Otwórz menu główne

Zimowa Uniwersjada 2007

DyscyplinyEdytuj

Kraje uczestnicząceEdytuj

PolskaEdytuj

Polskę na Zimowej Uniwersjadzie 2007 reprezentowało 75 (46 mężczyzn i 29 kobiet) sportowców

WynikiEdytuj

  BiathlonEdytuj

MężczyźniEdytuj

sprint 10 km   Złoto
  Rosja Andriej Makowiejew   Srebro
  Rosja Siergiej Tarasow   Brąz
  Ukraina Serhij Sedniew
12,5 km na dochodzenie   Złoto
  Rosja Andriej Makowiejew   Srebro
  Czechy Jaroslav Soukup   Brąz
  Rosja Siergiej Tarasow
15 km ze startu wspólnego   Złoto
  Rosja Andriej Makowiejew   Srebro
  Ukraina Ołeh Bereżny   Brąz
  Ukraina Serhij Sedniew
20 km   Złoto
  Białoruś Siarhiej Nowikau   Srebro
  Ukraina Serhij Sedniew   Brąz
  Ukraina Roman Pryma
sztafeta 4 × 7,5 km   Złoto
  Białoruś   Srebro
  Ukraina   Brąz
  Rosja

KobietyEdytuj

sprint 7,5 km   Złoto
  Białoruś Darja Domraczawa   Srebro
  Ukraina Wałentyna Semerenko   Brąz
  Ukraina Wita Semerenko
10 km na dochodzenie   Złoto
  Ukraina Wita Semerenko   Srebro
  Ukraina Wałentyna Semerenko   Brąz
  Białoruś Ludmiła Kalinczyk
12,5 km ze startu wspólnego   Złoto
  Białoruś Nadzieja Skardzina   Srebro
  Rosja Nadieżda Kolesnikowa   Brąz
  Ukraina Wałentyna Semerenko
15 km   Złoto
  Ukraina Oksana Jakowlewa   Srebro
  Białoruś Nadzieja Skardzina   Brąz
  Ukraina Wita Semerenko
sztafeta 3 × 6 km   Złoto
  Białoruś   Srebro
  Ukraina   Brąz
  Rosja

  Biegi narciarskieEdytuj

MężczyźniEdytuj

sprint   Złoto
  Kazachstan Nikołaj Czebot´ko   Srebro
  Czechy Aleš Razým   Brąz
  Włochy Fulvio Scola
10 km   Złoto
  Białoruś Aleksandr Łazutkin   Srebro
  Rosja Aleksandr Kuzniecow   Brąz
  Kazachstan Siergiej Czeriepanow
2 × 7,5 km   Złoto
  Białoruś Aleksandr Łazutkin   Srebro
  Rosja Aleksandr Kuzniecow   Brąz
  Rosja Maksim Wylegżanin
30 km   Złoto
  Rosja Maksim Wylegżanin   Srebro
  Białoruś Aleksandr Łazutkin   Brąz
  Rosja Nikołaj Chochriakow
sztafeta 4 × 10 km   Złoto
  Kazachstan   Srebro
  Francja   Brąz
  Rosja

KobietyEdytuj

sprint   Złoto
  Polska Justyna Kowalczyk   Srebro
  Kazachstan Jelena Kołomina   Brąz
  Estonia Kaili Sirge
5 km   Złoto
  Polska Justyna Kowalczyk   Srebro
  Słowacja Alena Procházková   Brąz
  Białoruś Iryna Nafranowicz
2 × 5 km   Złoto
  Polska Justyna Kowalczyk   Srebro
  Słowacja Alena Procházková   Brąz
  Białoruś Wolha Wasilonak
15 km   Złoto
  Rosja Olga Michajłowa   Srebro
  Ukraina Wita Jakymczuk   Brąz
  Białoruś Wolha Wasilonak
sztafeta 3 × 5 km   Złoto
  Białoruś   Srebro
  Rosja   Brąz
*   Polska

*   Polska w składzie : Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec

  CurlingEdytuj

MężczyźniEdytuj

turniej drużynowy   Złoto
  Stany Zjednoczone   Srebro
  Wielka Brytania   Brąz
  Szwecja
Mecze o miejsca 1.-4.Edytuj
  Półfinały Finał
             
Turyn
   Wielka Brytania 8  
   Szwecja 4  
 
Turyn
       Stany Zjednoczone 9
     Wielka Brytania 4
 
 
Mecz o 3. miejsce
Turyn Turyn
   Kanada 3    Szwecja  9
   Stany Zjednoczone 7      Kanada  4


Składy medalistówEdytuj

KobietyEdytuj

turniej drużynowy   Złoto
  Kanada   Srebro
  Rosja   Brąz
  Japonia
  Półfinały Finał
             
Turyn
   Rosja 9  
   Japonia 8  
 
Turyn
       Rosja 5
     Kanada 6
 
 
Mecz o 3. miejsce
Turyn Turyn
   Szwecja 5    Japonia  7
   Kanada 6      Szwecja  6


Składy medalistówEdytuj

  Hokej na lodzieEdytuj

MężczyźniEdytuj

turniej drużynowy   Złoto
  Kanada   Srebro
  Rosja   Brąz
  Kazachstan
Składy medalistówEdytuj

  Kombinacja norweskaEdytuj

MężczyźniEdytuj

skocznia K95, bieg 7,5 km   Złoto
  Japonia Yūsuke Minato   Srebro
  Niemcy Jens Kaufmann   Brąz
  Czechy Tomáš Slavík
skocznia K95, bieg 15 km   Złoto
  Czechy Tomáš Slavík   Srebro
  Japonia Yūsuke Minato   Brąz
  Rosja Konstantin Woronin
drużynowo K95, 3 × 5 km   Złoto
  Rosja   Srebro
  Słowenia   Brąz
  Japonia

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

mężczyźni indywidualnie   Złoto
  Japonia Daisuke Takahashi   Srebro
  Japonia Nobunari Oda   Brąz
  Chiny Xu Ming
kobiety indywidualnie   Złoto
  Japonia Ariko Suzuki   Srebro
  Włochy Valentina Marchei   Brąz
  Chiny Fang Dan
pary taneczne   Złoto
  Włochy Anna Cappellini   Srebro
  Rosja Anastasia Platonova   Brąz
  Francja Pernelle Carron

Luca Lanotte
Andrei Maximishin
Mathieu Jost
pary sportowe   Złoto
  Chiny Zhang Dan   Srebro
  Ukraina Tetiana Wołosożar   Brąz
  Rosja Arina Uszakowa

Zhang Hao
Stanislav Morozov
Sergei Karev

  Łyżwiarstwo synchroniczneEdytuj

KobietyEdytuj

zespoły   Złoto
  Szwecja   Srebro
  Finlandia   Brąz
  Rosja

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

MężczyźniEdytuj

500 m   Złoto
  Korea Południowa Lee Kang-seok   Srebro
  Korea Południowa Lee Ki-ho   Brąz
  Korea Południowa Mo Tae-bum
1000 m   Złoto
  Włochy Enrico Fabris   Srebro
  Korea Południowa Lee Kang-seok   Brąz
  Holandia Lars Elgersma
1500 m   Złoto
  Włochy Enrico Fabris   Srebro
  Korea Południowa Lee Kang-seok   Brąz
  Holandia Lars Elgersma
5000 m   Złoto
  Holandia Mark Ooijevaar   Srebro
  Rosja Iwan Skobriew   Brąz
  Rosja Andrey Burlyaev
10000 m   Złoto
  Holandia Mark Ooijevaar   Srebro
  Rosja Artem Belousuv   Brąz
  Korea Południowa Kim Myung-seok
sztafeta   Złoto
  Włochy   Srebro
  Rosja   Brąz
  Polska

KobietyEdytuj

500 m   Złoto
  Korea Południowa Lee Sang-hwa   Srebro
  Chiny Sheng Xiaomei   Brąz
  Chiny Yu Jing
1000 m   Złoto
  Rosja Julia Skokova   Srebro
  Japonia Nao Kodaira   Brąz
  Polska Katarzyna Wójcicka
1500 m   Złoto
  Polska Katarzyna Wójcicka   Srebro
  Korea Południowa Lee Ju-youn   Brąz
  Holandia Moniek Kleinsman
3000 m   Złoto
  Austria Anna Natalia Rokita   Srebro
  Polska Katarzyna Wójcicka   Brąz
  Korea Południowa Lee Ju-youn
5000 m   Złoto
  Austria Anna Natalia Rokita   Srebro
  Holandia Moniek Kleinsman   Brąz
  Korea Południowa Lee Ju-youn
sztafeta   Złoto
  Holandia   Srebro
  Rosja   Brąz
  Japonia

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

MężczyźniEdytuj

slalom   Złoto
  Czechy Filip Trejbal   Srebro
  Słowenia Matic Skube   Brąz
  Szwecja Petter Rosbertsson
slalom gigant   Złoto
  Włochy Aronne Pieruz   Srebro
  Czechy Filip Trejbal   Brąz
  Stany Zjednoczone Adam Cole
super gigant   Złoto
  Czechy Petr Záhrobský   Srebro
  Czechy Filip Trejbal   Brąz
  Stany Zjednoczone Adam Cole
kombinacja   Złoto
  Czechy Filip Trejbal   Srebro
  Stany Zjednoczone Adam Cole   Brąz
  Stany Zjednoczone Tague Thorson

KobietyEdytuj

slalom   Złoto
  Polska Katarzyna Karasińska   Srebro
  Polska Aleksandra Kluś   Brąz
  Słowenia Alenka Kuerner
slalom gigant   Złoto
  Włochy Camilla Alfieri   Srebro
  Słowenia Ana Kobal   Brąz
  Liechtenstein Sarah Schaedler
super gigant   Złoto
  Włochy Giulia Gianusini   Srebro
  Włochy Alesiia Pittin   Brąz
  Słowenia Petra Robnik
kombinacja   Złoto
  Włochy Camilla Alfieri   Srebro
  Słowenia Petra Robnik   Brąz
  Słowenia Urška Rabič

  Short trackEdytuj

MężczyźniEdytuj

500 m   Złoto
  Korea Południowa Sung Si-bak   Srebro
  Chiny Zhao Qiunyi   Brąz
  Chiny Han Jaliang
1000 m   Złoto
  Korea Południowa Sung Si-bak   Srebro
  Korea Południowa Lee Seung-hoon   Brąz
  Korea Południowa Lee Hyeon-sung
1500 m   Złoto
  Korea Południowa Sung Si-bak   Srebro
  Korea Południowa Cho Nam-kyu   Brąz
  Korea Południowa Lee Seung-hoon
3000 m   Złoto
  Korea Południowa Sung Si-bak   Srebro
  Korea Południowa Lee Seung-hoon   Brąz
  Korea Południowa Lee Hyeon-sung
sztafeta   Złoto
  Korea Południowa   Srebro
  Chiny   Brąz
  Włochy

KobietyEdytuj

500 m   Złoto
  Korea Południowa Kim Hye-kyung   Srebro
  Chiny Liu Cuilja   Brąz
  Kanada Anne Maltais
1000 m   Złoto
  Chiny Liu Cuilja   Srebro
  Korea Południowa Cho Ha-ri   Brąz
  Włochy Marta Capurso
1500 m   Złoto
  Korea Południowa Kim Hye-kyung   Srebro
  Korea Południowa Cho Ha-ri   Brąz
  Chiny Meng Xiaoxue
3000 m   Złoto
  Korea Południowa Kang Yun-mi   Srebro
  Chiny Sun Linlin   Brąz
  Korea Południowa Hur Hee-been
sztafeta   Złoto
  Chiny   Srebro
  Japonia   Brąz
- * -

* sztafeta koreańska i kanadyjska zostały zdyskwalifikowane

  Skoki narciarskieEdytuj

MężczyźniEdytuj

skocznia K 95   Złoto
  Rosja Dmitrij Ipatow   Srebro
  Korea Południowa Choi Yong-jik   Brąz
  Rosja Dienis Korniłow
skocznia K 125   Złoto
  Rosja Dienis Korniłow   Srebro
  Japonia Yoshihiko Osanai   Brąz
  Rosja Dmitrij Ipatow
drużynowo K 95   Złoto
  Austria   Srebro
  Korea Południowa   Brąz
  Japonia

KobietyEdytuj

skocznia K 95   Złoto
  Austria Daniela Iraschko   Srebro
  Japonia Misaki Shigeno   Brąz
  Japonia Erina Kabe

  SnowboardEdytuj

MężczyźniEdytuj

slalom gigant   Złoto
  Słowenia Rok Marguč   Srebro
  Słowenia Žan Košir   Brąz
  Francja Sylvain Dufour
halfpipe   Złoto
  Polska Michał Ligocki   Srebro
  Kanada Brendan Davis   Brąz
  Finlandia Juha Kinnunen
snowcross   Złoto
  Francja Leo Trespeuch   Srebro
  Rosja Andriej Boldikow   Brąz
  Włochy Lorenzo Semino

KobietyEdytuj

slalom gigant   Złoto
  Włochy Corinna Boccacini   Srebro
  Rosja Swietłana Bołdykowa   Brąz
  Szwajcaria Daniela Meuli
halfpipe   Złoto
  Polska Paulina Ligocka   Srebro
  Chiny Pan Lei   Brąz
  Chiny Lu Xiaoxiao
snowcross   Złoto
  Francja Diane Thermoz Liaudy   Srebro
  Francja Delphine Carponcin   Brąz
  Włochy Raffaella Brutto

Tabela medalowaEdytuj

Czołówka klasyfikacji medalowej
Lp. Państwo        
1.   Korea Południowa 10 12 9 31
2.   Rosja 9 14 11 34
3.   Włochy 9 2 6 17
4.   Białoruś 8 2 4 14
5.   Polska 7 2 3 12
6.   Czechy 4 4 1 9
7.   Austria 4 0 0 4
8.   Chiny 3 6 6 15
9.   Japonia 3 5 5 13
10.   Holandia 3 1 2 6