Otwórz menu główne

Zmiany

m
poprawa linków
'''Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2004''' – dziesiąta edycja [[Mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce|mistrzostw świata juniorów]] została zorganizowana między [[12 lipca|12]], a [[18 lipca]] [[2004]] we [[Włochy|włoskim]] mieście [[Grosseto]] na stadionie [[Stadio Olimpico Comunale]]. Jedyny medal dla [[Polska|Polski]] – srebro w [[pchnięcie kulą|pchnięciu kulą]] – wywalczył [[Jakub Giża]].
 
== Rezultaty ==
|-
|100 m
|[[Ivory Williams]]<br />{{państwo|USA}}|| 10.,29 SB
|[[Abidemi Omole]]<br />{{państwo|USA}}|| 10.,31
|[[Remaldo Rose]]<br />{{państwo|JAM}}|| 10.,34
|-
|200 m
|[[Andrew Howe]]<br />{{państwo|ITA}}|| 20.,28 CR
|[[Leigh Julius]]<br />{{państwo|ZAF}}|| 20.,88
|[[Jamil James]]<br />{{państwo|TTO}}|| 21.,00
|-
|400 m
|[[LaShawn Merritt]]<br />{{państwo|USA}}|| 45.,25 WLJ
|[[Nagmeldin Ali Abubakr]]<br />{{państwo|SDN}}|| 45.,97
|[[Obakeng Ngwigwa]]<br />{{państwo|BWA}}|| 45.,97 NJR
|-
|800 m
|[[Majed Saeed Sultan]]<br />{{państwo|QAT}}|| 1:47.,33 PB
|[[Alfred Kirwa Yego]]<br />{{państwo|KEN}}|| 1:47.,39 PB
|[[Selahattin ÇobanogluÇobanoğlu]]<br />{{państwo|TUR}}|| 1:47.,71 NJR
|-
|1500 m
|[[Abdelati Iguider]]<br />{{państwo|MAR}}|| 3:35.,53 CR
|[[Benson Marrianyi Esho]]<br />{{państwo|KEN}}|| 3:35.,80 PB
|[[Brimin Kipruto]]<br />{{państwo|KEN}}|| 3:35.,96 PB
|-
|5000 m
|[[Augustine Kiprono Choge]]<br />{{państwo|KEN}}|| 13:28.,93 SB
|[[Bado Worku]]<br />{{państwo|ETH}}|| 13:30.,45 PB
|[[Tariku Bekele]]<br />{{państwo|ETH}}|| 13:30.,86
|-
|10 000 m
|[[Boniface Kiprop Toroitich]]<br />{{państwo|UGA}}|| 28:03.,77 CR
|[[Fabiano Joseph Naasi]]<br />{{państwo|TZA}}|| 28:04.,45 SB
|[[Ryuji Ono]]<br />{{państwo|JPN}}|| 28:30.,45
|-
|110 m przez płotki
|[[Aries Merritt]]<br />{{państwo|USA}}|| 13.,56
|[[Dayron Robles]]<br />{{państwo|CUB}}|| 13.,77
|[[Kevin Craddock]]<br />{{państwo|USA}}|| 13.,77
|-
|400 m przez płotki
|[[Kerron Clement]]<br />{{państwo|USA}}|| 48.,51 CR
|[[Brandon Johnson]]<br />{{państwo|USA}}|| 48.,62 PB
|[[Ibrahim Al-Hamaidi]]<br />{{państwo|SAU}}|| 48.,94 AJR
|-
|3000 m z przeszkodami
|[[Ronald Kipchumba Rutto]]<br />{{państwo|KEN}}|| 8:23.,32 PB
|[[Musa Amer Obaid]]<br />{{państwo|QAT}}|| 8:23.,38 AJR
|[[Moustafa Ahmed Shebto]]<br />{{państwo|QAT}}|| 8:26.,04 PB
|-
|Chód na 10 km
|[[AndreyAndriej RuzavinRuzawin]]<br />{{państwo|RUS}}|| 40:58.,15
|[[Władimir Kanajkin]]<br />{{państwo|RUS}}|| 40:58.,48 SB
|[[Kim Hyun-Sub]]<br />{{państwo|KOR}}|| 40:59.,24 SB
|-
|4 X× 100 m
|{{państwo|USA}}<br />[[Trell Kimmons]]<br />[[Abidemi Omole]]<br />[[Ivory Williams]]<br />[[LaShawn Merritt]] || 38.,66 WJR
|{{państwo|JAM}}<br />[[Kawayne Fisher]]<br />[[Kevin Stewart (athlete)|Kevin Stewart]]<br />[[Andre Wellington]]<br />[[Remaldo Rose]] || 39.,27 SB
|{{państwo|JPN}}<br />[[Naohiro Shinada]]<br />[[Hiroyuki Noda]]<br />[[Yuichi Shokawa]]<br />[[Naoki Tsukahara]] || 39.,43 SB
|-
|4 X× 400 m
|{{państwo|USA}}<br />[[Brandon Johnson]]<br />[[LaShawn Merritt]]<br />[[Jason Craig]]<br />[[Kerron Clement]] || 3:01.,09 WJR
|{{państwo|ZAF}}<br />[[Wouter le Roux]]<br />[[Chris Gebhardt]]<br />[[Leigh Julius]]<br />[[Louis Jacob van Zyl]] || 3:04.,50 AJR
|{{państwo|JPN}}<br />[[Kazunori Ota]]<br />[[Hiroyuki Noda]]<br />[[Teppei Suzuki]]<br />[[Yudai Sasaki]] || 3:05.,33 AJR
|-
|Skok wzwyż
|[[Michael Mason]]<br />{{państwo|CAN}}|| 2.,21 PB
|[[Marius Hanniske]]<br />{{państwo|DEU}}|| 2.,21
|[[Hu Tong]]<br />{{państwo|CHN}}|| 2.,21
|-
|Skok o tyczce
|[[Dmitrij Starodubcew]]<br />{{państwo|RUS}}|| 5.,50 PB
|[[Germán Chiaraviglio]]<br />{{państwo|ARG}}|| 5.,45
|[[Liu Feiliang]]<br />{{państwo|CHN}}|| 5.,40
|-
|Skok w dal
|[[Andrew Howe]]<br />{{państwo|ITA}}|| 8.,11 WJL
|[[Godfrey Khotso Mokoena]]<br />{{państwo|ZAF}}|| 8.,09 NJR
|[[John Thornell]]<br />{{państwo|AUS}}|| 7.,89
|-
|Trójskok
|[[Godfrey Khotso Mokoena]]<br />{{państwo|ZAF}}|| 16.,77
|[[Zhu Shujing]]<br />{{państwo|CHN}}|| 16.,64
|[[ViktorWiktor KuznyetsovKuzniecow]]<br />{{państwo|UKR}}|| 16.,58 NJR
|-
|Pchnięcie kulą
|[[Georgi IvanovIwanow (kulomiot)|Georgi Iwanow]]<br />{{państwo|BGR}}|| 20.,70
|'''[[Jakub Giża]]<br />{{państwo|POL}}'''|| 20.,05 PB
|[[AleksanderAleksandr GrekovGriekow]]<br />{{państwo|RUS}}|| 19.,98
|-
|Rzut dyskiem
|[[Ehsan Hadadi]]<br />{{państwo|IRN}}|| 62.,14
|[[Oleg Pirog]]<br />{{państwo|RUS}}|| 60.,28 PB
|[[Luka RujevicRujević]]<br />{{państwo|SCG}}|| 59.,82
|-
|Rzut oszczepem
|[[Aleksiej Towarnow]]<br />{{państwo|RUS}}|| 79.,38 WLJ
|[[Lohan Rautenbach]]<br />{{państwo|ZAF}}|| 74.,42 PB
|[[Júlio César de Oliveira]]<br />{{państwo|BRA}}|| 73.,86
|-
|Rzut młotem
|[[AndreyAndriej AzarenkovAzarienkow]]<br />{{państwo|RUS}}|| 74.,11
|[[Mohsen El Anany]]<br />{{państwo|EGY}}|| 72.,98
|[[Kamilius Bethke]]<br />{{państwo|DEU}}|| 71.,91
|-
|Dziesięciobój
|[[Andrej Krauczanka]]<br />{{państwo|BLR}}|| 8126 CR
|[[AlekseyAleksiej SysoyevSysojew]]<br />{{państwo|RUS}}|| 8047 NJR
|[[Norman Müller]]<br />{{państwo|DEU}}|| 7942 NJR
|}
|-
|100 m
|[[Ashley Owens]]<br />{{państwo|USA}}|| 11.,13 WJL
|[[Jasmen Baldwin-Foss]]<br />{{państwo|USA}}|| 11.,34
|[[Sally McLellan]]<br />{{państwo|AUS}}|| 11.,40 PB
|-
|200 m
|[[Shalonda Solomon]]<br />{{państwo|USA}}|| 22.,82 CR
|[[Anneisha McLaughlin]]<br />{{państwo|JAM}}|| 23.,21 SB
|[[Nickesha Anderson]]<br />{{państwo|JAM}}|| 23.,46
|-
|400 m
|[[Natasha Hastings]]<br />{{państwo|USA}}|| 52.,04 PB
|[[Sonita Sutherland]]<br />{{państwo|JAM}}|| 52.,41
|[[Ashlee Kidd]]<br />{{państwo|USA}}|| 52.,45
|-
|800 m
|[[NatalyaNatalia KoreyvoKorejwo]]<br />{{państwo|BLR}}|| 2:01.,47 NJR
|[[Simona Barcău]]<br />{{państwo|ROU}}|| 2:02.,23 PB
|[[Kay-Ann Thompson]]<br />{{państwo|JAM}}|| 2:02.,67 NJR
|-
|1500 m
|[[NelyaNela Neporadna]]<br />{{państwo|UKR}}|| 4:15.,90
|[[Anna Alminowa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 4:16.,32 PB
|[[Siham Hilali]]<br />{{państwo|MAR}}|| 4:17.,39
|-
|3000 m
|[[Jebichi Yator]]<br />{{państwo|KEN}}|| 8:59.,80 PB
|[[Safa Aissaoui]]<br />{{państwo|TUN}}|| 9:02.,47 NJR
|[[Siham Hilali]]<br />{{państwo|MAR}} || 9:03.,16 PB
|-
|5000 m
|[[Meselech Melkamu]]<br />{{państwo|ETH}}|| 15:21.,52 CR
|[[Catherine Chikwakwa]]<br />{{państwo|MWI}}|| 15:36.,22 NJR
|[[Chiaki Iwamoto]]<br />{{państwo|JPN}}|| 15:39.,59
|-
|100 m przez płotki
|[[Ronetta Alexander]]<br />{{państwo|USA}}|| 13.,28
|[[Sabrina Altermatt]]<br />{{państwo|CHE}}|| 13.,39 NJR
|[[Stephanie Lichtl]]<br />{{państwo|DEU}}|| 13.,40
|-
|400 m przez płotki
|[[EkaterinaJekatierina KostetskayaKostieckaja]]<br />{{państwo|RUS}}|| 55.,55 WJL
|[[Zuzana Hejnová]]<br />{{państwo|CZE}}|| 57.,44 NJR
|[[Sherene Pinnock]]<br />{{państwo|JAM}}|| 57.,54 PB
|-
|3000 m z przeszkodami
|[[Gladys Kipkemoi|Gladys Jerotich Kipkemoi]]<br />{{państwo|KEN}}|| 9:47.,26 CR
|[[Ancuţa Bobocel]]<br />{{państwo|ROU}}|| 9:49.,03 AJR
|[[Cătălina Oprea]]<br />{{państwo|ROU}}|| 9:50.,04 PB
|-
|Chód na 10 km
|[[Irina PetrovaPietrowa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 45:50.,39 PB
|[[Zhang Nan]]<br />{{państwo|CHN}}|| 45:58.,54 SB
|[[VeraWiera SokolovaSokołowa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 46:53.,02 SB
|-
|4 X× 100 m
|{{państwo|USA}}<br />[[Ashley Owens]]<br />[[Juanita Broaddus]]<br />[[Jasmen Baldwin-Foss]]<br />[[Shalonda Solomon]] || 43.,49 WJL
|{{państwo|JAM}}<br />[[Nickesha Anderson]]<br />[[Tracy-Ann Rowe]]<br />[[Anneisha McLaughlin]]<br />[[Schillonie Calvert]] || 43.,63 SB
|{{państwo|FRA}}<br />[[Natacha Vouaux]]<br />[[Lina Jacques-Sébastien]]<br />[[Aurélie Kamga]]<br />[[Nelly Banco]] || 43.,68 NJR
|-
|4 X× 400 m
|{{państwo|USA}}<br />[[Alexandria Anderson]]<br />[[Ashlee Kidd]]<br />[[Stephanie Smith]]<br />[[Natasha Hastings]] || 3:27.,60 WJR
|{{państwo|RUS}}<br />[[VictoriyaWiktorija Talko]]<br />[[MariyaMarija ShapaevaSzapajewa]]<br />[[Olga SoldatovaSołdatowa]]<br />[[EkaterinaJekatierina KostetskayaKostieckaja]] || 3:30.,03 NJR
|{{państwo|JAM}}<br />[[Nyoka Cole]]<br />[[Maris Wisdom]]<br />[[Sherene Pinnock]]<br />[[Sonita Sutherland]] || 3:30.,37 SB
|-
|Skok wzwyż
|[[Iryna KovalenkoKowalenko]]<br />{{państwo|UKR}}|| 1.,93 WLJ
|[[SvetlanaSwietłana ShkolinaSzkolina]]<br />{{państwo|RUS}}|| 1.,91 PB
|[[Sharon Day]]<br />{{państwo|USA}}|| 1.,91 PB
|-
|Skok o tyczce
|[[Elizaveta Ryzih]]<br />{{państwo|DEU}}|| 4.,30 PB
|[[Anna Schultze]]<br />{{państwo|DEU}} 4.,25 PB <br /> [[Zhao Yingying]]<br />{{państwo|CHN}} 4.,25||
|
|-
|Skok w dal
|[[Denisa Ščerbová]]<br />{{państwo|CZE}}|| 6.,61
|[[Sophie Krauel]]<br />{{państwo|DEU}}|| 6.,47
|[[VeronikaWeronika ShutkovaSzutkowa]]<br />{{państwo|BLR}}|| 6.,22 PB
|-
|Trójskok
|[[Anastazja Taranowa-Potapowa|Anastazja Taranowa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 13.,94 WJL
|[[Xie Limei]]<br />{{państwo|CHN}}|| 13.,77
|[[TatyanaTatjana YakovlevaJakowlewa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 13.,67
|-
|Pchnięcie kulą
|[[Michelle Carter]]<br />{{państwo|USA}}|| 17.,55 PB
|[[Anna AvdeyevaAwdiejewa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 17.,13 PB
|[[Christina Schwanitz]]<br />{{państwo|DEU}}|| 16.,52
|-
|Rzut dyskiem
|[[Ma Xuejun]]<br />{{państwo|CHN}}|| 57.,85 SB
|[[Daria Piszczalnikowa]]<br />{{państwo|RUS}}|| 57.,37
|[[Nadine Müller]]<br />{{państwo|DEU}}|| 57.,13
|-
|Rzut oszczepem
|[[Vivian Zimmer]]<br />{{państwo|DEU}}|| 58.,50 CR
|[[Annika Suthe]]<br />{{państwo|DEU}}|| 57.,15
|[[Annabel Thomson]]<br />{{państwo|AUS}}|| 56.,01 AJR
|-
|Rzut młotem
|[[MariyaMarija SmolyachkovaSmolaczkowa]]<br />{{państwo|BLR}}|| 66.,81 CR
|[[Yang Qiaoyu]]<br />{{państwo|CHN}}|| 61.,67
|[[Laura Gibilisco]]<br />{{państwo|ITA}}|| 60.,95
|-
|Siedmiobój
|- bgcolor="#efefef"
! colspan=5 style="border-right:0px;";| Klasyfikacja
| style="border-left:0px"; |
|- bgcolor="#efefef"
| '''#'''
33 314

edycji