Otwórz menu główne

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956

Szwajcarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 reprezentowało 59 zawodników: 51 mężczyzn i osiem kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1956
Cortina d'Ampezzo
Chorąży Georges Schneider
Liczba zawodników 59 w 19 konkurencjach w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
3
Srebro
2
Brąz
1
Razem
6

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Franz Kapus, Gottfried Diener, Robert Alt, Heinrich Angst   Bobsleje Czwórki mężczyzn 5:10,44 min[1]
  Złoto Madeleine Berthod   Narciarstwo alpejskie zjazd kobiet 1:40,7 min[2]
  Złoto Renée Colliard   Narciarstwo alpejskie slalom specjalny kobiet 1:52,3 min[2]
  Srebro Raymond Fellay   Narciarstwo alpejskie zjazd mężczyzn 2:55,7 min[3]
  Srebro Frieda Dänzer   Narciarstwo alpejskie zjazd kobiet 1:45,4 min[2]
  Brąz Max Angst, Harry Warburton   Bobsleje Dwójki mężczyzn 5:37,46 min[1]

Skład kadryEdytuj

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Werner Zwingli Bieg na 15 km 53:40,0 20.
Victor Kronig 54:43,0 33.
Michel Rey 55:05,0 36.
Erwin Hari 55:06,0 38.
Marcel Huguenin Bieg na 30 km 1:54:36,0 25.
Fritz Kocher 1:55:18,0 27.
André Huguenin 1:58:40,0 34.
Armand Genoud 2:01:05,0 41.
Christian Wenger Bieg na 50 km 3:17:49,0 18.
Fritz Zurbuchen 3:19:42,0 19.
Alfred Kronig 3:23:21,0 24.
André Huguenin 3:31:04,0 27.
Werner Zwingli
Victor Kronig
Fritz Kocher
Marcel Huguenin
Sztafeta 4 × 10 km 2:24:30,0 7.

  BobslejeEdytuj

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
SUI-1 Max Angst
Harry Warburton
Dwójki 1:24,71 1:23,81 1:24,27 1:24,67 5:37,49  
SUI-2 Franz Kapus
Heinrich Angst
1:24,74 1:24,50 1:24,70 1:26,17 5:40,11 7.
SUI-1 Franz Kapus
Gottfried Diener
Robert Alt
Heinrich Angst
Czwórki 1:18,00 1:17,19 1:17,09 1:18,16 5:10,44  
SUI-2 Max Angst
Aby Gartmann
Harry Warburton
Rolf Gerber
1:17,41 1:17,85 1:18,08 1:20,33 5:14,27 4.

  Hokej na lodzieEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Szwajcarii brała udział w rozgrywkach grupy C turnieju olimpijskiego zajmując w niej trzecie (ostatnie) miejsce. W grupie pocieszenia turnieju olimpijskiego zajęła trzecie miejsce. Ostatecznie reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Runda pierwszaEdytuj

Grupa C

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
  ZSRR 2 2 0 0 15 4 +9 4
  Szwecja 2 1 0 1 7 10 -3 2
  Szwajcaria 2 0 0 2 8 16 -8 0

Wyniki

28 stycznia 1956 Szwecja   6:5   Szwajcaria Olympic Ice Stadium

29 stycznia 1956 ZSRR   10:3   Szwajcaria Olympic Ice Stadium

Grupa pocieszeniaEdytuj

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
  Włochy 3 3 0 0 21 7 +14 6
  Polska 3 2 0 1 12 10 +2 4
  Szwajcaria 3 1 0 2 12 18 -6 2
  Australia 3 0 0 3 9 19 -10 0

Wyniki

31 stycznia 1956 Szwajcaria   7:4   Austria Olympic Ice Stadium

1 lutego 1956 Szwajcaria   2:6   Polska Olympic Ice Stadium

2 lutego 1956 Szwajcaria   3:8   Włochy Olympic Ice Stadium

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Karin Borner Solistki 141,09 16.
Alice Fischer 137,69 18.
François Pache Soliści 139,35 11.
Hans Müller 135,28 12.

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Erich Kull 44,3 40. 2:21,7 46.
Jurg Rohrbach 2:21,7 46. 8:39,5 39.

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycje
Georges Schneider 3:17,3 17. 1:29,0 1:53,6 3:22,6 5.
Roland Blaesi 3:18,2 18.
Martin Julien 3:18,5 19. Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Raymond Fellay 2:55,7   3:23,9 27. 1:32,8 1:59,3 2:32,1 11.
René Rey 1:34,1 1:53,6 2:27,7 10.
Roger Staub 2:57,1 4.
Hans Forrer 3:08,0 13.
Andreas Ruedi Dyskwalifikacja

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Madeleine Berthod 1:40,7   1:58,3 4. 1:04,6 58,7 2:08,3 17.
Annemarie Waser 2:02,3 14.
Frida Dänzer 1:45,4   2:00,9 11. 59,2 59,7 1:58,9 10.
Renée Colliard 55,6 56,7 1:52,3  
Heidi Beeler 1:54,0 25. 1:01,9 1:03,9 2:05,1 15.
Rosemarie Reichenbach 1:51,6 15.

  Skoki narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Andrea Daescher 82,0 108,5 82,0 111,5 219,5 6.
Conrad Rochat 68,5 89,5 68,5 87,5 177,0 40.
Francis Perret 66,0 86,0 64,0 82,5 168,5 45.

PrzypisyEdytuj

  1. a b Bobsleigh Olympic Games 1956 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-03].
  2. a b c Alpine Skiing Olympic Games 1956 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-03].
  3. Alpine Skiing Olympic Games 1956 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-03].

BibliografiaEdytuj