Województwo mazowieckie: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
Nie podano opisu zmian |
rewert |
||
Linia 2:
{{Województwo infobox
|nazwa = województwo mazowieckie
|dopełniacz nazwy = województwa mazowieckiego
|jednostka = [[Podział administracyjny Polski|województwo]]
|herb = POL województwo mazowieckie COA.svg
Linia 11:
|wojewoda = [[Konstanty Radziwiłł (ur. 1958)|Konstanty Radziwiłł]]
|siedziba sejmiku =
|marszałek = [[Adam Struzik]]
|powierzchnia = 35 558,47
|rok powierzchni =
|liczba ludności = 5 391 813<ref name="Ludność2018-06">[http://demografia.stat.gov.pl/bazademografia/Tables.aspx Tabele demograficzne, stan z 30 czerwca 2018 r.]</ref>
|rok ludności = 30.06.2018
|gęstość zaludnienia = 150,6
|urbanizacja = 64,7
|tablice rejestracyjne = W
|adres urzędu wojewódzkiego = pl. Bankowy 3/5<br />00-950 Warszawa
|adres urzędu marszałkowskiego = ul. Jagiellońska 26<br />Warszawa
|plan = Mazowsze Warszawa.png
|opis planu =
|liczba powiatów (M) = 5
|liczba powiatów = 37
|liczba gmin (M) = 35
|liczba gmin (MW) =
|liczba gmin (W) =
|mapa polski = Masovian in Poland (+rivers).svg
|wariant mapy =
|współrzędne =
|commons = Mazowieckie
|wikinews = Kategoria:Mazowieckie
|wikicytaty =
|www urzędu wojewódzkiego = https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki
|www urzędu marszałkowskiego = http://www.mazovia.pl/
}}
'''Województwo mazowieckie''' – jednostka podziału administracyjnego [[Polska|Polski]], największe pod względem powierzchni i ludności [[województwo]], znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 30 czerwca 2018 r. miało 5,39 mln mieszkańców<ref name="Ludność2018-06" />. Siedzibą władz województwa jest [[Warszawa]].
Linia 668:
|-
| [[Plik:POL Ożarów Mazowiecki COA.svg|24px]] || '''[[Ożarów Mazowiecki]]''' || [[powiat warszawski zachodni|warszawski zachodni]] || 10804|| 5,71 || 1892
|-
| [[Plik:POL Karczew COA.svg|24px]] || '''[[Karczew]]''' || [[powiat otwocki|otwocki]] || 10132|| 28,12 || 360
Linia 737 ⟶ 730:
|-
| [[Plik:POL Kałuszyn COA.svg|24px]] || '''[[Kałuszyn]]''' || [[powiat miński|miński]] || 2943|| 12,30 || 239
|-
| [[Plik:POL Różan COA.svg|24px]] || '''[[Różan]]''' || [[powiat makowski|makowski]] || 2743|| 6,67 || 411
Linia 763 ⟶ 749:
| [[Plik:POL gmina Lubowidz COA.png|24px]] || '''[[Lubowidz]]''' || [[powiat żuromiński|żuromiński]] ||1798 || 5,27 || 341
|-
| - || '''[[Czerwińsk nad Wisłą]]''' || [[powiat płoński|płoński]] ||1089||
|-
| [[Plik:POL Wyśmierzyce COA.svg|24px]] || '''[[Wyśmierzyce]]''' || [[powiat białobrzeski|białobrzeski]] || 908|| 16,84 || 54
|