Otwórz menu główne

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 260 zawodników w 18 dyscyplinach.

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Szwecja
Kod MKOl SWE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Hans Granfelt
Liczba zawodników 260 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
19
Srebro
20
Brąz
24
Razem
63

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
  Złoto William Petersson   Lekkoatletyka skok w dal
  Złoto Harry Stenqvist   Kolarstwo wyścig indywidualny na czas
  Złoto Arvid Wallman   Skoki do wody wieża – skoki proste
  Złoto Janne Lundblad   Jeździectwo ujeżdżenie
  Złoto Helmer Mörner
Åge Lundström
Georg von Braun
Gustaf Dyrsch
  Jeździectwo WKKW drużynowo
  Złoto Claës König
Hans von Rosen
Daniel Norling
Frank Martin
  Jeździectwo Skoki przez przeszkody drużynowo
  Złoto Janne Lundblad   Jeździectwo ujeżdżenie
  Złoto Gillis Grafström   Łyżwiarstwo figurowe singiel
  Złoto Magda Julin   Łyżwiarstwo figurowe singiel
  Złoto Fausto Acke
Albert Andersson
Arvid Andersson
Helge Bäckander
Bengt Bengtsson
Fabian Biörck
Erik Charpentier
Sture Ericsson
Konrad Granström
Helge Gustafsson
Åke Häger
Sven Johnson
Sven-Olof Jonsson
Ture Hedman
Karl Lindahl
Edmund Lindmark
Bengt Morberg
Frans Persson
Klas Särner
Curt Sjöberg
Gunnar Söderlindh
John Sörenson
Alf Svensén
Gösta Törner
  Gimnastyka ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo
  Złoto Gustaf Dyrssen   Pięciobój nowoczesny singiel
  Złoto Gösta Lundquist
Rolf Steffenburg
Gösta Bengtsson
  Żeglarstwo klasa 30 m²
  Złoto Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengvall
  Żeglarstwo klasa 40 m²
  Złoto Hugo Johansson   Strzelectwo karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – indywidualnie
  Złoto Håkan Malmrot   Pływanie 200 m stylem klasycznym
  Złoto Håkan Malmrot   Pływanie 200 m stylem klasycznym
  Złoto Carl Westergren   Zapasy waga średnia w stylu klasycznym
  Złoto Claes Johansson   Zapasy waga półciężka w stylu klasycznym
  Złoto Anders Larsson   Zapasy waga półciężka w stylu wolnym
  Srebro Gottfrid Svensson   Zapasy waga lekka w stylu wolnym
  Srebro Thor Henning   Pływanie 400 m stylem klasycznym
  Srebro Thor Henning   Pływanie 400 m stylem klasycznym
  Srebro Mauritz Eriksson   Strzelectwo karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – indywidualnie
  Srebro Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
Percy Almstedt
Erik Mellbin
  Żeglarstwo klasa 40 m²
  Srebro Erik de Laval   Pięciobój nowoczesny singiel
  Srebro Svea Norén   Łyżwiarstwo figurowe singiel
  Srebro Harry Stenqvist
Ragnar Malm
Axel Wilhelm Persson
Sigfrid Lundberg
  Kolarstwo wyścig indywidualny na czas
  Srebro Carl Johan Lind   Lekkoatletyka rzut oszczepem
  Srebro Folke Jansson   Lekkoatletyka trójskok
  Srebro Eric Backman   Lekkoatletyka bieg przełajowy
  Srebro Nils Skoglund   Skoki do wody wieża – skoki proste
  Srebro Erik Adlerz   Skoki do wody wieża – skoki proste i złożone
  Srebro Bertil Sandström   Jeździectwo ujeżdżenie
  Srebro Åge Lundström   Jeździectwo WKKW
  Srebro Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnsson
  Strzelectwo pistolet dowolny – 50 m – drużynowo
  Srebro Sigvard Hultcrantz
Erik Ohlsson
Leon Lagerlöf
Ragnar Stare
Oscar Eriksson
  Strzelectwo karabin małokalibrowy – 50 m – drużynowo
  Srebro Alfred Swahn   Strzelectwo biegnący jeleń – 100 m
strzał pojedynczy – indywidualnie
  Srebro Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
Bengt Lagercrantz
Edward Benedicks
  Strzelectwo biegnący jeleń – 100 m
strzał podwójny – drużynowo
  Srebro Fredric Landelius   Strzelectwo biegnący jeleń – 100 m
strzał podwójny – indywidualnie
  Brąz Nils Engdahl   Lekkoatletyka bieg na 400 m
  Brąz Eric Backman   Lekkoatletyka bieg na 5000 m
  Brąz Sven Malm
Agne Holmström
William Petersson
Nils Sandström
  Lekkoatletyka sztafeta 4 × 100 m
  Brąz Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
Verner Magnusson
Lars Hedwall
Knut Alm
  Lekkoatletyka bieg przełajowy drużynowo
  Brąz Eric Backman
Sven Lundgren
Edvin Wide
Josef Holsner
John Zander
  Lekkoatletyka bieg na 3000 m drużynowo
  Brąz Bo Ekelund   Lekkoatletyka skok wzwyż
  Brąz Erik Abrahamsson   Lekkoatletyka skok w dal
  Brąz Erik Almlöf   Lekkoatletyka trójskok
  Brąz Carl Johan Lind   Lekkoatletyka rzut ciężarem
  Brąz Bertil Ohlson   Lekkoatletyka dziesięciobój
  Brąz Johan Jansson   Skoki do wody wieża – skoki proste
  Brąz Eva Olliwier   Skoki do wody wieża kobiety
  Brąz Hans von Rosen   Jeździectwo ujeżdżenie
  Brąz Carl Gustaf Lewenhaupt   Jeździectwo skoki przez przeszkody
  Brąz Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson
  Jeździectwo wpltyżerka dtużynowo
  Brąz Gösta Runö   Pięciobój nowoczesny singiel
  Brąz Olle Ericsson
Hugo Johansson
Leon Lagerlöf
Mauritz Eriksson
Walfrid Hellman
  Strzelectwo karabin wojskowy – 300 m – na stojąco – drużynowo
  Brąz Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Erik Ohlsson
Gustaf Adolf Jonsson
  Strzelectwo karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – drużynowo
  Brąz Erik Lundquist
Per Kinde
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
  Strzelectwo strzelanie do rzutków – trap – drużynowo
  Brąz Aina Berg
Emy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
  Pływanie 4 × 100 m stylem dowolnym
  Brąz Theodor Nauman
Pontus Hanson
Max Gumpel
Torsten Kumfeldt
Wille Andersson
Nils Backlund
Robert Andersson
Erik Andersson
Harald Julin
Erik Bergqvist
  Piłka wodna turniej mężczyzn
  Brąz Albert Pettersson   Podnoszenie ciężarów waga średnia
  Brąz Erik Pettersson   Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka
  Brąz Fritiof Svensson   Zapasy waga piórkowa w stylu klasycznym

Skład kadryEdytuj

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Fausto Acke, Albert Andersson, Karl Arvid Andersson, Helge Bäckander, Bengt Bengtsson, Fabian Biörck, Erik Charpentier, Sture Ericsson, Konrad Granström, Helge Gustafsson, Åke Häger, Ture Hedman, Sven Johnson, Sven-Olof Jonsson, Karl Lindahl, Edmund Lindmark, Bengt Morberg, Frans Persson, Klas Särner, Curt Sjöberg, Gunnar Söderlindh, John Sörenson, Alf Svensén, Gösta Törner wielobój drużynowo w systemie wolnym 1363,833  

  Hokej na lodzieEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Turniej o złoty medalEdytuj

Ćwierćfinał

Szwecja   8:0   Belgia

Półfinał

Szwecja   5:0   Francja

Finał

26 kwietnia 1920 Kanada   12:1   Szwecja

Turniej o srebrny medalEdytuj

Półfinał

Stany Zjednoczone   7:0   Szwecja

Turniej o brązowy medalEdytuj

Półffinał

Szwecja   4:0   Szwajcaria

Finał

Czechosłowacja   1:0   Szwecja

Reprezentacja Szwecji ostatecznie zajęła 4. miejsce.

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Janne Lundblad Uno 27,9375  
Bertil Sandström Sabel 26,3125  
Hans von Rosen Running Sister 25,1250  
Wilhelm von Essen Nomeg 24,8750 4.
Gustaf Adolf Boltenstern Iron Dyskwalifikacja
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Carl Gustaf Lewenhaupt Mon Coeur 4,0  
Lars von Stockenström Reward 6,0 5.
Åge Lundström Eros 9,75 14.
Gustaf Kilman Irving 10,00 15.
Nils Åkerblöm Heikki 19,50 23.
Allan Ekman Tagore 21,50 24.
Skoki drużynowo Claës König
Hans von Rosen
Daniel Norling
Frank Martin
Tresor
Poor Boy
Eros II
Kohort
14,00  
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Helmer Mörner Germania 900,00 555,00 320,00 1175,00  
Åge Lundström Ysra 900,00 570,00 268,75 1738,75  
Georg von Braun Diana 870,00 630,00 43,75 1543,75 8.
Karl Dyrsch Salamis 600,00 Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Helmer Mörner
Åge Lundström
Georg von Braun
Karl Dyrsch
jak wyżej punktacja jak wyżej 5057,50  
Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Poz.
woltyżerka indywidualnie Carl Green 20,500 13.
Anders Mårtensson 20,250 15.
Oskar Nilsson 18,666 16.
Fredrik Nilsson 14,916 5.
Herman Kristoffersson Nie ukończył konkurencji
woltyżerka drużynowo Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson
59,416  

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Harry Stenqvist 4:40:01,8  
Karl Malm 4:46:22,0 7.
Axel Persson 4:53:43,6 12.
Sigfrig Lundberg 5:03:02,6 22.
jazda drużynowa na czas (m) Harry Stenqvist
Karl Malm
Axel Persson
Sigfrig Lundberg
19:23:10,0  

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Erik Lindvall b.d 3. Nie awansował
Nils Sandström b.d 5. Nie awansował
Sven Malm b.d 5. Nie awansował
Agne Holmström b.d 4. Nie awansował
200 m Agne Holmström 23,3 2. 22,5 5. Nie awansował
Sven Krokström 23,8 1. 23,6 4. Nie awansował
Nils Sandström 23,6 2. 23,3 4. Nie awansował
Sven Malm 23,3 3. Nie awansował
400 m Tolly Bolin 52,6 3. Nie awansował
Sven Krokström 51,6 3. Nie awansował
Nils Engdahl 50,6 2. 50,4 1. 49,6 1. 49,9  
Eric Sundblad 52,0 1. 51,4 3. 52,0 6. Nie awansował
800 m Elis Johansson b.d 5. Nie awansował
Tolly Bolin 1:57,8 3. 1:57,5 4. Nie awansował
Nils Engdahl b.d 5. Nie awansował
Sven Lundgren 2:00,6 1. 1:58,1 4. Nie awansował
1500 m Edvin Wide 4:03,8 4. Nie awansował
Sven Lundgren 4:07,0 1. 4:06,3 5.
John Zander 4:08,1 1. Nie ukończył biegu
Fritz Kiölling 4:14,8 4. Nie awansował
5000 m Rudolf Falk 15:17,8 1. b.d 11.
Nils Bergström 15:39,4 4. b.d 10.
Emanuel Lundström 16:04,2 4. b.d 13.
Eric Backman 15:34,0 2. 15:13,0  
10 000 m Werner Magnusson 34:49,2 6. Nie awansował
Eric Backman 32:48,5 2. Nie ukończył biegu
Nils Bergström 33:38,0 6. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Lars Hedwall 10:43,5 2. 10:42,2 7.
Gustaf Mattsson 10:22,6 2. 10:32,1 4.
Josef Holsner Nie ukończył biegu Nie awansował
110 m przez płotki Georg Lindström 15,9 3. Nie awansował
Gösta Holmér b.d 3. Nie awansował
Göran Hultin b.d 2. b.d 6. Nie awansował
Carl-Axel Christiernsson b.d 2. 15,2 3. 15,3 6.
400 m przez płotki Gösta Bladin 57,7 2. 56,5 4. Nie awansował
Georg Lindström 59,1 3. Nie awansował
Carl-Axel Christiernsson 56,4 1. 55,7 2. 55,4 5.
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Agne Holmström
William Petersson
Sven Malm
Nils Sandström
43,4 1. 42,8  
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Sven Krokström
Sven Malm
Eric Sundblad
Nils Engdahl
3:46,4 3. 3:24,3 5.
bieg 3000 m drużynowo Sven Lundgren
John Zander
Eric Backman
Edvin Wide
12 pkt 2. 24 pkt  
maraton Gustav Kinn 2:49:10,4 17.
Rudolf Wåhlin 2:59:23,0 23.
William Grüner 3:01:48,0 28.
Hans Schuster Nie ukończył biegu
bieg przełajowy Eric Backman 27:17,6  
Gustaf Mattsson 28:16,0 10.
Hilding Ekman 28:17,0 11.
Werner Magnusson b.d 13.
Lars Hedwall b.d 24.
Knut Alm b.d 30.
bieg przełajowy drużynowo Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
23 pkt  

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal William Petersson 6,94 1. 7,15  
Erik Abrahamsson 6,86 2. 7,08  
Rolf Franksson 6,73 4. 6,73 6.
Gösta Bladin 6,57 9. Nie awansował
trójskok Erik Almlöf 14,19 2. 14,27  
Folke Jansson 14,16 3. 14,48  
Ivar Sahlin 13,86 5. 14,175 4.
Sven Runström 13,63 10. Nie awansował
skok wzwyż Bo Ekelund 1,80 1. 1,90  
Einar Thulin 1,80 1. 1,80 7.
Hans Jagenburg 1,80 1. 1,75 9.
Thorvig Svahn 1,80 1. 1,75 9.
skok o tyczce Ernfrid Rydberg 3,60 1. 3,60 5.
Georg Högström 3,60 1. 3,50 8.
John Mattsson 3,60 1. 3,50 9.
Lars Erik Tirén Nie zaliczył żadnej wysokości Nie sklasyfikowany
pchnięcie kulą Einar Nilsson 13,735 5. 13,87 5.
Bertil Jansson 13,27 9. Nie awansował
Erik Blomqvist 11,935 16. Nie awansował
rzut dyskiem Oscar Zallhagen 40,16 5. 41,07 4.
Allan Eriksson 39,41 6. 39,41 6.
rzut młotem Carl Johan Lind 48,00 3. .
Malcolm Svensson 47,29 4. .
Nils Linde 44,885 7. Nie awansował
Robert Olsson 44,19 10. Nie awansował
rzut oszczepem Gunnar Lindström 60,52 4. 60,52 6.
Erik Blomqvist 58,18 7. 58,18 8.
Hugo Lilliér 56,77 10. 56,77 10.
Elof Lindström 51,53 13. Nie awansował
rzut ciężarem Carl Johan Lind 10,255 3. 10,255  
Malcolm Svensson 9,45 5. 9,455 5.
Nils Linde 8,635 11. Nie awansował
Robert Olsson 8,555 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Bertil Ohlson pięciobój skok w dal 6,270 9 9.
rzut oszczepam 39,80 1 1.
Bieg na 200 m 23,6 5 5.
rzut dyskiem 43,68 12 12.
Bieg na 1500 m 4:42,8 3 3.
Finał 30 7.
Axel-Erik Gyllenstolpe skok w dal 6,415 6 6.
rzut oszczepam 33,50 10 10.
Bieg na 200 m 24,2 12 12.
rzut dyskiem 49,88 7 7.
Bieg na 1500 m
Finał 35 9.
Carl-Enock Svensson skok w dal 5,895 14 14.
rzut oszczepam 32,15 11 11.
Bieg na 200 m 23,8 7 7.
rzut dyskiem 50,43 6 6.
Bieg na 1500 m
Finał 38 11.
Evert Nilsson skok w dal 6,20 12 12.
rzut oszczepam 34,63 8 8.
Bieg na 200 m 24,2 12 12.
rzut dyskiem 50,85 5 5.
Bieg na 1500 m
Finał 37 10.
Bertil Ohlson dziesięciobój bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,435 714,575 2.
pchnięcie kulą 11,07 573 10.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,0 744,32 6.
rzut dyskiem 37,78 717,66 1.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810,0 7.
skok o tyczce 3,30 649 2.
rzut oszczepem 39,89 419,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,6 677,2 5.
Finał 6580,030  
Gösta Holmér bieg 100 m 11,8 714,4 5.
skok w dal 5,920 588,400 15.
pchnięcie kulą 11,06 572 11.
skok wzwyż 1,70 678 2.
bieg 400 m 56,5 687,92 16.
rzut dyskiem 34,82 605,18 6.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848,0 4.
skok o tyczce 3,20 595 5.
rzut oszczepem 47,62 632,050 5.
bieg na 1500 m 5:01,6 611,2 10.
Finał 6532,150 4.
Axel-Erik Gyllenstolpe bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,350 693,75 3.
pchnięcie kulą 10,69 535 14.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,8 714,24 12.
rzut dyskiem 33,65 560,72 8.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829,0 5.
skok o tyczce 2,90 433 10.
rzut oszczepem 49,31 678,525 1.
bieg na 1500 m 5:01,4 612,4 9.
Finał 6331,435 8.
Evert Nilsson bieg 100 m 12,2 619,2 17.
skok w dal 5,670 527,150 19.
pchnięcie kulą 11,39 605 6.
skok wzwyż 1,75 748 1.
bieg 400 m 55,7 718,00 9.
rzut dyskiem 34,77 603,28 7.
bieg na 110 m przez płotki 20,0 525,0 16.
skok o tyczce 3,40 703 1.
rzut oszczepem 49,28 677,70 2.
bieg na 1500 m 4:45,6 707,2 1.
Finał 6433,53 5.

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Magda Julin Solistki 12,0  
Svea Norén 12,5  
Gillis Grafström Soliści 7,0  
Ulrich Salchow 25,5 4.

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Czas M. Punkty Czas M. Punkty
Gustaf Dyrssen idywidualnie 164 6. 6 5:41,6 2. 2 b.d 2. 2 10:52,2 6. 6 14:17,3 2. 2 18  
Erik de Laval 181 1. 1 6:47,8 13. 13 b.d 5. 5 9:35,2 1. 1 14:58,3 3. 3 23  
Gösta Runö 171 4. 4 4:35,8 1. 1 b.d 16. 16 10:32,0 5. 5 14:09,4 1. 1 27  
Bengt Uggla 133 13. 13 5:51,0 5. 5 b.d 10. 10 12:24,0 13. 13 15:02,3 5. 5 46 4.

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Turniej głównyEdytuj

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920   Szwecja 9:0
6:0
  Grecja Olympisch Stadion, Antwerpia  

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920   Holandia 5:4
2:3 (po dogrywce)
  Szwecja Olympisch Stadion, Antwerpia  

Turniej o srebrny i brązowy medalEdytuj

I runda

1 września 1920   Hiszpania 2:1
0:1
  Szwecja Stadion aan de Broodstraat, Antwerpia  

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej główny

1/8 finałuEdytuj

ĆwierćfinałEdytuj

PółfinałEdytuj

Turniej o brązowy medal

PółfinałEdytuj

FinałEdytuj

Reprezentacja Szwecji zdobyła brązowy medal.

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Orvar Trolle 1:07,8 3. b.d 5. Nie awansował
400 m dowolnym Arne Borg b.d 4. Nie awansował
1500 m dowolnym Arne Borg 23:54,4 3. b.d 4. Nie awansował
Frans Möller 27:42,0 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Per Holmström 1:26,0 4. Nie awansował
200 m klasycznym Per Cederblom 3:12,2 2. 3:14,6 2. Nie ukończył wyścigu
Olle Dickson 3:16,0 1. b.d 4. Nie awansował
Håkan Malmrot 3:04,0 1. 3:09,0 1. 3:04,4  
Thor Henning 3:12,8 1. 3:16,0 3. 3:09,2  
400 m klasycznym Thor Henning 6:46,2 1. 6:45,0 2. 6:45,2  
Håkan Malmrot 6:49,0 1. 6:44,8 1. 6:31,8  
Per Cederblom 7:14,0 2. 7:05,6 2. b.d 5.
Olle Dickson 7:12,0 1. 6:59,0 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Robert Andersson
Frans Möller
Orvar Trolle
Arne Borg
10:54,4 3. 10:50,2 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Aina Berg b.d 5. Nie awansowała
Carin Nilsson b.d 6. Nie awansowała
Jane Gylling 1:25,6 2. b.d 6.
300 m dowolnym Carin Nilsson 5:07,0 3. Nie awansowała
Jane Gylling 5:04,8 3. b.d 6.
Aina Berg 5:29,6 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Aina Berg
Emmy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
5:43,6  

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Gustav Eriksson 192,5 kg 6.
waga lekka Carl Olofsson 220 kg 5.
waga średnia Albert Pettersson 235 kg  
waga lekkociężka Erik Pettersson 267,5 kg  
Erik Carlsson 262,5 kg 4.
waga ciężka Otto Brunn 250 kg 5.

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Nils Skoglund 153,0 1. 183,0  
Arvid Wallman 175,5 1. 183,5  
Erik Adlerz 177,0 2. 173,0 4.
John Jansson 171,5 1. 175,0  
trampolina 3m Gunnar Ekstrand 560,85 3. 559,25 5.
Oscar Dose 543,70 4. Nie awansował
Gustaf Blomgren 614,00 1. 587,05 4.
John Jansson 549,70 3. 544,75 6.
skoki standard i dowolne Yngve Johnson 445,80 1. 424,00 5.
Gunnar Ekstrand 402,80 4. Nie awansował
Erik Adlerz 468,50 1. 495,40  
Gustaf Blomgren 468,10 2. 453,80 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Karin Leiditz 147,0 5. Nie awansowała
Selma Andersson 143,0 6. Nie awansowała
Eva Olliwier 152,0 1. 166,0  
Märta Adlerz 136,5 7. Nie awansowała

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Anders Andersson 467 6.
Casimir Reuterskiöld 464 8.
Gunnar Gabrielsson 460 b.d
Sigvard Hultcrantz 450 b.d
Anders Johnson 448 b.d
pistolet dowolny drużynowo Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnsson
2289  
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Sigvard Hultcrantz 382 b.d
Erik Ohlsson 381 b.d
Leon Lagerlöf 375 b.d
Oscar Eriksson 370 b.d
Ragnar Stare 365 b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Sigvard Hultcrantz
Erik Ohlsson
Leon Lagerlöf
Oscar Eriksson
Ragnar Stare
1873  
karabin dowolny 3 pozycje Mauritz Eriksson 974 7.
Hugo Johansson 961 b.d
Erik Blomqvist 924 b.d
Viktor Knutsson 896 b.d
Leon Lagerlöf 836 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Viktor Knutsson
Leon Lagerlöf
4591 6.
karabin wojskowy 300 m leżąc Erik Blomqvist 58 6.
Mauritz Eriksson 58 6.
Hugo Johansson 58 6.
Thure Holmberg 57 b.d
Gustaf Adolf Jonsson 57 b.d
Werner Jernström 57 b.d
Erik Ohlsson 57 b.d
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Hugo Johansson
Mauritz Eriksson
Erik Blomqvist
Thure Holmberg
Werner Jernström
281 5.
karabin wojskowy stojąc 300 m Mauritz Eriksson 53 7.
Walfrid Hellman 53 7.
Olle Ericsson b.d b.d
Hugo Johansson b.d b.d
Leon Lagerlöf b.d b.d
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Olle Ericsson
Walfrid Hellman
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Leon Lagerlöf
255  
karabin wojskowy 600 m leżąc Hugo Johansson 59  
Mauritz Eriksson 59  
Erik Blomqvist 58 5.
Erik Ohlsson 57 8.
Gustaf Adolf Jonsson 54 b.d
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Erik Ohlsson
Gustaf Adolf Jonsson
275  
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Erik Blomqvist
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Bror Andreasson
Gustaf Adolf Jonsson
558 6.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Alfred Swahn 41  
Fredric Landelius 39 6.
Oscar Swahn 37 8.
Edward Benedicks b.d b.d
Per Kinde b.d b.d
Bengt Lagercrantz b.d b.d
runda podwójna – sylwetka jelenia Fredric Landelius 77  
Alfred Swahn 67 b.d
Edward Benedicks b.d b.d
Bengt Lagercrantz b.d b.d
runda pojdyncza – sylwetka jelenia drużynowo Alfred Swahn
Per Kinde
Bengt Lagercrantz
Oscar Swahn
Karl Larsson
153 4.
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
Bengt Lagercrantz
Edward Benedicks
336  
trap indywidualnie Per Kinde b.d b.d
Fredric Landelius b.d b.d
Erik Lundquist b.d b.d
Karl Richter b.d b.d
Erik Sökjer-Petersén b.d b.d
Alfred Swahn b.d b.d
trap drużynowo Erik Lundquist
Per Kinde
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
500  

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Gustaf Lindblom   Félix Goblet
  João Sassetti
  Jan Černohorský
  Roger Ducret
  S. Antonidas
  John Blake
  Willem Hubert
  Ivan Osiier
  Paolo Thaon
  Otakar Švorčík
  Georges Trombert
  Jorge de Paiva
  Adrianus de Jong
  Émile Moureau
  Charles Delporte
  Tullio Bozza
  Joseph de Craecker
  Poul Rasmussen
  Roland Willoughby
  William Russell
  António Mascarenhas
  Frédéric Dubourdieu
  Georges Casanova
  Charles Delporte
  Armand Massard
  Alexandre Lippmann
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
  Armand Massard
  Alexandre Lippmann
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Gustave Buchard
  Abelardo Olivier
  Émile Moureau
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
9.
Bertil Uggla   Jan Van der Wiel
  António Mascarenhas
  Evangelos Skotidas
  Maurice Dewee
  Roland Willoughby
  Kay Schrøder
  Frédéric Fitting
Nie awansował
Hans Törnblom   Fernando Correia
  Victor Boin
  Einar Levison
  Wouter Brouwer
  Abelardo Olivier
  John Dimond
  Georges Trombert
Nie awansował
Nils Hellsten   Otakar Švorčík
  Ruimondo Mayer
  Joseph de Craecker
  Alexandre Lippmann
  Eugène Empeyta
  Martin Holt
  Georg Hegner
  Vasilios Zarkadis
  Alexandre Lippmann
  Georges Casanova
  Einar Levison
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Henrique da Silveira
  Victor Boin
  Wouter Brouwer
  Edouard Fitting
  Robin Dalglish
  Ernest Gevers
  Georges Trombert
  Félix Goblet
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Gustave Buchard
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
Nie awansował
Knut Enell   Tullio Bozza
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Aage Berntsen
  William Russell
  Gustave Buchard
  Léon Tom
  George Burt
Nie awansował
Einar Råberg   Henry Breckinridge
  Charles Delporte
  Josef Jungmann
  Jorge de Paiva
  Aldo Boni
  Salomon Zeldenrust
  Charles Notley
  Émile Moureau
P
P
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
David Warholm   Orphile de Montigny
  Viliam Tvrský
  Adrianus de Jong
  Henrique da Silveira
  Giovanni Canova
  Georges Casanova
  Ronald Campbell
  Henri Jacquet
Nie awansował
Carl Gripenstedt   Josef Javůrek
  Poul Rasmussen
  Edouard Fitting
  Ernest Gevers
  Frédéric Dubourdieu
  Frederico Paredes
  Louis Delaunoij
  Raymond Dutcher
  Robert Montgomerie
  Abelardo Olivier
  Fernando Correia
  Josef Jungmann
  Armand Massard
  Henry Breckenridge
  Félix Goblet
  Ahmed Hassanein
  Ruimondo Mayer
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Frédéric Dubourdieu
Nie awansował
szpada drużynowo Nils Hellsten
Gustaf Lindblom
Bertil Uggla
David Warholm
  Belgia
  Portugalia
  Włochy
  Holandia
  Dania
Nie awansowali
floret indywidualnie Gustaf Lindblom   Nedo Nadi
  Viliam Tvrzský
  Salomon Zeldenrust
  Millard Bloomer
  Charles Pape
  H. Evan James
  Georges Trombert
  Kay Schrøder
Nie awansował
Nils Hellsten   Aldo Nadi
  Ivan Osiier
  Emile Dufrane
  Roland Willoughby
  Josef Jungmann
  Lionel Bony de Castellane
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Hans Törnblom   Abelardo Olivier
  Marcel Cuypers
  Josef Javůrek
  Georg Hegner
  Adrianus de Jong
  Joseph Parker
  Robert Montgomerie
  Marcel Perrot
Nie awansował
Knut Enell   František Dvořák
  Pietro Speciale
  Philippe Cattiau
  Marcel Berré
  Philip Doyne
  Jan Van der Wiel
  Abelardo Olivier
  Pietro Speciale
  Félix Vigeveno
  André Labatut
  Jean Verbrugghe
Nie awansował

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jarl Malmström   Ladislav Žemla
W 3:1
(4:6,6:2,6:3,7:5)
  Charles Simon
W 3:0
(2:6,2:6,0:6)
  Louis Raymond
P 0:3
(3:6,1:6,1:6)
Nie awansował 5.
Carl Eric von Braun   Alberto Bonacossa
W 3:1
(4:6,6:1,7:5,6:2)
  Albert Lammens
P 0:3
(2:6,1:6,1:6)
Nie awansował 17.
Fritz Lindqvist   Eduardo Flaquer
P 1:3
(6:0,2:6,3:6,2:6)
Nie awansował 32.
Henning Müller   Max Woosnam
P 1:3
(6:3,1:6,3:6,3:6)
Nie awansował 32.
debel (m) Henning Müller
Olle Andersson
  Conrad Langaard
  Jack Nielsen
P 1:3
(1:6,8:6,1:6,4:6)
Nie awansowali 9.
Jarl Malmström
Carl Eric von Braun
  Jean Washer
  Albert Lammens
P 0:3
(2:6,4:6,3:6)
Nie awansował 17.
singiel (k) Sigrid Fick   Caroline Dahl
W 2:0
(7:5,6:2)
  Christine de Borman
W 2:0
(6:4,6:8)
  Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,1:6)
  Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)[1]
4.
Lily Strömberg   Elsebeth Brehm
W 2:0
(7:5,6:3)
  Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Margareta Lindberg   Rosetta Gagliardi
P 0:1
(0:6,krecz)
Nie awansowała 15.
debel (k) Sigrid Fick
Lily Strömberg
  Suzanne Lenglen
  Élisabeth d'Ayen
P 0:2
(4:6,3:6)
Nie awansowała 5.
mikst Lily Strömberg
Jarl Malmström
  Amory Hansen
  Erik Tegner
P 1:2
(6:0,1:6,2:6)
Nie awansowali 5.
Sigrid Fick
Fritz Lindqvist
  Élisabeth d'Ayen
  Fernand Hirsch
P 0:2
(4:6,2:6)
Nie awansowali 14.

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Nils Ljunglöf 7:49,6 2. Nie awansował
Czwórka ze sternikiem John Lager
Nestor Östergren
Axel Eriksson
Gunnar Lager
Gösta Eriksson
7:12,0 2. Nie awansowali

  ZapasyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Gottfrid Svensson   Enrico Porro
p
Nie awansował
Fritiof Svensson   Svend Jensen
W
  Oskari Friman
p
  Alexandre Boumans
W[2]
  Rasmus Torgensen
W[2]
 
styl klasyczny waga lekka Gustaf Nilsson   Richard Frydenlund
p
Nie awansował
Holger Lindberg   Johannes Nolton
W
  Frithjof Andersen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Calle Westergren   Johannes Eillebrecht
W
  Michel Dechmann
W
  Maurice Vanderleenden
W
  Matti Perttilä
W
  Arthur Lindfors
W
 
Carl Fältström   Giuseppe Gorletti
W
  Matti Perttilä
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Claes Johanson   Edil Rosenqvist
W
  Johannes Eriksen
W
  Axel Tetens
W
  Jan Sint
W
 
Sven Ohlsson   Jean Duvinet
W
  Frank Maichle
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Anders Ahlgren   Barend Bonneveld
W
  Harald Vassboten
W
  Jaap Sjouwerman W[3]
  Edward Willkie P[4]
  Adolf Lindfors p[3] .
Ernst Nilsson   Eduard van den Bril
W
  Jaap Sjouwerman
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Gottfrid Svensson   George Metropoulos
W
  George MacKenzie
W
  Peter Wright
W
  Kalle Anttila
p
 
styl wolny waga średnia Otto Borgström Wolny los   Dimitrios Vergos
W
  Angus Frantz
p
Nie awansował
Gottfrid Lindgren Wolny los   Gudmund Grimstad
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka Anders Larsson   François Meyer
W
  Johan Gallén
W
  Walter Maurer
W
  Charles Courant
W
 
styl wolny waga ciężka Ernst Nilsson   Andrew McDonald
W
  Nat Pendleton
p
  Fred Meyer
X[5]

  ŻeglarstwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
WYscig I
miejsce
WYscig II
miejsce
WYscig III
miejsce
Gösta Lundqvist
Rolf Steffenburg
Gösta Bengtsson
Axel Calvert
klasa 30 m² 1. 1. 2  
Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengwall
klasa 40 m² Dyskwalifikacja 1. 1. 2  
Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
Percy Almstedt
Erik Mellbin
Dyskwalifikacja 2. 2. 4  

PrzypisyEdytuj

  1. Mecz o brązowy medal.
  2. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  3. a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  4. Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  5. Walka o brżowy medal została nie rozstrzygnieta.

BibliografiaEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj