Wolna elekcja: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
błąd ortograficzny w pisowni włoskiej |
m poprawiam przekierowania |
||
Linia 63:
| '''12 grudnia 1575''' || || [[Plik:Nicolas Neufchâtel 002.jpg|75px]]<br />'''Maksymilian II Habsburg''' || Wybór dokonany bez zgody większości szlachty
|-
| – || '''13 grudnia 1575''' || || [[Plik:Kober Anna Jagiellon in coronation robes.jpg|75px]]<br />'''[[Anna Jagiellonka (
|-
| – || '''15 grudnia 1575''' || || [[Plik:Stefan Batory. Стэфан Баторы (1576).jpg|75px]]<br />'''[[Stefan Batory]]''' || Spór elekcyjny, został rozwiązany na korzyść Batorego, dzięki szybkim działaniom i opieszałości cesarza. Dnia 6 kwietnia Batory przekroczył granicę Korony. 1 maja 1576 biskup kujawski Stanisław Karnkowski udzielił ślubu Annie Jagiellonce i Stefanowi Batoremu, a następnie koronował młodą parę
|