Otwórz menu główne

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904

lista w projekcie Wikimedia

Stany Zjednoczone na III Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1904 w Saint Louis reprezentowało 526 sportowców (520 mężczyzn i 6 kobiet) startujących w 18 dyscyplinach.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1904
Saint Louis
Liczba zawodników 526 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
78
Srebro
82
Brąz
79
Razem
239

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto George Bryant Łucznictwo Amerykańska runda podwójna[a]-mężczyźni 1048 pkt[1]
  Złoto George Bryant Łucznictwo York runda podwójna[b]-mężczyźni 820 pkt[1]
  Złoto Robert Williams
William Thompson
Louis Maxson
G.C. Spencer
Łucznictwo Drużynowo - mężczyźni 1344 pkt[1]
  Złoto Lida Howell Łucznictwo Columbia runda podwójna[c] - kobiety 867 pkt[2]
  Złoto Lida Howell Łucznictwo National runda podwójna[d] - kobiety 620 pkt[2]
  Złoto Archie Hahn Lekkoatletyka bieg na 60 m mężczyzn 7,0[3]
  Złoto Archie Hahn Lekkoatletyka bieg na 100 m mężczyzn 11,0
  Złoto Archie Hahn Lekkoatletyka bieg na 200 m mężczyzn 21,6[3][e]
  Złoto Harry Hillman Lekkoatletyka bieg na 400 m mężczyzn 49,2[3][f]
  Złoto Harry Hillman Lekkoatletyka bieg na 200 m przez płotki mężczyzn 24,6[3][g]
  Złoto Harry Hillman Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 53,0[3]
  Złoto Jim Lightbody Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:56,0[h]
  Złoto Jim Lightbody Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 4:05,4[i]
  Złoto Jim Lightbody Lekkoatletyka bieg na 2590 m z przeszkodami mężczyzn 7:39,6
  Złoto Howard Valentine
Arthur Newton
George Underwood
Paul Pilgrim
David Munson
Lekkoatletyka bieg na 4 mile drużynowy
  Złoto Ray Ewry Lekkoatletyka Skok wzwyż z miejsca mężczyzn 1,60 m[3]
  Złoto Ray Ewry Lekkoatletyka Skok w dal z miejsca mężczyzn 3,47 m[3]
  Złoto Ray Ewry Lekkoatletyka trójskok z miejsca mężczyzn 10,54 m[3]
  Złoto Myer Prinstein Lekkoatletyka Skok w dal mężczyzn 7,34 m[3][j]
  Złoto Myer Prinstein Lekkoatletyka Trójskok mężczyzn 14,35 m[3]
  Złoto John Flanagan Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn 51,23 m[3][k]
  Złoto Tom Hicks Lekkoatletyka Maraton mężczyzn 3h28:53[3]
  Złoto Frederick Schule Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 16,0
  Złoto Samuel Jones Lekkoatletyka skok wzwyż 1,80 m[3]
  złoto Ralph Rose Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,81 m[3][l]
  złoto Charles Dvorak Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn 3,50 m[3][m]
  złoto Martin Sheridan Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 39,28 m[3][n]
  Złoto George Finnegan Boks kategoria do 47,6 kg mężczyzn
  Złoto Oliver Kirk Boks kategoria do 52,2 kg mężczyzn
  Złoto Oliver Kirk Boks kategoria do 56,7 kg mężczyzn
  Złoto Harry Spanger Boks kategoria do 61,2 kg mężczyzn
  Złoto Albert Young Boks kategoria do 65,8 kg mężczyzn
  Złoto Charles Mayer Boks kategoria do 71,7 kg mężczyzn
  Złoto Samuel Berger Boks kategoria powyżej 71,7 kg mężczyzn
  Złoto Marcus Hurley Kolarstwo wyścig na 1/4 mili mężczyzn 31,8
  Złoto Marcus Hurley Kolarstwo wyścig na 1/3 mili mężczyzn 43,8
  Złoto Marcus Hurley Kolarstwo wyścig na 1/2 mili mężczyzn 1:09,0
  Złoto Marcus Hurley Kolarstwo wyścig na 1 milę mężczyzn 2:41,6
  Złoto Burton Downing Kolarstwo wyścig na 2 mile mężczyzn 4:57,8
  Złoto Burton Downing Kolarstwo wyścig na 25 mil mężczyzn 1h10:55,40
  Złoto Charles Schlee Kolarstwo
  Złoto George Sheldon Skoki do wody Skoki z wieży mężczyzn 12,66 pkt
  Złoto David Bratton
George van Cleaf
Leo Goodwin
Louis Handley
David Hesser
Joseph Ruddy
James Steen
Piłka wodna turniej mężczyzn
  Złoto Leo Goodwin
Louis Handley
Joseph Ruddy
Charles Daniels
Pływanie Sztafeta 4 × 50 jardów mężczyzn 2:04,60
  Złoto Charles Daniels Pływanie 220 jardów stylem dowolnym 2:44,20
  Złoto Charles Daniels Pływanie 440 jardów stylem dowolnym 6:16,20[o]
  Złoto William Dickey Pływanie Skoki do wody na odległość 19,05 m
  Złoto Charles Jacobus Roque gra pojedyncza mężczyzn
  Złoto Oscar Osthoff Podnoszenie ciężarów rwanie
  Złoto Henry Egan
Daniel Sawyer
Robert Hunter
Kenneth Edwards
Clement Smoot
Warren Wood
Mason Phelps
Walter Egan
Edward Cummins
Nathaniel Moore
Golf mężczyźni drużynowo[p]
  Złoto Robert Curry Zapasy styl wolny kategoria papierowa (47,63 kg)
  Złoto George Mehnert Zapasy styl wolny kategoria musza (52,16 kg)
  Złoto Isidor Niflot Zapasy styl wolny kategoria kogucia (56,70kg)
  Złoto Benjamin Bradshaw Zapasy styl wolny kategoria piórkowa (61,24 kg)
  Złoto Otto Roehm Zapasy styl wolny kategoria lekka (65,27 kg)
  Złoto Patrick Flanagan
Sidney Johnson
Conrad Magnusson
Oscar Olson
Henry Seiling
Przeciąganie liny mężczyźni
  Złoto Frank Greer Wioślarstwo jedynka mężczyzn 10:08,50[4]
  Złoto John Mulcahy
William Varley
Wioślarstwo dwójka podwójna mężczyzn 10:03,20[5]
  Złoto Robert Farnan
Joseph Ryan
Wioślarstwo dwójka bez sternika mężczyzn 10:57,0[6]
  Złoto Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
Wioślarstwo czwórka bez sternika mężczyzn 9:05,80[7]
  Złoto John Exley Jr.
Michael Gleason
Frank Schell
James Flanigan
Charles Armstrong
Harry Lott
Joseph Dempsey
Frederick Cresser
Louis Abell
Wioślarstwo ósemka mężczyzn 7:50,00[8]
  Złoto Beals Wright Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn
  Złoto Beals Wright
Edgar Leonard
Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
  Złoto Max Emmerich Gimnastyka trójbój mężczyzn 35,7 pkt
  Złoto Anton Heida Gimnastyka czwórbój mężczyzn 161 pkt
  Złoto Anton Heida Gimnastyka skok przez konia wzdłuż mężczyzn 36 pkt
  Złoto Anton Heida Gimnastyka ćwiczenia na poręczach mężczyzn 161 pkt
  Złoto Anton Heida Gimnastyka skok przez konia wszerz mężczyzn 42 pkt
  Złoto George Eyser Gimnastyka skok przez konia wszerz mężczyzn 36 pkt
  Złoto George Eyser Gimnastyka ćwiczenia na poręczach mężczyzn 44 pkt
  Złoto George Eyser Gimnastyka wpinanie po linie mężczyzn 7,0 s
  Złoto Edward Hennig Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 40 pkt
  Złoto Edward Hennig Gimnastyka ćwiczenia z maczugami 13 pkt
  Złoto Herman Glass Gimnastyka ćwiczenia na kółkach mężczyzn 45 pkt
  Srebro Robert Williams Łucznictwo Amerykańska runda podwójna - mężczyźni 991 pkt[1]
  Srebro Robert Williams Łucznictwo York runda podwójna - mężczyźni 819 pkt[1]
  Srebro Charles Woodruff
William Clark
Charles Hubbard
Samuel Duvall
Łucznictwo Drużynowo - mężczyźni 1341 pkt[1]
  Srebro Emma Cooke Łucznictwo Columbia runda podwójna - kobiety 630 pkt[2]
  Srebro Emma Cooke Łucznictwo National runda podwójna - kobiety 419 pkt[2]
  Srebro William Hogenson Lekkoatletyka bieg na 60 m mężczyzn 7,2[3]
  Srebro Nathaniel Cartmell Lekkoatletyka bieg na 100 m mężczyzn 11,2
  Srebro Nathaniel Cartmell Lekkoatletyka bieg na 200 m mężczyzn 21,9[3]
  Srebro Frank Waller Lekkoatletyka bieg na 400 m mężczyzn 49,9
  Srebro Frank Waller Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 53,2
  Srebro Howard Valentine Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:56,3
  Srebro William Verner Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 4:06,80
  Srebro John Flanagan Lekkoatletyka Rzut ciężarem 56 funtowym 10,16 m
  Srebro Adam Gunn Lekkoatletyka Dziesięciobój mężczyzn 5907 pkt
  Srebro John DeWitt Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn 50,26 m
  Srebro Thaddeus Shideler Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 16,4[3]
  Srebro Frank Castleman Lekkoatletyka bieg na 200 m przez płotki mężczyzn 24,9[3]
  Srebro Garrett Serviss Lekkoatletyka skok wzwyż 1,77 m[3]
  Srebro Joseph Stadler Lekkoatletyka skok wzwyż z miejsca 1,45 m[3]
  Srebro Ralph Rose Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 39,28 m[3][q]
  Srebro LeRoy Samse Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,35 m[3]
  Srebro Daniel Frank Lekkoatletyka skok w dal mężczyzn 6,89 m[3]
  Srebro Charles King Lekkoatletyka Skok w dal z miejsca mężczyzn 3,27 m[3]
  Srebro Charles King Lekkoatletyka Trójskok z miejsca mężczyzn 10,16 m[3]
  Srebro Frederick Engelhardt Lekkoatletyka Trójskok mężczyzn 13,90 m[3]
  Srebro Wesley Coe Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,40 m[3]
  Srebro George Finnegan Boks kategoria do 52,2 kg mężczyzn
  Srebro Harry Spanger Boks kategoria do 65,8 kg mężczyzn
  Srebro Charles Mayer Boks kategoria powyżej 71,7 kg mężczyzn
  Srebro Miles Burke Boks kategoria do 47,6 kg mężczyzn
  Srebro Frank Haller Boks kategoria do 56,7 kg mężczyzn
  Srebro Russell van Horn Boks kategoria do 61,2 kg mężczyzn
  Srebro Benjamin Spradley Boks kategoria do 71,7 kg mężczyzn
  Srebro Burton Downing Kolarstwo wyścig na 1/4 mili mężczyzn
  Srebro Burton Downing Kolarstwo wyścig na 1/3 mili mężczyzn
  Srebro Burton Downing Kolarstwo wyścig na 1 milę mężczyzn
  Srebro Edwin Billington Kolarstwo wyścig na 1/2 mili mężczyzn
  Srebro Oscar Goerke Kolarstwo wyścig na 2 mile mężczyzn
  Srebro George Wiley Kolarstwo Wyścig na 5 mil mężczyzn
  Srebro Arthur Andrews Kolarstwo wyścig na 25 mil mężczyzn
  Srebro Frank Kehoe
Rex Beach
Jerome Steever
Edwin Swatek
Charles Healy
David Hammond
Bill Tuttle
Piłka wodna
  Srebro David Hammond
Bill Tuttle
Hugo Goetz
Raymond Thorne
Pływanie Sztafeta 4 × 50 jardów mężczyzn
  Srebro Scott Leary Pływanie 50 jardów stylem dowolnym 28,2 s
  Srebro Charles Daniels Pływanie 100 jardów stylem dowolnym
  Srebro Edgar Adams Skoki do wody skoki do wody na odległość 17,52 m
  Srebro Charles Tatham
Fitzhugh Townsend
Arthur Fox
Szermierka floret drużynowo [r]
  Srebro William Grebe Szermierka szpada indywidualnie
  Srebro William O’Connor Szermierka walka na kije indywidualnie
  Srebro Charles Bartliff
Warren Brittingham
Oscar Brockmeyer
Alexander Cudmore
Charles January
John January
Thomas January
Raymond Lawler
Joseph Lydon
Louis Menges
Peter Ratican
Piłka nożna mężczyźni jako drużyna Christian Brother's College St. Louis
  Srebro Smith Streeter Roque gra pojedyncza mężczyzn
  Srebro Oscar Osthoff Podnoszenie ciężarów dwubój 84,37 kg
  Srebro Frederick Winters Podnoszenie ciężarów rwanie
  Srebro Henry Egan Golf mężczyźni indywidualnie
  Srebro Francis Newton
Henry Potter
Ralph McKittrick
Albert Lambert
Frederick Semple
Stuart Stickney
William Stickney
Burt McKinnie
John Maxwell
John Cady
Golf mężczyźni drużynowo[s]
  Srebro J.W. Dowling
W.R. Gibson
Patrick Grogan
Tom Hunter
W.A. Murphy
William Partridge
George Passmore
William Passmore
W.J. Ross
Jack Sullivan
A.H. Venn
A.M. Woods
Lacrosse mężczyźni drużynowo[t]
  Srebro John Hein Zapasy styl wolny kategoria papierowa (47,63 kg)
  Srebro Gustav Bauer Zapasy styl wolny kategoria musza (52,16 kg)
  Srebro August Wester Zapasy styl wolny kategoria kogucia (56,70 kg)
  Srebro Theodore McLear Zapasy styl wolny kategoria piórkowa (61,24 kg)
  Srebro Rudolph Tesiny Zapasy styl wolny kategoria lekka (65,27 kg)
  Srebro William Beckman Zapasy styl wolny kategoria półśrednia (71,67 kg)
  Srebro Max Braun
August Rodenberg
Charles Rose
William Seiling
Orin Upshaw
Przeciąganie liny mężczyźni
  Srebro James Juvenal Wioślarstwo jedynka mężczyzn
  Srebro John Mulcahy
William Varley
Wioślarstwo dwójka bez sternika mężczyzn
  Srebro James McLoughlin
John Hoben
Wioślarstwo dwójka podwójna mężczyzn
  Srebro Frederick Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
Wioślarstwo czwórka bez sternika mężczyzn
  Srebro Robert LeRoy Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn
  Srebro Robert LeRoy
Alphonzo Bell
Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
  Srebro John Grieb Gimnastyka trójbój mężczyzn
  Srebro Emil Beyer
John Bissinger
Arthur Rosenkampff
Julian Schmitz
Otto Steffen
Max Wolf
Gimnastyka wielobój mężczyzn drużynowo 356,37 pkt
  Srebro Anton Heida Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 43 pkt
  Srebro George Eyser Gimnastyka czwórbój mężczyzn 152 pkt
  Srebro George Eyser Gimnastyka skok przez konia wszerz mężczyzn 33 pkt
  Srebro Charles Krause Gimnastyka wspinaczka po linie mężczyzn 7,2 s
  Srebro Emil Voigt Gimnastyka ćwiczenia z maczugami 9 pkt
  Brąz William Thompson Łucznictwo Amerykańska runda podwójna - mężczyźni 949 pkt[1]
  Brąz William Thompson Łucznictwo York runda podwójna - mężczyźni 816 pkt[1]
  Brąz George Bryant
Wallace Bryant
Cyrus Dallin
Henry Richardson
Łucznictwo Mężczyźni - drużynowo 1268 pkt[1]
  Brąz Eliza Pollock Łucznictwo Columbia runda podwójna - kobiety 630 pkt[2]
  Brąz Eliza Pollock Łucznictwo National runda podwójna - kobiety 419 pkt[2]
  Brąz William Hogenson Lekkoatletyka bieg na 100 m mężczyzn 11,2
  Brąz William Hogenson Lekkoatletyka bieg na 200 m mężczyzn
  Brąz Fay Moulton Lekkoatletyka bieg na 60 m mężczyzn 7,2[3]
  Brąz Herman Groman Lekkoatletyka bieg na 400 m mężczyzn 50,0
  Brąz Emil Breitkreutz Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:56,40
  Brąz Lacey Hearn Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn
  Brąz Truxtun Hare Lekkoatletyka dziesięciobój mężczyzn 5813 pkt[3]
  Brąz Arthur Newton Lekkoatletyka maraton mężczyzn 3h34:52[3]
  Brąz Arthur Newton Lekkoatletyka bieg na 2590 m z przeszkodami mężczyzn 7:46,0[3]
  Brąz Lesley Ashburner Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 16,4[3]
  Brąz George Poage Lekkoatletyka bieg na 200 m przez płotki mężczyzn 25,2[3]
  Brąz George Poage Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 56,8[3]
  Brąz Joseph Stadler Lekkoatletyka trójskok z miejsca mężczyzn 9,60 m[3]
  Brąz Lawson Robertson Lekkoatletyka skok wzwyż z miejsca 1,45 m[3]
  Brąz Louis Wilkins Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn 3,35 m[3]
  Brąz Robert Stangland Lekkoatletyka skok w dal mężczyzn 6,88 m[3]
  Brąz Robert Stangland Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 13,36 m[3]
  Brąz John Biller Lekkoatletyka skok w dal z miejsca mężczyzn 3,26 m[3]
  Brąz Lawrence Feuerbach Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 13,37 m[3]
  Brąz James Mitchel Lekkoatletyka Rzut ciężarem 56 funtowym mężczyzn 10,13 m[3]
  Brąz Ralph Rose Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn 45,73 m[3]
  Brąz Frederick Gilmore Boks kategoria do 56,7 kg mężczyzn
  Brąz Peter Sturholdt Boks kategoria do 61,2 kg mężczyzn
  Brąz Joseph Lydon Boks kategoria do 65,8 kg mężczyzn
  Brąz William Michaels Boks kategoria powyżej 71,7 kg mężczyzn
  Brąz Marcus Hurley Kolarstwo wyścig na 2 mile
  Brąz Burton Downing Kolarstwo wyścig na 1/2 mili mężczyzn
  Brąz Edwin Billington Kolarstwo wyścig na 1/4 mili mężczyzn
  Brąz Edwin Billington Kolarstwo wyścig na 1/3 mili mężczyzn
  Brąz Edwin Billington Kolarstwo wyścig na 1 milę mężczyzn
  Brąz George Wiley Kolarstwo Wyścig na 25 mil mężczyzn
  Brąz Arthur Andrews Kolarstwo wyścig na 5 mil mężczyzn
  Brąz Frank Kehoe Skoki do wody Skoki z wieży mężczyzn 11,33 pkt
  Brąz John Meyers
Manfred Toeppen
Gwynne Evans
Amedee Reyburn
Francis Schreiner
Augustus Goessling
Bill Orthwein
Piłka wodna turniej mężczyzn
  Brąz Leo Goodwin Pływanie skoki do wody na odległość mężczyzn 17,37 m
  Brąz Scott Leary Pływanie 100 jardów stylem dowolnym
  Brąz Charles Daniels Pływanie 50 jardów stylem dowolnym
  Brąz Henry Jamison Handy Pływanie 440 jardów stylem klasycznym
  Brąz Gwynne Evans
Amedee Reyburn
Bill Orthwein
Marquard Schwarz
Pływanie Sztafeta 4 × 50 jardów mężczyzn
  Brąz William Grebe Szermierka walka na kije indywidualnie
  Brąz Joseph Brady
George Cooke
Thomas Cooke
Cormic Cosgrove
Edward Dierkes
Martin Dooling
Frank Frost
Claude Jameson
Henry Jameson
Johnson
Leo O’Connell
Harry Tate
Piłka nożna mężczyźni jako drużyna St. Rose of St. Louis
  Brąz Charles Brown Roque gra pojedyncza mężczyzn
  Brąz Burt McKinnie Golf mężczyźni indywidualnie
  Brąz Francis Newton Golf mężczyźni indywidualnie
  Brąz Douglass Cadwallader
Allen Lard
Jesse Carleton
Simeon Price
Harold Weber
John Rahm
Arthur Hussey
Orus Jones
Harold Fraser
George Oliver
Golf mężczyźni drużynowo[u]
  Brąz William Nelson Zapasy styl wolny kategoria musza (52,16 kg)
  Brąz Louis Strebler Zapasy styl wolny kategoria kogucia (56,70kg)
  Brąz Charles Clapper Zapasy styl wolny kategoria piórkowa (61,24 kg)
  Brąz Albert Zirkel Zapasy styl wolny kategoria lekka (65,27 kg)
  Brąz Jerry Winholtz Zapasy styl wolny kategoria półśrednia (71,67kg)
  Brąz Frederick Warmbold Zapasy styl wolny kategoria ciężka (powyżej 71,67kg)
  Brąz Constance Titus Wioślarstwo jedynka mężczyzn
  Brąz John Ravannack
John Wells
Wioślarstwo dwójka podwójna mężczyzn
  Brąz John Joachim
John Buerger
Wioślarstwo dwójka bez sternika mężczyzn
  Brąz Gustav Voerg
John Freitag
Louis Heim
Frank Dummerth
Wioślarstwo czwórka bez sternika mężczyzn
  Brąz Edgar Leonard Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn
  Brąz Alphonzo Bell Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn
  Brąz Joseph Wear
Allen West
Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
  Brąz Clarence Gamble
Arthur Wear
Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn
  Brąz William Merz Gimnastyka trójbój mężczyzn 32,9 pkt
  Brąz John Duha
Charles Krause
George Mayer
Robert Maysack
Philip Schuster
Edward Siegler
Gimnastyka wielobój mężczyzn drużynowo
  Brąz William Merz Gimnastyka czwórbój mężczyzn 135 pkt
  Brąz William Merz Gimnastyka Skok przez konia wzdłuż 31 pkt
  Brąz William Merz Gimnastyka ćwiczenia na kółkach mężczyzn 35 pkt
  Brąz William Merz Gimnastyka Skok przez konia wszerz mężczyzn
  Brąz George Eyser Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 39 pkt
  Brąz John Duha Gimnastyka ćwiczenia na poręczach mężczyzn 40 pkt
  Brąz Emil Voigt Gimnastyka ćwiczenia na kółkach mężczyzn 32 pkt
  Brąz Emil Voigt Gimnastyka wspinane po linie mężczyzn 9,8 s
  Brąz Ralph Wilson Gimnastyka ćwiczenia z maczugami 5 pkt

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał/3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
George Finnegan waga musza   Miles Burke
W TKO
 
Miles Burke   George Finnegan
P TKO
 
Oliver Kirk waga kogucia   George Finnegan
W TKO
 
George Finnegan   Oliver Kirk
P TKO
 
Frank Haller waga piórkowa   Frederick Gilmore
W
  Oliver Kirk
P
 
Frederick Gilmore   Frank Haller
P
Nie awansował  
Oliver Kirk   Frank Haller
W
 
Harry Spanjer waga lekka   Kenneth Jewett
W
  Russell van Horn
W KO
  Jack Egan
W
 
Kenneth Jewett   Harry Spanjer
P
Nie awansował
Russell van Horn   Arthur Seward
W
  Harry Spanjer
P
  Peter Sturholdt
W
 [9]
Arthur Seward   Russell van Horn
P DSQ
Nie awansował
Peter Sturholdt   James Bollinger
W
  Jack Egan
P
  Russell van Horn
P
4.[10]
Jack Egan   Joseph Lydon
W
  Peter Sturholdt
W
  Harry Spanjer
P
 [11]
Joseph Lydon   Jack Egan
P
Nie awansował
James Bolinger   Peter Sturholdt
P
Nie awansował
Albert Young waga półśrednia   Jack Egan
W
  Harry Spanjer
W
 
Jack Egan   Albert Young
P
Nie awansował[12]  [1]
Harry Spanjer   Joseph Lydon
W
  Albert Young
P
 
Joseph Lydon   Harry Spanjer
P
Nie awansował[2]  
Charles Mayer waga średnia   Benjamin Spradley
W
 
Benjamin Spradley   Charles Mayer
P
 
Samuel Berger waga ciężka   William Michaels
W
  Charles Mayer
P
 
Charles Mayer   Samuel Berger
P
 
William Michaels   Samuel Berger
P
Nie awansował  

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja
Wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny Trójbój gimnastyczny
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
John Bissinger 66,57 8. 37,57 14.
William Merz 65,26 10. 35,26 24.
Philip Kassel 64,56 11. 35,66 19.
Theodore Gross 64,39 12. 37,19 16.
Otto Boehnke 64,10 14. 36,50 18.
William Andelfinger 63,53 15. 39,03 7.
George Stapf 63,47 16. 35,27 23.
Charles Umbs 63,19 17. 37,49 15.
Anton Heida 62,72 18. 37,72 12.
Andreas Kempf 62,57 20. 38,97 8.
George Mayer 61,66 21. 32,66 39.
Fred Schmind 61,40 22. 32,90 37.
Andrew Neu 61,21 23. 32,61 40.
John Duha 61,02 24. 35,32 22.
Reinhard Wagner 60,73 25. 33,73 29.
Lorenz Spann 60,32 26. 32,92 36.
Emil Rothe 60,27 27. 34,87 26.
Ragnar Berg 60,24 28. 32,85 38.
Robert Herrmann 59,99 29. 32,99 35.
Emil Beyer 59,70 30. 33,20 34.
Max Hess 59,29 31. 30,79 50.
Edward Siegler 59,03 32. 30,63 53.
Harry Hansen 59,00 33. 34,20 27.
Max Wolf 57,85 34. 33,25 33.
Frank Schicke 57,47 35. 29,07 63.
John Dellert 57,41 36. 33,71 30.
Charles Sorum 57,40 37. 33,40 31.
William Horschke 57,33 38. 35,63 20.
Oliver Olsen 57,27 39. 30,87 49.
Rudolf Krupitzer 57,18 40. 31,68 44.
Gustav Mueller 57,12 41. 35,12 25.
Emil Schwegler 56,87 42. 35,57 21.
Henry Koeder 56,58 43. 29,98 58.
Louis Kniep 56,57 44. 30,67 52.
William Traband 56,26 45. 31,96 41.
Leander Keim 56,16 46. 29,76 60.
Ernst Reckeweg 56,15 47. 28,35 67.
Charles Krause 56,11 48. 31,61 45.
Jacob Hertenbahn 55,77 49. 30,77 51.
Edward Hennig 55,63 50. 29,93 59.
Philip Schuster 55,44 51. 30,34 54.
John Grieb 55,21 52. 25,21 90.
P. Gussmann 54,92 53. 31,82 43.
G. Hermerrling 54,87 54. 33,97 28.
William Tritschler 54,73 55. 29,73 61.
Christian Deubler 54,63 56. 31,13 47.
Julian Schmitz 54,58 57. 33,38 32.
Otto Neimand 54,54 58. 26,14 84.
Robert Maysack 54,53 59. 30,33 55.
Emil Voigt 54,33 60. 31,93 42.
Anthony Jahnke 53,94 61. 27,54 74.
Phillip Sontag 53,83 62. 27,63 73.
Oluf Landnes 53,64 63. 26,44 78.
George Aschenbrener 53,47 64. 27,97 69.
John Wolf 53,43 65. 27,73 71.
Edward Tritschler 53,16 66. 29,66 62.
Max Emmerich 52,85 67. 22,85 100.
Henry Prinzler 52,81 68. 26,41 80.
Frank Raad 52,39 69. 30,89 48.
Louis Hunger 52,22 70. 26,32 82.
George Eyser 52,20 71. 38,70 10.
William Berewald 51,87 72. 25,27 89.
George Mastrovich 51,83 73. 27,73 71.
Martin Ludwig 51,83 73. 31,43 46.
M. Bascher 51,53 75. 30,13 56.
Henry Kraft 51,40 76. 28,70 65.
Willard Schrader 51,22 77. 24,72 91.
James Dwyer 51,00 78. 26,70 77.
George Schroeder 50,90 79. 25,50 87.
Robert Reynolds 50,74 80. 22,44 102.
Harry Warnken 50,53 81. 25,43 88.
Bergin Nilsen 50,45 82. 26,05 85.
John Leichinger 50,00 83. 22,30 103.
Rudolf Schrader 49,64 84. 28,34 68.
Michael Lang 49,44 85. 26,44 78.
Charles Dellert 49,35 86. 29,05 64.
Alvin Kritschmann 48,97 87. 30,07 57.
Richard Tritschler 48,80 88. 26,40 81.
Arthur Rosenkampff 48,34 89. 27,24 76.
Clarence Kiddington 48,30 90. 21,80 108.
Hy. Meyland 47,94 91. 25,54 '86.
Barry Chimberoff 47,93 92. 24,53 92.
K. Woerner 47,67 93. 27,97 69.
K. Roedek 47,63 94. 28,63 66.
M. Barry 47,43 95. 27,33 75.
P. Ritter 47,09 96. 24,29 93.
Otto Feyder 47,05 97. 21,85 107.
Bernard Berg 46,73 98. 23,33 97.
Max Thomas 45,85 99. 19,45 116.
M. Fischer 45,35 100. 24,15 94.
Charles Schwartz 45,34 101. 26,24 83.
Wilhelm Zabel 45,13 102. 23,63 95.
Louis Rathke 44,93 103. 19,83 114.
L. Guerner 44,90 104. 21,70 110.
William Herzog 44,60 105. 23,50 96.
August Placke 44,41 106. 23,11 98.
Otto Roissner 44,41 106. 21,90 105.
Paul Studel 43,38 108. 22,48 101.
Arthur Sundbye 43,21 109. 23,01 99.
Christian Sperl 42,66 110. 21,36 111.
William Kruppinger 42,50 111. 21,20 112.
J. Wassow 42,46 112. 16,96 117.
Walter Real 42,44 113. 22,24 104.
John Messel 41,97 114. 21,77 109.
Otto Thomsen 41,67 115. 18,07 117.
Edward Pueschell 40,36 116. 21,06 113.
Otto Knerr 39,87 117. 19,47 115.
William Friedrich 39,57 118. 21,87 106.
Theodore Studler 13,14 119. 13,14 119.
Zawodnik Konkurencja
Czwórbój ćwiczenia na poręczach ćwiczenia na drążku Skok przez konia wzdłuż Skok przez konia wszerz ćwiczenia na kółkach wspinaczka po linie ćwiczenia z maczugami
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Czas Miejsce Punkty Miejsce
Anton Heida 161,00   43   40   36   42  
George Louis Eyser 152,00   44   39   36   33   7,0  
William G. Merz 135,00   31   29   35  
John Alexander Duha b.d 4. 40  
Edward August Hennig b.d 5. 40   13  
Herman Theobald Glass 45  
Emil Voigt 32   9,8   9  
Charles Krause 7,2  
Ralph Charles Wilson 5  
Konkurencja Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
wielobój drużynowo Otto I. Steffen
John Frederick Bissinger
Emil Beyer
Max Wolf
Julian Frank Schmitz
Arthur Henry Rosenkampf
New York Turnverein, New York 356,37  
George Mayer
John Alexander Duha
Edward Victor Siegler
Charles Krause
Philip Nat Schuster
Robert Emil Maysack
Central Turnverein, Chicago 352,79  
William G. Merz
George Stapf
John Henry Dellert
Emil Voigt
George Louis Eyser
Henry John Weyland
Concordia Turnverein, St Louis 344,01 4.
Ragnar Berg
Harry Hansen
Charles Thorbjørn Sorum
Oliver Olsen
Oluf Landnes
Bergin Nilsen
Norwegier Turnverein, Brooklyn 338,00 6.
Reinhard Wagner
Leander Albert Keim
Otto Bismark Niemand
Phillip A. Sonntag
Harry Warnken
Bernard Berg
Davenport Turngemeinde, Davenport 325,52 8.
Emil Rothe
Frank Schicke
William Hermann Horschke
George Aschenbrener
Otto Freyder
Walter Real
La Salle Turnverein, Chicago 318,13 9.
P. Gussmann
G. Hermerrling
M. Bascher
K. Roedek
P. Ritter
M. Fischer
Passaic Turnverein, Passaic 301,39 10.
Robert Herrmann
Louis Hunger
Louis Rathke
August Placke
Christian Sperl
John Wassow
Milwaukee Turnverein, Milwaukee 286,97 11.
Robert Reynolds
Alvin Kritschmann
Clarence Kiddington
Otto Roissner
John Messel
William Friedrich
Socialer Turnverein, Detroit 273,65 12.
Rudolf Krupitzer
Edward August Hennig
William Berewald
Michael Lang
Otto Karl Paul Stendel
Theodore Studler
Turnverein Vorwärts, Cleveland 271,84 13.

  GolfEdytuj

Indywidualnie

Zawodnik Kwalifikacje 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ralph McKittrick 163 1.   Douglas Cadwallader
W
  Albert Lambert
P
Nie awansował 9.
Stuart Stickney 163 1.   William Smith
W
  George Lyon
P
Nie awansował 9.
Francis Newton 164 3.   Edward Cummins
W
  Allen Lard
W
  Mason Phelps
W
  George Lyon
P
Nie awansował  
Walter Egan 165 4.   Albert Lambert
P
Nie awansował 17.
William Stickney 165 4.   Clement Smoot
W
  Harry Allen
P
Nie awansował 9.
Chandler Egan 166 6.   Harold Fraser
W
  Nathaniel Moore
W
  Harry Allen
W
  Burt McKinnie
W
  George Lyon
P
 
Mason Phelps 166 6.   Frederick Semple
W
  Arthur Haveneyer
W
  Francis Newton
P
Nie awansował 5.
Albert Lambert 168 8.   Walter Egan
W
  Raplh McKittrick
W
  George Lyon
P
Nie awansował 5.
Daniel Sawyer 169 9.   Jesse Carleton
W
  Simpson Foulis
W
  Burt McKinnie
P
Nie awansował 5
Douglass Cadwallader 170 11.   Ralph McKittrick
P
Nie awansował 17.
Burt McKinnie 170 11.   Harald Weber
W
  Robert Hunter
W
  Daniel Sawyer
W
  Chandler Egan
P
Nie awansował  
Warren Wood 170 11.   Harry Allen
P
Nie awansował 17.
Robert Hunter 171 14.   Raymond Havemeyer
W
  Burt McKinnie
P
Nie awansował 9.
Henry Potter 173 15.   Simpson Foulis
P
Nie awansował 17.
Jesse Carleton 174 16.   Daniel Sawyer
P
Nie awansował 17.
Simpson Foulis 174 16.   Henry Potter
W
  Daniel Sawyer
P
Nie awansował 9.
Harold Weber 174 16.   Burt McKinnie
P
Nie awansował 17.
Orus Jones 177 19.   Nathaniel Moore
W
Nie awansował 17.
Nathaniel Moore 177 19.   Orus Jones
W
  Chandler Egan
P
Nie awansował 9.
Simeon Price 177 19.   Arthur Havemeyer
P
Nie awansował 17.
Harry Allen 178 22.   Warren Wood
W
  William Stickney
W
  Chandler Egan
P
Nie awansował 5.
Arthur Havemeyer 178 22.   Simeon Price
W
  Mason Phelps
P
Nie awansował 9.
Clement Smoot 178 22.   William Stickney
P
Nie awansował 17.
Edward Cummins 179 25.   Francis Newton
P
Nie awansował 17.
Frederick Semple 180 26.   Mason Phelps
P
Nie awansował 17.
John Cady 182 27.   George Lyon
P
Nie awansował 17.
Abner Vickery 182 27.   Allen Lard
P
Nie awansował 17.
Harold Fraser 183 29.   Chandler Egan
P
Nie awansował 17.
Raymond Havemeyer 183 29.   Robert Hunter
P
Nie awansował 17.
Allen Lard 183 29.   Abner Vickery
W
  Francis Newton
P
Nie awansował 9.
William Smith 183 29.   Stuart Stickney
P
Nie awansował 17.
Bart Adams 184 33. Nie awansował 33.
William Burton 184 33. Nie awansował 33.
Louis Boyd 185 35. Nie awansował 35.
Charles Scudder 185 35. Nie awansował 35.
Edwin Hunter 187 37. Nie awansował 37.
Harold Simpkins 187 37. Nie awansował 37.
John Rahm 188 39. Nie awansował 39.
Arthur Hussey 191 40. Nie awansował 40.
Herbert Sumney 191 40. Nie awansował 40.
E. Campbell Brown 192 42. Nie awansował 42.
Henry Case 192 42. Nie awansował 42.
E. M. Davis 192 42. Nie awansował 42.
R.H. Flack 195 45. Nie awansował 45.
George Powell 195 45. Nie awansował 45.
C. E. Williard 195 45. Nie awansował 45.
Charles Potter 196 48. Nie awansował 48.
George Thomas 196 48. Nie awansował 48.
George Oliver 197 50. Nie awansował 50.
W.A. Hersey 198 51. Nie awansował 51.
J.S. Brandt 199 52. Nie awansował 52.
E. C. Edmunds 199 52. Nie awansował 52.
F. C. Newberry 201 54. Nie awansował 54.
A.H. Annan 202 55. Nie awansował 55.
L.J. Hazleton 202 55. Nie awansował 55.
Murray Carleton 203 57. Nie awansował 57.
Louis Allis 205 58. Nie awansował 58.
John Watson 206 59. Nie awansował 59.
Jarvis Hunt 207 60. Nie awansował 60.
Alexander Mackintosh 207 60. Nie awansował 60.
Wallace Shaw 209 62. Nie awansował 62.
William Withers 209 62. Nie awansował 62.
J.J. Howard 210 64. Nie awansował 64.
Adam Austin 211 65. Nie awansował 65.
J.L. Stack 212 66. Nie awansował 66.
Mead Yates 213 66. Nie awansował 66.
William Groseclose 214 68. Nie awansował 68.
Simon Harbaugh 214 68. Nie awansował 68.
E.W. Lansing 219 70. Nie awansował 70.
Edward Gould 222 71. Nie awansował 71.
Clarence Angier 226 72. Nie awansował 72.
Albert Austin 230 73. Nie awansował 73.
E. Lee Jones 240 74. Nie awansował 74.
Charles B. Cory Nie ukończył konkurencji

Drużynowo

Drużyna Zawodnik Punkty - indywidualnie Punkty - drużyna Miejsce
Western Golf Association Edward Cummins
Kenneth Edwards
Chandler Egan
Walter Egan
Robert Hunter
Nathaniel Moore
Mason Phelps
Daniel Sawyer
Clement Smoot
Warren Wood
187
170
165
180
169
188
177
168
172
173
1749  
Trans-Mississippi Golf Association John Cady
Albert Lambert
John Maxwell
Burt McKinnie
Ralph McKittrick
Francis Newton
Henry Potter
Frederick Semple
Stuart Stickney
William Stickney
186
175
182
178
174
172
172
176
177
178
1770  
United States Golf Association Douglass Cadwallader
Jesse Carleton
Harold Fraser
Arthur Hussey
Orus Jones
Allen Lard
George Oliver
Simeon Price
John Rahm
Harold Weber
168
175
194
187
187
172
206
181
186
183
1839  

  KolarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
1/4 mili Teddy Billington   Frank Bizzoni 36,0 1.   Marcus Hurley
  Frank Bizzoni
  Frank Montaldi
b.d 2.   Marcus Hurley
  Burton Downing
  Oscar Goerke
b.d 3.  
Frank Bizzoni   Teddy Billington b.d 2.   Marcus Hurley
  Teddy Billington
  Frank Montaldi
b.d 3.- 4. Nie awansował
Marcus Hurley   Frank Montaldi
  Oscar Schwab
35,6 1.   Teddy Billington
  Frank Bizzoni
  Frank Montaldi
34,8 1.   Teddy Billington
  Burton Downing
  Oscar Goerke
31,8 1.  
Frank Montaldi   Marcus Hurley
  Oscar Schwab
b.d 2.   Teddy Billington
  Frank Bizzoni
  Marcus Hurley
b.d 3.-4. Nie awansował
Oscar Schwab   Frank Montaldi
  Marcus Hurley
b.d 3. Nie awansował
Oscar Goerke   Arthur F. Andrews
  Fred Grinham
34,8 1.   Burton Downing
  Arthur F. Andrews
  Henry Wittmann
33,4 1.   Teddy Billington
  Burton Downing
  Marcus Hurley
b.d 4. 4.
Arthur F. Andrews   Oscar Goerke
  Fred Grinham
b.d 2.   Burton Downing
  Oscar Goerke
  Henry Wittmann
b.d 3.-4. Nie awansował
Fred Grinham   Oscar Goerke
  Arthur F. Andrews
b.d 3. Nie awansował
Burton Downing   Henry Wittmann
  Anthony Williamsen
35,2 1.   Oscar Goerke
  Arthur F. Andrews
  Henry Wittmann
b.d 2.   Teddy Billington
  Oscar Goerke
  Marcus Hurley
b.d 2.  
Henry Wittmann   Burton Downing
  Anthony Williamsen
b.d 2.   Burton Downing
  Arthur F. Andrews
  Oscar Goerke
b.d 3.-4. Nie awansował
Anthony Williamsen   Henry Wittmann
  Burton Downing
b.d 3. Nie awansował
1/3 mili Marcus Hurley b.d[1]   Burton Downing
b.d[13]
44,2 1.   Burton Downing
  Teddy Billington
  Charles Schlee
43,8 1.  
Burton Downing b.d[1]   Marcus Hurley
b.d[1]
b.d 2.   Marcus Hurley
  Teddy Billington
  Charles Schlee
b.d 2.  
Teddy Billington   Charles Schlee b.d 2.   Charles Schelee
  Oscar Goerke
  Fred Grinham
50,2 1.   Marcus Hurley
  Burton Downing
  Charles Schlee
b.d 3.  
Charles Schlee   Teddy Billington b.d 1.   Teddy Billington
  Oscar Goerke
  Fred Grinham
b.d 2.   Marcus Hurley
  Burton Downing
  Teddy Billington
b.d 4. 4.
Oscar Goerke   Fred Grinham b.d 2,   Teddy Billington
  Charles Schlee
  Fred Grinham
b.d 3. - 4. Nie awansował
Fred Grinham   Oscar Goerke b.d 2,   Teddy Billington
  Charles Schlee
  Oscar Goerke
b.d 3. - 4. Nie awansował
1/2 mili Marcus Hurley   George E. Wiley
  Arthur F. Andrews
b.d[14]
1:08,6 1.   George E. Wiley
  Aimé Fritz
Charles Schlee
1:12,8 1.   Teddy Billington
  Burton Downing
  George E. Wiley
1:09,0 1.  
George E. Wiley   Marcus Hurley
  Arthur F. Andrews
b.d[3]
b.d 2.   Marcus Hurley
  Aimé Fritz
Charles Schlee
b.d 2.   Teddy Billington
  Burton Downing
  Marcus Hurley
b.d 4. 4.
Arthur F. Andrews   Marcus Hurley
  George E. Wiley
b.d[3]
b.d 3.- 4. Nie awansował
Aimé Fritz   Charles Schlee
  Oscar Goerke
b.d[3]
1:07,0 1.   Marcus Hurley
  George E. Wiley
Charles Schlee
b.d 3. - 4. Nie awansował
Charles Schlee   Aimé Fritz
  Oscar Goerke
b.d[3]
b.d 2.   Marcus Hurley
  George E. Wiley
Aimé Fritz
b.d 3. - 4. Nie awansował
Oscar Goerke   Aimé Fritz
  Charles Schlee
b.d[3]
b.d 3. - 4. Nie awansował
Teddy Billington   Henry Wittman
  Anthony Williamsen
b.d[3]
1:18,6 1.   Burton Downing
  Fred Grinham
  Henry Wittman
1:09,0 1.   Marcus Hurley
  Burton Downing
  George E. Wiley
b.d 2.  
Henry Wittman   Teddy Billington
  Anthony Williamsen
b.d[3]
b.d 2.   Burton Downing
  Fred Grinham
  Teddy Billington
b.d 3. - 4. Nie awansował
Anthony Williamsen   Teddy Billington
  Henry Wittman
b.d[3]
b.d 3. - 4. Nie awansował
Burton Downing   Fred Grinham
  Leo Larson
b.d[3]
1:13,6 1.   Teddy Billington
  Fred Grinham
  Henry Wittman
b.d 2.   Marcus Hurley
  Teddy Billington
  George E. Wiley
b.d 3.  
Fred Grinham   Burton Downing
  Leo Larson
b.d[3]
b.d 2.   Teddy Billington
  Burton Downing
  Henry Wittman
b.d 3. - 4. Nie awansował
Leo Larson   Burton Downing
  Fred Grinham
b.d[3]
b.d 3. - 4. Nie awansował
1 mila Marcus Hurley   Oscar Goerke
  Charles Schlee
  Jay Nash McCrea
2:34,2 1.   Burton Downing
  Teddy Billington
  Oscar Goerke
2:41,6 1.  
Oscar Goerke   Marcus Hurley
  Charles Schlee
  Jay Nash McCrea
b.d 2.   Marcus Hurley
  Burton Downing
  Teddy Billington
b.d 4. 4.
Charles Schlee   Marcus Hurley
  Oscar Goerke
  Jay Nash McCrea
b.d 3. Nie awansował
Jay Nash McCrea   Marcus Hurley
  Oscar Goerke
  Charles Schlee
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Burton Downing   Teddy Billington
  George E. Wiley
  Anthony Williamsen
2:33,0 1.   Marcus Hurley
  Teddy Billington
  Oscar Goerke
b.d 2.  
Teddy Billington   Burton Downing
  George E. Wiley
  Anthony Williamsen
b.d 2.   Marcus Hurley
  Burton Downing
  Oscar Goerke
b.d 3.  
George E. Wiley   Burton Downing
  Teddy Billington
  Anthony Williamsen
b.d 3. Nie awansował
Anthony Williamsen   Burton Downing
  Teddy Billington
  George E. Wiley
b.d 4. Nie awansował
Zawodnik Konkurencja
Wyścig na 2 mile Wyścig na 5 mil Wyścig na 25 mil
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Burton Downing 4:57,8   Nie ukończył wyścigu 1:10:55,4  
Oscar Goerke b.d   Nie ukończył wyścigu Nie ukończył wyścigu
Marcus Hurley b.d   Nie ukończył wyścigu Nie ukończył wyścigu
Teddy Billington b.d 4. Nie ukończył wyścigu Nie ukończył wyścigu
Charles Schlee b.d 5. 13:08,2   Nie ukończył wyścigu
George E. Wiley b.d   b.d  
Arthur F. Andrews b.d   b.d  
Julius Schaefer b.d 4. Nie ukończył wyścigu
Joel N. McCrea Nie ukończył wyścigu
Samuel LaVoice b.d 4.
Anthony Williamsen Nie ukończył wyścigu

  LacrosseEdytuj

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych występowali jako drużyna St. Louis Amateur Athletic Association. Drużyna rozegrała dwa mecze: w półfinale pokonała kanadyjską drużynę Mohawk Indians 2:0, a w finale ulegli 2:8 drużynie Shamrock Lacrosse Team z Kanady.

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaż Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
60 m Clyde Blair 7,0 1. 7,2 4.
Myer Prinstein b.d 2. 7,2 2. b.d 5.
William Hunter b.d 3. - 4. Nie awansował
George Poage b.d 3. - 4. Nie awansował
William Hogenson 7,0 1. 7,2  
Frank Castleman b.d 2. 7,2 1. b.d. 6.
Archie Hahn 7,2 1. 7,0  
Lawson Robertson b.d 3. Nie awansował
Fay Moulton b.d 1. 7,2  
Nathaniel Cartmell b.d 2. b.d 3. - 4. Nie awansował
100 m Archie Hahn 11,4 1. 11,0  
Lawson Robertson b.d 2. b.d 6.
William Hogenson 11,6 1. 11,2  
Frederick Heckwolf b.d 2. b.d 5.
Myer Prinstein b.d 4. Nie awansował
Nathaniel Cartmell 11,4 1. 11,2  
Fay Moulton b.d 2. b.d 4.
Clyde Blair b.d 3. Nie awansował
Frank Castleman b.d 4. Nie awansował
200 m Archie Hahn 22,2 1. 21,6  
Nathaniel Cartmell b.d 2. 21,9  
William Hogenson 22,8 1. b.d  
Fay Moulton b.d 2. b.d 4.
400 m Harry Hillman 49,2  
Frank Waller 49,9  
Herman Groman 50,0  
Joseph Fleming b.d 4.
Myer Prinstein b.d 5.
George Poage b.d 6.
Clyde Blair b.d 7. - 12.
Paul Pilgrim b.d 7. - 12.
George Underwood b.d 7. - 12.
Howard Valentine b.d 7. - 12.
800 m James Lightbody 1:56,0  
Howard Valentine 1:56,3  
Emil Breitkreutz 1:56,4  
George Underwood 1:56,5 4.
Frank Verner b.d 6.
George Bonhag b.d 7. - 13.
Harvey Cohnm b.d 7. - 13.
Lacey Hearn b.d 7. - 13.
John J. Joyce b.d 7. - 13.
Paul Pilgrim b.d 7. - 13.
1500 m Jim Lightbody 4:05,4  
William Verner 4:06,8  
Lacey Hearn b.d  
David Munson b.d 4.
Howard Valentine b.d 7.
Harvey Cohn b.d 8.
Charles Bacon b.d 9.
maraton Thomas Hicks 3:28:53  
Arthur Newton 3:47:33  
David Kneeland b.d 6.
Henry Brawley b.d 7.
Sidney Hatch b.d 8.
Frank Devlin b.d 9.
John Furla b.d 13.
Edward Carr Nie ukończył biegu
Robert Fowler Nie ukończył biegu
John Foy Nie ukończył biegu
William Garcia Nie ukończył biegu
Thomas Kennedy Nie ukończył biegu
John Lordan Nie ukończył biegu
Samuel Mellor Nie ukończył biegu
Frank Pierce Nie ukończył biegu
Guy Porter Nie ukończył biegu
Michael Spring Nie ukończył biegu
Frederick Lorz Nie ukończył biegu
110 m przez płotki Frederick Schule 16,2 1. 16,0  
Lesley Ashburner b.d 2. 16,4  
Ward McLanahan b.d 3. Nie awansował
Frank Castleman 16,2 1. b.d 4.
Thaddeus Shideler b.d 2. 16,3  
200 m przez płotki Harry Hillman 24,6  
Frank Castleman 24,9  
George Poage b.d  
George Varnell b.d 4.
Frederick Schule colspan = 4 bgcolor = wheat b.d 5.
400 m przez płotki Harry Hillman 53,0  
Frank Waller 53,2  
George Poage b.d  
George Varnell b.d 4.
2590 m z przeszkodami Jim Lightbody 7:39,6  
Arthur Newton b.d  
William Verner b.d 4.
Harvey Cohn b.d b.d
David Munson b.d b.d
Richard Sandford b.d b.d
4 mile drużynowo Arthur Newton
George Underwood
Paul Pilgrim
Howard Valentine
David Munson
27 pkt  

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Miejsce
skok wzwyż Samuel Jones 1,80  
Garrett Serviss 1,77  
Emil Freymark b.d 5.
Ervin Barker 1,70 6.
skok o tyczce Charles Dvorak 3,50  
LeRoy Samse 3,35  
Louis Wilkins 3,35  
Ward McLanahan 3,35 4.
Claude Allen 3,35 5.
Walter Dray b.d 6.
skok w dal Myer Prinstein 7,34  
Daniel Frank 6,89  
Robert Stangland 6,88  
Frederick Engelhardt 6,63 4.
Gilbert Van Cleve b.d 5.
John Hagerman b.d 6.
John Oxley b.d b.d
trójskok Myer Prinstein 14,35  
Frederick Engelhardt 13,90  
Robert Stangland 13,36  
John Fuhler 12,91 4.
Gilbert Van Cleve b.d 5.
John Hagerman b.d 6.
Samuel Jones b.d 7.
skok wzwyż z mijsca Ray Ewry 1,60  
Joseph Stadler 1,44  
Lawson Robertson 1,44  
John Biller 1,42 4.
skok w dal z miejsca Ray Ewry 3,47  
Charles King 3,27  
John Biller 3,25  
Henry Field 3,18 4.
trójskok z miejsca Ray Ewry 10,54  
Charles King 10,16  
Joseph Stadler 9,60  
Garrett Serviss 9,53 4.
pchnięcie kulą Ralph Rose 14,81  
Wesley Coe 14,40  
Lawrence Feuerbach 13,37  
Martin Sheridan 12,39 4.
Charles Chadwick b.d 5.
Albert Johnson b.d 6.
John Guiney b.d 7.
rzut dyskiem Martin Sheridan 39,28  
Ralph Rose 39,28  
John Flanagan 36,14 4.
John Biller b.d 5.
James Mitchel b.d 6.
rzut młotem John Flanagan 51,23  
John DeWitt 50,26  
Ralph Rose 45,73  
Charles Chadwick 42,78 4.
James Mitchel b.d 5.
Albert Johnson b.d 6.
rzut ciężarem John Flanagan 10,16  
James Mitchel 10,13  
Charles Hennemann 9,18 4.
Charles Chadwick b.d 5.
Ralph Rose 8,53 6.

Wieloboje

All-around

Zawodnik Konkurencja Suma Pozycja
Bieg na 100 y Pchnięcie kulą Skok wzwyż Chód na 880 y Rzut młotem Skok o tyczce Bieg na 120 y przez płotki Rzut ciężarem Skok w dal Bieg na 1 milę
Czas Punkty Wynik Punkty Wynik Punkty Czas Punkty Wynik Punkty Wynik Punkty Czas Punkty Wynik Punkty Wynik Punkty Czas Punkty
Truxtun Hare 10,8 790 12,09 648 1,52 480 4:20 480 36,28 687 2,44 280 b.d 600 7,59 475 8,07 665 5:40,0 589 5813  
Ellery Clark 11,0 748 10,26 360 1,62 608 4:11 657 29,11 405 Nie stanął na starcie Nie ukończył konkurencji 2778 -
John Grieb b.d 720 10,54 404 1,62 608 4:49 467 Nie ukończył konkurencji Nie ukończył konkurencji 2199 -
Adam Gunn b.d 720 12,21 668 1,65 640 4:13 608 31,40 495 2,97 616 b.d 655 7,22 418 5,53 484 5:45,0 564 5907  
Max Emmerich Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji 0 -

Trójbój

Zawodnik Wynik Pozycja
Max Emmerich 35,7  
John Grieb 34,0  
William Merz 32,9  
George Mayer 32,4 4.
John Bissinger 30,8 5.
Philip Kassel 30,1 6.
Fred Schmind 30,0 7.
Otto Neimand 29,6 10.
Max Hess 29,6 10.
Edward Siegler 29,2 12.
John Leichinger 29,1 13.
Otto Boehnke 28,7 14.
George Stapf 28,7 14.
Andrew Neu 28,6 16.
Robert Reynolds 28,5 17.
Frank Schicke 28,5 17.
Ernst Reckeweg 28,2 19.
Otto Steffen 28,0 20.
Ragnar Berg 27,4 22.
Lorenz Spann 27,4 22.
Reinhard Wagner 27,4 22.
Theodore Gross 27,3 25.
Robert Herrmann 27,3 25.
Leander Keim 27,3 25.
Oluf Landnes 27,2 28.
William Berwald 27,0 30.
Willard Schrader 27,0 30.
Henry Koeder 26,7 33.
Max Thomas 26,6 34.
Emil Beyer 26,5 36.
John Duha 26,5 36.
Edward Hennig 26,5 36.
Clarence Kiddington 26,5 36.
Anthony Jahnke 26,4 40.
Oliver Olsen 26,4 40.
Henry Prinzler 26,4 40.
Phillip Sontag 26,2 43.
Louis Hunger 25,9 44.
Louis Kniep 25,9 44.
Charles Umbs 25,7 47.
John Wolf 25,7 47.
George Aschenbrener 25,5 49.
Rudolf Krupitzer 25,5 49.
John Wassow 25,5 49.
Emil Rothe 25,4 52.
George Schroeder 25,4 52.
Otto Feyder 25,2 54.
Louis Rathke 25,1 55.
Philip Schuster 25,1 55.
Harry Warnken 25,1 55.
Anton Heida 25,0 59.
Jacob Hertenbahn 25,0 59.
William Tritschler 25,0 59.
Harry Hansen 24,8 62.
Max Wolf 24,6 63.
William Andelfinger 24,5 64.
Charles Krause 24,5 64.
Bergin Nilsen 24,4 67.
James Dwyer 24,3 68.
William Traband 24,3 68.
Robert Maysack 24,2 70.
George Mastrovich 24,1 71.
Charles Sorum 24,0 72.
Bernard Berg 23,9 73.
John Dellert 23,7 74.
Andreas Kempf 23,6 75.
Otto Thomsen 23,6 75.
Edward Tritschler 23,5 77.
Ben Chimberoff 23,4 79.
Henry Kraft 23,4 79.
L. Guerner 23,2 81.
P. Gussmann 23,1 82.
Micael Lang 23,0 83.
P. Ritter 22,8 84.
Hy Meyland 22,4 85.
Richard Tritschler 22,4 85.
Emil Voigt 22,4 85.
Otto Knerr 22,3 88.
Gustav Mueller 22,0 89.
Otto Roissner 22,0 89.
William Horschke 21,7 91.
Frank Raad 21,5 92.
Wilhelm Zabel 21,5 92.
M. Bascher 21,4 94.
William Kruppinger 21,3 95.
August Placke 21,3 95.
Rudolf Schrader 21,3 95.
Emil Schwegler 21,3 95.
Christian Sperl 21,3 95.
M. Fischer 21,2 100.
Julian Schmitz 21,2 100.
William Herzog 21,1 102.
Art Rosenkampff 21,1 102.
G. Hermerrling 20,9 104.
Paul Studel 20,9 104.
Martin Ludwig 20,4 106.
Charles Dellert 20,3 107.
John Messel 20,2 108.
Walter Real 20,2 108.
Arthur Sundbye 20,2 108.
M. Barry 20,1 111.
K. Woerner 19,7 112.
Edward Pueschell 19,3 113.
Charles Schwartz 19,1 114.
K. Roedek 19,0 115.
Alvin Kritschmann 18,9 116.
William Friedrich 17,7 117.
George Eyser 13,5 118.

  ŁucznictwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Double York Round Double American Round
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
George Bryant 820   1048  
Robert Williams 819   991  
William Thompson 816   949  
Wallace Bryant 618 4. 818 5.
Benjamin Keys 532 5. 840 7.
Ernest Frentz 528 6. 665 15.
Homer Taylor 506 7. 811 10.
Charles Woodruff 487 8. 907 4.
Henry B. Richardson 439 9. 813 9.
Cyrus Edwin Dallin 405 10. 816 8.
David McGowan 383 11.
Louis Maxson 382 12. 777 12.
Thomas Scott 375 13. 562 17.
Ralph Taylor 328 14. 533 18.
Edward Weston 268 15. 450 21.
Edward Bruce 238 16. 516 19.
William Clark 880 6.
Charles Hubbard 779 11.
Galen Spencer 701 13.
Samuel Duvall 699 14.
Amos Casselman 628 16.
Eric Weston 508 20.
William Valentine 345 22.

Drużynowo

Drużyna Zawodnicy Wynik Miejsce
Potomac Archers William Thompson
Robert Williams
Louis Maxson
Galen Spencer
1344  
Cincinnati Archers Charles Woodruff
William Clark
Charles Hubbard
Samuel Duvall
1341  
Boston Archers George Bryant
Wallace Bryant
Cyrus Edwin Dallin
Henry B. Richardson
1268  
Chicago Archers Benjamin Keys
Homer Taylor
Edward Weston
Edward Bruce
942 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Double York Round Double American Round
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Matilda Howell 620   867  
Emma Cooke 419   630  
Jessie Pollock 419   630  
Laura Woodruff 234 4. 547 4.
Mabel Taylor 160 5. 243 5.
Louise Taylor 159 6. 229 '6.

Drużynowo

Zawodnicy Wynik Miejsce
Matilda Howell
Jessie Pollock
Laura Woodruff
Louise Taylor
b.d  
Emma Cooke
Mabel Taylor
b.d  

  Piłka nożnaEdytuj

Stany Zjednoczone wystawiły dwie drużyny

Christian Brother College St. Louis

która w rozgrywkach grupowych przegrała z kanadyjską drużyną Galt Football Club 0:7 oraz zremisowała 0:0 z St. Rose of St. Louis. W meczu o srebrny medal pokonała drużynę St. Rose of St. Louis 2:0

St. Rose of St. Louis

Drużyna St.Rose od St. Louis zdobyła brązowy medal.

  Piłka wodnaEdytuj

W turnieju wystąpiły trzy amerykańskie drużyny klubowe: New York Athletic Club

Chicago Athletic Association

Missouri Athletic Club

Drużyna New York Athletic Club zdobyła złoty medal pokonując 6:0 Chicago Athletic Association oraz 5:0 Missouri Athletic Club. Srebrny medal zdobyła drużyna Chicago Athletic Club, a brązowy Missouri Athletic Club.

  PływanieEdytuj

Konkurencja Zawodnik Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
50 yardów dowolnym Leo Goodwin b.d 2. b.d 5.
Raymond Thorne b.d 3. b.d 6.
Scott Leary 28,2 1. 28,6  
Charles Daniels b.d 2. b.d  
David Gaul b.d 3. b.d 4.
100 yardów dowolnym Scott Leary b.d 2. b.d  
David Hammond b.d 3. b.d 5.
Charles Daniels 1:07,4 1. b.d  
David Gaul b.d 2. b.d 4.
Leo Goodwin b.d 3. b.d 6.
220 yardów dowolnym Charles Daniels 2:44,2  
Edgar Adams b.d 4.
440 yardów dowolnym Charles Daniels 6:16,2  
Leo Goodwin b.d 4.
880 yardów dowolnym Edgar Adams b.d 4.
Henry Jamison Handy b.d 6.
1 mila dowolnym John Meyers Nie ukończył wyścigu
Louis Handley Nie ukończył wyścigu
Edgar Adams Nie ukończył wyścigu
100 yardów grzbietowym Bill Orthwein b.d 4.
Edwin Swatek b.d 5. - 6.
David Hammond b.d 5. - 6.
440 yardów klasycznym Jam Handy b.d  
4 × 50 yardów dowolnym Joe Ruddy
Leo Goodwin
Louis Handley
Charles Daniels
2:04,6  
David Hammond
Bill Tuttle
Hugo Goetz
Raymond Thorne
b.d  
Amedee Reyburn
Gwynne Evans
Marquard Schwarz
Bill Orthwein
b.d  
Edgar Adams
David Bratton
George van Cleaf
David Hesser
b.d 4.

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
jednorącz Oscar Osthoff 48 pkt  
Frederick Winters 45 pkt  
oburącz Oscar Olson 67,81 kg 4.
Oscar Osthoff 84,37 kg  

  Przeciąganie linyEdytuj

Stany Zjednoczone wystawiły cztery drużyny: Milwaukee Athletic Club

Southwest Turnverein of St. Louis No. 1

Southwest Turnverein of St. Louis No. 2

New York Athletic Club

Złoty medal zdobyła drużyna Milwaukee Athletic Club pokonując w finale drużynę New York Athletic Club, która w walkę o srebrny medal z Southwest Turnverein of St. Louis No. 1 oddała walkowerem, podobnie jak pojedynek z Southwest Turnverein of St. Louis No. 2 o brązowy medal.

  RoqueEdytuj

Zawodnik Mecze W P Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Charles Jacobus   William Chalfant
W (32:23)
  William Chalfant
W (32:9)
  Smith Streeter
W (32:18)
  Charles Brown
W (32:14)
  Smith Streeter
P (27:32)
  Charles Brown
W (32:13)
5 1  
Smith Streeter   William Chalfant
W (32:7)
  Charles Jacobus
P (18:32)
  Charles Brown
W (32:18)
  Charles Jacobus
W (32:27)
  William Chalfant
W (32:26)
  Charles Brown
P (10:32)
4 2  
Charles Brown   Smith Streeter
P (18:32)
  Charles Jacobus
P (14:32)
  William Chalfant
W (32:9)
  Charles Jacobus
P (13:32)
  Smith Streeter
W (32:10)
  William Chalfant
P (walkower)
2 4  
William Chalfant   Smith Streeter
P (7:32)
  Charles Jacobus
P (23:32)
  Charles Jacobus
P (9:32)
  Charles Brown
P (9:32)
  Smith Streeter
P (7:32)
  Charles Brown
W (walkower)
1 5 4.

  Skoki do wodyEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
skoki z wieży George Sheldon 12,66 m  
Frank Kehoe 11,33 m  
skok na odległość William Dickey 19,05 m  
Edgar Adams 17,52 m  
Leo Goodwin 17,37 m  
Newman Samuel 16,76 m 4.
Charles Pyrah 14,02 m 5.

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Charles Townsend   Ramón Fonst
  Albertson Van Zo Post
  Theodore Carstens
  William Grebe
P
P
W
W
Nie awansował
Theodore Carstens   Ramón Fonst
  Albertson Van Zo Post
  Charles Townsend
  William Grebe
P
P
P
W
Nie awansował
William Grebe   Ramón Fonst
  Albertson Van Zo Post
  Charles Townsend
  Theodore Carstens
P
P
P
P
Nie awansował
Wilfred Holroyd   Gustav Casmir
  Charles Tatham
  Arthur Fox
P
P
W
Nie awansował
Arthur Fox   Gustav Casmir
  Charles Tatham
  Wilfred Holroyd
P
P
P
Nie awansował
floret drużynowo Charles Tatham[15]
Charles Townsend
Arthur Fox
  Drużyna mieszana[16] P  
szpada indywidualnie Charles Townsend   Ramón Fonst
  Albertson Van Zo Post
  Charles Tatham
  Gustav Casmir
b.d 5.
szabla indywidualnie William Grebe   Manuel Díaz
  Albertson Van Zo Post
  Theodore Carstens
  Arthur Fox
b.d  
Theodore Carstens   Manuel Díaz
  Albertson Van Zo Post
  William Grebe
  Arthur Fox
b.d 4.
Arthur Fox   Manuel Díaz
  Albertson Van Zo Post
  William Grebe
  Theodore Carstens
b.d 5.