Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 299 zawodników: 275 mężczyzn i dwadzieścia cztery kobiety. Był to 8 start reprezentacji USA na letnich igrzyskach olimpijskich.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Patrick McDonald
Liczba zawodników 299 w 108 konkurencjach w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1..
Złoto
45
Srebro
27
Brąz
27
Razem
99

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Fidel LaBarba   Boks waga musza W finale pokonał Brytyjczyka James McKenzie
  Złoto Jackson Scholz   Lekkoatletyka Bieg na 200 m mężczyzn 21,6 s[1]
  Złoto Daniel Kinsey   Lekkoatletyka Bieg na 110 m przez płotki 15,0 s[1]
  Złoto Morgan Taylor   Lekkoatletyka Bieg na 400 m przez płotki 52,6 s[1]
  Złoto Louis Clarke, Frank Hussey, Alfred LeConey, Loren Murchison   Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 100 m 41,0 s[1]
  Złoto Commodore Cochran, William Stevenson, Oliver MacDonald, Alan Helffrich   Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 400 m 3:16,0 min[1]
  Złoto William DeHart Hubbard   Lekkoatletyka Skok w dal mężczyzn 7,44 m[1]
  Złoto Harold Osborn   Lekkoatletyka Skok wzwyż mężczyzn 1,98m[1]
  Złoto Lee Barnes   Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
  Złoto Clarence Houser   Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,99 m[1]
  Złoto Clarence Houser   Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 46,15 m[1]
  Złoto Fred Tootell   Lekkoatletyka rzut młotem mężczyzn 52,28 m[1]
  Złoto Harold Osborn   Lekkoatletyka Dziesięciobój 7710,775 pkt[1]
  Złoto Johnny Weissmuller   Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 59,0 s[2]
  Złoto Johnny Weissmuller   Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:04,2 min[2]
  Złoto Warren Kealoha   Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:13,2 min[2]
  Złoto Bob Skelton   Pływanie 200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:56,6 min[2]
  Złoto Ralph Breyer, Harrison Glancy, Wallace O’Connor, Johnny Weissmuller, Richard Howell[3]   Pływanie 4 × 200 metrów dowolnym 9:53,4 min[2]
  Złoto Ethel Lackie   Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,4 min[4]
  Złoto Martha Norelius   Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 6:02,2 min[4]
  Złoto Sybil Bauer   Pływanie 100 m stylem grzbietowym kobiet 1:23,2 min[4]
  Złoto Euphrasia Donnelly, Gertrude Ederle, Ethel Lackie, Mariechen Wehselau   Pływanie 4 × 100 metrów dowolnym 4:58,8 min[4]
  Złoto Philip Clark, Norman Cleaveland, Dudley DeGroot, Robert Devereaux, George Dixon, Charles Doe, Linn Farish, Edward Graff, Richard Hyland, Caesar Mannelli, John O’Neil, Jack Patrick, William Rogers, Rudy Scholz, Colby Slater, Norman Slater, Edward Turkington, Alan Williams, Alan Valentine   Rugby
  Złoto Albert White   Skoki do wody Trampolina mężczyzn 696,4 pkt[5]
  Złoto Albert White   Skoki do wody Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,46 pkt[5]
  Złoto Elizabeth Becker   Skoki do wody Trampolina kobiet 474,5 pkt[6]
  Złoto Caroline Smith   Skoki do wody Wieża kobiet 33,2 pkt[6]
  Złoto Henry Bailey   Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 25 m indywidualnie 18 pkt
  Złoto Morris Fisher   Strzelectwo Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
  Złoto Raymond Coulter, Joseph Crockett, Morris Fisher, Sidney Hinds, Walter Stokes   Strzelectwo Karabin dowolny drużynowo 676 pkt[7]
  Złoto John Boles   Strzelectwo Biegnący jeleń strzał pojedynczy indywidualnie 40 pkt
  Złoto Frederick Etchen, Frank Hughes, Samuel Sharman, William Silkworth, John Noel, Clarence Platt   Strzelectwo trap drużynowo 363 pkt
  Złoto Vincent Richards   Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Francuza Henri Cochet 3:2[8]
  Złoto Francis Hunter, Vincent Richards   Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn w finale pokonali Francuzów Jacques Brugnon, Henri Cochet 3:2[9]
  Złoto Helen Wills Moody   Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Francuzkę Julie Vlasto 2:0[10]
  Złoto Hazel Wightman, Helen Wills Moody   Tenis ziemny gra podwójna kobiet W finale pokonały Brytyjki 2:0[11]
  Złoto Hazel Wightman, Richard N. Williams   Tenis ziemny gra mieszana W finale pokonali rodaków Marion Jessup, Vincent Richards 2:0[11]
  Złoto Paul Costello, John B.Kelly   Wioślarstwo Dwójka podwójna 6:34,0 min[12]
  Złoto Leonard Carpenter, Howard Kingsbury, Alfred Lindley, John Miller, James Rockefeller, Frederick Sheffield, Benjamin Spock, Alfred Wilson, Laurence Stoddard   Wioślarstwo ósemka 6:33,4 min[12]
  Złoto Robin Reed   Zapasy waga piórkowa styl wolny
  Złoto Russell Vis   Zapasy waga lekka styl wolny
  Złoto John Spellman   Zapasy waga półciężka styl wolny
  Złoto Harry Steel   Zapasy waga ciężka styl wolny
  Złoto Jackie Fields   Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 waga piórkowa w finale pokonał rodaka Joseph Salas
  Złoto Frank Kriz   Gimnastyka skok przez konia wzdłuż 9,98 pkt[13]
  Srebro Salvatore Tripoli   Boks waga kogucia W finale uległ zawodnikowi z RPA William Smith
  Srebro Jackson Scholz   Lekkoatletyka Bieg na 100 m mężczyzn 10.7 s[1]
  Srebro Charles Paddock   Lekkoatletyka Bieg na 200 m mężczyzn 21,7 s[1]
  Srebro Horatio Fitch   Lekkoatletyka Bieg na 400 m mężczyzn 48,4 s[1]
  Srebro Earl Johnson, Arthur Studenroth, August Fager   Lekkoatletyka Bieg przełajowy drużynowy 14 pkt[1]
  Srebro Edward Gourdin   Lekkoatletyka Skok w dal mężczyzn 7,27 m[1]
  Srebro Leroy Brown   Lekkoatletyka Skok wzwyż mężczyzn 1,95 m[1]
  Srebro Glenn Graham   Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
  Srebro Glenn Hartranft   Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,89 m[1]
  Srebro Matt McGrath   Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn 50,84 m[1]
  Srebro Emerson Norton   Lekkoatletyka Dziesięciobój 7350,895 pkt[1]
  Srebro Duke Kahanamoku   Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,4 min[2]
  Srebro Paul Wyatt   Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:15,4 min[2]
  Srebro Mariechen Wehselau   Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,8 min[4]
  Srebro Helen Wainwright   Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 6:03,8 min[4]
  Srebro Agnes Geraghty   Pływanie 200 m stylem klasycznym kobiet 3:34,0 min[4]
  Srebro Elmer Boeseke, Tommy Hitchcock, Frederick Roe, Rodman Wanamaker   Polo
  Srebro Pete Desjardins   Skoki do wody Trampolina mężczyzn 693,2 pkt[5]
  Srebro David Fall   Skoki do wody Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,30 pkt[5]
  Srebro Aileen Riggin   Skoki do wody Trampolina kobiet 460,4 pkt[6]
  Srebro Elizabeth Becker   Skoki do wody Wieża kobiet 33,4 pkt[6]
  Srebro Marcus Dinwiddie   Strzelectwo karabin leżąc 50 m indywidualnie 396 pkt[7]
  Srebro Carl Osburn   Strzelectwo Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
  Srebro Marion Jessup, Vincent Richards   Tenis ziemny gra mieszana w finale ulegli rodakom Hazel Wightman, Richard N. Williams 0:2[11]
  Srebro William Gilmore   Wioślarstwo jedynka mężczyzn 7:54,0 min[12]
  Srebro Chester Newton   Zapasy waga piórkowa styl wolny
  Srebro Joseph Salas   Boks waga piórkowa w finale uległ rodakowi Jackie Fields
  Brąz Raymond Fee   Boks waga musza W walce o brązowy medal pokonał Włocha Rinaldo Castellenghi
  Brąz Frederick Boylstein   Boks waga lekka W walce o brązowy medal pokonał Francuza Jean Tholey
  Brąz Sloan Doak   Jeździectwo WKKW indywidualnie 1845,5 pkt[14]
  Brąz Schuyler Enck   Lekkoatletyka Bieg na 800 m mężczyzn 1:52,9 min[1]
  Brąz Clarence DeMar   Lekkoatletyka Maraton 2:48:14 h[1]
  Brąz Ivan Riley   Lekkoatletyka Bieg na 400 m przez płotki 56,1 s[1]
  Brąz Edward Kirby, William Cox, Willard Tibbetts   Lekkoatletyka Bieg drużynowy na 3000 m 25 pkt[1]
  Brąz Earl Johnson   Lekkoatletyka Bieg przełajowy indywidualnie 35:21 min[1]
  Brąz James Brooker   Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,90 m[1]
  Brąz Ralph Hills   Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,64 m[1]
  Brąz Thomas Lieb   Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 44,83 m[1]
  Brąz Robert LeGendre   Lekkoatletyka Pięciobój lekkoatletyczny 18 pkt[1]
  Brąz Eugene Oberst   Lekkoatletyka Rzut oszczepem mężczyzn 57,98 m[1]
  Brąz Arthur Austin, Oliver Horn, Fred Lauer, George Mitchell, John Norton, Wally O’Connor, George Schroth, Herb Vollmer, Johnny Weissmuller, Elmer Collett, Jam Handy   Piłka wodna turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Szwecji 3:2[15]
  Brąz Samuel Kahanamoku   Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,8 min[2]
  Brąz William Kirschbaum   Pływanie 200 m stylem klasycznym mężczyzn 3:01,0 min[2]
  Brąz Gertrude Ederle   Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 1:14,2 min[4]
  Brąz Gertrude Ederle   Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 6:04,8 min[4]
  Brąz Aileen Riggin   Pływanie 100 m stylem grzbietowym kobiet 1:28,2 min[4]
  Brąz Clarence Pinkston   Skoki do wody Trampolina mężczyzn 653,0 pkt[5]
  Brąz Clarence Pinkston   Skoki do wody Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 94,60 pkt[5]
  Brąz Caroline Fletcher   Skoki do wody Trampolina kobiet 436,4 pkt[6]
  Brąz John Boles, Raymond Coulter, Dennis Fenton, Walter Stokes   Strzelectwo Biegnacy jeleń strzał pojedynczy drużynowo 148 pkt[7]
  Brąz Frank Hughes   Strzelectwo trap indywidualnie 97 pkt
  Brąz Leon Butler, Harold Wilson, Edward Jennings   Wioślarstwo Dwójka ze sternikiem
  Brąz Robert Gerhardt, Sidney Jelinek, Edward Mitchell, Henry Welsford, John Kennedy   Wioślarstwo czwórka ze sternikiem 7:23,0 min[12]
  Brąz Bryan Hines   Zapasy waga kogucia styl wolny

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Fidel LaBarba waga musza   Ernest Warwick
W
  Gaetano Lanzi
W
  Stephen Rennie
W
  Rinaldo Castellenghi
W
  James McKenzie
W
 
Raymond Fee   Vicente Catada
W
  Oscar Bergström
W
  James McKenzie
W
  Rinaldo Castellenghi
W[16]
 
Salvatore Tripoli waga kogucia   Carlos Usaveaga
W
  Les Tarrant
W
  Benjamín Pertuzzo
W
  Oscar Andrén
W
  William Smith
P
 
Joseph Lazarus   Oscar Andrén
P
Nie awansował 9.
John „Jackie” Fields waga piórkowa   Mossy Doyle
W
  Olaf Hansen
W
  Carlos Abarca
W
  Pedro Quartucci
W
  Joseph Salas
W
 
Joseph Salas   Agnew Burlie
W
  Herman Levij
W
  Bruno Petrarca
W
  Jean Devergnies
W
  John „Jackie” Fields
P
 
Frederick Boylstein waga lekka   George Shorter
W
  Alfred Genon
W
  Hans Jacob Nielsen
P
  Jean Tholey
W[16]
 
Ben Rothwell   James Kelleher
W
  Chris Graham
W
  Alfredo Copello
P
Nie awansował 5.
Hugh Haggerty waga półśrednia   Adam Świtek
W
  Jan Ertmański
W
  Douglas Lewis
P
Nie awansował 5.
Al Travers   Georges Doussot
W
  Edgar Christensen
W
  Héctor Méndez
P
Nie awansował 5.
Benjamin Funk waga średnia   Raymond Jones
W
  Joseph Beecken
P
Nie awansował 9.
Adolphe Lefkowitch   Leslie Black
P
Nie awansował 9.
Thomas Kirby waga półciężka   Jean Welter
W
  Sverre Sørsdal
P
Nie awansował 5.
George Mulholland   Charley Belanger
W
  Thyge Petersen
P
Nie awansował 5.
Elery Greathouse waga ciężka   Georges Galinat
W
  Alfredo Porzio
P
Nie awansował 5.
Eddie Eagan   Arthur Clifton
P
Nie awansował 9.

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Kriz wielobój indywidualnie 100,293 19.
Alfred Jochim 95,090 31.
John Pearson 89,852 37.
Frank Safandra 86,953 41.
Curtis Rottman 82,946 42.
Rudolph Novak 77,593 46.
Max Wandrer 76,320 48.
John Mais 72,770 53.
Frank Kriz
Alfred Jochim
John Pearson
Frank Safandra
Curtis Rottman
Rudolph Novak
Max Wandrer
John Mais
wielobój drużynowo 715,177 5.
Frank Kriz skok przez konia wzdłuż 9,98  
Max Wandrer 9,85 5.
Al Jochim 9,58 11.
Curtis Rottman 9,58 11.
Frank Safandra 7,66 29.
John Mais 7,58 31.
John Pearson 7,50 32.
Rudolph Novak 7,00 43.
Frank Kriz skok przez konia wszerz 9,80 8.
Max Wandrer 9,65 15.
Al Jochim 9,51 20.
John Mais 9,26 26.
Curtis Rottman 9,26 26.
John Pearson 8,71 41.
Rudolph Novak 8,40 49.
Frank Safandra 3,00 70.
Al Jochim ćwiczenia na poręczach 19,860 30.
Frank Kriz 19,670 32.
John Pearson 18,810 42.
Curtis Rottman 18,540 44.
Frank Safandra 18,350 46.
John Mais 15,070 64.
Rudolph Novak 14,900 65.
Max Wandrer 14,890 66.
Frank Kriz ćwiczenia na drążku 17,500 18.
Al Jochim 17,060 23.
Curtis Rottman 16,330 28.
John Mais 13,930 45.
Frank Safandra 12,900 50.
Max Wandrer 10,240 66.
Rudolph Novak 9,703 69.
John Pearson 15,990 32.
Frank Safandra ćwiczenia na kółkach 17,583 35.
Frank Kriz 15,413 49.
Rudolph Novak 15,160 51.
John Pearson 13,746 58.
John Mais 12,160 62.
Curtis Rottman 11,910 63.
Max Wandrer 10,00 67.
Al Jochim 18,080 29.
Al Jochim ćwiczenia na koniu z łękami 19,000 12.
Frank Kriz 17,930 21.
Frank Safanda 17,460 26.
Rudolph Novak 15,430 39.
Curtis Rottman 15,326 40.
John Pearson 15,096 43.
Max Wandrer 11,690 52.
John Mais 11,770 50.
Frank Kriz wspinanie po linie 8,4 s 6.
John Pearson 8,6 s 10.
Frank Safandra 8,8 s 13.
Max Wandrer 8,8 s 13.
Rudolph Novak 9,6 s 31.
Curtis Rottman 11,4 s 51.
Al Jochim 11,6 s 55.
John Mais 11,6 s 55.

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie John Barry Nigra 27,25 25.
Sloan Doak Joffre 32,00 29.
Frederic Bontecou Ballymacshane Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Little Canada Nie ukończył konkurencji
Skoki drużynowo John Barry
Sloan Doak
Frederic Bontecou
Vernon Padgett
jak wyżej



Nie ukończyli konkurencji
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Sloan Doak Pathfinder 156 1369,5 320 1845,5  
Frank Carr Proctor 154,0 1333,0 240 1727,00 8.
John Barry Miss America 126 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Brown Boy 150 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Sloan Doak
Frank Carr
John Barry
Vernon Padgett
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
John Boulicault jazda indywidualna na czas 7:15:51,6 33.
Ignatius Gronkowski 7:34:41,8 45.
Gustav Hentschel 7:52:59,6 49.
Victor Hopkins 8:29:02,0 58.
John Boulicault
Ignatius Gronkowski
Gustav Hentschel
Victor Hopkins
jazda drużynowa na czas 22:46:33,0 12.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint William Fenn   Ricardo Bermejo López
  Maurice Gillen
1.   Jean Cugnot
  Pierre de Bruyne
2.   Holger Guldager
  William Coppins
  Franciszek Szymczyk
2. Nie awansował
50 km William Fenn Nie ukończył wyścigu
Ignatius Gronkowski Nie ukończył wyścigu

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Loren Murchison 10,8 1. 10,8 1. 11,2 3. 11,0 6.
Charles Paddock 11,2 1. 10,8 1. 10,7 2. 10,9 5.
Chester Bowman 11,0 1. 10,8 1. 10,7 3. 10,9 4.
Jackson Scholz 10,8 1. 10,8 1. 10,8 1. 10,7  
200 m Bayes Norton 21,8 1. 22,3 2. 22,1 3. 22,0 5.
Jackson Scholz 22,4 1. 21,8 1. 21,8 1. 21,6  
Charles Paddock 22,3 2. 22,2 1. 21,8 1. 21,7  
George Hill 22,0 1. 21,8 1. 21,8 2. 22,0 4.
400 m Ray Robertson 50,2 1. 49,5 3. Nie awansował
Eric Wilson 49,6 1. 48,8 3. Nie awansował
John C. Taylor 50,8 1. 50,4 2. 48,7 3. 1:07,0 5.
Horatio Fitch 52,0 1. 49,0 1. 47,8 1. 48,4  
800 m Bill Richardson 1:59,6 2. 1:55,0 2. 1:53,8 5.
Schuyler Enck 1:58,6 3. 1:57,6 2. 1:53,0  
John Watters 1:59,8 2. 1:57,4 3. 1:54,8 7.
Ray Dodge b.d 3. 1:57,0 1. 1:54,2 6.
1500 m William Spencer 4:08,4 3. Nie awansował
Ray Watson 4:17,9 2. 4:00,0 7.
Ray Buker 4:12,8 2. 3:58,6 5.
Lloyd Hahn 4:06,8 1. 3:59,0 6.
5000 m Eastman Doolittle b.d 7. Nie awansował
Harold Phelps b.d 6. Nie awansował
John Romig 15:14,6 1. 15:12,4 4.
George Lermond b.d 8. Nie awansował
10 000 m Earl Johnson 32:17,0 8.
John Gray b.d 15.
Verne Booth Nie ukończył biegu
Wayne Johnson Nie ukończył biegu
3000 m z przeszkodami Russell Payne b.d 5. Nie awansował
Mike Devaney b.d 2. 10:01,0 7.
Marvin Rick 10:11,0 2. 9:56,4 4.
110 m przez płotki George Guthrie 15,8 1. 15,2 1. Dyskwalifikacja
Daniel Kinsey 15,4 1. 15,4 1. 15,0  
Pitch Johnson 16,6 1. 15,8 3. Nie awansował
Karl Anderson 15,4 2. 15,4 2. b.d 5.
400 m przez płotki Morgan Taylor 55,8 1. 54,9 2. 52,6  
Charles Brookins 54,8 1. 54,6 1. Dyskwalifikacja
Chan Coulter 55,0 1. 58,6 4. Nie awansował
Ivan Riley 55,4 1. 56,6 1. 54,2  
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Louis Clarke
Frank Hussey
Alfred LeConey
Loren Murchison
41,2 1. 41,0 1. 41,0  
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Commodore Cochran
William Stevenson
Oliver MacDonald
Alan Helffrich
3:27,0 1. 3:16,0  
bieg 3000 m drużynowo William Cox
Edward Kirby
Willard Tibbetts
9 pkt 1. 25 pkt  
maraton Clarence DeMar 2:48:14,0  
Frank Wendling 3:05:09,8 16.
Frank Zuna 3:05:52,2 18.
William Churchill 3:19:18,0 23.
Charles Mellor 3:24:07,0 25.
Ralph Williams Nie ukończył biegu
chód na 10 km Harry Hinkel b.d 3. 50:16,8 9.
Charles Foster Dyskwalifikacja Nie awansował
bieg przełajowy Earl Johnson 35:21,0  
Arthur Studenroth 36:45,4 6.
August Fager 37:40,6 8.
James Henigan 38:00,0 11.
John Gray Nie ukończył biegu
Verne Booth Nie ukończył biegu
bieg przełajowy drużynowo Earl Johnson
Arthur Studenroth
August Fager
14 pkt  

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal DeHart Hubbard 7,12 3. 7,445  
Albert Rose 6,855 9. Nie awansował
William Comins Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Edward Gourdin 7,19 2. 7,275  
trójskok Earle Wilson 14,235 7. Nie awansował
DeHart Hubbard Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Merwin Graham 14,00 9. Nie awansował
skok wzwyż Tom Poo 1,83 1. 1,88 4.
Harold Osborn 1,83 1. 1,98  
Robert Juday Nie zaliczył żadnej wysokości Nie awansował
Leroy Brown 1,83 1. 1,95  
skok o tyczce Lee Barnes 3,66 1. 3,95  
James Brooker 3,66 1. 3,90  
Glen Graham 3,66 1. 3,95  
Ralph Spearow 3,66 1. 3,70 6.
pchnięcie kulą Bud Houser 14,995 1. 14,995  
Ralph Hills 14,505 2. 14,64  
Glenn Hartranft 14,405 4. 14,895  
Norman Anderson 14,29 5. 14,29 5.
rzut dyskiem Thomas Lieb 44,83 3. 44,8,  
Augustus Pope 44,42 4. 44,42 4.
Glenn Hartranft 42,49 6. 42,49 6.
Bud Houser 46,155 1. 46,155  
rzut młotem Fred Tootell 50,60 1. 53,285  
Matt McGrath 47,075 4. 50,84  
James McEachern 44,935 6. 45,225 6.
Jack Merchant 41,455 9. Nie awansował
rzut oszczepem Eugene Oberst 57,98 3. 57,98  
Lee Priester 54,51 11. Nie awansował
William Neufeld 56,96 4. 56,96 5.
Homer Welchel 52,98 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Brutus Hamilton pięciobój skok w dal 6,83 4 4.
rzut oszczepem 48,96 8 8.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem 37,70 3 3.
Bieg na 1500 m
Finał 24 7.
Robert LeGendre skok w dal 7,765 1 1.
rzut oszczepem 48,04 11 11.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 36,76 4 4.
Bieg na 1500 m 4:52,6 3 3.
Finał 18  
Morton Kaer skok w dal 6,96 2 2.
rzut oszczepem 50,20 6 6.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 32,70 10 10.
Bieg na 1500 m 5:38,6 6 6.
Finał 24 5.
Clifford Argue skok w dal 6,46 11 11.
rzut oszczepem 41,84 20 20.
Bieg na 200 m 23,4 5 5.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m
Finał 36 12.
Harold Osborn dziesięciobój bieg 100 m 11,2 857,2 1.
skok w dal 6,92 833,40 3.
pchnięcie kulą 11,435 609,5 8.
skok wzwyż 1,97 1056 1.
bieg 400 m 53,2 812,0 8.
rzut dyskiem 34,510 593,4 7.
bieg na 110 m przez płotki 16,0 905 1.
skok o tyczce 3,50 757,0 2.
rzut oszczepem 46,69 606,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,0 680,8 2.
Finał 7710,775  
Emerson Norton bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,92 833,4 2.
pchnięcie kulą 13,04 770,0 3.
skok wzwyż 1,92 986 2.
bieg 400 m 53,0 819,52 5.
rzut dyskiem 33,110 540,20 10.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848 2.
skok o tyczce 3,80 919,0 1.
rzut oszczepem 42,09 479,975 14.
bieg na 1500 m 5:38,0 392,8 24.
Finał 7350,895  
Harry Frieda bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 5,940 593,3 31.
pchnięcie kulą 11,01 567,0 12.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
rzut dyskiem 35,095 615,63 5.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620 23.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 54,90 832,25 2.
bieg na 1500 m 5:02,6 605,2 12.
Finał 6618,3 8.
Otto Anderson bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal Nie zaliczył żadnej odległości
pchnięcie kulą
skok wzwyż
bieg 400 m
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wynik M. Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Ernest Harmon indywidualnie 182 5 5. 8:30,4 37 37. 30,5 30. 40,5 32 32. 15:01,0 26 26. 130,5 31.
George Bare 169 16 16. 6:15,8 15 15. 26,5 26. 132 6 6. 13:45,0 13 13. 76,5 11.
Frederick Pitts 134 33 33. 6:45,8 25 25. 26,5 26. 36 14:15,0 18 18. 138,5 34.
Don Scott 131 34 34. 7:56,0 33 33. 22,5 22. 114 14 14. 13:20,0 8 8. 111,5 26.

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Runda 1

25 maja 1924
17:15
Stany Zjednoczone   1–0   Estonia Stade Pershing, Vincennes  
Straden   15' (k.) Report Widzów: 8,110
Sędzia: Paul Putz (BEL)

Runda 2

29 maja 1924
17:00
Urugwaj   3–0   Stany Zjednoczone Stade Bergeyre  
Petrone   10'44'
Scarone   15'
Report Widzów: 10,455
Sędzia: Charles Barette (BEL)

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została sklasyfikowana na 9. miejscu.

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej główny Runda 1

Turniej o srebrny medal Półfinał

Finał

Turniej o brązowy medal Finał

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła brązowy medal.

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Duke Kahanamoku 1:04,2 2. 1:01,6 1. 1:01,4  
Samuel Kahanamoku 1:03,2 1. 1:02,2 2. 1:01,8  
Johnny Weissmuller 1:03,8 1. 1:00,8 1. 59,0  
400 m dowolnym Ralph Breyer 5:22,4 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Johnny Weissmuller 5:22,2 1. 5:13,6 1. 5:04,2  
Lester Smith 5:32,4 1. 5:37,6 3. Nie awansował
1500 m dowolnym Adam Smith 22:48,8 2. 22:39,8 4. Nie awansował
Dick Howell 22:48,2 3. Nie stanął na starcie Nie awansował
100 m grzbietowym Warren Kealoha 1:13,4 1. 1:13,6 1. 1:13,2  
Henry Luning Dyskwalifikacja Nie awansował
Paul Wyatt 1:19,4 1. 1:17,0 2. 1:15,4  
200 m klasycznym Bob Skelton 2:56,0 1. 3:00,2 1. 2:56,6  
Bill Kirschbaum 3:01,0 1. 3:02,6 2. 3:01,0  
4 × 200 m dowolnym Ralph Breyer
Harrison Glancy
Richard Howell
James O’Connor
Johnny Weissmuller[17]
10:41,6 1. 9:59,4 1. 9:53,4  

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Mariechen Wehselau 1:12,2 1. 1:15,2 1. 1:12,8  
Ethel Lackie 1:12,8 1. 1:16,0 2. 1:12,4  
Gertrude Ederle 1:12,6 1. 1:15,4 1. 1:14,2  
400 m dowolnym Gertrude Ederle 6:12,2 1. 6:23,8 1. 6:04,8  
Martha Norelius 6:23,2 1. 6:26,6 2. 6:02,2  
Helen Wainwright 6:46,8 1. 6:19,6 1. 6:03,8  
100 m grzbietowym Sybil Bauer 1:24,0 1. 1:23,2  
Florence Chambers 1:32,0 3. 1:30,8 4.
Aileen Riggin 1:29,6 1. 1:28,2  
200 m klasycznym Agnes Geraghty 3:27,6 1. 3:34,0  
Eleanor Coleman 3:39,2 3. Nie awansowała
Matilda Scheurich 3:41,2 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Euphrasia Donnelly
Gertrude Ederle
Ethel Lackie
Mariechen Wehselau
4:58,8  

  PoloEdytuj

WynikiEdytuj

  •   Stany Zjednoczone –   Francja 13:1
  •   Stany Zjednoczone –   Hiszpania 15:2
  •   Stany Zjednoczone –   Wielka Brytania 10:2
  •   Argentyna –   Stany Zjednoczone 6:5

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła srebrny medal.

  Rugby unionEdytuj

W turnieju wzięły udział trzy zespoły.

11 maja 1924
15:30
  Rumunia 0–37   Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 6225
Relacja Punkty: Cleaveland 3 (P)
Hyland 12 (4P)
Patrick 9 (3P)
Doe 13 (5pd, K)


18 maja 1924
15:30
sędzia: Albert Freethy
  Francja 3–17   Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 21 389

Punkty: Galau 3 (P)

(0–3)
Relacja
Punkty: Farish 6 (2P)
Mannelli 3 (P)
Patrick 3 (P)
Rogers 3 (P)
Doe 2 (pd)


  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Clarence Pinkston 507,5 1. 473  
Albert White 491,8 1. 487,3  
David Fall 472,9 1. 486,5  
trampolina 3m Clarence Pinkston 672 1. 653,0  
Albert White 681,9 1. 696,4  
Pete Desjardins 662,8 1. 693,2  
skoki standard i dowolne Pete Desjardins 155 2. 141 6.
Clarence Pinkston 157 2. 125 9.
Ben Thrash 146 2. 145 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Elizabeth Becker 161 1. 167  
Helen Meany 152 3. 148 5.
Caroline Smith 160 1. 166  
trampolina 3 m Elizabeth Becker 482,4 1. 474,5  
Aileen Riggin 439,3 2. 460,4  
Caroline Fletcher 446,6 1. 436,4  

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Henry Bailey 18  
Bernard Betke 17 9.
Willam Frazer 17 9.
William Whaling 17 9.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Marcus Dinwiddie 396  
Walter Stokes 390 10.
John Boles 389 12.
John Grier 389 12.
karabin dowolny 600 m leżąc Bud Fisher 95  
Carl Osburn 95  
Walter Stokes 92 4.
Dennis Fenton 82 24.
karabin dowolny drużynowo Morris Fisher
Walter Stokes
Joseph Crockett
Raymond Coulter
Sidney Hinds
676  
runda pojedyncza – sylwetka jelenia John Boles 40  
Walter Stokes 35 10.
Dennis Fenton 34 12.
Raymond Coulter 32 17.
runda podwójna – sylwetka jelenia John Boles 64 7.
Raymond Coulter 62 9.
Walter Stokes 60 12.
Dennis Fenton 49 24.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
148  
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
233 5.
trap indywidualnie Frank Hughes 97  
Samuel Sharman 96 6.
W.H. Fauwcett 91 18.
Frederick Etchen 89 24.
trap drużynowo Frank Hughes
Samuel Sharman
William Silkworth
Frederick Etchen
John Noel
Clarence Platt
363  

  SzermierkaEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie George Calnan   Ernest Gevers
  Gustaf Lindblom
  Konstantinos Nikolopoulos
  Joseph Misrahi
  Frederico Paredes
  Pieter von Boven
  Viggo Stilling-Andersen
  Johan Falkenberg
  Carlos Miguel
  Charles Delporte
  Domingo Garcia
  Raoul Heide
  Luis Lucchetti
  Ivan Osiier
  Roger Ducret
  Gustaf Lindblom
  Krikor Agathon
  Frederico Paredes
  Martin Holt
Nie awansował
George Breed   Charles Delporte
  Charles Biscoe
  Virgilio Mantegazza
  Carl Gripenstedt
  Krikor Agathon
  Domingo Mendy
  Constantin Antoniades
  Josef Jungmann
  Miguel Zabalza
  Ramón Fonst
  Carl Gripenstedt
  Henri Jacquet
  Léon Tom
  Émile Cornereau
  Peter Ryefelt
  Ruimondo Ferro
  Wouter Brouwer
  Pedro Nazar
Nie awansował
Allan Milner   Eugène Empeyta
  Armand Massard
  Ivan Osiier
  Martin Holt
  Luis Lucchetti
  Ramíro Mañalich
  Salvador Quesada
  Santos Ferreira
  Frédéric Fitting
  Renzo Compagna
  Paul Anspach
  Mário de Lopez
  Tryfon Triantafyllakos
  Armand Massard
  Willem Hubert
  Conrado Rolando
  Robert Frater
  Bror Lagercrantz
  Virgilio Mantegazza
  Georges Buchard
  Armand Massard
  Paul Anspach
  Peter Ryefelt
  Ernest Gevers
  Charles Biscoe
  Eugène Empeyta
  Ramón Fonst
  Domingo Garcia
  Carl Gripenstedt
Nie awansował
Arthur Lyon   Émile Cornereau
  Sigurd Akre
  Ruimondo Ferro
  Willem Hubert
  Wenceslao Paunero
  Peter Ryefelt
  Robert Montgomerie
  Jan Tille
Nie awansował
szpada drużynowo George Breed
George Calnan
Arthur Lyon
Allan Milner
William Russell
Leon Shore
Donald Waldhaus
  Francja
  Szwecja

W
  Belgia
  Szwajcaria

W
  Francja
  Portugalia

P
Nie awansowali
floret indywidualnie Harold Bloomer   Frédéric Fitting
  Robert Montgomerie
  Ernst Huber
P
P
W
  Maurice Van Damme
  Frithjof Lorentzen
  Gil de Andrade
  Nicolaas Nederpeld
  Pedro Mendy
P
P
P
W
P
Nie awansował
Burke Boyce   Jacques Coutrot
  Frederick Sherriff
  Sigurd Akre
  Gilberto Tellechea
P
W
P
W
  Philippe Cattiau
  Domingo Mendy
  Jens Berthelsen
  Émile Dufranc
P
W
P
P
Nie awansował
George Calnan   Edgar Seligman
  Adrianus de Jong
  Erik Sjøqvist
  Félix de Pomés
P
W
W
W
  Robert Montgomerie
  Roger Ducret
  Horacio Casco
  Diego Díez
  John Albaret
P
W
W
W
W
  Edgar Seligman
  Roger Ducret
  Ivan Osiier
  Charles Crahay
  Manuel Queiróz
W
P
P
W
W
  Philippe Cattiau
  Edgar Seligman
  Jacques Coutrot
  Balthasar De Beukelaer
  Frithjof Lorentzen
P
P
P
P
W
Nie awansował
Thomas Jeter   Ivan Osiier
  Domingo Mendy
  Balthasar De Beukelaer
P Nie awansował
floret drużynowo Philip Allison
Burke Boyce
George Breed
George Calnan
Thomas Jeter
Alfred Walker
  Argentyna
  Holandia

W
  Francja
  Dania
P
P
Nie awansowali
szabla indywidualnie Ernest Gignoux   Horacio Casco
  Jules Maés
  Conrado Rolando
  Bino Bini
  Cornelis Ekkart
  Svend Munck
P
P
P
W

W
W
Nie awansował
Chauncey McPherson   Roger Ducret
  Ivan Osiier
  Robin Dalglish
  Zoltán Schenker
  Jan van der Wiel
  Manuel Toledo
P
P
P
W
P
W
Nie awansował
Arthur Lyon   Giulio Sarrocchi
  Ödön von Tersztyánszky
  Marc Perrodon
  Carmelo Merlo
  Archibald Corble
  Fernando Guillén
  Ioannis Georgiadis
P
P
P
P
P
W
P
Nie awansował
Laurence Castner   Omer Berck
  Marcello Bertinetti
  Maarten van Dulm
  Rafael Fernández
  Julián de Olivares
P
W
W
P
W
  Roger Ducret
  Marcello Bertinetti
  Zoltán Schenker
  Adrianus de Jong
  Raúl Sola
  Omer Berck
  Robin Dalglish
  Domingo Mendy
P
P
P
P
P
W
P
P
Nie awansował
szabla drużynowo Laurence Castner
Edwin Fullinwider
Ernest Gignoux
Arthur Lyon
Chauncey McPherson
Joseph Parker
Albert Strauss
Harold Van Buskirk
  Holandia
  Urugwaj
  Polska
P
W
W
  Węgry
  Włochy
  Belgia
P
P
Nie awansowali

Kobiety

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Irma Hopper   Ellen Osiier
  Gladys Davies
  E. Fitting
  Elsa Hellquist
  Yvonne Conte
  Johanna Stokhuyzen-de Jong
P
W
P
P
P
W
Nie awansowała
Adelaide Gehrig   Grete Heckscher
  Fernande Tassy
  Gizella Tary
  S. Bonnard
  Alice Walker
P
P
P
W
W
Nie awansowała

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Vincent Richards   Victor de Laveleye
W 3:0
(6:2,6:4,4:0)
  Mohammed Sleem
W 3:2
(8:6,2:6,6:4,4:6,6:2)
  Manuel Alonso
W 3:1
(7:5,10:8,2:6,6:3)
  René Lacoste
W 3:2
(8:6,4:6,1:6,6:2,6:3)
  Umberto De Morpurgo
W 3:1
(6:3,3:6,6:1,6:4)
  Henri Cochet
W 3:2
(6:4,6:4,5:7,4:6,6:2)
 
Richard N. Williams   Sayed Hadi
W 3:0
(6:0,6:2,6:1)
  Pavel Macenauer
W 3:2
(6:2,4:6,3:6,6:2,6:1)
  Béla von Kehrling
W 3:2
(6:4,3:6,6:3,4:6,6:3)
  Henri Cochet
P 1:3
(7:5,3:6,2:6,4:6)
Nie awansował 5.
Watson Washburn   Clemente Serventi
W 3:0
(6:4,6:3,6:4)
  Gheorghe Lupu
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
  Christiaan van Lennep
W 3:1
(2:6,6:1,6:1,6:2)
  Sydney Jacob
P 1:3
(1:6,4:6,10:8,2:6)
Nie awansował 9.
Francis Hunter   Arne Grahn
W 3:0
(6:3,6:0,6:2)
  Arturo Hortal
W 3:0
(6:3,6:3,6:1)
  Jean Washer
P 2:3
(6:2,6:1,2:6,1:6,4:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Francis Hunter
Vincent Richards
  Nicolae Mișu
  Misu Stern
W
(w/o)
  James Bayley
  James Willard
W 3:0
(6:1,6:2,6:2)
  Jan Koželuh
  Ladislav Žemla
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
  José Alonso
  Manuel Alonso
W 3:0
(6:4,6:4,6:3)
  Jean Borotra
  René Lacoste
W 3:2
(6:2,6:3,0:6,5:7,6:3)
  Jacques Brugnon
  Henri Cochet
W 3:2
(4:6,6:2,6:3,2:6,6:3)
 
Richard N. Williams
Watson Washburn
  Lajos Göncz
  Kálmán Kirchmayr
W 3:0
(6:1,6:0,6:0)
  Ernst Gottlieb
  Friedrich Rohrer
W 3:0
(6:3,6:2,6:1)
  Erik Tegner
  Einer Ulrich
W 3:0
(6:4,6:4,12:10)
  John Condon
  Ivie Richardson
P 2:3
(6:4,9:11,6:4,4:6,4:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Helen Wills Moody wolny los   Phyllis Satterthwaite
W 2:0
(6:1,6:1)
  Molla Mallory
W 2:0
(6:2,6:3)
  Germaine Golding
W 2:0
(6:2,6:1)
  Julie Vlasto
W 2:0
(6:2,6:2)
 
Marion Jessup wolny los   Rosa Torras
W 2:0
(6:2,6:0)
  Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Eleanor Goss wolny los   Julie Vlasto
P 1:2
(3:6,6:2,4;6)
Nie awansowała 9.
Lillian Scharman   Lili de Alvarez
P 0:2
(2:6,2:6)
Nie awansowała 17.
debel (k) Helen Wills Moody
Hazel Wightman
wolny los wolny los   Dorothy Shepherd-Barron
  Evelyn Colyer
W 2:1
(6:3,1:6,7:5)
  Phyllis Covell
  Kathleen McKane
W 2:0
(7:5,8:6)
 
Marion Jessup
Eleanor Goss
  Phyllis Covell
  Kathleen McKane
P 0:2
(1:6,2:6)
Nie awansowały 11.
mikst Hazel Wightman
Richard N. Williams
  Suzanne Lenglen
  Henri Cochet
W
(w/o)
  Lena Valaoritou-Skaramaga
  Avgoustos Zerlentis
W 2:0
(6:2,6:1)
  Sigrid Fick
  Henning Müller
W 2:0
(8:6,6:2)
  Kathleen McKane
  John Brian Gilbert
W 2:1
(2:6,8:6,6:1)
  Marion Jessup
  Vincent Richards
W 2:0
(6:2,6:3)
 
Marion Jessup
Vincent Richards
  Marguerite Billout
  Jean Borotra
W 2:0
(6:3,6:1)
  Molla Mallory
  Jack Nielsen
W 2:0
(6:3,6:2)
  Lilí Álvarez
  Eduardo Flaquer
W 2:0
(6:3,6:1)
  Kornelia Bouman
  Hendrik Timmer
W 2:0
(6:3,6:0)
  Hazel Wightman
  Richard N. Williams
P 0:2
(2:6,3:6)
 

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M.
Jedynka William Gilmore 7:03,2 1. 7:54,0 2.  
Dwójka podwójna Paul Costello
Jack Kelly
6:34,0 1. 6:34,0 1.  
dwójka ze sternikiem Leon Butler
Edward Jennings
Harold Wilson
b.d 2. b.d 3.  
Czwórka ze sternikiem Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
John Kennedy
Edward Mitchell
Henry Welsford
7:19,0 1. b.d 3.  
ósemka Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Laurence Stoddard
Benjamin Spock
Alfred Wilson
5:51,0 1. 6:33,4 1.  

  ZapasyEdytuj

Styl wolny

Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Charles MacWilliam   Axel Larsson
p
Nie awansował
Bryant Hines   Joseph Dillen
W
  Kustaa Pihlajamäki p[18]
  Axel Larsson W[19]
  Kaarlo Mäkinen p[20]
  Gaston Ducayla W[20]
 
styl wolny waga piórkowa Chester Newton   Hans Hansson
W
  Rasmus Torgensen
W
  Edvard Huupponen W[18]
  Anton Koolmann W[20]
  Robin Reed p[18]
  Katsutoshi Naito W[20]
 
Robin Reed   Anton Koolmann
W
  Katsutoshi Naito
W
  Clifford Chilcott
W
  Hans Hansson
W
 
styl wolny waga lekka Russell Vis   William Montgomery
W
  Émile Pouvroux
W
  Arvo Haavisto
W
  Volmar Wikström
W
 
Perry Martter   Alfred Praks
p
Nie awansował
styl wolny waga półśrednia Guy Lookabough   Otto Müller
W
  James Davis
W
  Donald Stockton W[18]
  Eino Leino P[20]
  Hermann Gehri p[18]
7.
William Johnson   Hermann Gehri
p
  G. Fichu W[20]
  James Davis W[19]
  Eino Leino p[20]
  Otto MüllerP[19]
4.
styl wolny waga średnia Walter Wright   Vilho Pekkala
p
Nie awansował
Herschel Smith   Svend Nielsen
W
  Vilho Pekkala
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka John Spellman   Walter Wilson
W
  George Rumple
W
  Calle Westergren
W
  Johan Svensson
W
 
Charles Strack   Charles Courant
P
Nie awansował
styl wolny waga ciężka Roger Flanders   Ernst Nilsson
p
Nie awansował
Harry Steel   Archie MacDonald
W
  Henri Wernli
W
  Ernst Nilsson
W
 

PrzypisyEdytuj

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Athletics – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  2. a b c d e f g h i Swimming – Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  3. Startował w eliminacjach i półfinale.
  4. a b c d e f g h i j Swimming – Olympic games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  5. a b c d e f Diving Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  6. a b c d e Diving Olympic Games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  7. a b c Shootong sports – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  8. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  9. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org.
  10. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  11. a b c Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  12. a b c d Rowing Olumpic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  13. Gymnastic Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  14. Equestrian – Olympic Games 1924 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  15. Water Polo Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  16. a b Walka o brązowy medal.
  17. Płynął w wyścigu finałowym.
  18. a b c d e Walka stoczona w turnieju głównym.
  19. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  20. a b c d e f g Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.

BibliografiaEdytuj