Otwórz menu główne

Tour de Pologne 2014 – 4. etap

4. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne 2014 odbył się 6 sierpnia. Start etapu miał miejsce przy Parku Gemini w Tarnowie, zaś meta obok Spodka w Katowicach. Etap liczył 236 kilometrów.

Tour de Pologne 2014
TarnówKatowice
Wyniki etapu
1. miejsce Belgia Jonas Van Genechten
2. miejsce Włochy Jacopo Guarnieri
3. miejsce Słowenia Luka Mezgec
Klasyfikacje po etapie
Klasyfikacja Lider
Jersey yellow.svg Generalna Czechy Petr Vakoč
Maillot-red-white.PNG Punktowa Białoruś Jauhienij Hutarowicz
Jersey rosa.svg Górska Polska Mateusz Taciak
Jersey blue.svg Najaktywniejszy Austria Matthias Krizek
Jersey white.svg Drużynowa Belgia Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team

Spis treści

WysokościówkaEdytuj


PremieEdytuj

Na 4. etapie były następujące premie:

Rodzaj Miejscowość Kilometry
(od startu)
Kilometry
(do mety)
  Specjalna Szczurowa 26,7 km 209,3 km
  Specjalna Olkusz 119,2 km 116,8 km
  Lotna Jaworzno 148,3 km 87,7 km
  Lotna Mysłowice 161,5 km 74,5 km
  Lotna Siemianowice Śląskie 175,5 km 60,5 km
  Górska (III kat.) Katowice 203,4 km 32,6 km
  Górska (III kat.) Katowice 222,2 km 13,8 km

WynikiEdytuj

Specjalna – Szczurowa
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Boris Vallée LTB 1
Specjalna – Olkusz
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Matthias Krizek CAN 1
Lotna – Jaworzno
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Matthias Krizek CAN 3
2.   Mateusz Taciak CCC 2
3.   Joshua Edmondson SKY 1
Lotna – Mysłowice
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Matthias Krizek CAN 3
2.   Mateusz Taciak CCC 2
3.   Joshua Edmondson SKY 1
Lotna – Siemianowice Śląskie
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Matthias Krizek CAN 3
2.   Mateusz Taciak CCC 2
3.   Joshua Edmondson SKY 1
Górska – Katowice
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Mateusz Taciak CCC 3
2.   Joshua Edmondson SKY 2
3.   Matthias Krizek CAN 1
Górska – Katowice
Miejsce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Mateusz Taciak CCC 3
2.   Joshua Edmondson SKY 2
3.   Jerome Cousin EUC 1

Wyniki etapuEdytuj

Miejsce Zawodnik Państwo Zespół Czas Bon. Pkt.
1. Jonas Van Genechten   Belgia Lotto-Belisol 5h 43' 29" –10 s 20
2. Jacopo Guarnieri   Włochy Astana Pro Team +0" –6 s 19
3. Luka Mezgec   Słowenia Team Giant-Shimano +0" –4 s 18
4. Sacha Modolo   Włochy Lampre-Merida +0" brak 17
5. Jauhienij Hutarowicz   Białoruś Ag2r-La Mondiale +0" 16
6. Davide Appollonio   Włochy Ag2r-La Mondiale +0" 15
7. Raymond Kreder   Holandia Garmin-Sharp +0" 14
8. Nikias Arndt   Niemcy Team Giant-Shimano +0" 13
9. Nikolas Maes   Belgia Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team +0" 12
10. Steele Von Hoff   Australia Garmin-Sharp +0" 11
11. Michael Matthews   Australia Orica GreenEDGE +0" 10
12. Timofiej Krickij   Rosja Team RusVelo +0" 9
13. Roman Maikin   Rosja Team RusVelo +0" 8
14. Oscar Gatto   Włochy Cannondale Pro Cycling +0" 7
15. Sebastian Lander   Dania BMC Racing Team +0" 6
16. Juan José Lobato   Hiszpania Movistar Team +0" 5
17. Theo Bos   Holandia Belkin Pro Cycling Team +0" 4
18. Iwan Bałykin   Rosja Team RusVelo +0" 3
19. Grzegorz Stępniak   Polska CCC Polsat Polkowice +0" 2
20. Edvald Boasson Hagen   Norwegia Team Sky +0" 1
21. Wout Poels   Holandia Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team +0" brak
22. Enrico Gasparotto   Włochy Astana Pro Team +0"
23. Sébastien Chavanel   Francja FDJ.fr +0"
24. Ramon Sinkeldam   Holandia Team Giant-Shimano +0"
25. Fumiyuki Beppu   Japonia Trek Factory Racing +0"
26. Johan Le Bon   Francja FDJ.fr +0"
27. Guillaume Boivin   Kanada Cannondale Pro Cycling +0"
28. Siergiej Łagutin   Rosja Team RusVelo +0"
29. Kamil Zieliński   Polska Reprezentacja Polski +0"
30. Bartłomiej Matysiak   Polska CCC Polsat Polkowice +0"

Klasyfikacje po 4. etapieEdytuj

Klasyfikacja generalnaEdytuj

Miejsce Zawodnik Państwo Zespół Czas
  Petr Vakoč   Czechy Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 20h 34' 24"
2. Matthias Krizek   Austria Cannondale Pro Cycling +26"
3. Jauhienij Hutarowicz   Białoruś Ag2r-La Mondiale +27"
4. Theo Bos   Holandia Belkin Pro Cycling Team +27"
5. Luka Mezgec   Słowenia Team Giant-Shimano +27"
6. Jonas Van Genechten   Belgia Lotto-Belisol +27"
7. Roman Maikin   Rosja Team RusVelo +31"
8. Boris Vallée   Belgia Lotto-Belisol +33"
9. Manuele Mori   Włochy Lampre-Merida +33"
10. Maciej Paterski   Polska CCC Polsat Polkowice +35"
11. Grzegorz Stępniak   Polska CCC Polsat Polkowice +37"
12. Ramon Sinkeldam   Holandia Team Giant-Shimano +37"
13. Nikolas Maes   Belgia Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team +37"
14. Enrico Gasparotto   Włochy Astana Pro Team +37"
15. Marco Haller   Austria Team Katusha +37"
16. Davide Formolo   Włochy Cannondale Pro Cycling +37"
17. Damiano Caruso   Włochy Cannondale Pro Cycling +37"
18. Dominik Nerz   Niemcy BMC Racing Team +37"
19. Timofiej Krickij   Rosja Team RusVelo +37"
20. Giampaolo Caruso   Włochy Team Katusha +37"

Klasyfikacja punktowaEdytuj

Miejsce Zawodnik Państwo Zespół Punkty
  Jauhienij Hutarowicz   Białoruś Ag2r-La Mondiale 66 pkt.
2. Luka Mezgec   Słowenia Team Giant-Shimano 49 pkt.
3. Michael Matthews   Australia Orica GreenEDGE 47 pkt.
4. Nikolas Maes   Belgia Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 42 pkt.
5. Boris Vallée   Belgia Lotto-Belisol 38 pkt.
6. Roman Maikin   Rosja Team RusVelo 37 pkt.
7. Sacha Modolo   Włochy Lampre-Merida 34 pkt.
8. Jonas Van Genechten   Belgia Lotto-Belisol 33 pkt.
9. Theo Bos   Holandia Belkin Pro Cycling Team 31 pkt.
10. Marco Haller   Austria Team Katusha 30 pkt.

Klasyfikacja górskaEdytuj

Miejsce Zawodnik Państwo Zespół Punkty
  Mateusz Taciak   Polska CCC Polsat Polkowice 6 pkt.
2. Joshua Edmondson   Wielka Brytania Team Sky 4 pkt.
3. Maciej Paterski   Polska CCC Polsat Polkowice 3 pkt.
4. Matthias Krizek   Austria Cannondale Pro Cycling 2 pkt.
5. Jimmy Engoulvent   Francja Team Europcar 2 pkt.
6. Paweł Franczak   Polska Reprezentacja Polski 2 pkt.
7. Björn Thurau   Niemcy Team Europcar 1 pkt.
8. Jerome Cousin   Francja Team Europcar 1 pkt.

Klasyfikacja najaktywniejszychEdytuj

Miejsce Zawodnik Państwo Zespół Punkty
  Matthias Krizek   Austria Cannondale Pro Cycling 11 pkt.
2. Petr Vakoč   Czechy Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 6 pkt.
3. Mateusz Taciak   Polska CCC Polsat Polkowice 6 pkt.
4. Jimmy Engoulvent   Francja Team Europcar 4 pkt.
5. Kamil Gradek   Polska Reprezentacja Polski 4 pkt.
6. Bartłomiej Matysiak   Polska CCC Polsat Polkowice 4 pkt.
7. Björn Thurau   Niemcy Team Europcar 3 pkt.
8. Joshua Edmondson   Wielka Brytania Team Sky 3 pkt.
9. Maciej Paterski   Polska CCC Polsat Polkowice 2 pkt.
10. Salvatore Puccio   Włochy Team Sky 2 pkt.

Klasyfikacja drużynowaEdytuj

Miejsce Zespół Państwo Czas
1. Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team   Belgia 61h 44' 42"
2. Team Giant-Shimano   Holandia +21"
3. Team RusVelo   Rosja +21"
4. Ag2r-La Mondiale   Francja +21"
5. Cannondale Pro Cycling   Włochy +21"
6. Lampre-Merida   Włochy +21"
7. Lotto-Belisol   Belgia +21"
8. BMC Racing Team   Stany Zjednoczone +21"
9. CCC Polsat Polkowice   Polska +21"
10. Tinkoff-Saxo   Rosja +21"

BibliografiaEdytuj