Zofia Czerwińska: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
data śmierci |
m →Filmografia: + |
||
Linia 53:
| align=center| [[1962 w filmie|1962]] || ''[[Gangsterzy i filantropi]]'' || bufetowa
|-
| align=center rowspan="3"|| [[1963 w filmie|1963]] || ''[[Skąpani w ogniu]]'' || repatriantka
|-
|-
|-
| align=center| [[1964 w filmie|1964]] || ''[[Prawo i pięść]]'' || napastowana
Linia 63:
| align=center| [[1965 w filmie|1965]] || ''[[Trzy kroki po ziemi]]'' || bufetowa
|-
| align=center rowspan="4"| [[1966 w filmie|1966]] || ''[[Lekarstwo na miłość]]'' || kelnerka
|-
|-
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1968 w filmie|1968]] || ''[[Lalka (film)|Lalka]]'' || kobieta w piwiarni
|-
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1969 w filmie|1969]] || ''[[Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię]]'' || Apolonia M.
|-
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1970 w filmie|1970]] || ''[[Rejs (film)|Rejs]]'' || uczestniczka rejsu
|-
|-
|-
| align=center rowspan="6"| [[1971 w filmie|1971]] || ''[[Trochę nadziei]]'' || pielęgniarka
|-
|-
|-
|-
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1972 w filmie|1972]] || ''[[Poszukiwany, poszukiwana]]'' || była gosposia
|-
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1973 w filmie|1973]] || ''[[Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy]]'' || głos Dzidzi
|-
|-
|-
| align=center rowspan="2"| [[1975 w filmie|1975]] || ''[[Strach (film 1975)|Strach]]'' || kobieta
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1976 w filmie|1976]] || ''[[Brunet wieczorową porą]]'' || Jola
|-
|-
|-
| align=center rowspan="2"| [[1977 w filmie|1977]] || ''[[Sprawa Gorgonowej]]'' || kobieta na sali sądowej we Lwowie
|-
|-
| align=center rowspan="3"| [[1978 w filmie|1978]] || ''[[Wesela nie będzie]]'' || pielęgniarka informująca Wojtka o śmierci ojca
|-
|-
|-
| align=center rowspan="2"| [[1980 w filmie|1980]] || ''[[Miś (film)|Miś]]'' || Irena
|-
|-
| align=center rowspan="2"| [[1981 w filmie|1981]] || ''Chłopiec'' || sąsiadka
|-
|-
| align=center| [[1982 w filmie|1982]] || ''[[Jeśli się odnajdziemy]]'' || Zięblińska
|-
| align=center rowspan="2"| [[1985 w filmie|1985]] || ''[[Och, Karol]]'' || matka Karola
|-
|-
| align=center| [[1987 w filmie|1987]] || ''[[Sonata marymoncka (film)|Sonata marymoncka]]'' || pasażerka tramwaju
Linia 151:
| align=center| [[1988 w filmie|1988]] || ''[[Koniec (film)|Koniec]]'' || Helena
|-
| align=center rowspan="4"| [[1991 w filmie|1991]] || ''[[Szwedzi w Warszawie (film)|Szwedzi w Warszawie]]'' || sprzątaczka kościelna
|-
|-
|-
|-
| align=center| [[1992 w filmie|1992]] || ''[[Wielka wsypa]]'' || dozorczyni
Linia 163:
| align=center| [[1993 w filmie|1993]] || ''[[Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza]]'' || Lola
|-
| align=center rowspan="2"| [[1998 w filmie|1998]] || ''[[Sto minut wakacji]]'' || taksówkarka
|-
|-
| align=center| [[2002 w filmie|2002]] || ''[[Pianista (film)|The Pianist]]'' || baba z zupą
Linia 171:
| align=center| [[2003 w filmie|2003]] || ''[[Ubu Król (film 2003)|Ubu Król]]'' || członkini ludu
|-
| align=center rowspan="2"| [[2009 w filmie|2009]] || ''[[Złoty środek (film)|Złoty środek]]'' || Wacia
|-
|-
| align=center| [[2010 w filmie|2010]] || ''[[Milczenie jest złotem]]'' || tarociska
|