawieł Nikołajew K-1 1000 m 3:35.466 6. NQ
Aleksandr Djaczenko
Jurij Postrigaj
K-2 200 m 32.321 1. Q 32.051 1. FA 33.507  
Ilja Miedwiediew
Anton Rjachow
K-2 1000 m 3:21.086 6. 3:12.901 2. FA 3:12.047 6.
Ilja Miedwiediew
Anton Rjachow
Anton Wasiliew
Oleg Żestokow
K-4 1000 m 3:04.781 4. 2:54.303 4. FA 2:57.375 7.
Iwan Sztyl C-1 200 m 41.378 1. Q 40.346 1. FA 42.853  
Ilja Sztokałow C-1 1000 m 4:04.109 3. 3:53.305 3. FA 3:51.535 8.
Aleksiej Korowaszkow
Ilja Pierwuchin
C-2 1000 m 3:37.568 2. Q 3:36.456 1. FA 3:36.414  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Natalia Łobowa K-1 200 m 42.447 3. Q 41.413 1. FA 45.961 6.
Juliana Sałachowa K-1 500 m 1:56.621 4. Q 1:57.761 7. NQ
Natalia Łobowa
Wiera Sobietowa
K-2 500 m 1:45.710 2. Q 1:44.660 6. FB 1:52.277 15.
Julia Kaczałowa
Natalia Podolskaja
Juliana Sałachowa
Wiera Sobietowa
K-4 500 m 1:33.680 4. Q 1:31.824 3. FA 1:33.459 7.

KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo górskieEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Jewgienij Pieczenin Mężczyźni 1:41:40 37.
Irina Kalentjewa Kobiety 1:32:33 4.

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Dienis Mieńszow Wyścig ze startu wspólnego 5:46:51 97.
Jazda indywidualna na czas 54:59.26 20.
Władimir Isajczew Wyścig ze startu wspólnego 5:46:37 51.
Aleksandr Kołobniew Wyścig ze startu wspólnego 5:46:05 23.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Tatiana Antoszina Wyścig ze startu wspólnego 3:35:56 25.
Jazda indywidualna na czas 40:12.49 12.
Larisa Pankowa Wyścig ze startu wspólnego 3:37:22 38.
Olga Zabielinska Wyścig ze startu wspólnego 3:35:31  
Jazda indywidualna na czas 37:57.35  

  Kolarstwo toroweEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Miejsce
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Dienis Dmitrijew Sprint 10.088
6.
  Zieliński
W 10.690
BYE   Awang
W 10.278
BYE   Phillip
P, P
NQ O miejsce 5
  Awang
  Förstemann
  Watkins
W 10.340
5.
Siergiej Borysow
Dienis Dmitrijew
Siergiej Koczerow
Sprint drużynowy 43.681
4.
 Niemcy
P 43.909
NQ 7.
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jewgienij Kowalow
Iwan Kowalow
Aleksiej Markow
Aleksandr Sierow
Wyścig drużynowy na dochodzenie 3:59.264 5.  Niemcy
3:57.237
4.  Nowa Zelandia
3:58.282
4.
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Siergiej Borysow Keirin 5. 5. NQ 15.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Miejsce
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Pozycja
Jekatierina Gnidienko Sprint 11.649
18.
  Pendleton
P
  Gaviria
  Hansen
P
NQ
Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Jekatierina Gnidienko Keirin 2. BYE 4. 8.
Zawodniczka Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Wynik Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Jewgienija Romaniuta Omnium 14.909 15. 24 6. 4. 3:42.301 10. 10. 37.308 16. 61 10.

  KoszykówkaEdytuj

Turniej mężczyzn

Reprezentacja Rosji w koszykówce mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając wszystkie 5 spotkań i awansując do dalszej fazy rozgrywek. Pokonała następnie w ćwierćfinale Litwę, w półfinale uległa jednak Hiszpanii. W meczu o 3. miejsce pokonała Argentynę, zdobywając brązowe medale olimpijskie.

Tabela grupy

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1   Rosja 5 10 5 0 403-359
2   Brazylia 5 9 4 1 402-349
3   Hiszpania 5 8 3 2 414-394
4   Australia 5 7 2 3 410-376
5   Wielka Brytania 5 6 1 4 380-439
6   Chiny 5 5 0 5 313-405

Wyniki spotkań

Faza grupowa
29 lipca 2012
21:00
Raport   Rosja 95 – 75   Wielka Brytania   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Pablo Estévez
  •   Jorge Vázquez
  •   Stephen Seibel
Rezultaty w kwartach: 24-19, 25-15, 22-24, 24-17
Pkt: Andriej Kirilenko 35
Zb: Aleksiej Szwied 6
As: Aleksiej Szwied 13
Pkt: Luol Deng 26
Zb: Joel Freeland 10
As: Deng, Reinking 3
31 lipca 2012
10:00
Raport   Chiny 54 – 73   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Saša Pukl
  •   Robert Lottermoser
  •   William Kennedy
Rezultaty w kwartach: 12-20, 13-20, 14-21, 15-12
Pkt: Yi Jianlian 16
Zb: Yi Jianlian 7
As: Chen Jianghua 4
Pkt: Andriej Kirilenko 16
Zb: Wiktor Chriapa 12
As: Szwied. Chriapa 6
2 sierpnia 2012
17:45
Raport   Brazylia 74 – 75   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   José Carrion
  •   Luigi Lamonica
  •   Rabah Noujaim
Rezultaty w kwartach: 20–15, 12–25, 21–19, 21–16
Pkt: Leandro Barbosa 16
Zb: Maybyner Rodney Hilário 10
As: Vinicius 4
Pkt: Andriej Kirilenko 19
Zb: Monia, Mozgow 7
As: Aleksiej Szwied 6
4 sierpnia 2012
12:15
Raport   Rosja 77 – 74   Hiszpania   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Christos Christodoulou
  •   Jorge Vázquez
  •   Fernando Sampietro
Rezultaty w kwartach: 11–28, 21–12, 24–13, 21–21
Pkt: Witalij Fridzon 24
Zb: Timofiej Mozgow 9
As: Anton Ponkrashov 11
Pkt: Pau Gasol 20
Zb: Marc Gasol 9
As: Rodríguez, Calderón 3
6 sierpnia 2012
10:00
Raport   Australia 82 – 83   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Carl Jungebrand
  •   Luigi Lamonica
  •   Samir Abaakil
Rezultaty w kwartach: 29–20, 17–25, 23–19, 13–19
Pkt: Joe Ingles 20
Zb: Matthew Dellavedova 6
As: Matthew Dellavedova 7
Pkt: Aleksandr Kaun 18
Zb: Kaun, Kirilenko, Szwied 6
As: Wiktor Chriapa 8
Ćwierćfinał
8 sierpnia 2012
15:00
Raport   Rosja 83 – 74   Litwa   The O2 Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Carl Jungebrand
  •   Pablo Estévez
  •   Michael Aylen
Rezultaty w kwartach: 17-10, 15-17, 22-23, 29-24
Pkt: Andriej Kirilenko 19
Zb: Andriej Kirilenko 13
As: Wiktor Chriapa 8
Pkt: Rimantas Kaukėnas
Zb: Jonas Valančiūnas 9
As: Kaukėnas, Pocius, Kleiza, Jasikevičius 3
Półfinał
10 sierpnia 2012
18:00
Raport   Rosja 59 – 67   Hiszpania   The O2 Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Luigi Lamonica
  •   Ilija Belošević
  •   Marcos Benito
Rezultaty w kwartach: 12-9, 19-11, 15-26, 13-21
Pkt: Aleksandr Kaun 14
Zb: Andriej Kirilenko 8
As: Aleksiej Szwied 7
Pkt: Pau Gasol 16
Zb: Pau Gasol 12
As: Gasol, Navarro, Calderón 3
Mecz o 3. miejsce
12 sierpnia 2012
12:00
Raport   Rosja 81 – 77   Argentyna   The O2 Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Juan Arteaga
  •   Jose Carrion
  •   William Kennedy
Rezultaty w kwartach: 20–19, 18–21, 19–21, 20–20
Pkt: Aleksiej Szwied 25
Zb: Andriej Kirilenko 8
As: Aleksiej Szwied 7
Pkt: Manu Ginóbili 21
Zb: Andrés Nocioni 7
As: Pablo Prigioni 7

Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub Pozycja
4 Aleksiej Szwied 16.12.1988 (23) 198   Minnesota Timberwolves G
5 Timofiej Mozgow 16.07.1986 (26) 215   Denver Nuggets C
6 Siergiej Karasiow 26.10.1993 (18) 200   Triumf Lubiercy G
7 Witalij Fridzon 14.10.1985 (26) 196   Chimki Moskwa G
8 Aleksandr Kaun 8.05.1985 (27) 211   PBC CSKA Moskwa C
9 Jewgienij Woronow 7.05.1986 (26) 196   PBC CSKA Moskwa G
10 Wiktor Chriapa 3.08.1982 (29) 206   PBC CSKA Moskwa F
11 Siemion Antonow 18.07.1989 (23) 202   BC Niżny Nowogród F
12 Siergiej Monia 15.04.1983 (29) 203   Chimki Moskwa F
13 Dmitrij Chwostow 21.08.1989 (22) 190   Chimki Moskwa G
14 Anton Ponkraszow 23.04.1986 (26) 202   PBC CSKA Moskwa G
15 Andriej Kirilenko 18.02.1981 (31) 207   Minnesota Timberwolves F

Trener:   David Blatt

Turniej kobiet

Reprezentacja Rosji w koszykówce kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając 3 spotkania i 2 przegrywając, awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Pokonała następnie w ćwierćfinale Turcję. W półfinale uległa jednak Francji, a w meczu o 3. miejsce Australii, zajmując ostatecznie czwarte miejsce na turnieju.

Tabela grupy

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1   Francja 10 5 5 0 356 319 37+
2   Australia 9 5 4 1 353 322 31+
3   Rosja 8 5 3 2 314 308 6+
4   Kanada 7 5 2 3 328 332 4-
5   Brazylia 6 5 1 4 329 354 25-
6   Wielka Brytania 5 5 0 5 327 376 49-

Wyniki spotkań

Faza grupowa
28 lipca 2012
12:15
Raport   Kanada 53 – 58   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 17-15, 13-9, 14-13, 10-21
Pkt: Kim Smith 20
Zb: Tamara Tatham 5
As: Shona Thorburn 6
Pkt: Becky Hammon 14
Zb: Irina Osipowa 12
As: Jelena Daniłoczkina 6
30 lipca 2012
17:45
Raport   Rosja 69 – 57   Brazylia   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 19-18, 12-8, 18-17, 20-14
Pkt: Jewgienija Bielakowa 14
Zb: Nadieżda Griszajewa 8
As: trzy zawodniczki 3
Pkt: Érika de Souza 15
Zb: Érika de Souza 18
As: Karla Costa 4
1 sierpnia 2012
17:45
Raport   Wielka Brytania 61 – 67   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 14-16, 13-23, 18-13, 16-15
Pkt: Natalie Stafford 18
Zb: Julie Page 7
As: Collins, Leedham 3
Pkt: Jewgienija Bielakowa 12
Zb: Irina Osipowa 9
As: Becky Hammon 6
3 sierpnia 2012
12:15
Raport   Rosja 66 – 70   Australia   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 15-21, 15-11, 18-22, 18-16
Pkt: Irina Osipowa 15
Zb: Irina Osipowa 9
As: Jelena Daniłoczkina 4
Pkt: Elizabeth Cambage 17
Zb: Elizabeth Cambage 10
As: Jenna O’Hea, Kristi Harrower 5
5 sierpnia 2012
10:00
Raport   Francja 65 – 54   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 10-15, 15-6, 30-13, 10-20
Pkt: Celine Dumerc 12
Zb: Celine Dumerc 3
As: Isabelle Yacoubou, Clemence Beikes 7
Pkt: Jewgienija Beljakowa 14
Zb: Jelena Daniłoczkina, Irina Osipowa 3
As: Becky Hammon, Irina Osipowa 5
Ćwierćfinał
7 sierpnia 2012
21:00
Raport   Turcja 63 – 66   Rosja   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 16-23, 12-11, 23-17, 12-15
Pkt: Nevriye Yilmaz 22
Zb: Isil Alben 6
As: Birsel Vardarli 6
Pkt: Becky Hammon 19
Zb: Anna Petrakowa 7
As: Becky Hammon 5
Półfinał
9 sierpnia 2012
21:00
Raport   Rosja 64 – 81   Francja   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 15-24, 16-14, 20-21, 13-22
Pkt: Jelena Daniłoczkina, Becky Hammon 13
Zb: Natalia Wieru 8
As: Becky Hammon 5
Pkt: Edwige Lawson-Wade 18
Zb: Sandrine Gruda 8
As: Edwige Lawson-Wade 5
Mecz o 3. miejsce
11 sierpnia 2012
17:00
  Australia 83 – 74   Rosja   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 17-16, 21-14, 19-13, 26-31
Pkt: Lauren Jackson 25
Zb: Lauren Jackson 11
As: Jenna O’Hea 5
Pkt: Becky Hammon 19
Zb: Natalja Wodopjanowa
As: Becky Hammon 4

Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub Pozycja
4 Olga Artieszina 27.11.1982 (29) 188   UMMC Jekaterynburg F
5 Jewgienija Bieljakowa 27.06.1986 (26) 182   Czewakata Wołogda F
6 Natalija Wodopjanowa 4.06.1981 (31) 190   WBC Dynamo Kursk F
7 Marina Kuzina 19.07.1985 (27) 195   Dinamo Moskwa C
8 Jelena Daniłoczkina 27.01.1986 (26) 183   Czewakata Wołogda G
9 Becky Hammon 11.07.1977 (35) 175   Spartak Moskwa G
10 Ilona Korstin 30.05.1980 (32) 182   Spartak Moskwa G
11 Natalija Wieru 25.07.1989 (23) 198   Spartak Moskwa C
12 Irina Osipowa 25.06.1981 (31) 196   Istanbul University C
13 Anna Pietrakowa 2.12.1984 (27) 189   WBC Dynamo Kursk F
14 Natalija Żedik 11.07.1988 (24) 182   WBC Spartak Sankt Petersburg F
15 Nadieżda Griszajewa 2.07.1989 (23) 195   ASPTT Arras C

Trener:   Boris Sokołowski

  LekkoatletykaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Grigorij Andriejew maraton 2:18.20 37.
Siergiej Bakulin chód na 50 km 3:38.55 6.
Walerij Borczin chód na 20 km DNF
Jurij Borzakowski 800 m 1:46.29 5. 1:45.09 5. NQ
Nikołaj Czawkin 3000 m z przeszkodami 8:29.72 5. NQ
Aleksiej Dremin 110 m przez płotki 13.75 7. NQ
Maksim Dyłdin 400 m 45.52 3. 45.39 5. NQ
Igor Jerochin chód na 50 km 3:37.54 5.
Władimir Kanajkin chód na 20 km DSQ
Siergiej Kirdiapkin chód na 50 km 3:35.59  
Andriej Kriwow chód na 20 km 1:24.17 37.
Jegor Nikołajew 1500 m 3:38.92 11. 3:37.28 10. NQ
Aleksiej Reunkow maraton 2:13:49 14.
Dmitrij Safronow 2:16:04 23.
Wiaczesław Sakajew 400 m przez płotki 50.36 7. NQ
Konstantin Szabanow 110 m przez płotki 13.63 3. 13.65 8. NQ
Siergiej Szubienkow 13.26 1. 13.41 6. NQ
Pawieł Trienichin 400 m 45.00 3. 45.35 7. NQ
Iwan Tuchtaczew 800 m 1:49.77 6. NQ
Dienis Aleksiejew
Maksim Dyłdin
Władimir Krasnow
Pawieł Trienichin
sztafeta 4 x 400 m 3:02.01 3. 3:00.09 5.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lukman Adams trójskok 16.88 6. 16.78 9.
Kiriłł Ikonnikow rzut młotem 76.85 6. 77.86 5.
Ilja Korotkow rzut oszczepem 75.68 33. NQ
Siergiej Kuczerianu skok o tyczce 5.50 16. NQ
Jewgienij Łukjanienko 5.60 4. 5.75 5.
Aleksandr Mieńkow skok w dal 8.09 3. 7.78 11.
Siergiej Morgunow 7.87 16. NQ
Aleksandr Pietrow 7.89 15 NQ
Bogdan Piszczalnikow rzut dyskiem 63.15 15. NQ
Aleksandr Szustow skok wzwyż 2.26 16. NQ
Maksim Sidorow pchnięcie kulą 20.40 10. 20.41 11.
Andriej Silnow skok wzwyż 2.26 8. 2.25 12.
Dmitrij Starodubcew skok o tyczce 5.60 7. 5.75 4.
Sosłan Cyrichow pchnięcie kulą 20.17 13. NQ
Iwan Uchow skok wzwyż 2.29 2. 2.38  
Aleksiej Zagorny rzut młotem 72.52 23. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Ilja Szkurieniow dziesięciobój bieg 100 m 11.01 858
skok w dal 7.25 874
pchnięcie kulą 12.89 661
skok wzwyż 2.02 822
bieg 400 m 49.81 823
bieg na 110 m przez płotki 14.39 925
rzut dyskiem 43.51 736
skok o tyczce 5.10 941
rzut oszczepem 53.81 645
bieg na 1500 m 4:42.80 663
Finał 7948 16.
Siergiej Swiridow bieg 100 m 10.78 910
skok w dal 7.45 922
pchnięcie kulą 14.42 754
skok wzwyż 1.99 794
bieg na 400 m 48.91 866
bieg na 110 m przez płotki 15.42 799
rzut dyskiem 47.43 817
skok o tyczce 4.60 790
rzut oszczepem 68.42 865
bieg na 1500 m 4:36.63 702
Finał 8219 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Natalja Antiuch 400 m przez płotki 53.90 1. 53.33 1. 52.70  
Jelena Arżakowa 800 m 2:08.39 2. 1:58.13 2. 1:59.21 6.
Olga Biełkina 100 m BYE 11.38 4. NQ
Jelena Czurakowa 400 m przez płotki 55.26 3. 55.70 3. NQ
Irina Dawydowa 55.55 3. 55.86 5. NQ
Tatiana Dektjariewa 100 m przez płotki 12.87 2. 12.75 4. NQ
Aleksandra Fiedoriwa 200 m 22.61 2. 22.65 3. NQ
Jekatierina Galicka 100 m przez płotki 12.89 3. 12.90 5. NQ
Olga Gołowkina 5000 m 15:05.26 5. 15:17.88 9.
Jelizawieta Greczisznikowa 10000 m 32:11.32 19.
Julija Guszczina 400 m 51.54 2. 51.66 4. NQ
Olga Kaniskina chód na 20 km 1:25:09  
Anisia Kirdiapkina 1:26:26 5.
Julija Kondakowa 100 m przez płotki 13.10 4. 13.13 6. NQ
Jekatierina Kostecka 1500 m 4:06.94 4. 4:05.32 2. 4:12.90 9.
Antonina Kriwoszapka 400 m 50.75 1. 49.81 1. 50.17 6.
Jelena Łaszmanowa chód na 20 km 1:25:02  
Jekatierina Martynowa 1500 m 4:13.86 7. NQ
Albina Majorowa maraton 2:25:38 9.
Jelena Nagowitsina 5000 m 15:02.80 6. 15:21.38 13.
Jelena Orłowa 3000 m z przeszkodami 9:33.14 6. NQ
Tatjana Pietrowa maraton 2:23:29  
Jekatierina Poistogowa 800 m 2:01.08 2. 1:59.45 2. 1:57.53  
Natalja Rusakowa 200 m 23.40 6. NQ
Gulnara Samitowa-Gałkina 3000 m z przeszkodami 9:28.76 5. DNF
Marija Sawinowa 800 m 2:01.56 1. 1:58.57 1. 1:56.19  
Jelizawieta Sawlinis 200 m 23.23 5. NQ
Lilija Szobuchowa maraton DNF
Tatjana Tomaszowa 1500 m 4:05.10 2. 4:02.10 3. 4:10.90 4.
Julija Zaripowa 3000 m z przeszkodami 9:25.68 5. 9:06.72  
Olga Biełkina
Aleksandra Fiedoriwa
Natalja Rusakowa
Jelizawieta Sawlinis
sztafeta 4 x 100 m 43.24 6. NQ
Tatjana Firowa
Julija Guszczina
Anastasija Kapaczinska
Antonina Kriwoszapka
Natalja Nazarowa
Natalja Antiuch
sztafeta 4 x 400 m 3:23.11 2. 3:20.23  
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marija Abakumowa rzut oszczepem 63.25 7. 59.34 10.
Anna Awdiejewa pchnięcie kulą 17.47 25. NQ
Marija Biespałowa rzut młotem 73.56 7. 71.13 11.
Anna Cziczerowa skok wzwyż 1.93 2. 2.05  
Swietłana Fieofanowa skok o tyczce NM NQ
Irina Gordiejewa skok wzwyż 1.93 10. 1.93 10.
Jelena Isinbajewa skok o tyczce 4.55 1. 4.70  
Wiera Karmiszyna-Ganiejewa rzut dyskiem 59.90 23. NQ
Gulfija Chanafiejewa rzut młotem 69.43 16. NQ
Ludmiła Kołczanowa skok w dal 6.57 8. 6.76 6.
Jewgienija Kołodko pchnięcie kulą 19.31 3. 20.48  
Tatjana Lebiediewa trójskok 14.30 8. 14.11 10.
Tatjana Łysienko rzut młotem 74.43 4. 78.18  
Wieronika Mosina trójskok 13.96 17. NQ
Anna Nazarowa skok w dal 6.62 7. 6.77 5.
Darja Piszczalnikowa rzut dyskiem 65.02 4. 67.56 DSQ
Anastasija Sawczenko skok o tyczce 4.25 26. NQ
Swietłana Sajkina rzut dyskiem 60.67 17. NQ
Swietłana Szkolina skok wzwyż 1.93 2. 2.03  
Jelena Sokołowa skok w dal 6.71 4. 7.07  
Irina Tarasowa pchnięcie kulą 18.76 7. 19.00 8.
Wiktorija Walukiewicz trójskok 14.19 11. 14.24 8.
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Tatjana Czernowa siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 13.48 1053
skok wzwyż 1.80 978
pchnięcie kulą 14.17 805
bieg 200 m 23.67 1013
skok w dal 6.54 1020
rzut oszczepem 46.29 788
bieg na 800 m 2:09.56 971
Finał 6628  
Olga Kurban bieg na 100 m przez płotki 13.56 1041
skok wzwyż 1.80 978
pchnięcie kulą 13.71 775
bieg na 200 m 23.88 992
skok w dal 5.83 798
rzut oszczepem 40.36 674
bieg na 800 m 2:19.8 826
Finał 6084 20.
Kristina Sawicka bieg na 100 m przez płotki 13.37 1069
skok wzwyż 1.83 1016
pchnięcie kulą 14.77 845
bieg na 200 m 24.46 937
skok w dal 6.21 915
rzut oszczepem 43.70 738
bieg na 800 m 2:12.27 932
Finał 6452 8.

  ŁucznictwoEdytuj

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Ksienija Pierowa indywidualnie 659 9.   Kamel
W 6-0
  Valeeva
W 6-2
  Rochmawati
W 6-5
  Ki BB
P 4-6
NQ
Inna Stiepanowa 653 17.   Cabral
W 7-1
  Hayakawa
P 3-7
NQ
Kristina Timofiejewa 650 23.   Folkard
P 4-6
NQ
Ksienija Pierowa
Inna Stiepanowa
Kristina Timofiejewa
drużynowo 1962 6.   Wielka Brytania
W 215-208
  Chińskie Tajpej
W 216 (28)-216 (26)
  Chiny
P 207-208
  Japonia
P 207-209
4.

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodniczka Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Aleksandr Lesun Mężczyźni 25-10 2. 1000 2:04.29 14. 1312 88 23. 1112 11:05.83 25. 2340 5764 4.
Andriej Moisiejew 22-13 5. 928 2:02.71 =10. 1328 60 13. 1140 11:05.28 24. 2340 5736 7.
Jewdokia Gretczicznikowa Kobiety 22-13 =4. 928 2:26.75 31. 1040 1240 36. 0 12:59.87 30. 1884 3852 35.
Jekatierina Churaskina 18-17 16. 832 2:29.07 34. 1012 40 7. 1160 11:59.04 9. 2124 5128 17.

  Piłka ręcznaEdytuj

Turniej kobiet

Reprezentacja Rosji w piłce ręcznej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i ponosząc jedną porażkę. Awansowała z trzeciego miejsca do ćwierćfinału, gdzie przegrała z reprezentacją Korei Południowej i odpadła z dalszych rozgrywek.

Tabela grupy

Zespół M Z R P G + G - +/- Pkt
  Brazylia 5 4 0 1 137 122 +15 8
  Chorwacja 5 4 0 1 145 115 +30 8
  Rosja 5 3 1 1 151 125 +26 7
  Czarnogóra 5 2 1 2 137 123 +14 5
  Angola 5 1 0 4 132 142 -10 2
  Wielka Brytania 5 0 0 5 91 166 -75 0

Wyniki spotkań

Rozgrywki grupowe
28 lipca 2012
10:30

  Rosja

30:27

  Angola

Copper Box, Londyn
Ludmiła Postnowa 5  
  3× 
((16:11))
raport
Isabel Guialo 5  
  3× 
30 lipca 2012
15:30

  Wielka Brytania

16:37

  Rosja

Copper Box, Londyn
Lyn Byl 5  
  3× 
((8:17))
raport
Emilija Turej, Olga Czernoiwanienko 5  
  2× 
1 sierpnia 2012
22:15

  Rosja

28:30

  Chorwacja

Copper Box, Londyn
Emilija Turej 6  
  3× 
((15:15))
raport
Andrea Penezić 10  
  3× 
3 sierpnia 2012
17:15

  Rosja

31:27

  Brazylia

Copper Box, Londyn
Emilija Turej 7  
  4× 
((15:14))
raport
Alexandra do Nascimento 9  
  2× 
5 sierpnia 2012
15:30

  Czarnogóra

25:25

  Rosja

Copper Box, Londyn
Katarina Bulatović 7  
  2× 
((15:16))
raport
trzy zawodniczki 4  
  2×  1× 


Ćwierćfinał
7 sierpnia 2012
13:30

  Korea Południowa

24:23

  Rosja

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   Oscar Raluy López, Ángel Sabroso
Gwon Han-na 6  
  3× 
((14:11))
raport
Ludmiła Postnowa, Olga Lewina 5  
  4× 


Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Waga
(kg)
Klub Pozycja
5 (K) Postnowa, LudmiłaLudmiła Postnowa 1984-08-1111 sierpnia 1984 (27) 185 75   Zwiezda Zwienigorod Rozgrywająca
7 Bodnijewa, LudmiłaLudmiła Bodnijewa 1978-10-1515 października 1978 (33) 180 72   Krym Lublana Obrotowa
10 Dawydienko, JekatierinaJekatierina Dawydienko 1989-03-077 marca 1989 (23) 184 70   Łada Togliatti Rozgrywająca
11 Lewina, OlgaOlga Lewina 1985-03-044 marca 1985 (27) 180 75   Dinamo Wołgograd Rozgrywająca
12 Siedojkina, AnnaAnna Siedojkina 1984-08-011 sierpnia 1984 (27) 190 80   Dinamo Wołgograd Bramkarka
15 Szypiłowa, NataljaNatalja Szypiłowa 1979-12-3131 grudnia 1979 (32) 184 83   Łada Togliatti Obrotowa
16 Sidorowa, MarijaMarija Sidorowa 1979-11-2121 listopada 1979 (32) 178 64   Łada Togliatti Bramkarka
18 Murawjowa, NadieżdaNadieżda Murawjowa 1980-06-3030 czerwca 1980 (32) 186 75   Łada Togliatti Rozgrywająca
19 Wietkowa, JekatierinaJekatierina Wietkowa 1986-08-011 sierpnia 1986 (25) 180 70   C.S. Oltchim Râmnicu Vâlcea Obrotowa
21 Żylinskajte, WiktorijaWiktorija Żylinskajte 1988-03-066 marca 1988 (24) 188 80   Łada Togliatti Rozgrywająca
22 Marennikowa, JekaterinaJekaterina Marennikowa 1982-04-2929 kwietnia 1982 (30) 173 70   Łada Togliatti Skrzydłowa
24 Bliznowa, IrinaIrina Bliznowa 1986-10-066 października 1986 (25) 183 73   Łada Togliatti Rozgrywająca
25 Turej, EmilijaEmilija Turej 1984-10-066 października 1984 (27) 175 61   NP GK Rostów nad Donem Skrzydłowa
26 Chmyrowa, TatjanaTatjana Chmyrowa 1990-02-066 lutego 1990 (22) 178 68   Dinamo Wołgograd Rozgrywająca
29 Czernoiwanienko, OlgaOlga Czernoiwanienko 1989-04-1717 kwietnia 1989 (23) 175 62   Łada Togliatti Skrzydłowa

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej kobiet

Reprezentacja Rosji w piłce wodnej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i jeden przegrywając. W ćwierćfinale uległa Węgrom, w meczu o miejsca 5-8 pokonała Wielką Brytanię a w meczu o 5. miejsce przegrała z Chinami, zajmując ostatecznie 6. miejsce w turnieju.

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
  Australia 3 3 0 0 37 19 +18 6
  Rosja 3 2 0 1 22 21 +1 4
  Włochy 3 1 0 2 22 22 0 2
  Wielka Brytania 3 0 0 3 14 33 -19 0
30 lipca 2012
18:20
  Wielka Brytania 6:7
(2:3) (3:2) (0:1) (1:1)
  Rosja Water Polo Arena, Londyn  
Winstanley-Smith 3 Raport 2 Beliajewa, Prokofiewa
Sędzia:   Marie Deslieres
  Ni Shiwei

1 sierpnia 2012
15:30
  Włochy 4:7
(0:1) (1:1) (1:4) (2:1)
  Rosja Water Polo Arena, Londyn  
di Mario 2 Raport 3 Lisunowa
Sędzia:   Sergi Sanchez
  German Moller

3 sierpnia 2012
15:30
  Rosja 8:11
(4:6) (1:2) (1:0) (2:3)
  Australia Water Polo Arena, Londyn  
Lisunowa 3 Raport 2 Gynther
Sędzia:   Dragan Stampalja
  Marie Deslieres

Ćwierćfinał
5 sierpnia 2012
14:50
  Węgry 11:10
(3:3) (4:2) (1:3) (3:2)
  Rosja Water Polo Arena, Londyn  
cztery zawodniczki 2 Raport 4 Iwanowa
Sędzia:   Massimiliano Caputi
  Marijo Mrguljan

Półfinał o miejsca 5-8
7 sierpnia 2012
18:20
  Rosja 11:9
(3:3) (1:2) (4:2) (3:2)
  Wielka Brytania Water Polo Arena, Londyn  
Prokofiewa 4 Raport 3 Wilcox, Painter-Snell
Sędzia:   Denis Danelon
  German Moller

Mecz o 5. miejsce
9 sierpnia 2012
20:25
  Chiny 16:15 pd.
(3:3) (5:6) (3:2) (3:3) dogr.(2:1)
  Rosja Water Polo Arena, Londyn  
Ma H 6 Raport 4 Fiedotowa, Antonowa
Sędzia:   Brian Littlejohn
  Steven Rotsart
Skład
Nr Imię i nazwisko Poz. Wzrost
(cm)
Masa
(kg)
Data urodzenia Klub
1 Kowtunowska, MarijaMarija Kowtunowska GK 165 61 1988-12-1919 grudnia 1988   Kinef Kiriszi
2 Antonowa, DianaDiana Antonowa D 168 50 1993-01-1717 stycznia 1993   Skif-SzMSV
3 Antonowa, AleksandraAleksandra Antonowa D 170 55 1991-12-2222 grudnia 1991   Skif-SzMSV
4 Gorbunowa, OlgaOlga Gorbunowa CB 167 50 1993-08-2727 sierpnia 1993   Urałoczka Złatoust
5 Iwanowa, JewgienijaJewgienija Iwanowa D 165 55 1987-07-2626 lipca 1987   Szturm 2002
6 Tankiejewa, JekatierinaJekatierina Tankiejewa CF 168 65 1989-06-2828 czerwca 1989   Szturm 2002
7 Lisunowa, JekatierinaJekatierina Lisunowa D 174 62 1989-10-066 października 1989   Kinef Kiriszi
8 Fiedotowa, NadieżdaNadieżda Fiedotowa D 170 65 1988-08-2020 sierpnia 1988   Kinef Kiriszi
9 Prokofiewa, JekatierinaJekatierina Prokofiewa D 166 63 1991-03-1313 marca 1991   Kinef Kiriszi
10 Bieliajewa, OlgaOlga Bieliajewa CF 173 64 1985-03-1818 marca 1985   Kinef Kiriszi
11 Chochriakowa, JewgienijaJewgienija Chochriakowa CB 178 70 1988-08-2626 sierpnia 1988   Kinef Kiriszi
12 Konuch, SofiaSofia Konuch CF 173 61 1980-03-099 marca 1980   Kinef Kiriszi
13 Karnauch, AnnaAnna Karnauch GK 170 55 1993-08-3131 sierpnia 1993   Kinef Kiriszi

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Anton Anczin 200 m grzbietowym 1:59.49 23. NQ
Siergiej Bolszakow 10 km 1:50:40.1 6.
Jegor Degtiariew 400 m dowolnym 3:52.33 19. NQ
Władimir Diatczin 10 km 1:50:42.8 7.
Siergiej Fiesikow 50 m dowolnym 22.42 21. NQ
Andriej Grieczin 22.09 7. 21.98 10. NQ
Daniła Izotow 100 m dowolnym DNS NQ
200 m dowolnym 1:46.61 4. 1:46.65 6. 1:47.75 8.
Jewgienij Korotyszkin 100 m motylkowym 51.84 3. 51.85 8. 51.44  
Nikita Łobincew 100 m dowolnym 48.60 8. 48.38 8. 48.44 8.
Artiom Łobuzow 200 m dowolnym 1:47.91 15. 1:48.26 16. NQ
Władimir Morozow 100 m grzbietowym 54.01 10. DNS NQ
Wiaczesław Sińkiewicz 200 m klasycznym 2:10.48 9. 2:09.90 10. NQ
Nikołaj Skworcow 100 m motylkowym 52.12 12. 52.03 10. NQ
200 m motylkowym 1:56.76 15. 1:56.53 14. NQ
Roman Słudnow 100 m klasycznym 1:01.47 27. NQ
Aleksandr Tichonow 200 m zmiennym 2:01.00 24. NQ
400 m zmiennym 4:18.12 21. NQ
Arkadij Wiatczanin 100 m grzbietowym 54.01 10. 53.79 9. NQ
200 m grzbietowym 1:58.69 17. NQ
Siergiej Fiesikow
Andriej Grieczin
Daniła Izotow
Jewgienij Łagunow
Nikita Łobincew
Władimir Morozow
4 × 100 m dowolnym 3:12.77 3. 3:11.41  
Jewgienij Łagunow
Artiom Łobuzow
Michaił Poliszczuk
Aleksandr Suchorukow
4 × 200 m dowolnym 7:11.86 10. NQ
Andriej Grieczin
Władimir Morozow
Wiaczesław Sińkiewicz
Nikołaj Skworcow
4 × 100 m zmiennym 3:34.94 12. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jekatierina Andrejewa 200 m zmiennym 2:17.84 34. NQ
Irina Biespałowa 100 m motylkowym 58.79 19. NQ
Anastasija Czaun 200 m klasycznym 2:25.39 5. 2:26.08 12. NQ
Darja Diejewa 100 m klasycznym 1:08.44 23. NQ
Anna Gusiewa 10 km 1:58:53.0 10.
Jana Martynowa 400 m zmiennym 4:45.94 24. NQ
Wieronika Popowa 100 m dowolnym 54.66 17. NQ
200 m dowolnym 1:57.79 4. 1:56.84 5. 1:57.25 6.
Jelena Sokołowa 400m dowolnym 4:12.19 25. NQ
800 m dowolnym 8:42.73 26. NQ
Julija Jefimowa 100 m klasycznym 1:06.51 3. 1:06.57 3. 1:06.98 7.
200 m klasycznym 2:26.83 14. 2:23.02 4. 2:20.92  
Anastasija Zujewa 100 m grzbietowym 59.88 5. 59.68 5. 59.00 4.
200 m grzbietowym 2:09.36 8. 2:07.88 4. 2:05.92  
Wiktorija Andrejewa
Natalija Łowcowa
Margarita Niestierowa
Wieronika Popowa
4 × 100 m dowolnym 3:39.59 10 NQ
Marija Bakłakowa
Darja Bielakina
Wieronika Popowa
Jelena Sokołowa
4 × 200 m dowolnym 7:56.50 12. NQ
Irina Biespałowa
Maria Gromowa
Wieronika Popowa
Julija Jefimowa
Anastasija Zujewa
4 × 100 m zmiennym 3:59.57 8. 3:56.03 4.

  Pływanie synchroniczneEdytuj

Zawodniczki Konkurencja Układ techniczny Układ dowolny (eliminacje) Układ dowolny (finał)
Punkty Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce
Natalja Iszczenko
Swietłana Romaszyna
Duet 98.200 1. 98.600 196.800 1. 98.900 197.100  
Anastasija Dawydowa
Marija Gromowa
Elwira Chasianowa
Natalja Iszczenko
Darja Korobowa
Aleksandra Packiewicz
Swietłana Romaszyna
Ałła Szyszkina
Anżelika Timanina
Drużyny 98.100 1. 98.930 197.030  

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Apti Auchadow do 85 kg 175 2. 210 2. 385  
Aleksandr Iwanow do 94 kg 185 1. 224 4. 409  
Andriej Diemanow 182 5. 225 3. 407 4.
Chadżimurat Akkajew do 105 kg DNS
Dmitrij Kłokow DNS
Rusłan Ałbiegow ponad 105 kg 208 1. 240 4. 448  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Swietłana Carukajewa do 63 kg 112 1. 125 4. 237  
Nadieżda Jewstiuchina do 75 kg 125 DNF DNF
Natalja Zabołotna 131 1. 160 2. 291  
Tatjana Kaszyrina ponad 75 kg 151 1. 181 2. 332  

SiatkówkaEdytuj

  Siatkówka halowaEdytuj

Turniej mężczyzn

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zwyciężając 4 mecze i jeden przegrywając. W ćwierćfinale pokonała ona reprezentację Polski, w półfinale Bułgarię a w finale Brazylię, zdobywając złote medale olimpijskie.

Tabela grupy

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Stany Zjednoczone 13 5 4 (0) 1 (1) 14 4 3,500 427 370 1,154
2.   Brazylia 11 5 4 (1) 1 (0) 13 5 2,600 418 379 1,103
3.   Rosja 11 5 4 (1) 1 (0) 12 5 2,400 408 352 1,159
4.   Niemcy 5 5 2 (1) 3 (0) 6 11 0,545 379 388 0,977
5.   Serbia 5 5 1 (0) 4 (2) 7 13 0,538 413 455 0,908
6.   Tunezja 0 5 0 (0) 5 (0) 1 15 0,067 294 395 0,744

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki spotkań

Faza grupowa
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
Faza grupowa
29.07 11:30 Rosja   3:0   Niemcy 31:29 25:18 25:17 --:-- --:-- 12.500 [1]
31.07 22:00 Brazylia   3:0   Rosja 25:21 25:23 25:21 --:-- --:-- 14.800 [2]
02.08 14:45 Rosja   3:0   Tunezja 25:21 25:15 25:23 --:-- --:-- 13.000 [3]
04.08 17:10 Rosja   3:2   Stany Zjednoczone 27:29 19:25 26:24 25:16 15:8 13.650 [4]
06.08 11:55 Rosja   3:0   Serbia 25:15 25:20 25:17 --:-- --:-- 12.000 [5]
Ćwierćfinał
08.08 19:30 Rosja   3:0   Polska 25:17 25:23 25:21 --:-- --:-- 14.000 [6]
Półfinał
10.08 15:00 Rosja   3:1   Bułgaria 25:21 25:15 23:25 25:23 --:-- 13.500 [7]
Finał
12.08 13:00 Rosja   3:2   Brazylia 25:19 25:20 29:27 25:22 15:9 14.500 [8]

Skład:

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub Pozycja
3 Nikołaj Apalikow 26.08.1982 (29) 203   Zenit Kazań Ś
4 Taras Chtiej (K) 22.05.1982 (30) 205   Lokomotiw Biełgorod P
5 Siergiej Grankin 21.01.1985 (27) 195   Dinamo Moskwa R
8 Siergiej Tietiuchin 23.07.1975 (37) 197   Lokomotiw Biełgorod P
9 Aleksandr Sokołow 05.03.1982 (30) 193   Fakieł Nowy Urengoj P
10 Jurij Bierieżko 27.01.1984 (28) 198   Zenit Kazań P
12 Aleksandr But´ko 18.03.1986 (26) 198   Lokomotiw Nowosybirsk R
13 Dmitrij Muserski 29.10.1988 (23) 218   Lokomotiw Biełgorod Ś
15 Dmitrij Iljinych 31.01.1987 (25) 201   Lokomotiw Biełgorod P
17 Maksim Michajłow 19.03.1988 (24) 203   Zenit Kazań A
18 Aleksandr Wołkow 14.02.1985 (27) 210   Zenit Kazań Ś
20 Aleksiej Obmoczajew 22.05.1989 (23) 189   Zenit Kazań L

Trener: Władimir Alekno

Turniej kobiet

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając wszystkie 5 spotkań. W ćwierćfinale uległa ona reprezentacji Brazylii, odpadając z dalszych rozgrywek.

Tabela grupy
Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Rosja 14 5 5 (1) 0 (0) 15 4 3,750 459 352 1,304
2.   Włochy 13 5 4 (0) 1 (1) 14 5 2,800 444 368 1,207
3.   Japonia 9 5 3 (0) 2 (0) 11 6 1,833 401 335 1,197
4.   Dominikana 6 5 2 (0) 3 (0) 8 9 0,889 374 362 1,033
5.   Wielka Brytania 2 5 1 (1) 4 (0) 3 14 0,214 295 398 0,741
6.   Algieria 1 5 0 (0) 5 (1) 3 15 0,200 252 410 0,615

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki spotkań

Faza grupowa
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
Faza grupowa
28.07 14:45 Rosja   3:0   Wielka Brytania 25:19 25:10 25:16 --:-- --:-- 15.000 [9]
30.07 14:45 Rosja   3:1   Dominikana 25:23 25:15 24:26 25:22 --:-- 14.800 [10]
01.08 11:30 Rosja   3:0   Algieria 25:7 25:14 25:15 --:-- --:-- 9.000 [11]
03.08 11:30 Rosja   3:1   Japonia 27:25 25:17 20:25 25:19 --:-- 10.000 [12]
05.08 16:45 Rosja   3:2   Włochy 26:28 25:19 22:25 25:16 15:11 10.000 [13]
Ćwierćfinał
07.08 15:00 Brazylia   3:2   Rosja 24:26 25:22 19:25 25:22 21:19 11.500 [14]

Skład:

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub Pozycja
1 Marija Borisienko (K) 08.03.1986 (26) 190   Dinamo Kazań Ś
3 Marija Pieriepiołkina 09.03.1984 (28) 187   Dinamo Moskwa Ś
4 Jewgienija Estes 17.07.1975 (37) 191   Urałoczka Jekaterynburg P
5 Lubow Szaszkowa 04.12.1977 (34) 190   Fenerbahçe Stambuł P
6 Anna Matijenko 12.07.1981 (31) 182   Dinamo Moskwa R
7 Swietłana Kriuczkowa 21.02.1985 (27) 174   Dinamo Krasnodar L
8 Natalja Obmoczajewa 01.06.1989 (23) 196   Dinamo Moskwa P
11 Jekatierina Gamowa 17.10.1980 (31) 202   Dinamo Kazań A
13 Jewgienija Starcewa 12.02.1989 (23) 185   Dinamo Kazań R
14 Jekatierina Ułanowa 05.08.1986 (25) 173   Dinamo Kazań L
15 Tatjana Koszelewa 23.12.1988 (23) 191   Dinamo Kazań P
16 Julija Mierkułowa 17.02.1984 (28) 202   Dinamo Krasnodar Ś

Trener: Siergiej Owczinnikow

  Siatkówka plażowaEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/O 3. miejsce
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Siergiej Prokopiew
Konstantin Siemienow
Mężczyźni  
Brink/Reckermann
P 0-2
(19-21, 17-21)
 
Chevallier/Heyer
P 1-2
(26-28, 21-18, 13-15)
 
Wu P/Xu L
W 2-1
(29-27, 17-21, 15-12)
3.  
Gibb/Rosenthal
P 0-2
(14-21, 20-22)
NQ
Jekatierina Chomiakowa
Jewgienia Ukołowa
Kobiety  
Cicolari/Manegatti
P 1-2
(21-17, 18-21, 8-15)
 
Lessard/Martin
W 2-1
(21-18, 28-30, 15-13)
 
Dampney/Mullin
W 2-0
(25-23, 21-13)
2.  
Xue C/Zhang X
P 0-2
(12-21, 11-21)
NQ
Anastasija Wasina
Anna Wozakowa
 
Xue C/Zhang X
W 2-1
(18-21, 21-14, 16-14)
 
Wasiliki Arwaniti/Tsiartsiani
P 1-2
(21-18, 13-21, 12-15)
 
Kuhn/Zumkehr
W 2-1
(21-17, 19-21, 15-9)
1.  
D Schwaiger/S Schwaiger
P 1-2
(17-21, 21-16, 9-15)
NQ

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jewgienij Kuzniecow trampolina 3 m indywidualnie 440.95 16. 437.70 14. NQ
Ilja Zacharow 507.65 1. 505.60 2. 555.90  
Gleb Gałperin wieża 10 m indywidualnie 445.60 16. 453.80 16. NQ
Wiktor Minibajew 449.05 14. 514.15 6. 527.80 4.
Jewgienij Kuzniecow
Ilja Zacharow
trampolina 3 m synchronicznie 459.63  
Wiktor Minibajew
Ilja Zacharow
wieża 10 m synchronicznie 449.88 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nadieżda Bażina trampolina 3 m indywidualnie 325.00 6. 310.70 17. NQ
Anastasija Pozdniakowa 286.50 19. NQ
Julija Kołtunowa wieża 10 m indywidualnie 334.80 7. 351.90 6. 357.90 5.

  StrzelectwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Aleksiej Alipow trap 120 13. NQ
Leonid Jekimow pistolet pneumatyczny 10 m 582 10. NQ
pistolet szybkostrzelny 25 m 582 8. NQ
pistolet dowolny 50 m 560 7. 652.0 8.
Witalij Fokiejew trap podwójny 139 4. 184 5.
Władimir Isakow pistolet dowolny 50 m 559 10. NQ
Aleksiej Kamienski karabin pneumatyczny 10 m 594 15. NQ
Artiom Chadżybiekow karabin małokalibrowy 50 m leżąc 595 12. NQ
karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje 1165 16. NQ
Aleksiej Klimow pistolet szybkostrzelny 25 m 592 1. 23 4.
Maksim Kosariew trap 121 9. NQ
Dienis Kułakow pistolet pneumatyczny 10 m 575 26. NQ
Siergiej Kowalenko karabin małokalibrowy 50 m leżąc 593 19. NQ
Wasilij Mosin trap podwójny 140 2. 185  
Walerij Szomin skeet 121 3. 144 4.
Aleksandr Sokołow karabin pneumatyczny 10 m 593 20. NQ
Dienis Sokołow karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje 1164 17. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Marina Bielikowa skeet 69 3. 90 4.
Lubow Gałkina karabin pneumatyczny 10 m 396 10. NQ
karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje 577 28. NQ
Anna Mastianina pistolet sportowy 25 m 578 24. NQ
Kira Mozgałowa 585 4. 786.9 5.
Natalja Padierina pistolet pneumatyczny 10 m 375 37. NQ
Jelena Tkacz trap 70 8. NQ
Daria Wdowina karabin pneumatyczny 10 m 398 3. 498.5 8.
karabin małokalibrowy 50 m, trzy pozycje 585 3. 680.8 7.
Ljubow Jaskiewicz pistolet pneumatyczny 10 m 385 8. 486.0 4.

  SzermierkaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Pawieł Suchow szpada indywidualnie   Jung JS
P 11-15
NQ
Artur Achmatchuzin floret indywidualnie BYE   Kruse
W 15-5
  Ma J
P 11-15
NQ
Aleksiej Czeriemisinow BYE   Ayad
W 15-8
  Massialas
W 15-6
  Baldini
P 5-15
NQ
Renal Ganiejew BYE   Bachmann
W 9-15
NQ
Artur Achmatchuzin
Aleksiej Czeriemisinow
Renal Ganiejew
Aleksiej Chowanski
floret drużynowo BYE   Niemcy
P 40-44
O miejsca 5-8
  Chiny
W 45-40
O 5. miejsce
  Wielka Brytania
W 45-35
5.
Nikołaj Kowalow szabla indywidualnie BYE   James Williams
W 15-12
  Won WY
W 15-11
  Limbach
W 15-12
  Szilágyi
P 7-15
  Dumitrescu
W 15-10
 
Wieniamin Rieszetnikow BYE   Morehouse
P 6-15
NQ
Aleksiej Jakimienko BYE   Jansen
W 15-4
  Homer
P 14-15
NQ
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
szabla drużynowo BYE   Stany Zjednoczone
W 45-33
  Rumunia
P 43-45
O 3. miejsce
  Włochy
P 40-45
4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Wioleta Kołobowa szpada indywidualnie BYE   Sozanska
P 14-15
NQ
Lubow Szutowa BYE   Szemiakina
P 12-15
NQ
Anna Siwkowa BYE   Jung HJ
W 15-12
  Măroiu
P 11-15
NQ
Wioleta Kołobowa
Anna Siwkowa
Lubow Szutowa
Tatiana Łogunowa
szpada drużynowo   Ukraina
W 45-34
  Chiny
P 19-20
O 3. miejsce
  Stany Zjednoczone
P 30-31
4.
Aida Szanajewa floret indywidualnie BYE   Jung GO
P 14-15
NQ
Inna Dierigłazowa BYE   Thibus
P 8-15
NQ
Kamila Gafurzjanowa BYE   Synoradzka
W 15-8
  Errigo
P 7-15
NQ
Aida Szanajewa
Inna Dierigłazowa
Kamila Gafurzjanowa
Łarisa Korobiejnikowa
floret drużynowo BYE