Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

lista w projekcie Wikimedia

Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 141 zawodników: 136 mężczyzn i 5 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Antwerpia
Liczba zawodników 141 w 74 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6..
Złoto
7
Srebro
8
Brąz
10
Razem
25

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto August Güttinger   Gimnastyka ćwiczenia na poręczach 21,630 pkt[1]
  Złoto Josef Wilhelm   Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łękami 21,230 pkt[1]
  Złoto Alphonse Gemuseus   Jeździectwo skoki przez przeszkody indywidualnie 6,0[2]
  Złoto Édouard Candeveau, Alfred Felber, Émile Lachapelle   Wioślarstwo dwójka ze sternikiem 8:39,0[3]
  Złoto Emile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter, Walter Lossli   Wioślarstwo Czwórka ze sternikiem 7:18,4[3]
  Złoto Hermann Gehri   Zapasy waga półśrednia styl wolny
  Złoto Fritz Hagmann   Zapasy waga średnia styl wolny
  Srebro Jean Gutweniger   Gimnastyka ćwiczenia na drążku 19,236 pkt[1]
  Srebro Jean Gutweniger   Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łękami 21,130 pkt[1]
  Srebro Alphonse Gemuseus, Werner Stuber, Hans Bühler   Jeździectwo skoki przez przeszkody drużynowo 50 pkt[2]
  Srebro Paul Martin   Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:52,6[4]
  Srebro Willy Schärer   Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 3:55,0[4]
  Srebro Hans Pulver, Adolphe Reymond, Rudolf Ramseyer, August Oberhauser, Paul Schmiedlin, Aron Pollitz, Karl Ehrenbolger, Robert Pache, Walter Dietrich, Xam Abegglen, Paul Fässler, Félix Bédouret, Adolphe Mengotti, Paul Sturzenegger, Edmond Kramer   Piłka nożna turniej mężczyzn W finale ulegli reprezentacji Urugwaju 0:3[5]
  Srebro Fritz Hünenberger   Podnoszenie ciężarów waga półciężka 490,0 kg[6]
  Srebro Henri Wernli   Zapasy waga ciężka styl wolny
  Brąz Hans Grieder, August Güttinger, Jean Gutweninger, Georges Miez, Otto Pfister, Antoine Rebetez, Carl Widmer, Josef Wilhelm   Gimnastyka wielobój drużynowo 816,661 pkt[1]
  Brąz Antoine Rebetez   Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łękami 20,500 pkt[1]
  Brąz August Güttinger   Gimnastyka Wspinanie się po linie 7,8[1]
  Brąz Arthur Reinmann   Podnoszenie ciężarów waga piórkowa 382,5 kg[6]
  Brąz Josias Hartmann   Strzelectwo karabin 50m leżąc indywidualnie 394 pkt[7]
  Brąz Josef Schneider   Wioślarstwo jedynka mężczyzn 8:01,1[3]
  Brąz Rudolf Bosshard, Heinrich Thoma   Wioślarstwo dwójka podwójna
  Brąz Emile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter   Wioślarstwo czwórka bez sternika
  Brąz Otto Müller   Zapasy waga półśrednia styl wolny
  Brąz Charles Courant   Zapasy waga półciężka styl wolny

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
R. Nyffeler waga musza BYE   Stephen Rennie
P
NQ 9.
Johann Weidel waga kogucia BYE   Antonio Sánchez
P
NQ 9.
Jacques Sauthie waga piórkowa BYE   Bruno Petrarca
P
NQ 9.
Louis Sauthier waga półśrednia   Jean Delarge
P
NA 17.
Teodor Stauffer   Alexander Decker
W
  Alfredo Santoro
W
  Patrick Dwyer
P
NQ 5.
Erich Siebert waga średnia BYE   Harry Mallin
P
NQ 9.
Georges Givel   Jules Steichen
W
  John Elliott
P
NQ 9.

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
August Güttinger wielobój indywidualnie 105,176 7.
Jean Gutweniger 102,342 14.
Hans Grieder 99,646 22.
Georges Miez 98,796 23.
Josef Wilhelm 97,096 25.
Otto Pfister 95,746 28.
Carl Widmer 94,936 32.
Antoine Rebetez 89,583 38.
August Güttinger
Jean Gutweninger
Hans Grieder
Georges Miez
Josef Wilhelm
Otto Pfister
Carl Widmer
Antoine Rebetez
wielobój drużynowo 816,661  
August Güttinger skok przez konia wzdłuż 9,08 17.
Jean Gutweninger 8,37 23.
Otto Pfister 8,33 24.
Georges Miez 8,17 25.
Hans Grieder 7,08 41.
Josef Wilhelm 6,87 46.
Carl Widmer 4,83 57.
Antoine Rebetez 0,0 67.
Hans Grieder skok przez konia wszerz 9,17 29.
Josef Wilhelm 9,06 34.
Otto Pfister 8,86 39.
Georges Miez 8,70 42.
Jean Gutweninger 8,50 46.
August Güttinger 8,41 48.
Antoine Rebetez 7,80 62.
Carl Widmer 7,66 63.
August Güttinger ćwiczenia na poręczach 21,63  
Josef Wilhelm 21,40 4.
Jean Gutweninger 21,26 8.
Hans Grieder 20,94 12.
Georges Miez 20,36 21.
Carl Widmer 19,76 31.
Antoine Rebetez 19,08 35.
Otto Pfister 18,96 39.
Jean Gutweninger ćwiczenia na drążku 19,236  
Antoine Rebetez 19,053 4.
Georges Miez 19,050 5.
August Güttinger 18,886 .
Josef Wilhelm 17,150 22.
Hans Grieder 16,946 24.
Otto Pfister 16,920 25.
Carl Widmer 16,190 31.
Antoine Rebetez ćwiczenia na kółkach 17,920 30.
Jean Gutweninger 17,846 32.
August Güttinger 17,570 37.
Josef Wilhelm 17,386 40.
Otto Pfister 17,246 41.
Hans Grieder 17,070 43.
Carl Widmer 16,996 44.
Georges Miez 16,686 45.
Josef Wilhelm ćwiczenia na koniu z łękami 21,230  
Jean Gutweniger 21,130  
Antoine Rebetez 20,730  
Carl Widmer 20,500 4.
August Güttinger 19,600 8.
Georges Miez 18,830 14.
Hans Grieder 18,440 15.
Otto Pfister 18,430 16.
August Güttinger wspinanie po linie 10 (7,8 S)  
Hans Grieder 10 (9,0 S) 18.
Carl Widmer 9 (9,2 s) 23.
Georges Miez 7 (9,6 s) 31.
Otto Pfister 7 (9,6 s) 31.
Jean Gutweninger 6 (9,8 s) 35.
Antoine Rebetez 5 (10,2 s) 41.
Josef Wilhelm 4 (10,4 s) 45.

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Henri von der Weid Uhlard 243,2 7.
Adolphe Mercier Knabe 223,6 16.
Werner Stuber Queen-Mary 206,2 20.
Charles Schlumberger Kincses 189,4 21.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Alphonse Gemuseus Lucette 6,00  
Werner Stuber Girandole 20,00 14.
Hans Bühler Sailor Boy 24,00 20.
Henri von der Weld Admiral 24,00 21.
Skoki drużynowo Alphonse Gemuseus
Werner Stuber
Hans Bühler
Henri von der Weld
jak wyżej 50,00  
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Hans Bühler Mikosch 156 1161,5 160 1477,5 14.
Charles Stoffel Kreuzritter 149 1077,0 240 1466,0 15.
Werner Fehr Prahlhans 152 1042,5 200 1395,0 18.
René de Ribeaupierre Adel 100 724,5 80 904,5 28.
WKKW drużynowo Hans Bühler
Charles Stoffel
Werner Fehr
René de Ribeaupierre
jak wyżej punktacja jak wyżej 4338,5 4.

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Albert Blattmann jazda indywidualna na czas (m) 6:34:09,0 5.
Otto Lehner 6:43:39,0 14.
Georg Antenen 6:53:27,0 21.
Fritz Bossi 7:05:43,4 28.
Albert Blattmann
Otto Lehner
Georg Antenen
Fritz Bossi
jazda drużynowa na czas (m) 20:11:15,0 4.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Louis Mermillod   Jacob Meijer
  Ferenc Uhereczky
b.d 2.   Ferenc Uhereczky
  Oldřich Červinka
b.d 1.   Francesco Del Grosso
  Franciszek Szymczyk
b.d 2.   Pierre De Bruyne
  János Grimm
  George Owen
b.d 1.   Jean Cugnot
  George Dempsey
b.d 3. NQ
wyścig na dochodzenie drużynowy Ernst Leutert
Arnold Nötzli
Ernst Richli
Gottfried Weilenmann
  Czechy 5:23,0 1. N/A   Francja 5:21,6 2. N/A NQ 5.

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Walter Strebi 11,2 2. DNS NQ
Karl Borner b.d 3. NQ
David Moriaud b.d 4. NQ
200 m Karl Borner b.d 3. NQ
400 m Josef Imbach 51,8 1. 48,0   1. 48,3 2. DNF
Christian Simmen b.d 5. NQ
800 m Paul Martin 2:00,2 1. N/A 1:55,6 3. 1:52,6  
1500 m Willy Schärer N/A 4:06,6 1. 3:55,0  
5000 m William Marthe N/A DNF NQ
110 m przez płotki Willi Moser b.d 2. N/A 16,1 5. NQ
Victor Moriaud b.d 3. N/A NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Karl Borner
Heinz Hemmi
Josef Imbach
Victor Moriaud
42,2 1. N/A 42,2 2. DSQ
chód na 10 km Arthur Tell Schwab N/A b.d 3. 49:50,0 5.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Adolf Meier 6,61 17. NQ
pchnięcie kulą Werner Nüesch 12,45 21. NQ
Otto Garnus 12,12 23. NQ
rzut dyskiem Werner Nüesch 38,205 16. NQ
Otto Garnus 35,16 26. NQ
rzut oszczepem Hans Wipf 48,57 21. NQ
Willi Moser 46,80 25. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Constant Bucher pięciobój skok w dal 6,170 21 21.
rzut oszczepem 38,95 24 24.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 63 22.
Ernst Gerspach dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,46 720,7 9.
pchnięcie kulą 10,355 501,5 21.
skok wzwyż 1,70 678 8.
bieg 400 m 53,4 804,48 9.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829 5.
rzut dyskiem 33,91 570,60 8.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 44,82 555,05 10.
bieg na 1500 m 5:08,2 571,6 13.
Finał 6743,53 6.
Constant Bucher bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,12 637,4 25.
pchnięcie kulą 9,71 437,0 28
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
bieg na 110 m przez płotki 18,4 677 20.
rzut dyskiem 34,78 603,66 6.
skok o tyczce 2,90 433,0 16.
rzut oszczepem 39,415 406,4125 17.
bieg na 1500 m 4:57,2 637,6 11.
Finał 5961,5925 15.
Adolf Meier bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,175 650,875 22.
pchnięcie kulą 10,00 466,0 25.
skok wzwyż 0 0 NM
bieg 400 m 55,2 736,8 1.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810 8.
rzut dyskiem DNS
skok o tyczce DNS
rzut oszczepem DNS
bieg na 1500 m DNS
Finał DNF

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Runda 1

25 maja 1924
15:30
Szwajcaria  
Sturzenegger   2'43'68'85'
Dietrich   14'
Abegglen   41'50'58'
Ramseyer   63' (k.)
9–0   Litwa Stade Pershing, Vincennes
Widzów: 8,110
Sędzia: Antonio Scamoni (ITA)

Runda 2

28 maja 1924
17:00
Szwajcaria  
Dietrich   79'
1–1 (dogrywka)   Czechosłowacja
Sloup   21' (k.)
Stade Bergeyre
Widzów: 12,000
Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR)
30 maja 1924
17:00
Szwajcaria  
Pache   87'
1–0   Czechosłowacja Stade Bergeyre
Widzów: 10,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)

Ćwierćfinał

2 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria  
Sturzenegger   47'
Abegglen   60'
2–1   Włochy
Della Valle   52'
Stade Bergeyre
Widzów: 12,000
Sędzia: Johannes Mutters (NED)

Półfinał

5 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria  
Abegglen   15'77'
2–1   Szwecja
Kock   41'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 7,448
Sędzia: Mihaly Ivancsics (HUN)

Finał

9 czerwca 1924
16:30
Urugwaj  
Petrone   9'
Cea   65'
Romano   82'
3–0   Szwajcaria Stade Olympique, Colombes
Widzów: 41,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej główny

Runda 1

Reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 10. miejscu.

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Charles Kopp 1:15,0 4. NQ
200 m klasycznym Robert Wyss 3:03,6 2. 3:04,2 3. 3:05,6 5.

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Arthur Reinmann 57,5 kg 70 kg 80 kg 75 kg 100 kg 382,5 kg  
Edgar Juillerat 55 kg 70 kg 67,5 kg 75 kg 100 kg 367,5 kg 8.
waga lekka Joseph Jaquenoud 65 kg 85 kg 77,5 kg 85 kg 105 kg 417,5 kg 5.
Félix Bichsel 70 kg 95 kg 65 kg 75 kg 105 kg 410 kg 8.
Jules von Gunten 65 kg 77,5 kg 72,5 kg 75 kg 100 kg 390 kg 14.
waga średnia Albert Aeschmann 67,5 kg 87,5 kg 82,5 kg 87,5 kg 117,5 kg 442,5 kg 5.
waga lekkociężka Fritz Hünenberger 80 kg 107,5 kg 80 kg 97,5 kg 125 kg 490 kg  
Anton Schärer 75 kg 85 kg 100 kg 95 kg 120 kg 475 kg 7.
waga ciężka Eugène Peney 65 kg 85 kg 80 kg DNF DNS DNF

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Arthur Bischoff 385 6. NQ

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Josias Hartmann 394  
Jakob Reich 392 7.
Walter Lienhard 390 10.
Willy Schnyder 376 41.
karabin dowolny 600 m leżąc Conrad Stucheli 82 24.
Jakob Reich 81 31.
Arnold Rösli 79 35.
Albert Tröndle 73 51.
karabin dowolny, drużynowo Jakob Reich
Arnold Rösli
Willy Schnyder
Conrad Stucheli
Albert Tröndle
635 4.

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Constantin Antoniades   George Breed
  Charles Biscoe
  Virgilio Mantegazza
  Carl Gripenstedt
  Krikor Agathon
  Domingo Mendy
  Charles Delporte
  Josef Jungmann
  Miguel Zabalza
N/A NQ
Frédéric Fitting   Roger Ducret
  Robert Frater
  Pedro Nazar
  Paul Anspach
  Theodoros Foustanos
  Conrado Rolando
  Eduardo Alonso
  Josef Javůrek
N/A   Armand Massard
  Renzo Compagna
  Tryfon Triantafyllakos
  Mário de Lopez
  Allan Milner
  Paul Anspach
  Willem Hubert
  Conrado Rolando
  Robert Frater
  Bror Lagercrantz
  Renzo Compagna
  Gaston Cornereau
  Charles Delporte
  Léon Tom
  Nils Hellsten
  Mário de Lopez
  Raoul Heide
  Luis Lucchetti
  Henri Jacquet
  Ivan Osiier
  Roger Ducret
NQ
Eugène Empeyta   Armand Massard
  Allan Milner
  Ivan Osiier
  Martin Holt
  Luis Lucchetti
  Ramíro Mañalich
  Salvador Quesada
  Santos Ferreira
N/A   Ernest Gevers
  Georges Buchard
  Nils Hellsten
  Virgilio Mantegazza
  Charles Biscoe
  Joseph Misrahi
  Sigurd Akre
  Pieter von Boven
  Wenceslao Paunero
  Virgilio Mantegazza
  Paul Anspach
  Armand Massard
  Ernest Gevers
  Peter Ryefelt
  Allan Milner
  Charles Biscoe
  Georges Buchard
  Ramón Fonst
  Domingo García
  Carl Gripenstedt
NQ
Henri Jacquet   Domingo García
  Ramón Fonst
  Raoul Heide
  Georges Buchard
  Bror Lagercrantz
  Jan de Beaufort
  Jens Berthelsen
  Francisco Bollini
  António de Castro
N/A   Ramón Fonst
  Carl Gripenstedt
  Émile Cornereau
  George Breed
  Léon Tom
  Peter Ryefelt
  Ruimondo Ferro
  Wouter Brouwer
  Pedro Nazar
  Renzo Compagna
  Gaston Cornereau
  Charles Delporte
  Léon Tom
  Nils Hellsten
  Mário de Lopez
  Raoul Heide
  Luis Lucchetti
  Roger Ducret
  Ivan Osiier
  Frédéric Fitting
NQ
szpada drużynowo John Albaret
Constantin Antoniades
Eugène Empeyta
Frédéric Fitting
Henri Jacquet
  Kuba
  Grecja

W
N/A   Belgia
  Stany Zjednoczone
P
R
NQ
floret indywidualnie Édouard Fitting   Nicolaas Nederpeld   Juan Delgado
  Manuel Queiróz
  Philip Doyne
  Charles Crahay
  Alois Gottfried
P
P
P
W
W
NQ
Eugène Empeyta   Charles Crahay
  Roberto Larraz
  Roger Ducret
P
P
P
NQ
Frédéric Fitting   Robert Montgomerie
  Harold Bloomer
  Ernst Huber
W
W
P
  Edgar Seligman
  Ivan Osiier
  Kurt Ettinger
  Adrianus de Jong
  Santiago García
P
P
P
W
W
NQ
John Albaret   Pedro Mendy
  Kurt Ettinger
  Svend Munck
  Konrad Winkler
P
W
W
W
  George Calnan
  Robert Montgomerie
  Horacio Casco
  Diego Díez
  Roger Ducret
P
P
P
P
P
NQ
floret drużynowo John Albaret
Constantin Antoniades
Eugène Empeyta
Édouard Fitting
Frédéric Fitting
Charles Rochat
  Dania N/A   Włochy
  Węgry
  Austria
P
W
W
NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Emma Fitting   Gladys Davies
  Elsa Hellquist
  Ellen Osiier
  Johanna Stokhuyzen-de Jong
  Yvonne Conte
  Irma Hopper
P
P
P
W
W
W
  Gladys Davies
  Grete Heckscher
  Gizella Tary
  Lucienne Prost
  Ellen Hamilton
P
P
P
P
W
NQ
Judith Morgenthaler   Lucienne Prost
  Muriel Freeman
  Hanna Olsen
  Ingeborg Buhl
  Adriana Admiraal-Meijerink
P
P
p
W
p
NQ
S. Bonnard   Grete Heckscher
  Fernande Tassy
  Gizella Tary
  Adelaide Gehrig
  Alice Walker
P
P
W
P
P
NQ

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Charles Aeschlimann BYE   Carlos Dumas
W 3:0
(7:5,6:4,6:0)
  Béla von Kehrling
P 2:3
(6:4,8:6,5:7,2:6.3:6)
NQ 17.
Maurice Ferrier   Ernst Schybergson
W 3:0
(6:4,6:3,6:3)
  Sydney Jacob
P 1:3
(7:5,3:6,1:6,1:6)
NQ 33.
Pablo Debran   Edwin McCrea
W 3:0
(6:4,6:4,6:0)
  Umberto De Morpurgo
P 0:3
(2:6,3:6,3:6)
NQ 33.
Hanns Syz BYE   Patrick Spence
P 0:3
(3:6,2:6,5:7)
NQ 33.
debel (m) Pablo Debran
Hanns Syz
N/A   Edwin McCrea
  William Ireland
W 3:2
(4:6,6:2,6:2,1:6,6:4)
  Erik Tegner
  Einer Ulrich
P 0:0
(0:6,0:6,1:6)
NQ 16.
Charles Aeschlimann
Maurice Ferrier
N/A   Louis Raymond
  Patrick Spence
W 3:0
(w/o)
  Jan Koželuh
  Ladislav Žemla
P 1:3
(4:6,6:3,4:6,4:6)
NQ 16.

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Josef Schneider N/A 7:15,6 1. N/A 8:01,1 3.  
Dwójka podwójna Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
N/A 6:55,0 1. N/A b.d 3.  
dwójka ze sternikiem Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
N/A 7:49,6 1. N/A 8:39,0 1.  
Czwórka bez sternika Émile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
N/A b.d 2. N/A b.d 3.  
Czwórka ze sternikiem Émile Albrecht
Émile Lachapelle
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
N/A b.d 2. 7:27,7 1. 7:18,4 1.  

  ZapasyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga średnia J. Grandjean   Émile Clody
p
  Oldřich Pštros
p
NQ N/A 20.
Louis Veuve   Wacław Okulicz-Kozaryn
p
  Nikola Grbić
p
NQ N/A 20.
Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga lekka Édouard Belet   Ernest Bacon
W
  George Gardiner
p
NQ 5.
Auguste Corti   Arvo Haavisto
p
NQ 9.
styl wolny waga półśrednia Hermann Gehri   G. Fichu
W
  William Johnson
W
  Eino Leino
W
  Guy Lookabough
W
 
Otto Müller   Guy Lookabough
P
NQ   Donald Stockton
W[8]
  William Johnson
p
 
styl wolny waga średnia Fritz Hagmann   John Christoffersen
W
  Johan Penttilä
W
  Noel Rhys
W
  Pierre Ollivier
W
 
Ernst Tognetti   Bernard Rowe
W
  Pierre Ollivier
p
  Johan Penttilä
p[8]
NQ 5.
styl wolny waga półciężka Charles Courant   Charles Strack
W
  Poul Hansen
W
  Johan Svensson
p
NQ  
Fritz Roth   Poul Hansen
p
NQ 11.
styl wolny waga ciężka Henri Wernli   Edmond Dame
W
  Johan Richthoff
W
  Harry Steel
P[9]
  Ernst Nilsson
W[9]
  Andrew McDonald
W[9]
 
Hans Roth   Hjalmar Nyström
W
  Toivo Pohjala
p
NQ 8.

  ŻeglarstwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Ella Maillart monotyp olimpijski 5. 3. NQ

PrzypisyEdytuj

  1. a b c d e f g Gymnastics – Olympic Games – Artistic Gymnastics 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  2. a b Equestrian – Olympic Ganes 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  3. a b c Rowing – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  4. a b Athletics – Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  5. Football – Soccer Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  6. a b Weightlifting – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  7. Shooting sports – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  8. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  9. a b c Walka stoczona w turnieju o złoty medal.

BibliografiaEdytuj