Zapasy na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 1999

Turniej zapasów w ramach II światowych wojskowych igrzysk sportowych - Zagrzeb 1999. Zawody były równocześnie traktowane jako XVIII Mistrzostwa Świata Wojskowych w zapasach.

Zapasy na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 1999
Ilustracja
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 1999
Zagrzeb,  Chorwacja
1995 2007
Data 10–16 sierpnia 1999
Liczba konkurencji 16

Klasyfikacja medalowaEdytuj

     * Organizator zawodów został zaznaczony tym kolorem, Polskę oznaczono tekstem pogrubionym.

Miejsce Reprezentacja  
Złoto
 
Srebro
 
Brąz
 
Razem
1   Rosja 11 0 3 14
2   Korea Północna 2 1 0 3
3   Azerbejdżan 1 1 1 3
4   Francja 1 1 0 2
5   Mołdawia 1 0 0 1
6   Ukraina 0 3 4 7
7   Grecja 0 3 0 3
8   Korea Południowa 0 2 2 4
9   Chorwacja* 0 1 1 2
10   Armenia 0 1 0 1
  Niemcy 0 1 0 1
  Turcja 0 1 0 1
  Gruzja 0 1 0 1
14   Polska 0 0 2 2
15   Stany Zjednoczone 0 0 1 1
  Litwa 0 0 1 1
  Bułgaria 0 0 1 1
Ogółem (17 państw) 16 16 16 148

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Styl klasycznyEdytuj

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 54 kg   Kang Yong-gyun   Taleh İsrafilov   Boris Ambarcumow
Kategoria do 58 kg   Rustem Mambietow   Kang Kyung-il   Roman Vashuk
Kategoria do 63 kg   Władimir Bolszakow   Sarkis Elngian   Tomislav Vukelic
Kategoria do 69 kg   Aleksiej Głuszkow   Sergios Solonikis   Marcel Cooper
Kategoria do 76 kg   Andriej Czeriepachin   Kim Jung-sub   Artur Michalkiewicz
Kategoria do 85 kg   David Millien   Igor Bugaj   Seo Sang-myung
Kategoria do 97 kg   Aleksiej Czegłakow   Kostas Tanos   Mindaugas Ežerskis
Kategoria do 130 kg   Aleksiej Kolesnikow   Josip Pavisic   Jacek Fafiński

Styl wolnyEdytuj

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 54 kg   Jin Ju-dong   Gework Markarian   Iwan Dżorew
Kategoria do 58 kg   Nazim Alidyanov   Ri Yong-sam   Murad Ramazanow
Kategoria do 63 kg   Rovshan Gadziev   Jewhen Busłowycz   Miron Dzadzajew
Kategoria do 69 kg   Artur Tawkazachow   Sebastien Bourdin   Lee Young-min
Kategoria do 76 kg   Buwajsar Sajtijew   Emzarios Bendinidis   Elşad Allahverdiyev
Kategoria do 85 kg   Chadżymurad Magomiedow   Athanassios Kydros   Eldar Assanov
Kategoria do 97 kg   Giorgi Gogszelidze   Arawat Sabiejew   Serhij Priadun
Kategoria do 130 kg   Andriej Szumilin   Bayram Dogan   Yuri Chobitko

BibliografiaEdytuj