Volta Ciclista a Catalunya 2023

102. edycja wyścigu Volta Ciclista a Catalunya

Volta Ciclista a Catalunya 2023 – 102. edycja wyścigu kolarskiego Volta Ciclista a Catalunya, która odbyła się w dniach od 20 do 26 marca 2023 na liczącej ponad 1194 kilometry trasie składającej się z 7 etapów, biegnącej z miejscowości Sant Feliu de Guíxols do Barcelony. Impreza kategorii 2.UWT była częścią UCI World Tour 2023.

Volta Ciclista a Catalunya 2023
Informacje ogólne
Wyścig102. Volta Ciclista a Catalunya
KategoriaUCI World Tour 2023 2.UWT
Etapów7
Daty20 – 26 marca 2023
Dystans1194,4 km
PaństwoESP Hiszpania
StartSant Feliu de Guíxols
MetaBarcelona
Drużyn25
Startujących175
Ukończyło130
Średnia prędkość42,175 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
Drugie miejsceBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
Trzecie miejscePOR João Almeida (UAE Team Emirates)
PunktowaSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
GórskaBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
MłodzieżowaBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
DrużynowaUAE UAE Team Emirates
◀20222024
Dokumentacja
 EtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 20 marca 2023Sant Feliu de GuíxolsSant Feliu de Guíxols
 
płaski
164,62090 m  Primož Roglič  Primož Roglič
2 21 marca 2023Mataró – Vallter 2000
 
górski
165,43289 m  Giulio Ciccone  Primož Roglič
3 22 marca 2023Olost – La Molina
 
górski
180,63995 m  Remco Evenepoel  Primož Roglič
4 23 marca 2023LlíviaSabadell
 
płaski
188,22437 m  Kaden Groves  Primož Roglič
5 24 marca 2023Tortosa – Terres de l'Ebre
 
górski
176,62623 m  Primož Roglič  Primož Roglič
6 25 marca 2023MartorellMolins de Rei
 
górzysty
174,12574 m  Kaden Groves  Primož Roglič
7 26 marca 2023BarcelonaBarcelona
 
górzysty
135,81914 m  Remco Evenepoel  Primož Roglič

Uczestnicy

edytuj

Drużyny

edytuj
WorldTeams (18)ProTeams (7)

Lista startowa

edytuj
  Lista startowa
Bora-Hansgrohe
BOH
NrKolarzMiejsce
1  Jai Hindley (AUS) 8.
2  Patrick Konrad (AUT) 72.
3  Cian Uijtdebroeks (BEL) 9.
4  Frederik Wandahl (DEN) 82.
5  Ide Schelling (NED) 95.
6  Matteo Fabbro (ITA) 69.
7  Anton Palzer (GER) 37.
Dyrektor sportowy : Christian Pömer, Bernhard Eisel
Jumbo-Visma
TJV
NrKolarzMiejsce
11  Primož Roglič (SLO)   1.
12  Tobias Foss (NOR) 66.
13  Koen Bouwman (NED) 40.
14  Sepp Kuss (USA) 19.
15  Michel Heßmann (GER) 117.
16  Steven Kruijswijk (NED) 34.
17  Robert Gesink (NED) 88.
Dyrektor sportowy : Marc Reef, Merijn Zeeman
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
21  João Almeida (POR)  (szosa) 3.
22  Adam Yates (GBR) 28.
23  George Bennett (NZL) 60.
24  Rafał Majka (POL) 36.
25  Finn Fisher-Black (NZL) 56.
26  Ivo Oliveira (POR) 130.
27  Marc Soler (ESP) 4.
Dyrektor sportowy : Manuele Mori, Tomás Gil
Ineos Grenadiers
IGD
NrKolarzMiejsce
31  Egan Bernal (COL) DNF-6
32  Geraint Thomas (GBR) 45.
33  Ethan Hayter (GBR) 63.
34  Lucas Plapp (AUS)  (szosa) DNS-1
35  Ben Tulett (GBR) 87.
36  Jonathan Castroviejo (ESP) 16.
37  Salvatore Puccio (ITA) 80.
Dyrektor sportowy : Zakkari Dempster, Christian Knees
Intermarché-Circus-Wanty
ICW
NrKolarzMiejsce
41  Louis Meintjes (RSA) DNS-4
42  Rune Herregodts (BEL) 126.
43  Rein Taaramäe (EST) 33.
44  Arne Marit (BEL) 121.
45  Laurens Huys (BEL) 55.
46  Simone Petilli (ITA) 31.
47  Tom Paquot (BEL) DNS-7
Dyrektor sportowy : Laurenzo Lapage, Bart Wellens
Soudal Quick-Step
SOQ
NrKolarzMiejsce
51  Remco Evenepoel (BEL)  (szosa)   2.
52  Jan Hirt (CZE) 49.
53  Ilan Van Wilder (BEL) 43.
54  Louis Vervaeke (BEL) DNF-7
55  Fausto Masnada (ITA) 64.
56  Mattia Cattaneo (ITA) 70.
57  Pieter Serry (BEL) DNF-7
Dyrektor sportowy : Klaas Lodewyck, Geert Van Bondt
Groupama-FDJ
GFC
NrKolarzMiejsce
61  Michael Storer (AUS) DNS-4
62  Bruno Armirail (FRA) 48.
63  Reuben Thompson (NZL) 81.
64  Lenny Martinez (FRA) 12.
65  Lorenzo Germani (ITA) 111.
66  Matthieu Ladagnous (FRA) 109.
67  Clément Davy (FRA) DNF-3
Dyrektor sportowy : Jussi Veikkanen
Bahrain Victorious
TBV
NrKolarzMiejsce
71  Mikel Landa (ESP) 5.
72  Gino Mäder (SUI) 46.
73  Jack Haig (AUS) DNF-7
74  Hermann Pernsteiner (AUT) 42.
75  Wout Poels (NED) 29.
76  Rainer Kepplinger (AUT) DNF-7
77  Yukiya Arashiro (JPN) DNF-7
Dyrektor sportowy : Xavier Florencio, Franco Pellizotti
Alpecin-Deceuninck
ADC
NrKolarzMiejsce
81  Stefano Oldani (ITA) 77.
82  Nicola Conci (ITA) 58.
83  Kaden Groves (AUS) 110.
84  Xandro Meurisse (BEL) 83.
85  Oscar Riesebeek (NED) DNS-5
86  Kristian Sbaragli (ITA) DNS-2
87  Jimmy Janssens (BEL) DNF-6
Dyrektor sportowy : Gianni Meersman, Preben Van Hecke
Cofidis
COF
NrKolarzMiejsce
91  Jesús Herrada (ESP) 17.
92  Guillaume Martin (FRA) 27.
93  Bryan Coquard (FRA) 98.
94  Alexandre Delettre (FRA) 123.
95  José Herrada (ESP) DNF-7
96  Hugo Toumire (FRA) 50.
97  Thomas Champion (FRA) 125.
Dyrektor sportowy : Benjamin Giraud, Gorka Gerrikagoitia
Movistar Team
MOV
NrKolarzMiejsce
101  Carlos Verona (ESP) 21.
102  Iván Sosa (COL) 20.
103  Einer Rubio (COL) 13.
104  José Joaquín Rojas (ESP) DNS-4
105  William Barta (USA) 41.
106  Sergio Samitier (ESP) 99.
107  Antonio Pedrero (ESP) DNF-7
Dyrektor sportowy : Pablo Lastras, Patxi Vila
Trek-Segafredo
TFS
NrKolarzMiejsce
111  Giulio Ciccone (ITA) 7.
112  Juan Pedro López (ESP) 23.
113  Quinn Simmons (USA) DNS-5
114  Jon Aberasturi (ESP) DNF-7
115  Kenny Elissonde (FRA) DNF-2
116  Dario Cataldo (ITA) DNF-1
117  Marc Brustenga (ESP) DNF-6
Dyrektor sportowy : Jarosław Popowycz, Markel Irizar
Arkéa-Samsic
ARK
NrKolarzMiejsce
121  Hugo Hofstetter (FRA) DNF-2
122  Anthony Delaplace (FRA) DNS-2
123  Élie Gesbert (FRA) 22.
124  Louis Barré (FRA) 4.
125  Maxime Bouet (FRA) DNF-1
126  Łukasz Owsian (POL) DNS-6
127  Ewen Costiou (FRA) 93.
Dyrektor sportowy : Arnaud Gérard
AG2R Citroën Team
ACT
NrKolarzMiejsce
131  Clément Venturini (FRA) 90.
132  Mikaël Cherel (FRA) 35.
133  Geoffrey Bouchard (FRA) 30.
134  Dorian Godon (FRA) 61.
135  Nans Peters (FRA) 75.
136  Clément Berthet (FRA) 26.
137  Ben O’Connor (AUS) 14.
Dyrektor sportowy : Cyril Dessel, Stéphane Goubert
Team Jayco AlUla
JAY
NrKolarzMiejsce
141  Filippo Zana (ITA)  (szosa) 47.
142  Kevin Colleoni (ITA) 89.
143  Alexandre Balmer (SUI) DNS-3
144  Alessandro De Marchi (ITA) 118.
145  Callum Scotson (AUS) DNF-7
146  Tsgabu Grmay (ETH) 84.
147  Christopher Juul-Jensen (DEN) 128.
Dyrektor sportowy : Pieter Weening
EF Education-EasyPost
EFE
NrKolarzMiejsce
151  Richard Carapaz (ECU)  (szosa) 51.
152  Esteban Chaves (COL)  (szosa) 11.
153  Rigoberto Urán (COL) 10.
154  Jefferson Alexander Cepeda (ECU) 25.
155  Jonathan Caicedo (ECU) DNF-7
156  Simon Carr (GBR) 78.
157  Andrey Amador (CRC) 103.
Dyrektor sportowy : Juan Manuel Gárate, Tejay van Garderen
Team DSM
DSM
NrKolarzMiejsce
161  Romain Bardet (FRA) DNF-7
162  Oscar Onley (GBR) 39.
163  Chris Hamilton (AUS) DNS-2
164  Marco Brenner (GER) DNF-6
165  Lorenzo Milesi (ITA) 124.
166  Martijn Tusveld (NED) 85.
167  Romain Combaud (FRA) 107.
Dyrektor sportowy : Matthew Winston, Christian Guiberteau
Astana Qazaqstan Team
AST
NrKolarzMiejsce
171  David de la Cruz (ESP) 68.
172  Simone Velasco (ITA) 67.
173  Wadim Pronski (KAZ) 127.
174  Harold Tejada (COL) DNS-7
175  Fabio Felline (ITA) 119.
176  Gianni Moscon (ITA) DNF-7
177  Joe Dombrowski (USA) 96.
Dyrektor sportowy : Aleksandr Szefier, Bruno Cenghialta
Lotto Dstny
LTD
NrKolarzMiejsce
181  Milan Menten (BEL) 129.
182  Andreas Kron (DEN) 71.
183  Maxim Van Gils (BEL) 54.
184  Lennert Van Eetvelt (BEL) 15.
185  Sylvain Moniquet (BEL) 76.
186  Eduardo Sepúlveda (ARG) DNS-2
187  Rüdiger Selig (GER) DNF-6
Dyrektor sportowy : Maxime Monfort, Cherie Pridham
Israel-Premier Tech
IPT
NrKolarzMiejsce
191  Dylan Teuns (BEL) 32.
192  Corbin Strong (NZL) 94.
193  Michael Woods (CAN) 6.
194  Guillaume Boivin (CAN) DNF-7
195  Daryl Impey (RSA) 120.
196  Stephen Williams (GBR) 100.
197  Matthew Riccitello (USA) 53.
Dyrektor sportowy : Sam Bewley
Uno-X Pro Cycling Team
UXT
NrKolarzMiejsce
201  Tobias Halland Johannessen (NOR) 86.
202  Torstein Træen (NOR) 57.
203  Jonas Gregaard (DEN) 59.
204  Niklas Eg (DEN) 91.
205  Anders Halland Johannessen (NOR) DNS-5
206  Jacob Hindsgaul Madsen (DEN) 112.
207  Magnus Kulset (NOR) 79.
Dyrektor sportowy : Gabriel Rasch, Jesper Mørkøv
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
NrKolarzMiejsce
211  Jefferson Alveiro Cepeda (ECU) DNF-7
212  Joel Nicolau (ESP) 115.
213  Abel Balderstone (ESP) 73.
214  David González López (ESP) DNF-7
215  Julen Amezqueta (ESP) 105.
216  Mulu Hailemichael (ETH) DNF-6
217  Eduard Prades (ESP) DNF-7
Dyrektor sportowy : Rubén Martínez
Equipo Kern Pharma
EKP
NrKolarzMiejsce
221  Roger Adrià (ESP) 44.
222  Raúl García Pierna (ESP) 65.
223  Francisco Galván (ESP) 114.
224  José Félix Parra (ESP) 102.
225  Pablo Castrillo (ESP) 116.
226  Héctor Carretero (ESP) DNF-7
227  Pau Miquel (ESP) 108.
Dyrektor sportowy : Juan José Oroz
Burgos-BH
BBH
NrKolarzMiejsce
231  Pelayo Sánchez (ESP) DNF-2
232  Victor Langellotti (MON) 74.
233  Daniel Navarro (ESP) 62.
234  José Manuel Díaz (ESP) 18.
235  Eric Fagundez (URU) 97.
236  Jetse Bol (NED) 106.
237  Andrés Camilo Ardila (COL) DNF-7
Dyrektor sportowy : Rubén Pérez , Damien Garcia
Euskaltel-Euskadi
EUS
NrKolarzMiejsce
241  Mikel Bizkarra (ESP) 24.
242  Xabier Azparren (ESP) 122.
243  Txomin Juaristi (ESP) 113.
244  Unai Cuadrado (ESP) 101.
245  Luis Ángel Maté (ESP) 38.
246  Ibai Azurmendi (ESP) 52.
247  Mikel Iturria (ESP) 92.
Dyrektor sportowy : Jorge Azanza, Jesus Ezkurdia

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów

edytuj

Etap 1

edytuj
Sant Feliu de Guíxols - Sant Feliu de Guíxols
 
płaski
(164,6 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič   SłoweniaJumbo-Visma3h 48' 17"
2. Remco Evenepoel   BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
3. Ide Schelling   HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
4. Maxim Van Gils   BelgiaLotto Dstny+ 0"
5. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 0"
6. Ethan Hayter   Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
7. Dorian Godon   FrancjaAG2R Citroën Team+ 0"
8. Ilan Van Wilder   BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
9. Milan Menten   BelgiaLotto Dstny+ 0"
10. Bryan Coquard   FrancjaCofidis+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma3h 48' 07"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 4"
3. Ide Schelling   HolandiaBora-Hansgrohe+ 6"
4. Maxim Van Gils   BelgiaLotto Dstny+ 10"
5. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 10"
6. Ethan Hayter   Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 10"
7. Dorian Godon   FrancjaAG2R Citroën Team+ 10"
8. Ilan Van Wilder   BelgiaSoudal Quick-Step+ 10"
9. Milan Menten   BelgiaLotto Dstny+ 10"
10. Bryan Coquard   FrancjaCofidis+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

edytuj
Mataró - Vallter 2000
 
górski
(165,4 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo4h 13' 37"
2. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
3. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
4. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 11"
5. Adam Yates   Wielka BrytaniaUAE Team Emirates+ 11"
6. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 11"
7. Esteban Chaves   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 15"
8. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 15"
9. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 15"
10. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 15"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma8h 01' 38"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 6"
3. Giulio Ciccone    WłochyTrek-Segafredo+ 6"
4. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 27"
5. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 27"
6. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 31"
7. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 31"
8. Esteban Chaves   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 31"
9. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 41"
10. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 46"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

edytuj
Olost - La Molina
 
górski
(180,6 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step4h 40' 43"
2. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma+ 2"
3. Giulio Ciccone    WłochyTrek-Segafredo+ 13"
4. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 13"
5. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 13"
6. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 13"
7. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 13"
8. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 13"
9. Esteban Chaves   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 13"
10. Romain Bardet   FrancjaTeam DSM+ 13"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma38h 10' 22"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
3. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 19"
4. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 44"
5. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 44"
6. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 48"
7. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 48"
8. Esteban Chaves   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 48"
9. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 58"
10. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 1' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

edytuj
Llívia - Sabadell
 
płaski
(188,2 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Kaden Groves   AustraliaAlpecin-Deceuninck4h 19' 37"
2. Bryan Coquard   FrancjaCofidis+ 0"
3. Corbin Strong   Nowa ZelandiaIsrael-Premier Tech+ 0"
4. Ide Schelling   HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
5. Clément Venturini   FrancjaAG2R Citroën Team+ 0"
6. Frederik Wandahl   DaniaBora-Hansgrohe+ 0"
7. Jon Aberasturi   HiszpaniaTrek-Segafredo+ 0"
8. Milan Menten   BelgiaLotto Dstny+ 0"
9. Arne Marit   BelgiaIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
10. Simone Velasco   WłochyAstana Qazaqstan Team+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma17h 01' 54"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
3. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 19"
4. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 44"
5. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 44"
6. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 48"
7. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 48"
8. Esteban Chaves   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 48"
9. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 58"
10. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 1' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

edytuj
Tortosa - Terres de l'Ebre
 
górski
(176,6 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma4h 27' 41"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 6"
3. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 12"
4. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 12"
5. Rigoberto Urán   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 44"
6. Lenny Martinez   FrancjaGroupama-FDJ+ 47"
7. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 56"
8. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 56"
9. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 1' 04"
10. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 1' 15"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič      SłoweniaJumbo-Visma21h 29' 25"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 10"
3. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 02"
4. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 50"
5. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 1' 50"
6. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 1' 54"
7. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 1' 57"
8. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 2' 02"
9. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 2' 23"
10. Rigoberto Urán   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 2' 44"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

edytuj
Martorell - Molins de Rei
 
górzysty
(174,1 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Kaden Groves   AustraliaAlpecin-Deceuninck3h 50' 32"
2. Bryan Coquard   FrancjaCofidis+ 0"
3. Ide Schelling   HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
4. Maxim Van Gils   BelgiaLotto Dstny+ 0"
5. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
6. Andreas Kron   DaniaLotto Dstny+ 0"
7. Dorian Godon   FrancjaAG2R Citroën Team+ 0"
8. Patrick Konrad   AustriaBora-Hansgrohe+ 0"
9. Primož Roglič      SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
10. Finn Fisher-Black   Nowa ZelandiaUAE Team Emirates+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič      SłoweniaJumbo-Visma25h 19' 52"
2. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step+ 10"
3. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 07"
4. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 1' 54"
5. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 55"
6. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 1' 59"
7. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 2' 02"
8. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 2' 07"
9. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 2' 28"
10. Rigoberto Urán   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 2' 49"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7

edytuj
Barcelona - Barcelona
 
górzysty
(135,8 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel    BelgiaSoudal Quick-Step2h 59' 24"
2. Primož Roglič      SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
3. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 53"
4. Corbin Strong   Nowa ZelandiaIsrael-Premier Tech+ 58"
5. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 58"
6. Andreas Kron   DaniaLotto Dstny+ 58"
7. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 58"
8. David de la Cruz   HiszpaniaAstana Qazaqstan Team+ 58"
9. Koen Bouwman   HolandiaJumbo-Visma+ 58"
10. Oscar Onley   Wielka BrytaniaTeam DSM+ 58"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje

edytuj

Klasyfikacja generalna

edytuj
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič     SłoweniaJumbo-Visma28h 19' 10"
2. Remco Evenepoel     BelgiaSoudal Quick-Step+ 6"
3. João Almeida   PortugaliaUAE Team Emirates+ 2' 11"
4. Marc Soler   HiszpaniaUAE Team Emirates+ 2' 49"
5. Mikel Landa   HiszpaniaBahrain Victorious+ 2' 59"
6. Michael Woods   KanadaIsrael-Premier Tech+ 3' 03"
7. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 3' 06"
8. Jai Hindley   AustraliaBora-Hansgrohe+ 3' 11"
9. Cian Uijtdebroeks   BelgiaBora-Hansgrohe+ 3' 32"
10. Rigoberto Urán   KolumbiaEF Education-EasyPost+ 3' 53"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacji

edytuj
 EtapPierwsze miejsce
_
Klasyfikacja generalna
 
Punktowa
 
Górska
 
Młodzieżowa
 
Drużynowa
_
1
 
płaski
  Primož Roglič  Primož Roglič  Primož Roglič  Jetse Bol  Remco Evenepoel  Bora-Hansgrohe
2
 
górski
  Giulio Ciccone  Giulio Ciccone  UAE Team Emirates
3
 
górski
  Remco Evenepoel  Simone Petilli
4
 
płaski
  Kaden Groves  Guillaume Martin
5
 
górski
  Primož Roglič  Primož Roglič
6
 
górzysty
  Kaden Groves
7
 
górzysty
  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel
Koniec  Primož Roglič  Primož Roglič  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel  UAE Team Emirates

Bibliografia

edytuj