Milwaukee Bucks: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
→Trenerzy: statystyki trenerzy bucks |
|||
Linia 9:
|przydomek = ''Kozły''
|maskotka = Bango
|barwy = zielone, kremowe, niebieskie, czarne i białe.<br />{{Colorbox|#00471B}} {{Colorbox|#EEE1C6}} {{Colorbox|#0077C0}}
|data założenia = 1968
|debiut w ekstraklasie =
Linia 37:
|wikinews =
|www = http://www.nba.com/bucks/
}}'''Milwaukee Bucks''' – [[Stany Zjednoczone|amerykański]] klub koszykarski, grający w lidze [[National Basketball Association|NBA]], mający swoją siedzibę w [[Milwaukee]] w stanie [[Wisconsin]]. Klub istnieje od 1968. Jego właścicielem był [[senator]] [[Herb Kohl]]. Kohl kupił Milwaukee Bucks od Jima Fitzgeralda w 1985 roku za 18 milionów dolarów, aby zespół pozostał w Milwaukee. W 2003 roku rozważał ofertę sprzedaży zespołu byłej gwieździe
Bucks zdobyli dwa razy w swej historii tytuł mistrza NBA. Pierwszy w roku 1971, pokonując w finale [[Washington Wizards|Baltimore Bullets]]. Najsłynniejszym zawodnikiem mistrzowskiej drużyny był [[Oscar Robertson]]. W 1974 drugi raz w swojej historii drużyna zagrała w finale ligi, przegrywając z [[Boston Celtics]], w tej drużynie najsłynniejszym zawodnikiem był [[Kareem Abdul-
== Zawodnicy ==
Linia 45:
=== Kadra w sezonie 2019/20 ===
''Stan na 18 września 2020''<ref>{{Cytuj stronę |url = http://www.nba.com/bucks/roster |tytuł = Milwaukee Bucks Roster |opublikowany = nba.com |język = en}}</ref>
{{Skład koszykarski|drużyna=Milwaukee Bucks |trener=Mike Budenholzer |trener_narodowość=USA |zawodnicy=
{{Skład koszykarski zawodnicy|nazwisko=Andetokunmbo |imię=Janis |nr=34 |pozycja=PF |narodowość=GRE |data_ur=1994–12–06 |wzrost=211 |waga=110}}
Linia 67:
== Trenerzy ==
{| class="toccolours" style="font-size: 90%; white-space: nowrap; background
|-
!
|-
|
| Liczba sezonów
|
| Liczba meczów
|
|
| Liczba zwycięstw
|
| Liczba porażek
|
|
|-▼
|}
''Stan na koniec sezonu 2020/21''
<div style="border:1px solid #CCC; background
<div style="background
{| cellpadding="1" width="100%" cellspacing="1" style="background
|-a style="background
!
!
!
|
|
!
|- align="center" style="background
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|- align="center"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|}
</div>
== Zastrzeżone numery ==
''Stan na 3
{| class="wikitable sortable" style="text-align:center"
|-
|
|-
!
!
!
!
|-
| '''1''' || [[Oscar Robertson]] || [[rozgrywający (koszykówka)|PG]] || 1970–1974
|-
| '''2''' || [[Junior Bridgeman]]
|-
| '''4''' || [[Sidney Moncrief]] || [[rzucający obrońca|SG]] || 1979–1990
Linia 375 ⟶ 373:
| '''32''' || [[Brian Winters]] || [[rzucający obrońca|SG]] || 1975–1983
|-
| '''33''' || [[Kareem Abdul-Jabbar]] || [[środkowy (koszykówka)|C]]
|}
Linia 381 ⟶ 379:
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!
|-
!
|-
!
!
!
!
!
|-
| '''1''' || [[Oscar Robertson]] || [[Rozgrywający (koszykówka)|SG]] || 1970–1974 || 1980
Linia 417 ⟶ 415:
| '''43''' || [[Jack Sikma]] || [[Środkowy (koszykówka)|C]]/[[Silny skrzydłowy|PF]] || 1986–1991 || 2019
|-
!
|-
!
!
!
!
!
|-
| – || [[Don Nelson]] || Trener || 1976–1987 || 2012
|-
| – || [[Hubie Brown]] || Asystent || 1972–1974 || 2005
! colspan="5" style="background-color: #EEE1C6; color: #00471B; text-align:center; font-size:105%"|'''Pozostali'''▼
|-
▲!
! style="width:40px;"|–▼
▲|-
! style="width:130px;"|Imię i nazwisko▼
!
!
!
|-
| – || [[Wayne Embry]] || Menedżer || 1972–1979 || 1999
Linia 445 ⟶ 443:
{| class="wikitable sortable" style="text-align:center"
|-
!
|-
!
|-
!
!
!
!
!
|-
| '''1''' || [[Oscar Robertson]] || [[Rozgrywający (koszykówka)|SG]] || 1970–1974 || 2009
Linia 464 ⟶ 462:
{{kolumny
|col1=
'''[[Lista liderów strzelców sezonu regularnego NBA|Liderzy strzelców]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1971–1972
'''Liderzy w przechwytach'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Alvin Robertson]] – 1991
'''Liderzy w blokach'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1975
* [[Andrew Bogut]] – 2011
|col2=
'''Liderzy w skuteczności rzutów wolnych'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Flynn Robinson]] – 1970
* [[Jack Sikma]] – 1988
'''Liderzy w skuteczności rzutów za 3 punkty'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Craig Hodges]] – 1986
* [[Dell Curry]] – 1999
}}
=== Liderzy wszech czasów klubu ===
; Sezon regularny
<small>(Stan na 15 lutego 2017, a na podstawie<ref>{{cytuj stronę
{| class="wikitable"
|-
Linia 588 ⟶ 587:
{{kolumny
|col1=
'''[[NBA Most Valuable Player Award|MVP NBA]]'''<ref name="mvp">{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1971, 1972, 1974
* [[Janis Andetokunmbo]] – 2019, 2020
Linia 596 ⟶ 595:
* [[Janis Andetokunmbo]] – 2021
'''[[NBA Defensive Player of the Year Award|Obrońca Roku]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Sidney Moncrief]] – 1983, 1984
* [[Janis Andetokunmbo]] – 2020
'''[[NBA Rookie of the Year Award|Debiutant Roku]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1970
* [[Malcolm Brogdon]] – 2017
'''[[NBA Sixth Man of the Year Award|Rezerwowy Sezonu]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Ricky Pierce]] – 1987, 1990
'''[[NBA Most Improved Player Award|Największy Postęp]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Janis Andetokunmbo]] – 2017
'''[[NBA Sportsmanship Award|Najbardziej Sportowa]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Jrue Holiday]] – 2021
'''[[NBA Coach of the Year Award|Trener Roku]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Don Nelson]] – 1983, 1985
* [[Mike Budenholzer]] – 2019
'''[[NBA Executive of the Year Award|Menedżer Roku]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[John Hammond (ur. 1954)|John Hammond]] – 2010
* [[Jon Horst]] – 2019
|col2=
'''[[All-NBA Team|I skład NBA]]'''<ref name="team">{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1971, 1972, 1973, 1974
* [[Marques Johnson]] – 1979
Linia 642 ⟶ 641:
* [[Andrew Bogut]] – 2010
|col3=
'''[[NBA All-Defensive Team|I skład defensywny NBA]]'''<ref name="def">{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1974, 1975
* [[Sidney Moncrief]] – 1983, 1984, 1985, 1986
Linia 661 ⟶ 660:
* [[Brook Lopez]] – 2020
|col4=
'''[[NBA All-Rookie Team|I skład debiutantów NBA]]'''<ref name="rookie">{{cytuj stronę
* [[Kareem Abdul-Jabbar]] – 1970
* [[Bob Dandridge]] – 1970
Linia 680 ⟶ 679:
{{kolumny
|col1=
'''[[Three-Point Shootout|Zwycięzcy konkursu rzutów za 3 punkty]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Ray Allen]] – 2001
'''Trenerzy składów All-Star'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Larry Costello]] – 1971, 1974
|col2=
'''[[Lista NBA All-Stars|Nominowani do All-Star Game]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Jon McGlocklin]] – 1969
* [[Flynn Robinson]] – 1970
Linia 706 ⟶ 705:
* [[Janis Andetokunmbo]] – 2017
|col3=
'''[[Rising Stars Challenge|Uczestnicy Rookie Challenge]]'''<ref>{{cytuj stronę
* [[Glenn Robinson]] – 1995
* [[Ray Allen]] – 1997
Linia 718 ⟶ 717:
== Sukcesy ==
{| class="wikitable"
!width=100px| Tytuł
!Liczba
!Rok
|-
|
|
| ''1971, 2021''
|-
|
|
| ''1971, 1974, 2021''
|-
|
|
| ''1971, 1972, 1973, 1974, 1976, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 2001, 2019, 2020, 2021''
|-
|
|
| ''1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1976, 1978, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1999, 2000, 2001, 2003, 2004, 2006, 2010, 2013, 2015, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021''
|}
== Poszczególne sezony ==
''<small>Na podstawie
{| class="wikitable
|-
!rowspan="2"| Sezon
!rowspan="2"| Liga
!rowspan="2"| Konferencja
!rowspan="2"| Miejsce<br />w konferencji
!rowspan="2"| Dywizja
!rowspan="2"| Miejsce<br />w dywizji
!colspan="2"| Sezon regularny
!rowspan="2" style="width:45%;"| Playoffs
|-
!Wygrane
!Porażki
|-
|align=center colspan="9" style="border:2px solid #00471B; background
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1968/69|1968/69]]
|align="center"| [[National Basketball Association|NBA]]
|align="center"| [[Konferencja Wschodnia|Wschodnia]]
|align="center"| 7
|align="center"| –
|align="center"| –
|align="center"| 27
|align="center"| 55
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1969/70|1969/70]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center"| –
|align="center"| –
|align="center"| 56
|align="center"| 26
|align="center"| Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (4-1)<br />Porażka w finale Konferencji z [[New York Knicks]] (1-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1970/71|1970/71]]
|align="center" bgcolor="#FFD700"| NBA
|align="center" bgcolor="#ACE1AF"| [[Konferencja Zachodnia|Zachodnia]]
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 1
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| [[Midwest Division (NBA)|Midwest]]
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 66
|align="center"| 16
|align="center" bgcolor="#FFD700"| Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Golden State Warriors|San Francisco Warriors]] (4-1)<br />Zwycięstwo w finale Konferencji z [[Los Angeles Lakers]] (4-1)<br />'''Zwycięstwo w finale NBA''' z [[Washington Wizards|Baltimore Bullets]] (4-1)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1971/72|1971/72]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Midwest
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 63
|align="center"| 19
|align="center"| Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Golden State Warriors]] (4-1)<br />Porażka w finale Konferencji z [[Los Angeles Lakers]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1972/73|1972/73]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 1
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Midwest
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 60
|align="center"| 22
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Golden State Warriors]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1973/74|1973/74]]
|align="center"| NBA
|align="center" bgcolor="#ACE1AF"| Zachodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 1
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Midwest
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 59
|align="center"| 23
|align="center" bgcolor="#ACE1AF"| Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Los Angeles Lakers]] (4-2)<br />Zwycięstwo w finale Konferencji z [[Chicago Bulls]] (4-0)<br />'''Porażka w finale NBA''' z [[Boston Celtics]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1974/75|1974/75]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center"| 7
|align="center"| Midwest
|align="center"| 4
|align="center"| 38
|align="center"| 44
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1975/76|1975/76]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 4
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Midwest
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 38
|align="center"| 44
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Detroit Pistons]] (1-2)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1976/77|1976/77]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center"| 11
|align="center"| Midwest
|align="center"| 6
|align="center"| 30
|align="center"| 52
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1977/78|1977/78]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 6
|align="center"| Midwest
|align="center"| 2
|align="center"| 44
|align="center"| 38
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Phoenix Suns]] (2-0)<br />Porażka w półfinale Konferencji z [[Denver Nuggets]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1978/79|1978/79]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center"| 9
|align="center"| Midwest
|align="center"| 4
|align="center"| 38
|align="center"| 44
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1979/80|1979/80]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Zachodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Midwest
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 49
|align="center"| 33
|align="center"| Porażka w półfinale Konferencji z [[Oklahoma City Thunder|Seattle SuperSonics]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1980/81|1980/81]]
|align="center"| NBA
|align="center"| [[Konferencja Wschodnia|Wschodnia]]
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Atlantic
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 60
|align="center"| 22
|align="center"| Porażka w półfinale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1981/82|1981/82]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| [[Central Division (NBA)|Central]]
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 55
|align="center"| 27
|align="center"| Porażka w półfinale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1982/83|1982/83]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 51
|align="center"| 31
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Boston Celtics]] (4-0)<br />Porażka w półfinale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (1-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1983/84|1983/84]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 50
|align="center"| 32
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Atlanta Hawks]] (3-2)<br />Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Brooklyn Nets|New Jersey Nets]] (4-2)<br />Porażka w finale Konferencji z [[Boston Celtics]] (1-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1984/85|1984/85]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 59
|align="center"| 23
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Chicago Bulls]] (3-1)<br />Porażka w półfinale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (0-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1985/86|1985/86]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 57
|align="center"| 25
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Brooklyn Nets|New Jersey Nets]] (3-0)<br />Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (4-3)<br />Porażka w finale Konferencji z [[Boston Celtics]] (0-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1986/87|1986/87]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 4
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 50
|align="center"| 32
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Philadelphia 76ers]] (3-2)<br />Porażka w półfinale Konferencji z [[Boston Celtics]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1987/88|1987/88]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 5
|align="center"| Central
|align="center"| 4
|align="center"| 42
|align="center"| 40
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Atlanta Hawks]] (2-3)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1988/89|1988/89]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 5
|align="center"| Central
|align="center"| 4
|align="center"| 49
|align="center"| 33
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Atlanta Hawks]] (3-2)<br />Porażka w półfinale Konferencji z [[Detroit Pistons]] (0-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1989/90|1989/90]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 6
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 44
|align="center"| 38
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Chicago Bulls]] (1-3)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1990/91|1990/91]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 4
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 48
|align="center"| 34
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Philadelphia 76ers]] (0-3)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1991/92|1991/92]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 11
|align="center"| Central
|align="center"| 7
|align="center"| 31
|align="center"| 51
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1992/93|1992/93]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 12
|align="center"| Central
|align="center"| 7
|align="center"| 28
|align="center"| 54
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1993/94|1993/94]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 13
|align="center"| Central
|align="center"| 6
|align="center"| 20
|align="center"| 62
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1994/95|1994/95]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 9
|align="center"| Central
|align="center"| 7
|align="center"| 34
|align="center"| 48
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1995/96|1995/96]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 13
|align="center"| Central
|align="center"| 7
|align="center"| 25
|align="center"| 57
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1996/97|1996/97]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 11
|align="center"| Central
|align="center"| 7
|align="center"| 33
|align="center"| 49
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1997/98|1997/98]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 13
|align="center"| Central
|align="center"| 7
|align="center"| 36
|align="center"| 46
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1998/99|1998/99]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 7
|align="center"| Central
|align="center"| 4
|align="center"| 28
|align="center"| 22
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Indiana Pacers]] (0-3)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 1999/00|1999/00]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 8
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 42
|align="center"| 40
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Indiana Pacers]] (2-3)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2000/01|2000/01]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 2
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 52
|align="center"| 30
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Orlando Magic]] (3-1)<br />Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Charlotte Hornets]] (4-3)<br />Porażka w finale Konferencji z [[Philadelphia 76ers]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2001/02|2001/02]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 9
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 41
|align="center"| 41
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2002/03|2002/03]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 7
|align="center"| Central
|align="center"| 4
|align="center"| 42
|align="center"| 40
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Brooklyn Nets|New Jersey Nets]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2003/04|2003/04]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 6
|align="center"| Central
|align="center"| 4
|align="center"| 41
|align="center"| 41
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Detroit Pistons]] (1-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2004/05|2004/05]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 13
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 30
|align="center"| 52
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2005/06|2005/06]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 8
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 40
|align="center"| 42
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Detroit Pistons]] (1-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2006/07|2006/07]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 14
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 28
|align="center"| 54
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2007/08|2007/08]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 13
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 26
|align="center"| 56
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2008/09|2008/09]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 12
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 34
|align="center"| 48
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2009/10|2009/10]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 6
|align="center"| Central
|align="center"| 2
|align="center"| 46
|align="center"| 36
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Atlanta Hawks]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2010/11|2010/11]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 9
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 35
|align="center"| 47
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2011/12|2011/12]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 9
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 31
|align="center"| 35
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2012/13|2012/13]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 8
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 38
|align="center"| 44
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Miami Heat]] (0-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2013/14|2013/14]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 15
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 15
|align="center"| 67
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2014/15|2014/15]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 6
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 41
|align="center"| 41
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Chicago Bulls]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2015/16|2015/16]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center"| 12
|align="center"| Central
|align="center"| 5
|align="center"| 33
|align="center"| 49
|align="center"|
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2016/17|2016/17]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 6
|align="center"| Central
|align="center"| 2
|align="center"| 42
|align="center"| 40
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Toronto Raptors]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2017/18|2017/18]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 7
|align="center"| Central
|align="center"| 3
|align="center"| 44
|align="center"| 38
|align="center"| Porażka w pierwszej rundzie z [[Boston Celtics]] (3-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2018/19|2018/19]]
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 1
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 60
|align="center"| 22
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Detroit Pistons]] (4-0)<br />Zwycięstwo w półfinale Konferencji z [[Boston Celtics]] (4-1)<br />Porażka w finale Konferencji z [[Toronto Raptors]] (2-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2019/20|2019/20]]<ref>{{Cytuj stronę |
|align="center"| NBA
|align="center"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 1
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 56
|align="center"| 17
|align="center"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Orlando Magic]] (4-1)<br />Porażka w półfinale Konferencji z [[Miami Heat]] (1-4)
|-
|align="center"| [[Sezon NBA 2020/21|2020/21]]<ref>{{Cytuj stronę |
|align="center" bgcolor="#FFD700"| NBA
|align="center" bgcolor="#ACE1AF"| Wschodnia
|align="center" bgcolor="#FFC0CB"| 3
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| Central
|align="center" bgcolor="#D0E7FF"| 1
|align="center"| 46
|align="center"| 26
|align="center" bgcolor="#FFD700"| Zwycięstwo w pierwszej rundzie z [[Miami Heat]] (4-0)
|}
|