Otwórz menu główne

Wimbledon 2015 – trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się w dniach 29 czerwca–12 lipca, tradycyjnie na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu. Była to 129. edycja rozgrywek. Pula nagród wynosiła 26 750 000 funtów szterlingów[1].

Wimbledon 2015
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 29.06–12.07.2015
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/128QS/64D/16QD
Dyrektor Richard Lewis
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/96QS/64D/16QD
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Serbia Novak Đoković
Gra podwójna mężczyzn
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
Gra pojedyncza kobiet
Stany Zjednoczone Serena Williams
Gra podwójna kobiet
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
Gra mieszana
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Leander Paes
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015
Serena Williams – zwyciężczyni turnieju singlowego kobiet w 2015 roku
Novak Đoković – triumfator turnieju singlowego mężczyzn w 2015 roku

W grze pojedynczej mężczyzn tytuł sprzed roku obronił Novak Đoković, który pokonał 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3 Rogera Federera. W grze pojedynczej kobiet Serena Williams triumfowała nad Garbiñe Muguruzą wynikiem 6:4, 6:4. W deblu mężczyzn Jean-Julien Rojer i Horia Tecău pokonali Jamie'ego Murraya i Johna Peersa 7:6(5), 6:4, 6:4. W grze podwójnej kobiet zwyciężyły Martina Hingis i Sania Mirza, które w finale pokonały Jekatierinę Makarową i Jelenę Wiesninę 5:7, 7:6(4), 7:5. W grze mieszanej Martina Hingis wraz z Leanderem Paesem pokonali w meczu o mistrzostwo Tímeę Babos i Alexandra Peyę wynikiem 6:1, 6:1.

Reilly Opelka zwyciężył w rozgrywkach singlowych chłopców z Mikaelem Ymerem 7:6(5), 6:4. W rozrywkach dziewcząt Sofja Żuk pokonała Annę Blinkową wynikiem 7:5, 6:4. Lý Hoàng Nam i Sumit Nagal wygrali 6:7(4), 6:4 z Reilly'm Opelką i Akirą Santillanem w grze podwójnej chłopców. Dalma Gálfi wraz z Fanny Stollár zwyciężyły w finale debla dziewcząt 6:3, 6:2 z Wierą Łapko i Terezą Mihalíkovą.

W deblu na wózkach mistrzami zostali Gustavo Fernández oraz Nicolas Peifer, którzy w ostatnim meczu pokonali Michaela Jeremiasza i Gordona Reida 7:5, 5:7, 6:2. W grze podwójnej kobiet na wózkach triumfowały Yui Kamiji i Jordanne Whiley, dzięki wygranej 6:2, 5:7, 6:3 odniesionej nad Jiske Griffioen i Aniek van Koot.

Goran Ivanišević wraz z Ivanem Ljubičiciem wygrali w rozgrywkach legend mężczyzn z Wayne'em Ferreirą i Sébastienem Grosjeanem 6:3, 1:6, 10–5. Magdalena Maleewa i Rennae Stubbs pokonały 3:6, 7:5, 10–8 Martinę Navrátilovą i Salimę Safar w turnieju legend kobiet. Jacco Eltingh i Paul Haarhuis w turnieju legend seniorów pokonali w finale 6:4, 6:4 Guya Forgeta oraz Cédrica Pioline.

Turnieje seniorskieEdytuj

Gra pojedyncza mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1    Novak Đoković 6 6 6  
9    Marin Čilić 4 4 4  
  1    Novak Đoković 7 6 6  
  21    Richard Gasquet 62 4 4  
4    Stan Wawrinka 4 6 6 4 9
  21    Richard Gasquet 6 4 3 6 11  
    1    Novak Đoković 7 610 6 6
  2    Roger Federer 61 7 4 3
     Vasek Pospisil 4 5 4  
3    Andy Murray 6 7 6  
3    Andy Murray 5 5 4
  2    Roger Federer 7 7 6  
12    Gilles Simon 3 5 2
  2    Roger Federer 6 7 6  

Gra pojedyncza kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Serena Williams 3 6 6  
23    Wiktoryja Azaranka 6 2 3  
  1    Serena Williams 6 6  
  4    Marija Szarapowa 2 4  
4    Marija Szarapowa 6 63 6
     Coco Vandeweghe 3 7 2  
    1    Serena Williams 6 6
  20    Garbiñe Muguruza 4 4
  20    Garbiñe Muguruza 7 6  
15    Timea Bacsinszky 5 3  
20    Garbiñe Muguruza 6 3 6
  13    Agnieszka Radwańska 2 6 3  
21    Madison Keys 63 6 3
  13    Agnieszka Radwańska 7 3 6  

Gra podwójna mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1    Bob Bryan
   Mike Bryan
7 4 69 65  
9    Rohan Bopanna
   Florin Mergea
5 6 7 7  
  9    Rohan Bopanna
   Florin Mergea
6 2 3 6 11  
  4    Jean-Julien Rojer
   Horia Tecău
4 6 6 4 13  
4    Jean-Julien Rojer
   Horia Tecău
6 6 7
  7    Marcin Matkowski
   Nenad Zimonjić
4 3 62  
    4    Jean-Julien Rojer
   Horia Tecău
7 6 6
  13    Jamie Murray
   John Peers
65 4 4
  8    Alexander Peya
   Bruno Soares
4 63 3  
13    Jamie Murray
   John Peers
6 7 6  
13    Jamie Murray
   John Peers
4 6 6 6
  Q    Jonatan Erlich
   Philipp Petzschner
6 3 4 2  
Q    Jonatan Erlich
   Philipp Petzschner
4 6 6 6
  2    Ivan Dodig
   Marcelo Melo
6 2 2 4  

Gra podwójna kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Martina Hingis
   Sania Mirza
7 6  
9    Casey Dellacqua
   Jarosława Szwiedowa
5 3  
  1    Martina Hingis
   Sania Mirza
6 6  
  5    Raquel Kops-Jones
   Abigail Spears
1 2  
3    Bethanie Mattek-Sands
   Lucie Šafářová
3 2
  5    Raquel Kops-Jones
   Abigail Spears
6 6  
    1    Martina Hingis
   Sania Mirza
5 7 7
  2    Jekatierina Makarowa
   Jelena Wiesnina
7 64 5
  7    Hsieh Su-wei
   Flavia Pennetta
3 6 4  
4    Tímea Babos
   Kristina Mladenovic
6 4 6  
4    Tímea Babos
   Kristina Mladenovic
3 6 4
  2    Jekatierina Makarowa
   Jelena Wiesnina
6 4 6  
   Cara Black
   Lisa Raymond
3 6 6
  2    Jekatierina Makarowa
   Jelena Wiesnina
6 4 8  

Gra mieszanaEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Bethanie Mattek-Sands
   Mike Bryan
7 6  
8    Kristina Mladenovic
   Daniel Nestor
62 2  
  1    Bethanie Mattek-Sands
   Mike Bryan
3 4  
  7    Martina Hingis
   Leander Paes
6 6  
3    Jelena Wiesnina
   Marcin Matkowski
2 1
  7    Martina Hingis
   Leander Paes
6 6  
    7    Martina Hingis
   Leander Paes
6 6
  5    Tímea Babos
   Alexander Peya
1 1
  6    Katarina Srebotnik
   Horia Tecău
4 6 3  
   Anabel Medina Garrigues
   Robert Lindstedt
6 1 6  
   Anabel Medina Garrigues
   Robert Lindstedt
6 3 9
  5    Tímea Babos
   Alexander Peya
4 6 11  
5    Tímea Babos
   Alexander Peya
3 7 9
  2    Sania Mirza
   Bruno Soares
6 66 7  

Turnieje juniorskieEdytuj

Gra pojedyncza chłopcówEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Taylor Harry Fritz 6 4 6  
11    Chung Yunseong 2 6 0  
  1    Taylor Harry Fritz 3 613  
     Reilly Opelka 6 7  
   Reilly Opelka 6 6
  10    William Blumberg 3 3  
       Reilly Opelka 7 6
  12/WC    Mikael Ymer 65 4
  12/WC    Mikael Ymer 7 7  
   Álvaro López San Martín 5 63  
12/WC    Mikael Ymer 7 6
     Patrik Niklas-Salminen 63 3  
7    Tommy Paul 4 6 4
     Patrik Niklas-Salminen 6 1 6  

Gra pojedyncza dziewczątEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC    Anastasija Potapowa 4 3  
   Sofja Żuk 6 6  
     Sofja Żuk 6 6  
  Q    Viktória Kužmová 1 3  
Q    Viktória Kužmová 7 6
  5    Katie Swan 62 0  
       Sofja Żuk 7 6
  12    Anna Blinkowa 5 4
  12    Anna Blinkowa 1 6 12  
WC    Tornado Alicia Black 6 3 10  
12    Anna Blinkowa 6 7
     Wiera Łapko 2 61  
   Wiera Łapko 6 7
     Michaela Gordon 3 64  

Gra podwójna chłopcówEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Taylor Harry Fritz
   Michael Mmoh
6 3 6  
   Géoffrey Blancaneaux
   Aziz Dougaz
2 6 3  
  1    Taylor Harry Fritz
   Michael Mmoh
3 4  
  4    Reilly Opelka
   Akira Santillan
6 6  
4    Reilly Opelka
   Akira Santillan
4 7 6
     Viktor Durasovic
   Patrik Niklas-Salminen
6 67 2  
    4    Reilly Opelka
   Akira Santillan
64 4
  8    Lý Hoàng Nam
   Sumit Nagal
7 6
  5    Miomir Kecmanović
   Casper Ruud
4 6 9  
3    William Blumberg
   Tommy Paul
6 3 7  
5    Miomir Kecmanović
   Casper Ruud
65 6 10
  8    Lý Hoàng Nam
   Sumit Nagal
7 3 12  
8    Lý Hoàng Nam
   Sumit Nagal
6 6
     Yusuke Takahashi
   Jumpei Yamasaki
2 3  

Gra podwójna dziewczątEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Miriam Kolodziejová
   Markéta Vondroušová
6 6  
7    Anna Blinkowa
   Olesia Pierwuszyna
3 1  
  1    Miriam Kolodziejová
   Markéta Vondroušová
62 4  
  3    Dalma Gálfi
   Fanny Stollár
7 6  
3    Dalma Gálfi
   Fanny Stollár
6 6
     Maia Lumsden
   Ingrid Neel
0 2  
    3    Dalma Gálfi
   Fanny Stollár
6 6
     Wiera Łapko
   Tereza Mihalíková
3 2
     Destanee Aiava
   Olivia Tjandramulia
6 3 1  
   Wiera Łapko
   Tereza Mihalíková
3 6 6  
   Wiera Łapko
   Tereza Mihalíková
6 7
  WC    Anna Brogan
   Freya Christie
4 5  
6    Jil Teichmann
   Xu Shilin
4 5
  WC    Anna Brogan
   Freya Christie
6 7  

Turnieje zawodników na wózkachEdytuj

Gra podwójna mężczyzn na wózkachEdytuj

  Półfinały Finał
                         
  1    Stéphane Houdet
   Shingo Kunieda
3 5  
   Gustavo Fernández
   Nicolas Peifer
6 7  
     Gustavo Fernández
   Nicolas Peifer
7 5 6
  2    Michael Jeremiasz
   Gordon Reid
5 7 2
WC    Joachim Gérard
   Alfie Hewett
69 6 64
  2    Michael Jeremiasz
   Gordon Reid
7 3 7     Mecz o 3. miejsce
  1    Stéphane Houdet
   Shingo Kunieda
2 7 6
  WC    Joachim Gérard
   Alfie Hewett
6 5 0

Gra podwójna kobiet na wózkachEdytuj

  Półfinały Finał
                         
  1    Yui Kamiji
   Jordanne Whiley
6 6  
WC    Louise Hunt
   Katharina Kruger
0 3  
  1    Yui Kamiji
   Jordanne Whiley
6 5 6
  2    Jiske Griffioen
   Aniek van Koot
2 7 3
   Sabine Ellerbrock
   Lucy Shuker
2 4
  2    Jiske Griffioen
   Aniek van Koot
6 6     Mecz o 3. miejsce
  WC    Louise Hunt
   Katharina Kruger
1 1
     Sabine Ellerbrock
   Lucy Shuker
6 6

Turnieje legendEdytuj

RezygnacjeEdytuj

Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy:

Dzikie kartyEdytuj

KwalifikanciEdytuj

Szczęśliwi przegraniEdytuj

Zawodnicy, którzy przegrali w kwalifikacjach, mogli zostać przeniesieni do turnieju głównego jako szczęśliwi przegrani, gdy z udziału w turnieju zrezygnował jeden z wcześniej zgłoszonych uczestników.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1.   Luca Vanni

Gra podwójna mężczyzn

  1.   Marcus Daniell /   Marcelo Demoliner
  2.   Gero Kretschmer /   Alexander Satschko

Gra podwójna kobiet

  1.   Chan Chin-wei /   Nicole Melichar
  2.   Misaki Doi /   Stephanie Vogt
  3.   Jana Čepelová /   Stefanie Vögele

Obrońcy tytułówEdytuj

Tabela prezentuje obrońców tytułu z 2014 roku oraz mistrzów z roku 2015.

Konkurencja Mistrzowie 2014 Mistrzowie 2015
gra pojedyncza mężczyzn   Novak Đoković   Novak Đoković
gra pojedyncza kobiet   Petra Kvitová   Serena Williams
gra podwójna mężczyzn   Vasek Pospisil
  Jack Sock
  Jean-Julien Rojer
  Horia Tecău
gra podwójna kobiet   Sara Errani
  Roberta Vinci
  Martina Hingis
  Sania Mirza
gra mieszana   Samantha Stosur
  Nenad Zimonjić
  Martina Hingis
  Leander Paes
gra pojedyncza chłopców   Noah Rubin   Reilly Opelka
gra pojedyncza dziewcząt   Jeļena Ostapenko   Sofja Żuk
gra podwójna chłopców   Orlando Luz
  Marcelo Zormann
  Lý Hoàng Nam
  Sumit Nagal
gra podwójna dziewcząt   Tami Grende
  Ye Qiuyu
  Dalma Gálfi
  Fanny Stollár
gra podwójna mężczyzn na wózkach   Stéphane Houdet
  Shingo Kunieda
  Gustavo Fernández
  Nicolas Peifer
gra podwójna kobiet na wózkach   Yui Kamiji
  Jordanne Whiley
  Yui Kamiji
  Jordanne Whiley
turniej legend mężczyzn   Thomas Enqvist
  Mark Philippoussis
  Goran Ivanišević
  Ivan Ljubičić
turniej legend kobiet   Jana Novotná
  Barbara Schett
  Magdalena Maleewa
  Rennae Stubbs
turniej legend seniorów   Guy Forget
  Cédric Pioline
  Jacco Eltingh
  Paul Haarhuis

Porażki rozstawionychEdytuj

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyznEdytuj

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
  David Ferrer (8) rezygnacja
1. 29 czerwca 1. runda   John Millman (Q)   Tommy Robredo (19) 6:2, 6:3, 6:4
  Denis Kudla (WC)   Pablo Cuevas (28) 6:7(4), 4:6, 6:3, 6:2, 6:2
2. 30 czerwca   Pablo Andújar   Guillermo García-López (29) 3:6, 6:4, 3:6, 7:5, 6:4
  Sam Groth   Jack Sock (31) 6:3, 3:6, 6:3, 6:3
3. 1 lipca 2. runda   Santiago Giraldo   Kei Nishikori (5) walkower
  Fernando Verdasco   Dominic Thiem (32) 5:7, 6:4, 5:7, 6:3, 6:4
4. 2 lipca   Dustin Brown (Q)   Rafael Nadal (10) 7:5, 3:6, 6:4, 6:4
  Nikoloz Basilaszwili (Q)   Feliciano López (15) 7:5, 3:6, 6:3, 2:6, 6:4
  Vasek Pospisil   Fabio Fognini (30) 6:3, 6:4, 1:6, 6:3
5. 3 lipca 3. runda   Nick Kyrgios (26)   Milos Raonic (7) 5:7, 7:5, 7:6(3), 6:3
  Richard Gasquet (21)   Grigor Dimitrow (11) 6:3, 6:4, 6:4
  Kevin Anderson (14)   Leonardo Mayer (24) 6:4, 7:6(6), 6:3
  Novak Đoković (1)   Bernard Tomic (27) 6:3, 6:3, 6:3
6. 4 lipca   Ivo Karlović (23)   Jo-Wilfried Tsonga (13) 7:6(3), 4:6, 7:6(2), 7:6(9)
  Marin Čilić (9)   John Isner (17) 7:6(4), 6:7(6), 6:4, 6:7(4), 12:10
  Gilles Simon (12)   Gaël Monfils (18) 3:6, 6:3, 7:6(6), 2:6, 6:2
  Andy Murray (3)   Andreas Seppi (25) 6:2, 6:2, 1:6, 6:1
MS 5 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 6 lipca 4. runda   Gilles Simon (12)   Tomáš Berdych (6) 6:3, 6:3, 6:2
  Stan Wawrinka (4)   David Goffin (16) 7:6(3), 7:6(7), 6:4
  Roger Federer (2)   Roberto Bautista-Agut (20) 6:2, 6:2, 6:3
  Vasek Pospisil   Viktor Troicki (22) 4:6, 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:3
  Andy Murray (3)   Ivo Karlović (23) 7:6(7), 6:4, 5:7, 6:4
  Richard Gasquet (21)   Nick Kyrgios (26) 7:5, 6:1, 6:7(7), 7:6(6)
8. 7 lipca   Novak Đoković (1)   Kevin Anderson (14) 6:7(6), 6:7(6), 6:1, 6:4, 7:5
9. 8 lipca Ćwierćfinał   Richard Gasquet (21)   Stan Wawrinka (4) 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 11:9
  Novak Đoković (1)   Marin Čilić (9) 6:4, 6:4, 6:4
  Roger Federer (2)   Gilles Simon (12) 6:3, 7:5, 6:2
11. 10 lipca Półfinał   Roger Federer (2)   Andy Murray (3) 7:5, 7:5, 6:4
  Novak Đoković (1)   Richard Gasquet (21) 7:6(2), 6:4, 6:4
13. 12 lipca Finał   Novak Đoković (1)   Roger Federer (2) 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3

Gra pojedyncza kobietEdytuj

Dzień Data Etap Zwyciężczyni Pokonana Wynik
1. 29 czerwca 1. runda   Jeļena Ostapenko (WC)   Carla Suárez Navarro (9) 6:2, 6:0
  Zarina Dijas   Flavia Pennetta (24) 6:3, 2:6, 6:4
  Sloane Stephens   Barbora Strýcová (27) 6:4, 6:2
2. 30 czerwca   Jana Čepelová   Simona Halep (3) 5:7, 6:4, 6:3
  Duan Yingying (Q)   Eugenie Bouchard (12) 7:6(3), 6:4
  Heather Watson   Caroline Garcia (32) 1:6, 6:3, 8:6
3. 1 lipca 2. runda   Bethanie Mattek-Sands (Q)   Ana Ivanović (7) 6:3, 6:4
  Coco Vandeweghe   Karolína Plíšková (11) 7:6(5), 6:4
  Aleksandra Krunić   Sara Errani (19) 6:3, 6:7(2), 6:2
4. 2 lipca   Magdaléna Rybáriková   Jekatierina Makarowa (8) 6:2, 7:5
  Casey Dellacqua   Elina Switolina (17) 7:6(3), 6:3
  Wolha Hawarcowa (Q)   Alizé Cornet (25) 7:6(6), 2:6, 6:1
  Kristýna Plíšková   Swietłana Kuzniecowa (26) 3:6, 6:3, 6:4
5. 3 lipca 3. runda   Zarina Dijas   Andrea Petković (14) 7:5, 6:4
  Coco Vandeweghe   Samantha Stosur (22) 6:2, 6:0
  Marija Szarapowa (4)   Irina-Camelia Begu (29) 6:4, 6:3
6. 4 lipca   Jelena Janković (28)   Petra Kvitová (2) 3:6, 7:5, 6:4
  Garbiñe Muguruza (20)   Angelique Kerber (10) 7:6(12), 1:6, 6:2
  Timea Bacsinszky (15)   Samantha Stosur (18) 6:3, 6:2
  Caroline Wozniacki (5)   Irina-Camelia Begu (31) 6:2, 6:2
MS 5 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 6 lipca 4. runda   Garbiñe Muguruza (20)   Caroline Wozniacki (5) 6:4, 6:4
  Coco Vandeweghe   Lucie Šafářová (6) 7:6(1), 7:6(4)
  Serena Williams (1)   Venus Williams (16) 6:4, 6:3
  Agnieszka Radwańska (13)   Jelena Janković (28) 7:5, 6:4
  Wiktoryja Azaranka (23)   Belinda Bencic (30) 6:2, 6:3
8. 7 lipca Ćwierćfinał   Garbiñe Muguruza (20)   Timea Bacsinszky (15) 7:5, 6:3
  Agnieszka Radwańska (13)   Madison Keys (21) 7:6(3), 3:6, 6:3
  Serena Williams (1)   Wiktoryja Azaranka (23) 3:6, 6:2, 6:3
10. 9 lipca Półfinał   Serena Williams (1)   Marija Szarapowa (4) 6:2, 6:4
  Garbiñe Muguruza (20)   Agnieszka Radwańska (13) 6:2, 3:6, 6:3
12. 11 lipca Finał   Serena Williams (1)   Garbiñe Muguruza (20) 6:4, 6:4

Gra podwójna mężczyznEdytuj

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
3. 1 lipca 1. runda   Guillermo García-López
  Malik al-Dżaziri
  Simone Bolelli
  Fabio Fognini (5)
7:5, 7:6(2), 6:3
  Treat Huey
  Scott Lipsky
  Pablo Cuevas
  David Marrero (12)
7:6(2), 6:2, 6:4
4. 2 lipca   Lleyton Hewitt
  Thanasi Kokkinakis (WC)
  Marin Draganja
  Henri Kontinen (15)
6:7(6), 3:6, 7:6(1), 6:2, 8:6
5. 3 lipca 2. runda   Łukasz Kubot
  Maks Mirny
  Marcel Granollers
  Marc López (6)
6:4, 6:3, 6:4
  Mate Pavić
  Michael Venus
  Raven Klaasen
  Rajeev Ram (14)
7:6(4), 6:4, 3:6, 6:7(5), 11:9
6. 4 lipca   Jonathan Marray
  Frederik Nielsen (WC)
  Juan Sebastián Cabal
  Robert Farah (16)
6:3, 5:7, 7:5, 6:4
MS 5 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 6 lipca 3. runda   Jamie Murray
  John Peers (13)
  Vasek Pospisil
  Jack Sock (3)
6:3, 7:6(6), 6:7(5), 3:6, 8:6
  Marcin Matkowski
  Nenad Zimonjić (7)
  Pierre-Hugues Herbert
  Nicolas Mahut (10)
7:6(7), 3:6, 7:5, 6:1
  Alexander Peya
  Bruno Soares (8)
  Daniel Nestor
  Leander Paes (11)
6:3, 7:5, 3:6, 2:6, 6:2
8. 7 lipca Ćwierćfinał   Rohan Bopanna
  Florin Mergea (9)
  Bob Bryan
  Mike Bryan (1)
5:7, 6:4, 7:6(9), 7:6(5)
  Jonatan Erlich
  Philipp Petzschner (Q)
  Ivan Dodig
  Marcelo Melo (2)
4:6, 6:2, 6:2, 6:4
  Jean-Julien Rojer
  Horia Tecău (4)
  Marcin Matkowski
  Nenad Zimonjić (7)
6:4, 6:3, 7:6(2)
  Jamie Murray
  John Peers (13)
  Alexander Peya
  Bruno Soares (8)
6:4, 7:6(3), 6:3
10. 9 lipca Półfinał   Jean-Julien Rojer
  Horia Tecău (4)
  Rohan Bopanna
  Florin Mergea (9)
4:6, 6:2, 6:3, 4:6, 13:11
12. 11 lipca Finał   Jean-Julien Rojer
  Horia Tecău (4)
  Jamie Murray
  John Peers (13)
7:6(5), 6:4, 6:4

Gra podwójna kobietEdytuj

Dzień Data Etap Zwyciężczynie Pokonane Wynik
  Serena Williams
  Venus Williams (12/PR)
rezygnacja
3. 1 lipca 1. runda   Jarmila Gajdošová
  Ajla Tomljanović
  Chan Yung-jan
  Zheng Jie (13)
2:6, 6:4, 6:2
4. 2 lipca 2. runda   Mona Barthel
  Ludmyła Kiczenok
  Anastasija Rodionowa
  Arina Rodionowa (15)
6:3, 3:6, 6:4
5. 3 lipca   Cara Black
  Lisa Raymond
  Garbiñe Muguruza
  Carla Suárez Navarro (6)
6:3, 6:1
6. 4 lipca   Karin Knapp
  Roberta Vinci
  Andrea Hlaváčková
  Lucie Hradecká (8)
6:3, 3:6, 6:4
  Anna-Lena Grönefeld
  Coco Vandeweghe
  Caroline Garcia
  Katarina Srebotnik (10)
7:6(3), 6:3
MS 5 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 6 lipca 3. runda   Cara Black
  Lisa Raymond
  Ałła Kudriawcewa
  Anastasija Pawluczenkowa (11)
2:6, 6:3, 6:4
  Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (4)
  Michaëlla Krajicek
  Barbora Strýcová (14)
6:4, 6:2
  Martina Hingis
  Sania Mirza (1)
  Anabel Medina Garrigues
  Arantxa Parra Santonja (16)
6:4, 6:3
9. 8 lipca Ćwierćfinał   Raquel Kops-Jones
  Abigail Spears (5)
  Bethanie Mattek-Sands
  Lucie Šafářová (3)
6:3, 6:2
  Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (4)
  Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (7)
6:3, 4:6, 6:4
  Martina Hingis
  Sania Mirza (1)
  Casey Dellacqua
  Jarosława Szwiedowa (9)
7:5, 6:3
11. 10 lipca Półfinał   Jekatierina Makarowa
  Jelena Wiesnina (2)
  Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (4)
6:3, 4:6, 6:4
  Martina Hingis
  Sania Mirza (1)
  Raquel Kops-Jones
  Abigail Spears (5)
6:1, 6:2
12. 11 lipca Finał   Martina Hingis
  Sania Mirza (1)
  Jekatierina Makarowa
  Jelena Wiesnina (2)
5:7, 7:6(4), 7:5

Gra mieszanaEdytuj

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
  Flavia Pennetta
  Pablo Cuevas (12)
rezygnacja
6. 4 lipca 2. runda   Jarmila Gajdošová
  Nenad Zimonjić
  Caroline Garcia
  Bob Bryan (4)
3:6, 6:3, 9:7
  Arina Rodionowa
  Artem Sitak
  Anna-Lena Grönefeld
  Jean-Julien Rojer (11)
6:4, 6:7(1), 6:3
  Ana Konjuh
  Marin Draganja
  Chan Yung-jan
  John Peers (14)
7:6(6), 7:6(9)
MS 5 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 6 lipca 2. runda   Anabel Medina Garrigues
  Robert Lindstedt
  Michaëlla Krajicek
  Florin Mergea (13)
3:6, 6:3, 6:2
  Raluca Olaru
  Michael Venus (Alt)
  Zheng Jie
  Henri Kontinen (15)
6:4, 6:2
  Olha Sawczuk
  Oliver Marach (Alt)
  Arantxa Parra Santonja
  David Marrero (17)
3:6, 6:3, 6:2
8. 7 lipca 3. runda   Kristina Mladenovic
  Daniel Nestor (8)
  Cara Black
  Juan Sebastián Cabal (9)
6:3, 6:7(4), 6:3
9. 8 lipca   Katarina Srebotnik
  Horia Tecău (6)
  Raquel Kops-Jones
  Raven Klaasen (10)
6:3, 7:5
  Jelena Wiesnina
  Marcin Matkowski (3)
  Andrea Hlaváčková
  Łukasz Kubot (16)
6:7(4), 6:4, 11:9
10. 9 lipca Ćwierćfinał   Tímea Babos
  Alexander Peya (5)
  Sania Mirza
  Bruno Soares (2)
3:6, 7:6(6), 9:7
  Martina Hingis
  Leander Paes (7)
  Jelena Wiesnina
  Marcin Matkowski (3)
6:2, 6:1
  Anabel Medina Garrigues
  Robert Lindstedt
  Katarina Srebotnik
  Horia Tecău (6)
6:4, 1:6, 6:3
  Bethanie Mattek-Sands
  Mike Bryan (1)
  Kristina Mladenovic
  Daniel Nestor (8)
7:6(2), 6:2
11. 10 lipca Półfinał   Martina Hingis
  Leander Paes (7)
  Bethanie Mattek-Sands
  Mike Bryan (1)
6:3, 6:4
13. 12 lipca Finał   Martina Hingis
  Leander Paes (7)
  Tímea Babos
  Alexander Peya (5)
6:1, 6:1

PrzypisyEdytuj

  1. Wimbledon: Rekordowa pula nagród (pol.). sportowefakty.pl. [dostęp 2015-06-22].
  2. Wild Card Announcements – at 17 June (ang.). wimbledon.com. [dostęp 2015-06-17].

BibliografiaEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj