Otwórz menu główne

Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – snowboard cross kobiet

jedna z konkurencji snowboardingu rozgrywanych podczas igrzysk olimpisjkich w Soczi

Snowboard cross kobiet – trzecia z konkurencji rozgrywanych w ramach snowboardingu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014. Zawodniczki o medale olimpijskie rywalizowały 16 lutego na trasie Stadium PSX w Ekstrim-park Roza Chutor położonym w Krasnej Polanie. Tytułu mistrzyni olimpijskiej z Vancouver nie obroniła Kanadyjka Maëlle Ricker, która już odpadła w fazie ćwierćfinałów.

Snowboard cross kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 16 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Czechy Eva Samková

Kanada Dominique Maltais

Francja Chloé Trespeuch
Strona internetowa
Snowboarding na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Slopestyle mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Snowboard cross mężczyźni kobiety
Slalom równoległy mężczyźni kobiety
Slalom gigant
równoległy
mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

TerminarzEdytuj

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
16 lutego Kwalifikacje 8:00 11:00
Ćwierćfinał 10:15 13:15
Półfinał 10:30 13:30
Finał 10:40 13:40

TłoEdytuj

Data Miejscowość Zwycięzca Drugi Trzeci Źródło
Wyniki snowboard crossu podczas zawodów Pucharu Świata w snowboardzie 2013/2014
7 grudnia Montafon   Eva Samková   Dominique Maltais   Helene Olafsen [1]
21 grudnia Lake Louise   Lindsey Jacobellis   Dominique Maltais   Helene Olafsen [2]
11 stycznia Vallnord-Arinsal   Dominique Maltais   Aleksandra Żekowa   Lindsey Jacobellis [3]
12 stycznia Vallnord-Arinsal   Eva Samková   Dominique Maltais   Lindsey Jacobellis [4]
Wyniki Snowboardcrossu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
16 lutego Vancouver   Maëlle Ricker   Déborah Anthonioz   Olivia Nobs [5]
Wyniki Snowboardcrossu na mistrzostwach świata 2011
18 stycznia La Molina   Lindsey Jacobellis   Nelly Moenne-Loccoz   Dominique Maltais [6]
Wyniki Snowboardcrossu na mistrzostwach świata 2013
26 stycznia Stoneham   Maëlle Ricker   Dominique Maltais   Helene Olafsen [7]

WynikiEdytuj

KwalifikacjeEdytuj

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Zjazdy Najlepszy Uwagi
1 2
1. 5 Samková, EvaEva Samková   Czechy 1:20,61 1:20,61 Q
2. 15 Jacobellis, LindseyLindsey Jacobellis   Stany Zjednoczone 1:21,40 1:21,40 Q
3. 16 Maltais, DominiqueDominique Maltais   Kanada 1:22,26 1:22,26 Q
4. 11 Ricker, MaëlleMaëlle Ricker   Kanada 1:22,44 1:22,44 Q
5. 13 Bankes, CharlotteCharlotte Bankes   Francja 1:23,12 1:23,12 Q
6. 14 Fujimori, YukaYuka Fujimori   Japonia 1:23,22 1:23,22 Q
7. 19 Brockhoff, BelleBelle Brockhoff   Australia 1:23,22 1:23,22 Q
8. 10 Moenne-Loccoz, NellyNelly Moenne-Loccoz   Francja 1:23,50 1:23,50 Q
9. 2 Gulini, FayeFaye Gulini   Stany Zjednoczone 1:23,96 1:23,96 Q
10. 23 Gerber, Sandra DanielaSandra Daniela Gerber   Szwajcaria 1:24,10 1:24,10 Q
11. 8 Żekowa, AleksandraAleksandra Żekowa   Bułgaria 1:24,29 1:24,29 Q
12. 18 Clark Ribeiro, IsabelIsabel Clark Ribeiro   Brazylia 1:24,31 1:24,31 Q
13. 12 Trespeuch, ChloéChloé Trespeuch   Francja 1:24,47 1:23,43 1:23,43 Q
14. 9 Gillings, ZoeZoe Gillings   Wielka Brytania 1:24,72 1:23,78 1:23,78 Q
15. 22 Bright, TorahTorah Bright   Australia 1:25,32 1:23,96 1:23,96 Q
16. 24 Anthonioz, DéborahDéborah Anthonioz   Francja 1:24,78 1:24,23 1:24,23 Q
17. 21 Ramberger, MariaMaria Ramberger   Austria 1:24,55 1:24,45 1:24,45 Q
18. 3 Moioli, MichelaMichela Moioli   Włochy 1:24,72 DNS 1:24,72 Q
19. 7 Brutto, RaffaellaRaffaella Brutto   Włochy 1:25,11 DNS 1:25,11 Q
20. 4 Meiler, SimonaSimona Meiler   Szwajcaria 1:25,17 1:25,47 1:25,17 Q
21. 20 Moll, SusanneSusanne Moll   Austria 1:25,43 DSQ 1:25,43 Q
22. 17 Berghuis, BellBell Berghuis   Holandia 1:28,19 1:28,70 1:28,19 Q
1 Olafsen, HeleneHelene Olafsen   Norwegia DNF
6 Hernandez, JacquelineJacqueline Hernandez   Stany Zjednoczone DNF

Runda EliminacyjnaEdytuj

ĆwierćfinałEdytuj

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Uwagi
1. 5 Samková, EvaEva Samková   Czechy Q
2. 10 Moenne-Loccoz, NellyNelly Moenne-Loccoz   Francja Q
3. 2 Gulini, FayeFaye Gulini   Stany Zjednoczone Q
4. 24 Anthonioz, DéborahDéborah Anthonioz   Francja
5. 21 Ramberger, MariaMaria Ramberger   Austria
6 Hernandez, JacquelineJacqueline Hernandez   Stany Zjednoczone DNS
Zjazd 3
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Uwagi
1. 16 Maltais, DominiqueDominique Maltais   Kanada Q
2. 8 Żekowa, AleksandraAleksandra Żekowa   Bułgaria Q
3. 9 Gillings, ZoeZoe Gillings   Wielka Brytania Q
4. 7 Brutto, RaffaellaRaffaella Brutto   Włochy
5. 17 Berghuis, BellBell Berghuis   Holandia
6. 14 Fujimori, YukaYuka Fujimori   Japonia
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Uwagi
1. 12 Trespeuch, ChloéChloé Trespeuch   Francja Q
2. 4 Meiler, SimonaSimona Meiler   Szwajcaria Q
3. 20 Moll, SusanneSusanne Moll   Austria Q
4. 18 Clark Ribeiro, IsabelIsabel Clark Ribeiro   Brazylia
5. 13 Bankes, CharlotteCharlotte Bankes   Francja
11 Ricker, MaëlleMaëlle Ricker   Kanada DNF
Zjazd 4
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Uwagi
1. 15 Jacobellis, LindseyLindsey Jacobellis   Stany Zjednoczone Q
2. 3 Moioli, MichelaMichela Moioli   Włochy Q
3. 19 Brockhoff, BelleBelle Brockhoff   Australia Q
4. 23 Gerber, Sandra DanielaSandra Daniela Gerber   Szwajcaria
5. 22 Bright, TorahTorah Bright   Australia
1 Olafsen, HeleneHelene Olafsen   Norwegia DNS

1/2 FinałuEdytuj

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Uwagi
1. 5 Samková, EvaEva Samková   Czechy QF
2. 12 Trespeuch, ChloéChloé Trespeuch   Francja QF
3. 2 Gulini, FayeFaye Gulini   Stany Zjednoczone QF
4. 10 Moenne-Loccoz, NellyNelly Moenne-Loccoz   Francja QSF
20 Moll, SusanneSusanne Moll   Austria QSF
4 Meiler, SimonaSimona Meiler   Szwajcaria QSF
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Uwagi
1. 16 Maltais, DominiqueDominique Maltais   Kanada QF
2. 8 Żekowa, AleksandraAleksandra Żekowa   Bułgaria QF
3. 3 Moioli, MichelaMichela Moioli   Włochy QF
4. 9 Gillings, ZoeZoe Gillings   Wielka Brytania QSF
5. 19 Brockhoff, BelleBelle Brockhoff   Australia QSF
6. 15 Jacobellis, LindseyLindsey Jacobellis   Stany Zjednoczone QSF

FinałEdytuj

Mały Finał
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj
7. 15 Jacobellis, LindseyLindsey Jacobellis   Stany Zjednoczone
8. 19 Brockhoff, BelleBelle Brockhoff   Australia
9. 9 Gillings, ZoeZoe Gillings   Wielka Brytania
10. 4 Meiler, SimonaSimona Meiler   Szwajcaria
11. 10 Moenne-Loccoz, NellyNelly Moenne-Loccoz   Francja
12. 20 Moll, SusanneSusanne Moll   Austria
Finał
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj
  5 Samková, EvaEva Samková   Czechy
  16 Maltais, DominiqueDominique Maltais   Kanada
  12 Trespeuch, ChloéChloé Trespeuch   Francja
4. 2 Gulini, FayeFaye Gulini   Stany Zjednoczone
5. 8 Żekowa, AleksandraAleksandra Żekowa   Bułgaria
6. 3 Moioli, MichelaMichela Moioli   Włochy

PrzypisyEdytuj

  1. FIS World Cup – Women's Snowboardcross – Montafon (AUT) (ang.). 7 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-15].
  2. FIS World Cup – Women's Snowboardcross – Lake Louise (CAN) (ang.). 21 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-15].
  3. FIS World Cup – Women's Snowboardcross – Vallnord-Arinsal (AND) (ang.). 11 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-15].
  4. FIS World Cup – Women's Snowboardcross – Vallnord-Arinsal (AND) (ang.). 12 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-15].
  5. Olympic Winter Games 2010 – Women's Snowboardcross (ang.). 16 lutego 2010. [dostęp 2014-02-15].
  6. World Snowboard Championships 2011 – Women's Snowboardcross (ang.). 20 stycznia 2011. [dostęp 2014-02-11].
  7. World Snowboard Championships 2013 – Women's Snowboardcross (ang.). 26 stycznia 2013. [dostęp 2014-02-15].