|likwidacja =
|długość = 8,1 km (8,4 z pętlą)
|linie = 65
* 4 dzienne
* 1 nocna
|pojazdy =
|stacje = 8
{{LK|uSTR+l|uKRZo|mKRZo|uLSTRq||<small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|3|4|9|10|11}}</small>}}
{{LK|uSTR|uSTR|STR||}}
{{LK|uABZg+l|uABZgr|STR|||[[Plik:Pfeil links unten.svg|10px|]] <small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|15|16|20|201}}</small>}}
{{LK|uHST(L)|uHST|STR|||Most Teatralny}}
{{LK|uKRZlr+lr|uKRZu|mTHSTu|uLSTRq||[[Plik:Pfeil rechts.svg|10px|]] [[Most Teatralny w Poznaniu|Most Teatralny]] <small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|3|4|8|9|16}}{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|17|20201|201202}}</small>}}
{{LK|uHST(R)|uSTR|STR|||Most Teatralny}}
{{LK|uSTR|uSTR|STR|||}}
{{LK|uHST|uHST|STR|||Rondo Kaponiera <small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|12|14|19}}</small>}}<ref group="uwaga" name="kaponiera">Przystanek na trasie PST znajduje się bezpośrednio pod torowiskiem Mostu Uniwersyteckiego.</ref> <small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|12|14}}</small>}}
{{LK|uKRZlr+lr|uKRZu|mTHSTu|uLSTRq||[[Most Uniwersytecki w Poznaniu|Most Uniwersytecki]]<small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|2|5|13}}|202}}</small>}}
{{LK|uABZgr+r|uSTR|STR|||[[Plik:Pfeil links.svg|10px|]] <small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|5|6|13|15|27}}</small>}}
{{LK|uSTR|uSTR|STR|||}}
{{LK|uHST|uSTR|STR|||Most Dworcowy}}
{{LK|uABZgl+l|uABZgr|LSTR|||[[Plik:Pfeil unten.svg|10px|]] {{LK-linia|271}} [[Wrocław Główny|Wrocław Gł.]]}}
{{LK|uSTR|uABZgl|uSTR+r|||}}
{{LK|uLSTR|uSTRl|uSTRr|||[[Plik:Pfeil unten.svg|10px|]] <small>{{KZ-linie|Tramwaje Poznań|3|5|8|11|14}}</small>}}
|}
|}
|-
|12
|[[Osiedle Jana III Sobieskiego (Poznań)|OS. JANA III SOBIESKIEGO]] – Trasa PST – Dworzec[[Ulica ZachodniGłogowska –w Poznaniu|Głogowska]] – [[Most Dworcowy w Poznaniu|Most Dworcowy]] – Stanisława Matyi – [[Ulica Królowej Jadwigi w Poznaniu|Królowej Jadwigi]] – [[Most Królowej Jadwigi w Poznaniu|Most Królowej Jadwigi]] – [[Ulica Bolesława Krzywoustego w Poznaniu|Bolesława Krzywoustego]] – rondo[[Rondo Rataje]] – [[Ulica Ludwika Zamenhofa w Poznaniu|Ludwika Zamenhofa]] – rondo[[Rondo Starołęka]] – Starołęcka – [[Starołęka|STAROŁĘKA]]
|-
|14
|[[Osiedle Jana III Sobieskiego (Poznań)|OS. JANA III SOBIESKIEGO]] – Trasa PST – Dworzec[[Ulica ZachodniGłogowska –w Poznaniu|Głogowska]] – [[Górczyn (Poznań)|GÓRCZYN]]
|-
|15
|[[OsiedleOS. JanaSOBIESKIEGO III– SobieskiegoTrasa (Poznań)|OS.PST JANA– IIIFranklina SOBIESKIEGO]]Roosevelta – TrasaRondo PSTKaponiera – Franklina Roosevelta – [[Ulica Bukowska w Poznaniu|Bukowska]] – Grunwaldzka – rondoRondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA
|-
|16
|[[Osiedle Jana III Sobieskiego (Poznań)|OS. JANA III SOBIESKIEGO]] – Trasa PST – Franklina Roosevelta – [[Most Teatralny w Poznaniu|Most Teatralny]] – [[Ulica Aleksandra Fredry w Poznaniu|Aleksandra Fredry]] – [[Ulica Gwarna w Poznaniu|Gwarna]] – [[Ulica Święty Marcin|św. Marcin]] – Al.[[Aleje Karola Marcinkowskiego w Poznaniu|Aleje Karola Marcinkowskiego]] – Podgórna – Zielona – [[Plac Bernardyński w Poznaniu|Plac Bernardyński]] – Józefa Dowbora-Muśnickiego – Mostowa – [[Most św. Rocha w Poznaniu|Most św. Rocha]] – Kórnicka – Trasa Kórnicka – [[Tunel trasy tramwajowej os. Lecha-Franowo|Piaśnicka]] – [[Franowo|FRANOWO]]<br/>
<br /><small>Wpowrót: drugąFRANOWO stronę:– ... – Podgórna – Al.Aleje Karola Marcinkowskiego – Plac Wolności – 27 Grudnia – Aleksandra Fredry – ... – OS. SOBIESKIEGO</small>
|-
|19
|[[Osiedle Jana III Sobieskiego (Poznań)|OS. JANA III SOBIESKIEGO]] – Trasa PST – DWORZEC ZACHODNI
|-
|20
|[[Osiedle Jana III Sobieskiego (Poznań)|OS. JANA III SOBIESKIEGO]] – Trasa PST – Roosevelta – [[Most Teatralny w Poznaniu|Most Teatralny]] – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – [[Aleje Karola Marcinkowskiego w Poznaniu|Al. Marcinkowskiego]] - Strzelecka - Królowej Jadwigi - RONDO RATAJE <br/><small><br />Powrót: RONDO RATAJE – Jana Pawła II - Kórnicka - Mostowa - Dowbora-Muśnickiego - Podgórna - Al. Marcinkowskiego - 27 Grudnia – Fredry</small>
|-
! colspan="2" style="text-align: center;"| linia nocna
|-
|201
|[[Osiedle Jana III Sobieskiego (Poznań)|OS. JANA III SOBIESKIEGO]] – Trasa PST – [[MostUlica TeatralnyFranklina Roosevelta w Poznaniu|MostFranklina TeatralnyRoosevelta]] – Roosevelta[[Most –Teatralny Fredryw Poznaniu|Most Teatralny]] – Gwarna – Świętyśw. Marcin – Al.Aleje Karola Marcinkowskiego – [[Ulica Podgórna –w Dowbora-MuśnickiegoPoznaniu|Podgórna]] – MostowaZielona – Most[[Plac św.Bernardyński Rochaw –Poznaniu|Plac KórnickaBernardyński]] – TrasaJózefa KórnickaDowbora-Muśnickiego – OS. LECHAMostowa – Górny[[Most Tarasśw. RatajRocha –w HetmańskaPoznaniu|Most –św. rondo StarołękaRocha]] – ZamenhofaKórnicka – rondo Rataje –[[Ulica Jana Pawła II –w KórnickaPoznaniu|Jana –Pawła Most św. RochaII]] – Mostowa[[Rondo – Dowbora-MuśnickiegoRataje]] – Podgórna[[Ulica –Ludwika Al.Zamenhofa Marcinkowskiegow –Poznaniu|Ludwika 27 GrudniaZamenhofa]] – Fredry[[Rondo – RooseveltaStarołęka]] – Trasa PSTStarołęcka – OS. JANA III SOBIESKIEGO[[Starołęka|STAROŁĘKA]]<br/>
<small>powrót: STAROŁĘKA – ... – Podgórna – Aleje Karola Marcinkowskiego – Plac Wolności – 27 Grudnia – Aleksandra Fredry – ... – OS. SOBIESKIEGO</small>
<br /><small>Linia 201 nie kursuje w nocy z poniedziałku na wtorek.</small>
|}
|