Otwórz menu główne

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 58 zawodników: 47 mężczyzn i jedenaście kobiet. Był to dwunasty start reprezentacji Włoch na zimowych igrzyskach olimpijskich. Wszystkie medale (4) reprezentanci Włoch zdobyli w narciarstwie alpejskim.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Włochy
Kod MKOl ITA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1976
Innsbruck
Chorąży Gustavo Thoeni
Liczba zawodników 58 w 27 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
1
Srebro
2
Brąz
1
Razem
4

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Piero Gros   Narciarstwo alpejskie Slalom specjalny mężczyzn 2:03,29 min[1]
  Srebro Gustav Thöni   Narciarstwo alpejskie Slalom specjalny mężczyzn 2:03,73 min[1]
  Srebro Claudia Giordani   Narciarstwo alpejskie Slalom specjalny kobiet 1:30,87 min[2]
  Brąz Herbert Plank   Narciarstwo alpejskie Bieg zjazdowy mężczyzn 1:46,59 min[1]

Skład kadryEdytuj

  BiathlonEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Willy Bertin Bieg na 20 km 1:13:50,36 3:00 1:16:50,36 4.
Lino Jordan 1:15:49,83 2:00 1:17:49,83 7.
Pierantonio Clementi 1:16:08,86 7:00 1:23:08,86 23.
Lino Jordan
Pierantonio Clementi
Luigi Weiss
Willy Bertin
Sztafeta 4 × 7,5 km 2:08:15,55 3 2:08:15,55 6.

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Giulio Capitanio Bieg na 15 km 46:51,14 21.
Renzo Chiocchetti 47:11,22 29.
Roberto Primus 47:29,02 36.
Fabrizio Pedranzini 48:58,30 53.
Giulio Capitanio Bieg na 30 km 1:35:58,29 28.
Roberto Primus 1:37:55,47 34.
Renzo Chiocchetti 1:37:15,82 38.
Ulrico Kostner 1:37:49,85 41.
Tonio Biondini Bieg na 50 km Nie ukończył biegu
Roberto Primus Nie ukończył biegu
Ulrico Kostner Nie ukończył biegu
Carlo Favre Nie ukończył biegu
Renzo Chiochetti
Tonio Biondini
Ulrico Kostner
Giulio Capitanio
Sztafeta 4 × 10 km 2:12:07,12 7.

  BobslejeEdytuj

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
ITA-I Giorgio Alverà
Franco Perruquet
Dwójki 56,62 56,71 56,84 57,13 3:47,30 8.
ITA-II Nevio De Zordo
Ezio Fiori
57,71 57,58 57,88 57,95 3:51,12 16.
ITA-II Nevio De Zordo
Ezio Fiori
Roberto Porzia
Lino Benoni
Czwórki 55,75 55,80 57,08 57,17 3:45,80 11.
ITA-I Giorgio Alverà
Piero Vegnuti
Adriano Bee
Francesco Butteri
55,59 55,92 56,94 57,42 3:45,87 12.

  Kombinacja norweskaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Francesco Giacomelli Indywidualnie 56:08,75 31. 146,92 68,0 89,1 72,0 94,2 74,0 96,1 190,3 20, 337,22 31.
Modesto De Silvestro 52:27,61 25. 180,90 60,5 71,1 62,0 68,7 57,5 26,2 139,8 33. 319,89 32.

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Susanna Driano Solistki 181,62 7.
Matilde Ciccia
Lamberto Ceserani
Tańce na lodzie 191,46 6.
Isabella Rizzi
Luigi Freroni
168,64 14.
Stefania Bertele
Walter Cecconi
166,22 16.

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bruno Toniolli 41,44 23. 1:22,83 14. 2:05,66 19.
Floriano Martello 1:26,54 26. 2:09,68 25.
Giovanni Panciera 2:33,52 30.
Maurizio Marchetto 8:04,07 21. 16:22,55 17.
Ivano Bamberghi 8:21,04 28.
Loris Vellar 8:31,85 31.

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Herbert Plank 1:46,59  
Rolando Thöni 1:48,13 14.
Gustav Thöni 1:49,25 26. 1:44,19 1:43,48 3:27,67 4. 1:00,55 1:03,18 2:03,73  
Erwin Stricker Nie ukończył biegu
Fausto Radici 1:46,97 1:43,22 3:30,09 7. Nie ukończył 1. przejazdu
Franco Bieler 1:47,00 1:43,24 3:30,24 8. 1:01,04 Nie ukończył 2. przejazdu
Piero Gros 1:45,69 Nie ukończył 2. przejazdu 1:01,23 1:02,06 2:03,29  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Paola Hofer 1:49,60 15. 1:32,67 23. Nie ukończyła 1. przejazdu
Wanda Bieler 1:50,58 20. Nie ukończyła konkurencji 48,86 46,80 1:35,66 8.
Jolanda Plank 1:52,50 25.
Wilma Gatta 1:30,51 7. Nie ukończyła 1. przejazdu
Claudia Giordani 1:31,44 13. 46,87 44,00 1:30,87  

  SaneczkarstwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Karl Brunner Jedynki 53,916 53,228 53,023 53,021 3:33,188 11.
Peter Gschnitzer 54,051 53,812 53,357 1:27,540 4:08,760 37.
Paul Hildgartner 54,348 53,373 53,828 Nie stanął na starcie 4. ślizgu
Karl Feichter
Ernst Haspinger
Dwójki 43,853 43,318 1:27,171 7.
Paul Hildgartner
Walter Plaikner
43,781 44,058 1:27,839 11.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Sarah Felder Jedynki 44,056 43,118 43,075 43,374 2:53,623 11.
Maria Luise Rainer 44,943 44,848 44,768 44,972 2:59,531 16.

  Skoki narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-84 Marcello Bazzana 75,0 103,8 74,5 102,0 205,8 38.
Lido Tomasi 76,0 101,4 76,0 101,9 203,3 45.
Francesco Giacomelli 71,0 94,9 72,0 97,0 191,0 49.
Leo De Crignis 70,5 91,1 74,0 99,7 190,8 50.
Skocznia duża K-104 Francesco Giacomelli 81,0 83,4 75,5 74,2 157,6 44.
Lido Tomasi 82,0 80,8 77,0 71,3 152,1 47.
Leo De Crignis 76,0 71,4 76,0 71,9 143,3 49.
Marcello Bazzana 74,0 72,1 71,0 65,9 138,0 51.

PrzypisyEdytuj

  1. a b c Alpine skiing - Olympic Games 1976 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-09].
  2. Alpine skiing - Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-09].

BibliografiaEdytuj