Saturday Night Live: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
jęz. |
|||
Linia 1:
{{Program telewizyjny infobox
|nazwa = ''Saturday Night Live''
|oryginalna nazwa =
|grafika =
|opis grafiki =
Linia 17:
|liczba sezonów = 45 sezonów
|czas trwania odcinka = ok. 65–70 minut
|format nadawania = [[4:3]] [[SDTV]] (1975–2005)<br />[[16:9]] [[HDTV]] (od 2005)
|produkcja = Broadway Video (od 1981)<br />NBC (1975–1982)<br />NBC Productions (1982–1996)<br />NBC Studios (1996–1999)<br />SNL Studios (od 1999)
|reżyseria = Dave Wilson (1975–1986, 1989–1995)<br />Paul Miller (1986–1989)<br />Beth McCarthy-Miller (1995–2006)<br />Don Roy King (od 2006)
Linia 29:
|www = http://www.nbc.com/Saturday_Night_Live/
}}
[[Plik:SNL stage.jpg|thumb|Główna scena programu podczas prób]]
'''Saturday Night Live''' (''Sobotnia noc na żywo'') – cotygodniowy program rozrywkowy [[Stany Zjednoczone|amerykańskiej]] sieci telewizyjnej [[NBC]].
Program (razem z przerwami na reklamy) trwa 90 minut i jest nadawany w soboty o 23.30 czasu wschodniego ze studia w [[Nowy Jork|Nowym Jorku]]. Nowe wydania emitowane są na żywo. Widowisko składa się z serii [[skecz]]y w wykonaniu stałej grupy [[komik]]ów i jednego gościa (prowadzącego) – zwykle znanej osoby ze świata rozrywki, sportu lub polityki. W każdym programie występuje również zaproszony gość muzyczny (czasami jest nim prowadzący).
Linia 64 ⟶ 63:
=== Stała obsada pierwszej edycji programu ===
Zespół ten nosi nazwę The „Not Ready For Prime Time Players”.
* [[Dan Aykroyd]]
* [[John Belushi]]
* [[Chevy Chase]] (1975–1976)
* [[Jane Curtin]] (1975–1980)
Linia 85 ⟶ 84:
! „Best Of”
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 93 ⟶ 92:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 101 ⟶ 100:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
| ▼
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 125 ⟶ 124:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 141 ⟶ 140:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 157 ⟶ 156:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
Linia 173 ⟶ 172:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 197 ⟶ 196:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 205 ⟶ 204:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|-
|[[Jim Carrey]]
Linia 261 ⟶ 260:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 285 ⟶ 284:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
▲|
▲|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 357 ⟶ 356:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 373 ⟶ 372:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 381 ⟶ 380:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 389 ⟶ 388:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
| ▼
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 493 ⟶ 492:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 565 ⟶ 564:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
| align="center|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 605 ⟶ 604:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 725 ⟶ 724:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 749 ⟶ 748:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 765 ⟶ 764:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
Linia 837 ⟶ 836:
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
| ▼
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
Linia 925 ⟶ 924:
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| ▼
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
| {{tak}}
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
| {{tak}}
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
|
| {{tak}}
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|- align="center"
| align="left"
| align="left"
| {{tak}}
|
|
|
|
|}
|