Eastern Europe Cup w biegach narciarskich 2019/2020

Eastern Europe Cup w biegach narciarskich 2019/2020 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 12 listopada 2019 roku w kazachskim Szczuczyńsku, a zakończy się 1 marca 2020 roku w rosyjskiej miejscowości Kononowskaja.

Eastern Europe Cup 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data

12 listopada 2019 – 1 marca 2020

Miejsce rozpoczęcia

Szczuczyńsk

Miejsce zakończenia

Kononowskaja

Organizator

FIS

Liczba konkurencji

7 (20)

Zwycięzcy
Generalna

Rosja Jewgienija Szapowałowa


Rosja Jermił Wokujew

Obrończynią tytułu jest Rosjanka Olga Cariewa, a wśród mężczyzn Rosjanin Jermił Wokujew.

Kalendarz i wynikiEdytuj

KobietyEdytuj

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 listopada 2019   Szczuczyńsk Sprint s. klasycznym   Anastasija Kiriłłowa   Jewgienija Szapowałowa   Christina Macokina
2. 13 listopada 2019 5 km s. klasycznym   Anastasija Kiriłłowa   Daria Rogozina   Natalia Barakina
3. 14 listopada 2019 5 km s. dowolnym   Jekatierina Smirnowa   Nina Dubotołkina   Jewgienija Szapowałowa
4. 29 listopada 2019   Wierszyna Tioi Sprint s. klasycznym   Jewgienija Szapowałowa   Christina Macokina   Olga Kuczeruk
5. 30 listopada 2019 10 km s. dowolnym   Alena Perewozchikowa   Nina Dubotołkina   Maja Jakunina
6. 2 grudnia 2019 Sprint s. dowolnym   Christina Macokina   Maja Jakunina   Olga Kuczeruk
7. 3 grudnia 2019 10 km s. klasycznym   Jewgienija Szapowałowa   Lilija Wasiljewa   Alija Iksanowa
8. 25 grudnia 2019   Krasnogorsk 10 km s. klasycznym
Odwołany
9. 26 grudnia 2019 Sprint s. dowolnym
Odwołany
10. 28 grudnia 2019 Sprint s. klasycznym
Odwołany
11. 29 grudnia 2019 15 km s. dowolnym
Odwołany
12. 16 stycznia 2020   Raubiczy/ Mińsk Sprint s. dowolnym
Odwołany
13. 17 stycznia 2020 5 km s. klasycznym
Odwołany
14. 19 stycznia 2020 Sprint s. klasycznym
Odwołany
15. 7 lutego 2020   Syktywkar[a] 10 km s. dowolnym   Marina Czernousowa   Wictorija Kalinina   Alena Perewozchikowa
16. 9 lutego 2020 Sprint s. klasycznym   Jewgienija Szapowałowa   Olga Cariewa   Lilija Wasiljewa
17. 23 lutego 2020   Moskwa Sprint s. dowolnym   Anastasija Moskalenko   Lilija Wasiljewa   Anastasija Własowa
18. 26 lutego 2020   Kononowskaja 10 km s. dowolnym   Jekatierina Smirnowa   Alena Perewozchikowa   Marina Czernousowa
19. 27 lutego 2020 Sprint s. klasycznym   Jewgienija Szapowałowa   Olga Kuczeruk   Lilija Wasiljewa
20. 1 marca 2020 15 km (bieg łączony)   Anastasia Rygalina   Lilija Wasiljewa   Lali Kwarachelija

MężczyźniEdytuj

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 listopada 2019   Szczuczyńsk Sprint s. klasycznym   Andriej Parfionow   Jermił Wokujew   Aleksandr Panżynski
2. 13 listopada 2019 10 km s. klasycznym   Jermił Wokujew   Andriej Parfionow   Konstantin Borcow
3. 14 listopada 2019 10 km s. dowolnym   Witalij Puchkało   Stanisław Wołżencew   Artem Nikołajew
4. 29 listopada 2019   Wierszyna Tioi Sprint s. klasycznym   Siergiej Ardaszew   Jermił Wokujew   Aleksiej Wicenko
5. 30 listopada 2019 15 km s. dowolnym   Aleksiej Wicenko   Almaz Taipov   Władimir Frołow
6. 2 grudnia 2019 Sprint s. dowolnym   Andriej Krasnow   Dienis Filmonow   Iwan Kiriłłow
7. 3 grudnia 2019 15 km s. klasycznym   Iwan Kiriłłow   Aleksiej Wicenko   Aleksandr Biessmiertnych
8. 25 grudnia 2019   Krasnogorsk 15 km s. klasycznym
Odwołany
9. 26 grudnia 2019 Sprint s. dowolnym
Odwołany
10. 28 grudnia 2019 Sprint s. klasycznym
Odwołany
11. 29 grudnia 2019 30 km s. dowolnym
Odwołany
12. 16 stycznia 2020   Raubicze/ Mińsk Sprint s. dowolnym
Odwołany
13. 17 stycznia 2020 10 km s. klasycznym
Odwołany
14. 19 stycznia 2020 Sprint s. klasycznym
Odwołany
15. 7 lutego 2020   Syktywkar[a] 15 km s. dowolnym   Artem Nikołajew   Iwan Kiriłłow   Michaił Sosnin
16. 9 lutego 2020 Sprint s. klasycznym   Jermił Wokujew   Aleksiej Wicenko   Siergiej Kanew
17. 23 lutego 2020   Moskwa Sprint s. dowolnym   Kasper Stadaas   Aleksiej Wicenko   Clément Arnaud
18. 26 lutego 2020   Kononowskaja 15 km s. dowolnym   Artem Nikołajew   Ilja Poroszkin   Antom Timaszow
19. 27 lutego 2020 Sprint s. klasycznym   Andriej Krasnow   Fedor Nazarow   Aleksiej Wicenko
20. 1 marca 2020 30 km (bieg łączony)   Aleksiej Szemiakin   Ilja Poroszkin   Stanisław Wołżencew

KlasyfikacjeEdytuj

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Jewgienija Szapowałowa 731
2.   Lilija Wasiljewa 647
3.   Christina Macokina 368
4.   Olga Kuczeruk 359
5.   Marina Czernousowa 356
6.   Anastasija Moskalenko 336
7.   Alena Perewozchikowa 316
8.   Wictorija Kalinina 305
9.   Anastasija Własowa 278
10.   Jekatierina Smirnowa 248
11.   Nina Dubotołkina 242
12.   Marija Dawidjenkowa 232
13.   Anastasija Kiriłłowa 200
14.   Darja Rogozina 193
15.   Lali Kwarachelija 189
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Jermił Wokujew 611
2.   Aleksiej Wicenko 532
3.   Artem Nikołajew 451
4.   Iwan Kiriłłow 450
5.   Stanisław Wołżencew 352
6.   Andriej Krasnow 298
7.   Andriej Parfionow 296
8.   Andriej Feller 258
9.   Antom Timaszow 207
10.   Władimir Frołow 202
11.   Władisław Wieczkanow 183
12.   Dienis Filmonow 173
13.   Almaz Taipov 165
14.   Witalij Puchkało 160
  Ilja Poroszkin 160

UwagiEdytuj

  1. a b Początkowo zawody miały się odbyć w Krasnogorsku.

BibliografiaEdytuj