Teatry w Warszawie

Teatry ze stałą siedzibąEdytuj

teatr rodzaj prowadzący siedziba www fotografia
Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka teatr operetkowy Iwona Wujastyk Praga-Północ, ul. Jagiellońska 26 www.mteatr.pl
Nowy Teatr teatr dramatyczny Krzysztof Warlikowski Mokotów, ul. Madalińskiego 10/16 www.nowyteatr.org
Och-Teatr teatr dramatyczny Katarzyna Błachiewicz (dyrektor teatrów Fundacji), Krystyna Janda (dyrektor artystyczny teatrów Fundacji),

Maria Seweryn (dyrektor zarządzający), Anna Janda (PO  dyrektor zarządzającej)

Ochota, ul. Grójecka 65 www.ochteatr.com.pl
Stara ProchOFFnia Wojciech Feliksiak Śródmieście, ul. Boleść 2 www.staraprochoffnia.scek.pl
Studio Buffo teatr muzyczny Janusz Stokłosa (prezes), Janusz Józefowicz (dyrektor artystyczny) Śródmieście, ul. Konopnickiej 6 www.studiobuffo.com.pl
Studium Teatralne Praga-Południe, ul. Lubelska 30/32 www.studiumteatralne.pl
Teatr 6. piętro teatr dramatyczny Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki – wejście od ul. Marszałkowskiej www.teatr6pietro.pl
Teatr Ateneum teatr dramatyczny Ryszard Markow Śródmieście, ul. Jaracza 2 www.teatrateneum.pl
Teatr Baj teatr lalek Ewa Piotrowska Praga-Północ, ul. Jagiellońska 28 www.teatrbaj.waw.pl
Teatr „Capitol” teatr komediowy Anna Gornostaj i Stanisław Mączyński Śródmieście, ul. Marszałkowska 115 www.teatrcapitol.pl
Teatr Collegium Nobilium teatr dramatyczny Jarosław Kilian Śródmieście, ul. Miodowa 22/24 tcn.at.edu.pl
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy teatr dramatyczny Tadeusz Słobodzianek Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki www.teatrdramatyczny.pl
Teatr Druga Strefa teatr dramatyczny Sylwester Biraga Mokotów, ul. Magazynowa 14a www.teatrdrugastrefa.pl
Teatr Guliwer teatr lalek Mirosław Korzeb (dyrektor), Robert Jarosz (kierownik artystyczny) Mokotów, ul. Różana 16 www.teatrguliwer.waw.pl
Teatr IMKA teatr dramatyczny Tomasz Karolak Śródmieście, ul. Konopnickiej 6 www.teatr-imka.pl
Teatr Kamienica teatr komediowy Emilian Kamiński Śródmieście, kamienica przy Al. Solidarności 93 www.teatrkamienica.pl
Teatr Komedia teatr komediowy Tomasz Dutkiewicz Żoliborz, ul. Słowackiego 19a www.teatrkomedia.pl
Teatr Kwadrat teatr komediowy Andrzej Nejman Śródmieście, ul. Marszałkowska 138 www.teatrkwadrat.pl
Teatr Lalka teatr familijny Jarosław Kilian Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki – wejście od ul. Świętokrzyskiej www.teatrlalka..pl
Teatr Małego Widza teatr dziecięcy Agnieszka Czekierda Śródmieście, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej) www.teatrmalegowidza.pl
Teatr Muzyczny „Roma” teatr muzyczny Wojciech Kępczyński Śródmieście, ul. Nowogrodzka 49 www.teatrmuzyczny.com
Teatr na Woli teatr dramatyczny Tadeusz Słobodzianek Wola, ul. Kasprzaka 22 www.teatrdramatyczny.pl
Teatr Narodowy teatr dramatyczny Jan Englert Śródmieście, Teatr Wielki; ul. Wierzbowa 3 www.narodowy.pl
Teatr Ochoty teatr dramatyczny Joanna Nawrocka Ochota, ul. Reja 9 www.teatrochoty.pl
Teatr „Polonia” teatr dramatyczny Katarzyna Błachiewicz (dyrektor teatrów Fundacji), Krystyna Janda (dyrektor artystyczny teatrów Fundacji) Śródmieście, ul. Marszałkowska 05656 www.teatrpolonia.pl
Teatr Polski teatr dramatyczny Jarosław Gajewski (p.o. dyrektora) Śródmieście, ul. Karasia 2 www.teatr-polski.art.pl
Teatr Powszechny teatr dramatyczny Paweł Łysak Praga-Południe, ul. Zamoyskiego 20 www.powszechny.art.pl
Teatr Rampa Witold Olejarz (dyrektor naczelny), Jan Prochyra (dyrektor artystyczny) Targówek, ul. Kołowa 20 www.teatr-rampa.pl
Teatr Rozmaitości teatr dramatyczny Grzegorz Jarzyna Śródmieście, ul. Marszałkowska 0088 www.trwarszawa.pl
Teatr Sabat teatr muzyczny Małgorzata Potocka Śródmieście, ul. Foksal 16 www.teatr-sabat.pl
Teatr Staromiejski Natalia Fijewska-Zdanowska, Zuzanna, Agata Fijewskie Śródmieście, ul. Jezuicka 4 www.teatrstaromiejski.pl
Teatr Studio teatr dramatyczny Maciej Klimczak (dyrektor naczelny), Agnieszka Glińska (dyrektor artystyczny) Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki www.teatrstudio.pl
Teatr Syrena teatr komediowy Jacek Mikołajczyk Śródmieście, ul. Litewska 3 www.teatrsyrena.pl
Teatr Wielki - Opera Narodowa teatr operowy Waldemar Dąbrowski (dyrektor naczelny), Mariusz Treliński (dyrektor artystyczny), Krzysztof Pastor (dyrektor baletu), Tadeusz Kozłowski (dyrektor muzyczny) Śródmieście, Teatr Wielki - Opera Narodowa www.teatrwielki.pl
Teatr WARSawy teatr niezależny A dam Sajnuk Rynek Nowego Miasta 5 teatrwarsawy.pl
Teatr Wolandejski teatr dramatyczny Piotr Kulczycki Stokłosy, ul. Lachmana 5 www.wolandejski.pl
Teatr Współczesny teatr dramatyczny Maciej Englert Śródmieście, ul. Mokotowska 13 www.wspolczesny.pl
Teatr Żydowski teatr dramatyczny Gołda Tencer Śródmieście, ulica Senatorska 35 www.teatr-zydowski.art.pl
Warszawska Opera Kameralna teatr operowy Stefan Sutkowski Śródmieście, aleja „Solidarności” 76b www.operakameralna.pl

Teatry bez stałej siedzibyEdytuj

teatr prowadzący www
Teatr Adekwatny Henryk Boukołowski teatr.adekwatny.pl
Teatr Gudejko Jerzy Gudejko teatrgudejko.pl
Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego Maciej Dzięciołowski www.teatr.hybrydy.uw.edu.pl
Teatr la M.ort Ewelina Kaufmann www.lamort.pl
Teatr Literacki Aleksandra Ford-Sampolska www.teatrliteracki.pl
teatr tm Tomasz Mędrzak www.teatrtm.pl

Teatry zamknięteEdytuj

Nazwa Od Do
Teatr Buffo 1938 1939
Cricot 1938 1939
Operetka Warszawska 1954 1990
Studencki Teatr Satyryków 1954 1975
Teatr 8:30 1932 1939
Teatr Letni 1870 1939
Teatr Mały (1880-1901) 1880 1901
Teatr Mały (1906-1939) 1906 1939
Teatr Mały (1945-1950) 1945 1950
Teatr Mały (1970-2009) 1973 2009
Teatr Nowości 1901 1932
Teatr Nowy (1881-1901) 1881 1901
Teatr Nowy (1921-1926) 1921 1926
Teatr Nowy (1928-1939) 1928 1939
Teatr Nowy (1947-2005) 1947 2005
Teatr Rzeczypospolitej 1983 1990
Teatr Ziemi Mazowieckiej 1956 1994
Teatr Bajka 2004 2011
Teatr Marywil 1919 1921

Zobacz teżEdytuj

Imprezy teatralneEdytuj