Program zawodów
edytuj
- 17–18 marca – oficjalne treningi
- 19 marca – otwarcie zawodów, grupy kwalifikacyjne solistów, program krótki par sportowych
- 20 marca – tańce obowiązkowe, program krótki solistów
- 21 marca – grupy kwalifikacyjne solistek, program dowolny par sportowych
- 22 marca – taniec oryginalny, program dowolny solistów
- 23 marca – program krótki solistek, taniec dowolny
- 24 marca – program dowolny solistek
- 25 marca – gala
Klasyfikacja medalowa
edytuj
|
Zawodnik
|
Reprezentacja
|
Punkty[1]
|
|
|
|
|
1
|
Jewgienij Pluszczenko |
Rosja |
2,0 |
|
1 |
1 |
1
|
2
|
Aleksiej Jagudin |
Rosja |
5,2 |
|
5 |
2 |
2
|
3
|
Todd Eldredge |
Stany Zjednoczone |
5,6 |
|
2 |
3 |
3
|
4
|
Timothy Goebel |
Stany Zjednoczone |
7,6 |
|
3 |
4 |
4
|
5
|
Takeshi Honda |
Japonia |
12,4 |
1 |
|
10 |
6
|
6
|
Li Yunfei |
Chiny |
12,4 |
|
6 |
5 |
7
|
7
|
Li Chengjiang |
Chiny |
14,8 |
8 |
|
6 |
8
|
8
|
Aleksandr Abt |
Rosja |
14,8 |
|
4 |
7 |
9
|
9
|
Emanuel Sandhu |
Kanada |
16,2 |
4 |
|
16 |
5
|
10
|
Elvis Stojko |
Kanada |
18,4 |
2 |
|
11 |
11
|
11
|
Stanick Jeannette |
Francja |
18,6 |
3 |
|
9 |
12
|
12
|
Iwan Dinew |
Bułgaria |
20,0 |
|
7 |
12 |
10
|
13
|
Siergiej Ryłow |
Azerbejdżan |
24,8 |
7 |
|
15 |
13
|
14
|
Anthony Liu |
Australia |
24,8 |
10 |
|
8 |
16
|
15
|
Zhang Min |
Chiny |
27,6 |
6 |
|
17 |
15
|
16
|
Patrick Meier |
Szwajcaria |
29,0 |
|
8 |
13 |
18
|
17
|
Yamato Tamura |
Japonia |
30,4 |
5 |
|
24 |
14
|
18
|
Stefan Lindemann |
Niemcy |
32,0 |
9 |
|
14 |
20
|
19
|
Vincent Restencourt |
Francja |
33,0 |
|
13 |
18 |
17
|
20
|
Roman Skorniakov |
Uzbekistan |
35,6 |
13 |
|
19 |
19
|
21
|
Gheorghe Chiper |
Rumunia |
38,6 |
|
11 |
22 |
21
|
22
|
Witalij Daniłczenko |
Ukraina |
38,6 |
|
9 |
20 |
23
|
23
|
Dmytro Dmytrenko |
Ukraina |
40,6 |
|
10 |
21 |
24
|
24
|
Markus Leminen |
Finlandia |
41,4 |
14 |
|
23 |
22
|
Nie awansowali do programu dowolnego
|
25
|
Wachtang Murwanidze |
Gruzja |
|
11 |
|
26 |
|
26
|
Neil Wilson |
Wielka Brytania |
|
|
14 |
25 |
|
27
|
Angelo Dolfini |
Włochy |
|
|
12 |
28 |
|
28
|
Róbert Kažimír |
Słowacja |
|
15 |
|
27 |
|
29
|
Siergiej Dawydow |
Białoruś |
|
12 |
|
29 |
|
30
|
Gregor Urbas |
Słowenia |
|
|
15 |
30 |
|
Nie awansowali do programu krótkiego
|
31
|
Kristoffer Berntsson |
Szwecja |
|
16 |
|
|
31
|
Aleksiej Kozłow |
Estonia |
|
|
16 |
|
33
|
Michael Shmerkin |
Izrael |
|
17 |
|
|
33
|
Kevin Van Der Perren |
Belgia |
|
|
17 |
|
35
|
Konstantin Kostin |
Łotwa |
|
|
18 |
|
35
|
Zoltán Tóth |
Węgry |
|
18 |
|
|
37
|
Gareth Echardt |
Południowa Afryka |
|
19 |
|
|
37
|
Jurij Litwinow |
Kazachstan |
|
|
19 |
|
39
|
Yon Garcia |
Hiszpania |
|
|
20 |
|
39
|
Mauricio Medellin |
Meksyk |
|
20 |
|
|
41
|
Ricky Cockerill |
Nowa Zelandia |
|
|
21 |
|
41
|
Miloš Milanović |
Jugosławia |
|
21 |
|
|
43
|
Panagiotis Markouizos |
Grecja |
|
|
22 |
|
WD
|
Lee Kyu-hyun |
Korea Południowa |
|
|
Zawodniczka
|
Reprezentacja
|
Punkty[2]
|
|
|
|
|
1
|
Michelle Kwan |
Stany Zjednoczone |
2,6 |
|
1 |
2 |
1
|
2
|
Irina Słucka |
Rosja |
3,0 |
1 |
|
1 |
2
|
3
|
Sarah Hughes |
Stany Zjednoczone |
7,2 |
|
2 |
4 |
4
|
4
|
Marija Butyrska |
Rosja |
7,6 |
|
4 |
5 |
3
|
5
|
Angela Nikodinov |
Stany Zjednoczone |
8,0 |
|
3 |
3 |
5
|
6
|
Wiktorija Wołczkowa |
Rosja |
10,4 |
2 |
|
6 |
6
|
7
|
Fumie Suguri |
Japonia |
13,2 |
|
5 |
7 |
7
|
8
|
Ołena Laszenko |
Ukraina |
15,4 |
5 |
|
9 |
8
|
9
|
Vanessa Gusmeroli |
Francja |
16,0 |
3 |
|
8 |
10
|
10
|
Silvia Fontana |
Włochy |
16,6 |
4 |
|
10 |
9
|
11
|
Elina Kettunen |
Finlandia |
21,0 |
|
7 |
12 |
11
|
12
|
Sarah Meier |
Szwajcaria |
22,6 |
10 |
|
11 |
12
|
13
|
Tatiana Malinina |
Uzbekistan |
23,8 |
|
6 |
14 |
13
|
14
|
Mikkeline Kierkgaard |
Dania |
27,4 |
|
8 |
17 |
14
|
15
|
Jennifer Robinson |
Kanada |
27,4 |
7 |
|
16 |
15
|
16
|
Susanne Stadlmüller |
Niemcy |
28,2 |
|
11 |
13 |
16
|
17
|
Laetitia Hubert |
Francja |
30,8 |
6 |
|
19 |
17
|
18
|
Júlia Sebestyén |
Węgry |
32,4 |
|
9 |
18 |
18
|
19
|
Tamara Dorofejev |
Węgry |
34,8 |
8 |
|
21 |
19
|
20
|
Julija Sołdatowa |
Białoruś |
35,0 |
|
10 |
15 |
22
|
21
|
Annie Bellemare |
Kanada |
37,2 |
13 |
|
20 |
20
|
22
|
Karen Venhuizen |
Holandia |
40,4 |
14 |
|
23 |
21
|
23
|
Park Bit-na |
Korea Południowa |
41,0 |
9 |
|
24 |
23
|
24
|
Zuzana Babiaková |
Słowacja |
41,6 |
11 |
|
22 |
24
|
Nie awansowały do programu dowolnego
|
25
|
Idora Hegel |
Chorwacja |
|
12 |
|
25 |
|
26
|
Hristina Vassileva |
Bułgaria |
|
|
12 |
27 |
|
27
|
Roxana Luca |
Rumunia |
|
|
14 |
26 |
|
28
|
Sun Siyin |
Chiny |
|
15 |
|
28 |
|
29
|
Carina Chen |
Chińskie Tajpej |
|
|
13 |
30 |
|
30
|
Marta Andrade |
Hiszpania |
|
|
15 |
29 |
|
Nie awansowały do programu krótkiego
|
31
|
Zoe Jones |
Wielka Brytania |
|
16 |
|
|
31
|
Hałyna Maniaczenko |
Ukraina |
|
|
16 |
|
33
|
Natalie Hoste |
Belgia |
|
17 |
|
|
33
|
Lenka Seniglova |
Czechy |
|
|
17 |
|
35
|
Anna Wenzel |
Austria |
|
|
18 |
|
35
|
Sabina Wojtala |
Polska |
|
18 |
|
|
37
|
Georgina Papavasilou |
Grecja |
|
|
19 |
|
37
|
Stephanie Zhang |
Australia |
|
19 |
|
|
39
|
Shirene Human |
Południowa Afryka |
|
|
20 |
|
39
|
Marina Chałturina |
Kazachstan |
|
20 |
|
|
41
|
Dirke O´Brien Baker |
Nowa Zelandia |
|
|
21 |
|
41
|
Olga Vassiljeva |
Estonia |
|
21 |
|
|
43
|
Rocio Salas Visuet |
Meksyk |
|
|
22 |
|
43
|
Julija Worobjowa |
Azerbejdżan |
|
22 |
|
|
45
|
Christine Lee |
Hongkong |
|
|
23 |
|
45
|
Darya Zuravicky |
Izrael |
|
23 |
|
|
47
|
Ksenia Jastsenjski |
Jugosławia |
|
24 |
|
|
Pary sportowe
edytuj
|
Zawodnicy
|
Reprezentacja
|
Punkty[3]
|
|
|
1
|
Jamie Salé / David Pelletier |
Kanada |
2,5 |
3 |
1
|
2
|
Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze |
Rosja |
2,5 |
1 |
2
|
3
|
Shen Xue / Zhao Hongbo |
Chiny |
4,0 |
2 |
3
|
4
|
Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow |
Rosja |
7,0 |
4 |
5
|
5
|
Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin |
Rosja |
8,0 |
8 |
4
|
6
|
Dorota Zagórska / Mariusz Siudek |
Polska |
8,5 |
5 |
6
|
7
|
Kyoko Ina / John Zimmerman |
Stany Zjednoczone |
10,0 |
6 |
7
|
8
|
Kristy Sargeant-Wirtz / Kris Wirtz |
Kanada |
15,0 |
14 |
8
|
9
|
Alona Sawczenko / Stanisław Morozow |
Ukraina |
15,0 |
12 |
9
|
10
|
Pang Qing / Tong Jian |
Chiny |
15,0 |
10 |
10
|
11
|
Tiffany Scott / Philip Dulebohn |
Stany Zjednoczone |
16,5 |
9 |
12
|
12
|
Kateřina Beránková / Otto Dlabola |
Czechy |
17,5 |
13 |
11
|
13
|
Inga Rodionowa / Andriej Kroukow |
Azerbejdżan |
20,5 |
11 |
15
|
14
|
Sabrina Lefrançois / Jérôme Blanchard |
Francja |
21,5 |
17 |
13
|
15
|
Yūko Kawaguchi / Aleksandr Markuncow |
Japonia |
21,5 |
15 |
14
|
16
|
Mariana Kautz / Norman Jeschke |
Niemcy |
24,0 |
16 |
16
|
17
|
Natalja Ponomariewa / Jewgienij Swiridow |
Uzbekistan |
26,0 |
18 |
17
|
18
|
Viktoria Shklover / Valdis Mintals |
Estonia |
27,5 |
19 |
18
|
19
|
Marija Krasiłcewa / Artiom Znaczkow |
Armenia |
29,0 |
20 |
19
|
WD
|
Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis |
Francja |
|
7 |
|
Nie awansowali do programu dowolnego
|
21
|
Jelena Sirokhvatova / Jurijs Salmanovs |
Łotwa |
|
21 |
|
22
|
Oľga Beständigová / Jozef Beständig |
Słowacja |
|
22 |
|
23
|
Michela Cobisi / Ruben De Pra |
Włochy |
|
23 |
|
24
|
Ivana Durin / Andrei Maximov |
Jugosławia |
|
24 |
|
Pary taneczne
edytuj
|
Zawodnicy
|
Reprezentacja
|
Punkty[4]
|
CD1-B
|
CD2-B
|
CD1-A
|
CD2-A
|
OD
|
FD
|
1
|
Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio |
Włochy |
2,0 |
1 |
1 |
|
1 |
1
|
2
|
Marina Anissina / Gwendal Peizerat |
Francja |
3,6 |
|
1 |
1 |
2 |
2
|
3
|
Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch |
Rosja |
5,8 |
3 |
2 |
|
3 |
3
|
4
|
Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz |
Kanada |
7,4 |
2 |
3 |
|
4 |
4
|
5
|
Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas |
Litwa |
8,8 |
|
2 |
2 |
5 |
5
|
6
|
Galit Chait / Siergiej Sachnowski |
Izrael |
10,8 |
|
3 |
3 |
6 |
6
|
7
|
Kati Winkler / René Lohse |
Niemcy |
12,8 |
4 |
4 |
|
7 |
7
|
8
|
Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow |
Ukraina |
14,4 |
|
4 |
4 |
8 |
8
|
9
|
Naomi Lang / Peter Tchernyshev |
Stany Zjednoczone |
16,4 |
5 |
5 |
|
9 |
9
|
10
|
Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski |
Bułgaria |
18,0 |
|
5 |
5 |
10 |
10
|
11
|
Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon |
Kanada |
20,0 |
6 |
6 |
|
11 |
11
|
12
|
Tatjana Nawka / Roman Kostomarow |
Rosja |
21,8 |
|
7 |
6 |
12 |
12
|
13
|
Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder |
Francja |
24,0 |
|
8 |
8 |
13 |
13
|
14
|
Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński |
Polska |
25,0 |
|
6 |
7 |
14 |
14
|
15
|
Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler |
Szwajcaria |
26,8 |
7 |
7 |
|
15 |
15
|
16
|
Marika Humphreys / Witalij Baranow |
Wielka Brytania |
29,2 |
|
9 |
9 |
16 |
16
|
17
|
Tanith Belbin / Benjamin Agosto |
Stany Zjednoczone |
30,6 |
8 |
9 |
|
17 |
17
|
18
|
Magali Sauri / Michail Stifunin |
Francja |
32,2 |
9 |
8 |
|
18 |
18
|
19
|
Kristin Fraser / Igor Łukanin |
Azerbejdżan |
35,0 |
10 |
10 |
|
20 |
19
|
20
|
Agata Błażowska / Marcin Kozubek |
Polska |
35,6 |
|
11 |
10 |
19 |
20
|
21
|
Gloria Agogliati / Luciano Milo |
Włochy |
37,8 |
|
10 |
11 |
21 |
21
|
22
|
Zita Gebora / Andras Visontai |
Węgry |
41,0 |
|
13 |
13 |
23 |
22
|
23
|
Kateřina Kovalová / David Szurman |
Czechy |
42,0 |
12 |
11 |
|
24 |
23
|
24
|
Nakako Tsuzuki / Rinat Farkhoutdinov |
Japonia |
42,0 |
|
12 |
12 |
22 |
24
|
Nie awansowali do tańca dowolnego
|
25
|
Natalja Gudina / Aleksiej Bielecki |
Izrael |
|
11 |
13 |
|
25 |
|
26
|
Valentina Anselmi / Fabrizio Pedrazzini |
Włochy |
|
14 |
14 |
|
26 |
|
27
|
Stephanie Rauer / Thomas Rauer |
Niemcy |
|
16 |
12 |
|
27 |
|
28
|
Zhang Weina / Cao Xianming |
Chiny |
|
13 |
15 |
|
28 |
|
29
|
Anna Mosenkova / Sergei Sychov |
Estonia |
|
|
14 |
15 |
29 |
|
30
|
Alissa De Carbonnel / Aleksandr Małkow |
Białoruś |
|
|
15 |
14 |
30 |
|
Nie awansowali do tańca oryginalnego
|
31
|
Yang Tae-hwa / Lee Chuen-gun |
Korea Południowa |
|
15 |
16 |
|
|
32
|
Portia Duval-Rigby / Francis Rigby |
Australia |
|
|
17 |
16 |
|
33
|
Kamilla Szolnoki / Dejan Illes |
Chorwacja |
|
|
16 |
17 |
|
34
|
Zuzana Durkovska / Marian Mesaros |
Słowacja |
|
17 |
17 |
|
|
35
|
Ana Galitch / Andriej Sziszkow |
Bośnia i Hercegowina |
|
18 |
18 |
|
|
Bibliografia
edytuj