Otwórz menu główne

Bardiani-CSF (Kod UCI: BRD) – włoska zawodowa grupa kolarska. Od sezonu 2012 grupa zarejestrowana w dywizji UCI Professional Continental Teams.

Bardiani-CSF
Ilustracja
Kod UCI BRD
Państwo  Włochy
Rok założenia 1982
Dywizja UCI Professional Continental Teams
Marka rowerów Cipollini
Historia nazw drużyny
1982–1983
1984–1986
1987–1989
1990–1992
1993–1995
1996
1997–1998
1999
2000
2001–2003
2004
2005–2007
2008–2009
2010–2011
2012
2013
2014–
Termolan
Santini
Selca
Italbonifica-Navigare
Navigare-Blue Storm
Scrigno-Blue Storm
Scrigno-Gaerne
Navigare-Gaerne
Ceramica Panaria-Gaerne
Ceramiche Panaria-Fiordo
Ceramiche Panaria-Margres
Ceramica Panaria-Navigare
CSF Group-Navigare
Colnago-CSF Inox
Colnago-CSF Bardiani
Bardiani Valvole-CSF Inox
Bardiani-CSF
Oficjalna strona WWW

Grupa została założona w 1982 roku. Bierze udział w wyścigach cyklu UCI Continental Circuits, a gdy uzyska "dziką kartę" także w wyścigach UCI World Tour. Drużyna zarządzana jest przez Roberto Reverberiego, który jest jednocześnie głównym dyrektorem sportowym, a jego asystentami są Claudio Cucinotta i Stefano Zanatta. Gdy w roku 1990 Navigare zostało sponsorem tytularnym to drużyna przyjęła nazwę Italbonifica-Navigare. Aktualny główny sponsor CSF Inox[1] (producent pomp dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego) pojawił się w 2008 roku. Wcześniej, od roku 2000 oficjalnym sponsorem była Ceramica Panaria.

Ważniejsze sukcesyEdytuj

1996Edytuj

1. miejsce na 2., 4. i 5. etapie Regio-Tour, Filippo Casagrande
1. miejsce w GP di Lugano, Amilcare Tronca
1. miejsce w Tre Valli Varesine, Fabrizio Guidi
1. miejsce w Post Danmark Rundt, Fabrizio Guidi
1. miejsce na 3. etapie Fabrizio Guidi
1. miejsce w Grosser Preis des Kantons Aargau, Fabrizio Guidi
1. miejsce w GP Industria & Commercio di Prato, Fabrizio Guidi
1. miejsce w GP Costa degli Etruschi, Fabrizio Guidi
1. miejsce w Klasyfikacji punktowej Giro d'Italia, Fabrizio Guidi
1. miejsce na 3. etapie Tour de Suisse, Cristian Gasperoni
1. miejsce na 1. i 14. etapie Vuelta a España, Biagio Conte

1997Edytuj

1. miejsce w GP Industria e Commercio Artigianato Carnaghese, Francesco Secchiari
1. miejsce na 4a etapie Euskal Bizikleta, Fabrizio Guidi
1. miejsce na 3a etapie Driedaagse van De Panne-Koksijde, Fabrizio Guidi
1. miejsce w GP Costa degli Etruschi, Biagio Conte
1. miejsce na 2. etapie Tirreno-Adriático, Davide Casarotto
1. miejsce w Coppa Agostoni, Massimo Apollonio

1998Edytuj

1. miejsce na 4. i 9. etapie Tour de Langkawi, Mirko Rossato
1. miejsce na 6. etapie Tour de Langkawi, Alessandro Petacchi
1. miejsce na 8. etapie Tour de Langkawi, Dario Pieri
1. miejsce na 12. etapie Tour de Langkawi, Luca Cei
1. miejsce na 1. etapie Tirreno-Adriático, Gabriele Balducci
1. miejsce na 1. etapie Driedaagse van De Panne-Koksijde, Dario Pieri
1. miejsce na 6. etapie Tour de Suisse, Vladimir Duma
1. miejsce w   Mistrzostwach Ukrainy w kolarstwie szosowym, Vladimir Duma
1. miejsce na 7. etapie Österreich-Rundfahrt, Mirko Rossato
1. miejsce w Giro di Toscana, Francesco Secchiari

1999Edytuj

1. miejsce na 2. i 7. etapie Tour de Langkawi, Enrico Degano
1. miejsce na 12. etapie Tour de Langkawi, Luca Cei
1. miejsce w Giro del Lago Maggiore, Gabriele Balducci
1. miejsce na 1. etapie Tour de Slovénie, Gabriele Balducci
1. miejsce na 3. etapie Tour de Slovénie, Enrico Degano
1. miejsce na 4. etapie Tour de Slovénie, Dario Pieri
1. miejsce na 5. etapie Giro d'Abruzzo, Vladimir Duma

2000Edytuj

1. miejsce na 10. etapie Tour de Langkawi, Julio Alberto Pérez
1. miejsce na 3. etapie Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Enrico Degano
1. miejsce na 2. etapie Giro d'Abruzzo, Vladimir Duma
1. miejsce na 2. etapie GP Jornal de Noticias, Enrico Degano
1. miejsce na 6. etapie Österreich-Rundfahrt, Gerrit Glomser
1. miejsce na 4. etapie Tour of Sweden, Nathan O'Neill
1. miejsce w   Mistrzostwach Ukrainy w kolarstwie szosowym, Vladimir Duma
1. miejsce w Trofeo Matteotti, Yauheni Seniushkin
1. miejsce w Trofeo dello Scalatore, Julio Alberto Pérez

2001Edytuj

1. miejsce na 2. i 5. etapie Tour de Langkawi, Enrico Degano
1. miejsce na 10. etapie Tour de Langkawi, Nathan O'Neill
1. miejsce na 1. etapie Circuit des Mines, Serhij Matwiejew
1. miejsce na 13. etapie Giro d'Italia, Julio Alberto Pérez
1. miejsce w Giro del Veneto, Giuliano Figueras
2. miejsce w Giro di Lombardia, Giuliano Figueras

2002Edytuj

1. miejsce w   Mistrzostwach Australii w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas, Nathan O'Neill
1. miejsce na 3. etapie Tour de Langkawi, Enrico Degano
1. miejsce na 6. i 10. etapie Tour de Langkawi, Graeme Brown
1. miejsce na 3a etapie Circuit des Mines, Serhij Matwiejew
1. miejsce w Giro dell'Appennino, Giuliano Figueras
1. miejsce na 13. i 16. etapie Giro d'Italia, Julio Alberto Pérez
1. miejsce w GP Industria & Commercio di Prato, Vladimir Duma

2003Edytuj

1. miejsce na 6. etapie Tour Down Under, Graeme Brown
1. miejsce na 5. i 7. etapie Tour de Langkawi, Graeme Brown
1. miejsce na 10. etapie Tour de Langkawi, Guillermo Bongiorno
1. miejsce w GP Chiasso, Giuliano Figueras
1. miejsce na 4. etapie Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Luca Mazzanti
1. miejsce w Settimana Lombarda, Julio Alberto Pérez
1. miejsce na 2. etapie, Julio Alberto Pérez
1. miejsce w   Mistrzostwach w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas, Serhij Matwiejew
1. miejsce w Casalincontrada-Blockhaus, Claudio Bartoli

2004Edytuj

1. miejsce na 3. etapie Tour de Langkawi, Brett Lancaster
1. miejsce na 10. etapie Tour de Langkawi, Guillermo Bongiorno
1. miejsce w Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Giuliano Figueras
1. miejsce na 11. etapie Giro d'Italia, Emanuele Sella
1. miejsce na 2a etapie Brixia Tour, Julio Alberto Pérez
1. miejsce w Trofeo Città di Castelfidardo, Emanuele Sella
1. miejsce w Firenze-Pistoia, Serhij Matwiejew
3. miejsce na 6. etapie Giro d'Italia, Alejandro Borrajo

2005Edytuj

1. miejsce na 1., 5., 7., 9., i 10. etapie Tour de Langkawi, Graeme Brown
1. miejsce na 2. i 6. etapie Tour de Langkawi, Ruben Bongiorno
1. miejsce na 1a etapie Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Guillermo Bongiorno
1. miejsce w Giro della Provincia di Reggio Calabria, Guillermo Bongiorno
1. miejsce na 1. etapie Settimana Lombarda, Guillermo Bongiorno
1. miejsce na 4. etapie Settimana Lombarda, Fredy Gonzalez
1. miejsce w Giro d'Oro, Luca Mazzanti
1. miejsce w Giro del Trentino, Julio Alberto Pérez
1. miejsce na 5. etapie Circuit de Lorraine, Paride Grillo
1. miejsce w GP Industria & Artigianato, Luca Mazzanti
1. miejsce na prologu Giro d'Italia, Brett Lancaster
1. miejsce na 4. etapie Giro d'Italia, Luca Mazzanti
1. miejsce w Brixia Tour, Emanuele Sella
1. miejsce na 2a etapie, Guillermo Bongiorno
1. miejsce na 2b etapie, Emanuele Sella
1. miejsce na 4. etapie Tour of Denmark, Paride Grillo
1. miejsce w GP Fred Mengoni, Luca Mazzanti
1. miejsce na 1. etapie Regio Tour, Guillermo Bongiorno
1. miejsce w GP Citta' di Misano Adriatico, Guillermo Bongiorno
1. miejsce w Firenze-Pistoia, Serhij Matwiejew
3. miejsce na 12. etapie Giro d'Italia, Paride Grillo
2. miejsce w Rund um den Henninger Turm, Alejandro Borrajo
3. miejsce w Giro del Piemonte, Paride Grillo
3. miejsce w Mediolan-Turyn, Paolo Tiralongo

2006Edytuj

1. miejsce na 1. etapie Tour de Langkawi, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 2. etapie Tour de Langkawi, Guillermo Bongiorno
1. miejsce na 9. etapie Tour de Langkawi, Serhij Matwiejew
1. miejsce w GP de la Ville de Rennes, Paride Grillo
1. miejsce na 2. etapie Circuit de la Sarthe, Paride Grillo
1. miejsce na 1. etapie Giro del Trentino, Luca Mazzanti
1. miejsce na 14. etapie Giro d'Italia, Luis Felipe Laverde
2. miejsce na 21. etapie Giro d'Italia, Maximiliano Richeze
1. miejsce w Subida al Naranco, Fortunato Baliani
1. miejsce na 4. etapie Brixia Tour, Paride Grillo
1. miejsce na 1. etapie Tour de Wallonie, Aitor Galdós
1. miejsce na 1. etapie Tour of Denmark, Aitor Galdós
2. miejsce w Coppa Placci, Emanuele Sella
3. miejsce w Giro del Lazio, Emanuele Sella

2007Edytuj

1. miejsce na 2. etapie Tour de Langkawi, Maximiliano Richeze
1. miejsce w GP di Lugano, Luca Mazzanti
1. miejsce w GP de la Ville de Rennes, Serhij Matwiejew
1. miejsce na 2. etapie Circuit de la Sarthe, Paride Grillo
1. miejsce na 4. etapie Giro del Trentino, Maximiliano Richeze
2. miejsce na 3. etapie Giro d'Italia, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 6. etapie Giro d'Italia, Luis Felipe Laverde
1. miejsce na 2. etapie Circuit de Lorraine, Matteo Priamo
1. miejsce na 1. etapie Tour de Luxembourg, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 2b etapie Brixia Tour, Emanuele Sella
1. miejsce na 1. i 7. etapie Volta a Portugal, Paride Grillo
1. miejsce w GP Città di Camaiore, Fortunato Baliani
1. miejsce w GP Nobili Rubinetterie, Luis Felipe Laverde
2. miejsce w Giro del Lazio, Emanuele Sella
3. miejsce w Tour de Luxembourg, Tiziano Dall'Antonia

2008Edytuj

1. miejsce na 2. etapie Tour de San Luis, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 8. etapie Tour de Langkawi, Filippo Savini
1. miejsce na 9. etapie Tour de Langkawi, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 5. etapie Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Emanuele Sella
1. miejsce na 5. etapie Circuit de la Sarthe, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 1. etapie Tour of Turkey, Ruben Bongiorno
1. miejsce na 3. i 5. etapie Tour of Turkey, Matteo Priamo
1. miejsce na 4. etapie Tour of Turkey, Filippo Savini
1. miejsce na 6. i 7. etapie Tour of Turkey, Maximiliano Richeze
1. miejsce na 6. etapie Giro d'Italia, Matteo Priamo
1. miejsce na 14., 15. i 20. etapie Giro d'Italia, Emanuele Sella
1. miejsce w Klasyfikacji górskiej Giro d'Italia, Emanuele Sella
2. miejsce na 15. etapie Giro d'Italia, Domenico Pozzovivo
2. miejsce na 16. etapie Giro d"Italia, Emanuele Sella
1. miejsce w klasyfikacji drużynowej Giro d'Italia
6. miejsce w Giro d'Italia, Emanuele Sella
1. miejsce na 1. i 4. etapie Tour of Denmark, Ruben Bongiorno
3. miejsce w Coppa Placci, Mauro Finetto

2009Edytuj

1. miejsce na 2. etapie Giro della Provincia di Grosseto, Marco Frapporti
1. miejsce na 1. i 6. etapie Tour of Turkey, Mauro Finetto
1. miejsce na 5. etapie Settimana Ciclistica Lombarda, Domenico Pozzovivo
1. miejsce w Hel van het Mergelland, Mauro Finetto
1. miejsce w Giro della Provincia di Reggio Calabria, Fortunato Baliani

2010Edytuj

1. miejsce na 2. etapie Settimana Lombarda, Mattia Gavazzi
1. miejsce na 4. etapie Giro del Trentino, Domenico Pozzovivo
1. miejsce na 13. etapie Giro d'Italia, Manuel Belletti
1. miejsce w GP Nobili Rubinetterie, Gianluca Brambilla
1. miejsce w Brixia Tour, Domenico Pozzovivo
1. miejsce na 2. i 4. etapie, Domenico Pozzovivo
1. miejsce w Coppa Bernocchi, Manuel Belletti
1. miejsce na 5. etapie Tour of Britain, Marco Frapporti
2. miejsce w Tre Valli Varesine, Domenico Pozzovivo

2011Edytuj

1. miejsce na 3. etapie Giro della Provincia di Reggio Calabria, Manuel Belletti
1. miejsce na 1. etapie Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Manuel Belletti
1. miejsce na 3. etapie Vuelta a Castilla y León, Filippo Savini
1. miejsce na 3. etapie Tour of Turkey, Manuel Belletti
1. miejsce na 5. i 9. etapie Tour of Qinghai Lake, Sacha Modolo
1. miejsce na 1. etapie Brixia Tour, Marco Frapporti
1. miejsce na 3. etapie Brixia Tour, Manuel Belletti
1. miejsce na 4. etapie Brixia Tour, Domenico Pozzovivo
1. miejsce na 5. etapie Brixia Tour, Sacha Modolo
1. miejsce na 1. i 4. etapie Post Danmark Rundt, Sacha Modolo
1. miejsce w Coppa Agostoni, Sacha Modolo
1. miejsce na 2. i 3. etapie Settimana Lombarda, Sacha Modolo
1. miejsce na 1. i 3. etapie Giro di Padania, Sacha Modolo

Skład zespołuEdytuj

2016Edytuj

 Skład zespołu
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Simone Andreetta30 sierpień 1993  WłochyZalf Euromobil Désirée Fior (2014)
Enrico Barbin4 marzec 1990  WłochyTrevigiani Dynamon Bottoli (2012)
Nicola Boem27 wrzesień 1989  WłochyZalf Euromobil (2012)
Francesco Manuel Bongiorno1 wrzesień 1990  Włochy
Luca Chirico16 lipiec 1992  WłochyUnieuro Wilier (2014)
Giulio Ciccone20 grudzień 1994  WłochyColpack (2015)
Sonny Colbrelli17 maj 1990  WłochyZalf Désirée Fior (2011)
Mirco Maestri26 październik 1991  WłochyGeneral Store Bottoli Zardini (2015)
Stefano Pirazzi11 marzec 1987  Włochy
Lorenzo Rota23 maj 1995  WłochyUnieuro Wilier (2015)
Nicola Ruffoni14 grudzień 1990  WłochyColpack (2013)
Paolo Simion10 październik 1992  WłochyZalf Euromobil Désirée Fior (2013)
Luca Sterbini12 listopad 1991  Włochy
Simone Sterbini11 grudzień 1993  Włochy
Alessandro Tonelli29 maj 1992  WłochyZalf Euromobil Désirée Fior (2014)
Simone Velasco2 grudzień 1995  WłochyZalf Euromobil Désirée Fior (2015)
Edoardo Zardini2 listopad 1989  WłochyColpack (2012)

2014Edytuj

Skład zespołu w sezonie 2014:

Imię i nazwisko Data urodzenia Narodowość
Enrico Barbin 1990-03-044 marca 1990   Włochy
Enrico Battaglin 1989-11-1717 listopada 1989   Włochy
Nicola Boem 1989-09-2727 września 1989   Włochy
Francesco Manuel Bongiorno 1990-09-011 września 1990   Włochy
Marco Canola 1988-12-2626 grudnia 1988   Włochy
Sonny Colbrelli 1990-03-1717 marca 1990   Włochy
Marco Coledan 1988-08-2222 sierpnia 1988   Włochy
Paolo Colonna 1987-03-2424 marca 1987   Włochy
Donato De Ieso 1989-02-2727 lutego 1989   Włochy
Filippo Fortin 1989-02-011 lutego 1989   Włochy
Stefano Locatelli 1989-02-2626 lutego 1989   Włochy
Andrea Manfredi 1992-02-1010 lutego 1992   Włochy
Angelo Pagani 1988-08-044 sierpnia 1988   Włochy
Andrea Piechele 1987-06-2929 czerwca 1987   Włochy
Stefano Pirazzi 1987-03-1111 marca 1987   Włochy
Nicola Ruffoni 1990-12-1414 grudnia 1990   Włochy
Edoardo Zardini 1989-11-022 listopada 1989   Włochy
Imię i nazwisko Funkcja Narodowość
Roberto Reverberi menedżer/dyrektor sportowy   Włochy
Claudio Cucinotta dyrektor sportowy   Włochy
Stefano Zanatta dyrektor sportowy   Włochy

PrzypisyEdytuj

  1. CSF Inox S.p.A.: CSF Inox Products. [dostęp 2012-02-28].

BibliografiaEdytuj