Aleksiej Pczelincew: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
poprawa linków, bez flagi w infoboksie, WP:SK |
m WP:ZDBOT#Usunięcie zbędnych linków; zmiany kosmetyczne |
||
Linia 27:
13 grudnia 2011 w kazachskim [[Ałmaty]] zajął 29. miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego, uzyskując tym samym prawo do startu w zawodach [[Puchar Świata w skokach narciarskich|Pucharu Świata]]. Po raz pierwszy z tego prawa skorzystał podczas zawodów na mamuciej skoczni [[Kulm (skocznia)|Kulm]] 15 stycznia 2012. W rozgrywanych bez przeprowadzania kwalifikacji zawodach dwukrotnie zajął 53. miejsce. W dalszej części sezonu dwukrotnie zajął 4. miejsce w konkursach FIS Cup w Zakopanem, a także po raz kolejny zdobył punkty Pucharu Kontynentalnego dzięki 19. pozycji w [[Brotterode]]{{r|sez12}}. 19 lutego 2012 ustanowił swój rekord życiowy, skacząc 152,5 m podczas drużynowego konkursu Pucharu Świata na [[Heini-Klopfer-Skiflugschanze]] w [[Oberstdorf]]ie{{r|rek}}{{r|ob}}. Wystartował też w [[Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2012|Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2012]] w Vikersund, zajmując 35. miejsce w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego oraz 10. w konkursie drużynowym{{r|sez12}}.
22 września 2012 zdobył pierwsze punkty w zawodach najwyższej rangi, zajmując 28. miejsce w konkursie [[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich|Letniego Grand Prix]] w Ałmaty{{r|sez13}}. W listopadzie 2012 wraz z innymi reprezentantami Kazachstanu – [[Jewgienij Lewkin|Jewgienijem Lewkinem]] i [[Nikołaj Karpienko|Nikołajem Karpienką]] – uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu{{r|wypadek}}. Do końca sezonu nie wystartował już w żadnych zawodach międzynarodowych{{r|sez13}}. W sezonie 2013/2014 powrócił do startów, nie zajmując jednak miejsc punktowanych na żadnych zawodach{{r|sez14}}.
Trzy punkty zdobyte przez Pczelincewa w LGP w Ałmaty były jedynymi zdobytymi przez jakiegokolwiek Kazacha w najwyższej rangi zawodach w okresie przed [[Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014|Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2014]]{{r|lgp}}{{r|ps}}. Został powołany, jako jeden z dwóch kazachskich skoczków, do występu na igrzyskach{{r|lista}}.
Linia 122:
|colspan=30 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Świata w skokach narciarskich 2011/2012|Sezon 2011/2012]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px
! colspan=9|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
Linia 182:
|colspan=30 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Świata w skokach narciarskich 2013/2014|Sezon 2013/2014]]
|-
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px
! [[Plik:Flag of Sweden.svg|15px
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px
! punkty
|-bgcolor=bfbfbf
Linia 271:
{{SORTUJ:Pczelincew, Aleksiej}}
[[Kategoria:Kazachscy skoczkowie narciarscy]]
[[Kategoria:Urodzeni w 1991]]
|