Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Olympic rings without rims.svg
Short track speed skating pictogram.svg

Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbył się w dniach 15 - 26 lutego 2010 roku. Zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech męskich i w czterech kobiecych konkurencjach: biegach na 500m, 1000m, 1500m, oraz sztafecie kobiet (na 3000m) i sztafecie mężczyzn (na 5000m). Łącznie rozdano osiem kompletów medali. Zawody odbyły w Vancouver, na obiekcie Pacific Coliseum.

TerminarzEdytuj

Data Godzina Miejscowość Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
15 lutego 2010 17:00 UTC-9 / 02:00 CET Whistler, Pacific Coliseum Bieg na 1500m mężczyzn   Lee Jung-su   Apolo Anton Ohno   J.R. Celski
17 lutego 2010 17:00 UTC-9 / 02:00 CET Whistler, Pacific Coliseum Bieg na 500m kobiet   Wang Meng   Marianne St-Gelais   Arianna Fontana
20 lutego 2010 17:45 UTC-9 / 02:45 CET Whistler, Pacific Coliseum Bieg na 1500m kobiet   Zhou Yang   Lee Eun-byul   Park Seung-hi
20 lutego 2010 17:45 UTC-9 / 02:45 CET Whistler, Pacific Coliseum Bieg na 1000m mężczyzn   Lee Jung-su   Lee Ho-suk   Apolo Anton Ohno
24 lutego 2010 17:00 UTC-9 / 02:00 CET Whistler, Pacific Coliseum Sztafeta na 3000m kobiet   Chińska Republika Ludowa [1]   Kanada [2]   Stany Zjednoczone [3]
26 lutego 2010 18:00 UTC-9 / 04:00 CET Whistler, Pacific Coliseum Bieg na 1000m kobiet   Wang Meng   Katherine Reutter   Park Seung-hi
26 lutego 2010 18:00 UTC-9 / 04:00 CET Whistler, Pacific Coliseum Bieg na 500m mężczyzn   Charles Hamelin   Sung Si-bak   François-Louis Tremblay
26 lutego 2010 18:00 UTC-9 / 04:00 CET Whistler, Pacific Coliseum Sztafeta na 5000m mężczyzn   Kanada [4]   Korea Południowa [5]   Stany Zjednoczone [6]

WynikiEdytuj

KobietyEdytuj

Bieg na 500m [7]Edytuj

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
  Wang Meng   CHN 43.048
  Marianne St-Gelais   CAN 43.707
  Arianna Fontana   ITA 43.804
4. Jessica Gregg   CAN 44.204
5. Zhou Yang   CHN 44.725
6. Kalyna Roberge   CAN 44.824
7. Katherine Reutter   USA 44.846
8. Lee Eun-byul   KOR 44.860


Bieg na 1000m [8]Edytuj

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
  Wang Meng   CHN 1:29.213
  Katherine Reutter   USA 1:29.324
  Park Seung-hi   KOR 1:29.165
4. Cho Ha-ri   KOR 1:30.543
5. Kalyna Roberge   CAN 1:30.736
6. Jessica Gregg   CAN 1:30.207
7. Tatiana Borodulina   AUS 1:29.663
8. Zhou Yang   CHN 1:29.049
9. Bernadett Heidum   HUN 1:30.313
10. Sun Linlin   CHN 1:30.589


Bieg na 1500m [9]Edytuj

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Uwagi
  Zhou Yang   CHN 2:16.993 OR
  Lee Eun-byul   KOR 2:17.849
  Park Seung-hi   KOR 2:17.927
4. Katherine Reutter   USA 2:18.396
5. Cho Ha-ri   KOR 2:18.831
6. Erika Huszar   HUN 2:19.251
7. Ewgenija Radanowa   BUL 2:19.411
8. Tania Vicent   CAN 2:23.035


Sztafeta na 3000m [10]Edytuj


MężczyźniEdytuj

Bieg na 500m [11]Edytuj

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
  Charles Hamelin   CAN 40.770
  Sung Si-bak   KOR 40.821
  François-Louis Tremblay   CAN 41.326
4. Kwak Yoon-gy   KOR 41.620
5. Tyson Heung   GER 41.455
6. Jon Eley   GBR 41.504
7. Lee Ho-suk   KOR 41.269
8. Apolo Anton Ohno   USA 41.460
9. Olivier Jean   CAN 41.275
10. Han Jialiang   CHN 41.443


Bieg na 1000m [12]Edytuj

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Uwagi
  Lee Jung-su   KOR 1:23.747 OR
  Lee Ho-suk   KOR 1:23.801
  Apolo Anton Ohno   USA 1:24.128
4. Charles Hamelin   CAN 1:24.329
5. François Hamelin   CAN 1:25.206
6. Han Jialiang   CHN 1:32.023
Sung Si-bak   KOR DSQ


Bieg na 1500m [13]Edytuj

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
  Lee Jung-su   KOR 2:17.611
  Apolo Anton Ohno   USA 2:17.976
  J.R. Celski   USA 2:18.053
4. Olivier Jean   CAN 2:18.806
5. Sung Si-bak   KOR 2:45.010
6. Liang Wenhao   CHN 2:48.192
Lee Ho-suk   KOR DSQ


Sztafeta na 5000m [14]Edytuj


Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Chiny 4 0 0 4
2.   Korea Południowa 2 4 2 8
3.   Kanada 2 2 1 5
4.   Stany Zjednoczone 0 2 4 6
5.   Włochy 0 0 1 1

PrzypisyEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj