Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – szabla mężczyzn

Szabla indywidualnie mężczyzn była jedną z konkurencji szermierczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 25-26 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 43 zawodników z 9 państw.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Szermierka
Szabla indywidualnie
Złoty medal Królestwo Włoch (1861–1946) Nedo Nadi
Srebrny medal Królestwo Włoch (1861–1946) Aldo Nadi
Brązowy medal Holandia Adrianus de Jong
Szermierka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Fencing pictogram.svg
Floret   Indywidualnie   Drużynowo
Szpada   Indywidualnie   Drużynowo
Szabla   Indywidualnie   Drużynowo

WynikiEdytuj

ĆwierćfinałyEdytuj

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Oreste Puliti 6 1 Q
2   Federico Cesarano 5 2 Q
3   Adrianus de Jong 5 2 Q
4   Aage Berntsen 5 2 Q
5   Marc Perrodon 3 4
6   Edwin Fullinwider 2 5
7   Alexis Simonson 1 6
  Edward Startin 1 6
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Aldo Nadi 6 1 Q
2   Robin Dalglish 5 2 Q
3   Félix Goblet 4 3 Q
4   Henri Wijnoldij-Daniëls 4 3 Q
5   Wouter Brouwer 3 4
  Ronald Campbell 3 4
7   Viliam Tvrský 2 5
8   John Dimond 1 6
  Georges Trombert DNF
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Nedo Nadi 5 1 Q
2   Robert Feyerick 3 3 Q
3   Cecil Kershaw 3 3 Q
4   Baldo Baldi 3 3 Q
5   Josef Javůrek 3 3 Q
6   Henri de Saint-Germain 2 4
  Clariborne Walker 2 4
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Léon Tom 6 1 Q
2   Francesco Gargano 5 2 Q
3   Giulio Rusconi 4 3 Q
4   Joseph Parker 4 3 Q
5   Evangelos Skotidas 3 4
  Zdeněk Vávra 3 4
7   Félix Vigeveno 2 5
8   Arthur Lyon 1 6
  Jean Margraff DNF
  Alfred Martin DNF
Grupa E
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Jan van der Wiel 6 2 Q
2   Robert Hennet 5 3 Q
3   Giorgio Santelli 5 3 Q
4   Herbert Huntingdon 5 3 Q
5   Jean Servent 4 4
  Vasilios Zarkadis 4 4
7   Roscoe Bowman 3 5
  Jaroslav Šourek 3 5
9   Frederick Cunningham 1 7

PółfinałyEdytuj

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Henri Wijnoldij-Daniëls 4 2 Q
2   Léon Tom 4 2 Q
3   Francesco Gargano 3 3 Q
4   Aldo Nadi 3 3 Q
5   Josef Javůrek 3 3
6   Cecil Kershaw 2 4
  Giorgio Santelli 2 4
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Nedo Nadi 6 0 Q
2   Baldo Baldi 5 1 Q
3   Jan van der Wiel 3 3 Q
4   Robin Dalglish 3 3 Q
5   Robert Feyerick 3 3
6   Joseph Parker 1 5
7   Félix Goblet 0 6
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1   Federico Cesarano 5 1 Q
2   Adrianus de Jong 5 1 Q
3   Oreste Puliti 4 2 Q
4   Robert Hennet 3 3 Q
5   Giulio Rusconi 3 3
6   Herbert Huntingdon 1 5
7   Aage Berntsen 0 6

FinałEdytuj

Finał
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane
    Nedo Nadi 11 0
    Aldo Nadi 9 2
    Adrianus de Jong 6 5
4   Oreste Puliti 6 5
5   Jan van der Wiel 6 5
6   Léon Tom 5 6
7   Robert Hennet 5 6
8   Robin Dalglish 5 6
9   Henri Wijnoldij-Daniëls 4 7
10   Federico Cesarano 3 8
11   Francesco Gargano 3 8
12   Baldo Baldi 3 8

BibliografiaEdytuj