Efbet Super Volley (2022/2023)

efbet Super Volley 2022/2023 – 81. sezon mistrzostw Bułgarii w piłce siatkowej. Za jego organizację odpowiadała Nacionalna Wolejbolna Liga (Национална Волейболна Лига, NVL). Zainaugurowany został 14 października 2022 roku i trwał do 2 maja 2023 roku.

efbet Super Volley 2022/2023
2021/2022 2023/2024
Szczegóły
Państwo

 Bułgaria

Organizator

Nacionalna Wolejbolna Liga

Edycja

81.

Liczba zespołów

12

Termin

14.10.2022 – 02.05.2023

Zwycięzca

Neftochimik 2010 Burgas

2. miejsce

Chebyr Pazardżik

3. miejsce

Lewski Sofia

W efbet Super Volley uczestniczyło 12 drużyn. Do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączył mistrz wyższej ligi – Czerno more Warna.

Rozgrywki składały się z fazy zasadniczej oraz fazy play-off wyłaniającej mistrza Bułgarii. W fazie zasadniczej drużyny rozegrały między sobą po dwa mecze. Osiem najlepszych awansowało do fazy play-off. Faza play-off obejmowała ćwierćfinały, półfinały i finały.

Po raz szósty mistrzem Bułgarii został Neftochimik 2010 Burgas, który w finałach fazy play-off pokonał Chebyr Pazardżik[1]. Do niższej ligi spadł klub Sławia Sofia.

Sponsorem tytularnym rozgrywek było przedsiębiorstwo bukmacherskie efbet.

System rozgrywek edytuj

Rozgrywki Efbet Super Volley w sezonie 2022/2023 składały się z fazy zasadniczej oraz fazy play-off[2].

Faza zasadnicza edytuj

W fazie zasadniczej uczestniczyło 12 drużyn. Rozegrały one ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej awansowało do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończyły swój udział w rozgrywkach. Zespół, który zajął 11. miejsce, trafił do baraży, natomiast ten, który zakończył fazę zasadniczą na 12. miejscu, spadł do niższej ligi.

Faza play-off edytuj

Faza play-off składała się z ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.

Ćwierćfinały
W ćwierćfinałach uczestniczyło osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej. Pary utworzone zostały według klucza: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5.

Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań były zespoły, które w fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce. Zwycięzcy w poszczególnych parach awansowali do półfinałów.

Półfinały
Pary półfinałowe utworzone zostały według klucza:

  • para 1: zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 1-8 – zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 4-5;
  • para 2: zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 2-7 – zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 3-6.

Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza po dwóch spotkaniach. Gospodarzem pierwszych dwóch meczów był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce. Zwycięzcy w poszczególnych parach awansowali do finałów.

Finały
W finałach fazy play-off rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza po dwóch spotkaniach. Gospodarzem pierwszych dwóch meczów był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce.

Klasyfikacja końcowa
Zwycięzca fazy play-off zostaje mistrzem Bułgarii i zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji końcowej. Finalista fazy play-off zostaje wicemistrzem Bułgarii i zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji końcowej. Pozostałe pozycje w klasyfikacji końcowej ustalane są na podstawie wyników fazy zasadniczej.

Drużyny uczestniczące edytuj

Liczba drużyn uczestniczących w efbet Super Volley w sezonie 2022/2023 w porównaniu z poprzednim sezonem została zmniejszona z 16 do 12. Przed początkiem sezonu z udziału w rozgrywkach wycofały się kluby Dunaw Ruse[3][4] oraz Sliwniszki geroj Sliwnica[5][6]. Do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączył mistrz wyższej ligi – Czerno more Warna.

 
Lokalizacja klubów grających w efbet Super Volley 2022/2023
  efbet Super Volley 2022/2023  
HBR Chebyr Pazardżik     1 el. LM
NEF Neftochimik 2010 Burgas 2 CEV
MNT Montana 3 Ch
DEJ Deja sport Burgas 4 Ch
PIR Pirin Razłog 5
LEW Lewski Sofia 6
CSKA CSKA Sofia 7
DOB Dobrudża 07 Dobricz 8
DUP Marek Junion-Iwkoni Dupnica 9
SLA Sławia Sofia 12
BER Beroe 2016 Stara Zagora 13
  Awans z wyższej ligi
CMO Czerno more Warna 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Awanse i spadki edytuj

Poz.   Spadek z efbet Super Volley 2021/2022
14. PSK Łokomotiw Płowdiw
15. Rakowski 1964 Sewliewo
16. Botew Łukowit
 
Poz.   Wycofanie się z efbet Super Volley 2022/2023
Sliwniszki geroj Sliwnica
Dunaw Ruse
 
Poz.   Awans z wyższej ligi 2021/2022
1. Czerno more Warna

Faza zasadnicza edytuj

Tabela wyników edytuj

Gospodarz \ Gość1 HBR NEF MNT DEJ PIR LEW CSKA DOB DUP SLA BER CMO
Chebyr Pazardżik   - 3:1 3:0 2:3 3:0 0:3 2:3 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
Neftochimik 2010 Burgas   3:1 - 0:3 3:2 3:0 2:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1
Montana   2:3 0:3 - 3:2 3:1 1:3 0:3 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0
Deja sport Burgas   0:3 1:3 3:0 - 3:1 3:2 2:3 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1
Pirin Razłog   1:3 1:3 3:0 1:3 - 2:3 0:3 3:1 3:1 3:0 1:3 3:0
Lewski Sofia   3:2 1:3 2:3 3:0 3:0 - 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
CSKA Sofia   3:2 2:3 3:1 2:3 3:0 0:3 - 3:0 3:0 3:0 2:3 3:0
Dobrudża 07 Dobricz   2:3 0:3 3:2 1:3 3:0 0:3 1:3 - 3:0 3:0 1:3 2:3
Marek Junion-Iwkoni Dupnica   0:3 0:3 3:0 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 - 3:0 0:3 3:1
Sławia Sofia   0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 3:2 2:3 - 0:3 0:3
Beroe 2016 Stara Zagora   1:3 3:2 2:3 1:3 3:0 3:1 2:3 3:0 3:0 3:0 - 3:0
Czerno more Warna   0:3 0:3 1:3 0:3 3:2 3:0 0:3 1:3 3:1 3:2 1:3 -

Źródło: NVL – Data Project
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

  zwycięstwo gospodarzy
  zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań edytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
1. KOLEJKA
14.10.2022 18:00 Lewski Sofia 2:3 (25:22, 17:25, 33:31, 14:25, 13:15) Montana 150
14.10.2022 18:00 CSKA Sofia 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) Dobrudża 07 Dobricz 60
16.10.2022 18:00 Deja sport Burgas 3:0 (25:19, 25:19, 26:24) Beroe 2016 Stara Zagora 300
17.10.2022 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 3:1 (25:23, 25:27, 29:27, 25:23) Czerno more Warna 200
18.10.2022 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:0 (25:13, 25:22, 25:23) Pirin Razłog 150
12.11.2022 18:30 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:13, 25:16, 25:11) Sławia Sofia 300
2. KOLEJKA
21.10.2022 18:00 Sławia Sofia 3:2 (25:22, 25:17, 18:25, 16:25, 17:15) Dobrudża 07 Dobricz 130
21.10.2022 18:00 Czerno more Warna 0:3 (18:25, 24:26, 15:25) CSKA Sofia 230
22.10.2022 18:00 Pirin Razłog 3:1 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 200
22.10.2022 19:00 Chebyr Pazardżik 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) Lewski Sofia 1030
23.10.2022 18:00 Montana 3:2 (22:25, 25:22, 12:25, 26:24, 15:13) Deja sport Burgas 400
24.10.2022 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:2 (25:23, 16:25, 25:22, 20:25, 15:9) Neftochimik 2010 Burgas 250
3. KOLEJKA
28.10.2022 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 0:3 (23:25, 25:27, 23:25) Montana 300
29.10.2022 17:45 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (26:28, 14:25, 20:25) Beroe 2016 Stara Zagora 150
29.10.2022 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 2:3 (25:27, 18:25, 32:30, 25:19, 13:15) Czerno more Warna bd.
29.10.2022 19:00 Lewski Sofia 3:0 (25:22, 25:23, 25:14) Sławia Sofia 100
30.10.2022 18:00 Deja sport Burgas 0:3 (22:25, 20:25, 20:25) Chebyr Pazardżik 1200
31.10.2022 18:00 CSKA Sofia 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) Pirin Razłog 175
4. KOLEJKA
02.11.2022 18:00 Sławia Sofia 0:3 (18:25, 25:27, 17:25) Czerno more Warna 80
02.11.2022 20:00 Chebyr Pazardżik 3:1 (25:17, 33:31, 19:25, 25:16) Neftochimik 2010 Burgas 1000
03.11.2022 18:00 Pirin Razłog 3:1 (16:25, 25:22, 25:13, 25:20) Dobrudża 07 Dobricz 200
03.11.2022 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 2:3 (25:21, 25:20, 22:25, 22:25, 8:15) CSKA Sofia 450
03.11.2022 18:00 Montana 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 300
03.11.2022 18:00 Lewski Sofia 3:0 (25:17, 28:26, 25:15) Deja sport Burgas 300
5. KOLEJKA
05.11.2022 16:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (21:25, 17:25, 20:25) Chebyr Pazardżik 125
05.11.2022 18:00 Deja sport Burgas 3:0 (25:17, 25:16, 25:16) Sławia Sofia 150
06.11.2022 17:30 Czerno more Warna 3:2 (25:17, 24:26, 25:22, 20:25, 15:8) Pirin Razłog 200
06.11.2022 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 2:3 (17:25, 22:25, 25:19, 25:20, 13:15) Lewski Sofia 250
07.11.2022 18:00 CSKA Sofia 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:20) Montana 110
07.11.2022 18:30 Dobrudża 07 Dobricz 1:3 (25:27, 25:21, 19:25, 15:25) Beroe 2016 Stara Zagora 350
6. KOLEJKA
11.11.2022 18:00 Sławia Sofia 1:3 (25:10, 22:25, 17:25, 18:25) Pirin Razłog 80
11.11.2022 18:00 Lewski Sofia 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 100
12.11.2022 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:0 (25:19, 25:15, 25:20) Czerno more Warna 352
12.11.2022 18:00 Montana 3:1 (25:17, 25:15, 23:25, 25:17) Dobrudża 07 Dobricz 300
13.11.2022 18:00 Deja sport Burgas 1:3 (21:25, 25:19, 18:25, 20:25) Neftochimik 2010 Burgas 600
08.12.2022 18:00 Chebyr Pazardżik 2:3 (25:21, 23:25, 17:25, 25:16, 10:15) CSKA Sofia 900
7. KOLEJKA
18.11.2022 18:00 CSKA Sofia 0:3 (22:25, 16:25, 14:25) Lewski Sofia 200
18.11.2022 18:00 Pirin Razłog 1:3 (21:25, 21:25, 26:24, 23:25) Beroe 2016 Stara Zagora 150
19.11.2022 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 2:3 (28:26, 25:23, 22:25, 18:25, 10:15) Chebyr Pazardżik 520
19.11.2022 18:30 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (14:25, 20:25, 14:25) Deja sport Burgas 150
20.11.2022 18:00 Czerno more Warna 1:3 (23:25, 27:25, 17:25, 23:25) Montana 120
21.11.2022 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:0 (25:14, 25:18, 25:17) Sławia Sofia 75
8. KOLEJKA
25.11.2022 18:00 Sławia Sofia 0:3 (18:25, 17:25, 22:25) Beroe 2016 Stara Zagora 115
26.11.2022 15:00 Deja sport Burgas 2:3 (25:16, 19:25, 25:22, 23:25, 12:15) CSKA Sofia 150
26.11.2022 18:30 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:15, 25:21, 25:22) Czerno more Warna 400
27.11.2022 16:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:0 (25:14, 25:13, 25:18) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 200
27.11.2022 18:30 Montana 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:14) Pirin Razłog 200
28.11.2022 18:00 Lewski Sofia 3:0 (32:30, 25:19, 25:15) Dobrudża 07 Dobricz bd.
9. KOLEJKA
02.12.2022 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 3:0 (25:14, 25:19, 25:22) Sławia Sofia 150
03.12.2022 18:30 Pirin Razłog 1:3 (18:25, 25:20, 14:25, 20:25) Chebyr Pazardżik 250
04.12.2022 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 1:3 (14:25, 18:25, 25:18, 12:25) Deja sport Burgas 500
04.12.2022 18:30 Czerno more Warna 3:0 (25:22, 25:19, 25:22) Lewski Sofia 240
04.12.2022 18:30 Beroe 2016 Stara Zagora 2:3 (25:21, 18:25, 25:22, 17:25, 15:17) Montana 500
05.12.2022 18:00 CSKA Sofia 2:3 (23:25, 25:18, 21:25, 25:16, 12:15) Neftochimik 2010 Burgas 75
10. KOLEJKA
09.12.2022 17:30 Lewski Sofia 3:0 (25:22, 25:18, 25:16) Pirin Razłog 100
09.12.2022 18:00 Sławia Sofia 0:3 (19:25, 16:25, 25:27) Montana 100
09.12.2022 18:00 Deja sport Burgas 3:1 (29:27, 23:25, 25:20, 25:17) Czerno more Warna 150
10.12.2022 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) Dobrudża 07 Dobricz 210
11.12.2022 18:00 Chebyr Pazardżik 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:16) Beroe 2016 Stara Zagora 550
12.12.2022 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (16:25, 21:25, 19:25) CSKA Sofia 120
11. KOLEJKA
16.12.2022 18:00 CSKA Sofia 3:0 (25:14, 25:17, 25:19) Sławia Sofia 45
16.12.2022 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:17) Lewski Sofia 420
17.12.2022 17:30 Czerno more Warna 0:3 (18:25, 22:25, 15:25) Neftochimik 2010 Burgas 250
17.12.2022 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 3:0 (25:18, 25:21, 25:22) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 300
17.12.2022 18:00 Pirin Razłog 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 20:25) Deja sport Burgas 175
17.12.2022 18:00 Montana 2:3 (22:25, 25:22, 22:25, 27:25, 18:20) Chebyr Pazardżik 400
12. KOLEJKA
27.01.2023 18:00 Pirin Razłog 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 24:26) Neftochimik 2010 Burgas 200
28.01.2023 16:00 Sławia Sofia 0:3 (19:25, 18:25, 14:25) Chebyr Pazardżik 300
28.01.2023 18:00 Czerno more Warna 3:1 (25:12, 23:25, 25:21, 25:17) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 180
28.01.2023 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 1:3 (19:25, 18:25, 27:25, 22:25) CSKA Sofia 600
29.01.2023 18:00 Montana 1:3 (24:26, 28:30, 25:18, 29:31) Lewski Sofia 300
30.01.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 1:3 (25:17, 17:25, 22:25, 17:25) Deja sport Burgas 450
13. KOLEJKA
03.02.2023 16:00 CSKA Sofia 3:0 (25:17, 25:14, 25:18) Czerno more Warna 50
03.02.2023 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:0 (25:21, 25:10, 25:13) Beroe 2016 Stara Zagora 200
04.02.2023 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 3:0 (25:13, 25:9, 25:16) Sławia Sofia 600
04.02.2023 18:00 Deja sport Burgas 3:0 (25:19, 25:21, 25:15) Montana 300
05.02.2023 18:00 Lewski Sofia 3:2 (19:25, 25:23, 16:25, 30:28, 15:13) Chebyr Pazardżik 300
06.02.2023 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 1:3 (22:25, 23:25, 25:15, 14:25) Pirin Razłog 150
14. KOLEJKA
10.02.2023 17:00 Sławia Sofia 0:3 (10:25, 21:25, 13:25) Lewski Sofia 70
10.02.2023 18:00 Pirin Razłog 0:3 (17:25, 23:25, 15:25) CSKA Sofia 320
11.02.2023 17:30 Czerno more Warna 1:3 (21:25, 25:21, 16:25, 19:25) Dobrudża 07 Dobricz 250
11.02.2023 18:00 Montana 0:3 (16:25, 17:25, 22:25) Neftochimik 2010 Burgas 250
11.02.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:0 (25:23, 25:14, 25:16) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 620
12.02.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:15, 13:15) Deja sport Burgas 1100
15. KOLEJKA
14.02.2023 18:00 CSKA Sofia 2:3 (25:15, 15:25, 25:13, 29:31, 14:16) Beroe 2016 Stara Zagora 100
15.02.2023 16:00 Czerno more Warna 3:2 (16:25, 28:26, 27:29, 25:17, 15:12) Sławia Sofia 150
15.02.2023 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 3:0 (25:14, 25:23, 26:24) Montana 200
15.02.2023 18:00 Deja sport Burgas 3:2 (25:19, 23:25, 21:25, 25:10, 15:9) Lewski Sofia 600
15.02.2023 18:30 Dobrudża 07 Dobricz 3:0 (26:24, 25:12, 25:16) Pirin Razłog 550
16.02.2023 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:1 (25:17, 12:25, 25:21, 25:22) Chebyr Pazardżik 531
16. KOLEJKA
18.02.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) Dobrudża 07 Dobricz 450
18.02.2023 18:00 Pirin Razłog 3:0 (25:15, 25:22, 25:21) Czerno more Warna 230
19.02.2023 17:00 Sławia Sofia 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)[a][7] Deja sport Burgas
19.02.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:10, 25:14, 25:15) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 300
19.02.2023 18:00 Montana 0:3 (23:25, 23:25, 22:25) CSKA Sofia 400
20.02.2023 18:00 Lewski Sofia 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 17:25) Neftochimik 2010 Burgas 150
17. KOLEJKA
24.02.2023 18:00 Pirin Razłog 3:0 (25:16, 25:21, 25:22) Sławia Sofia 300
24.02.2023 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:2 (23:25, 25:22, 25:22, 20:25, 15:13) Deja sport Burgas 800
25.02.2023 17:30 Czerno more Warna 1:3 (23:25, 25:27, 25:19, 19:25) Beroe 2016 Stara Zagora 350
25.02.2023 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 3:2 (25:17, 15:25, 25:22, 17:25, 15:13) Montana 700
25.02.2023 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (16:25, 21:25, 23:25) Lewski Sofia 150
27.02.2023 18:00 CSKA Sofia 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 17:25, 15:12) Chebyr Pazardżik bd.
18. KOLEJKA
03.03.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:0 (25:14, 25:17, 25:21) Pirin Razłog 480
04.03.2023 18:00 Deja sport Burgas 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 120
04.03.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:18, 25:15, 25:18) Dobrudża 07 Dobricz 850
05.03.2023 18:00 Montana 3:0 (25:20, 25:20, 25:17) Czerno more Warna 200
06.03.2023 18:00 Lewski Sofia 3:0 (25:21, 25:20, 25:17) CSKA Sofia 440
09.03.2023 17:00 Sławia Sofia 0:3 (9:25, 19:25, 12:25) Neftochimik 2010 Burgas 75
19. KOLEJKA
10.03.2023 18:00 Pirin Razłog 3:0 (25:20, 25:20, 25:12) Montana 300
10.03.2023 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (18:25, 20:25, 16:25) Neftochimik 2010 Burgas 125
11.03.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 3:0 (25:23, 25:11, 25:17) Sławia Sofia 300
11.03.2023 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 0:3 (21:25, 23:25, 16:25) Lewski Sofia 800
12.03.2023 18:00 CSKA Sofia 2:3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:20, 14:16) Deja sport Burgas 160
13.03.2023 18:00 Czerno more Warna 0:3 (17:25, 21:25, 13:25) Chebyr Pazardżik 250
20. KOLEJKA
17.03.2023 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:23) CSKA Sofia 930
18.03.2023 18:00 Sławia Sofia 2:3 (27:25, 20:25, 25:21, 23:25, 12:15) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 120
18.03.2023 18:00 Deja sport Burgas 3:0 (25:20, 26:24, 25:17) Dobrudża 07 Dobricz 300
18.03.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) Pirin Razłog 1000
19.03.2023 18:00 Montana 3:1 (22:25, 25:18, 25:21, 25:21) Beroe 2016 Stara Zagora 250
20.03.2023 18:00 Lewski Sofia 3:0 (25:19, 25:23, 25:16) Czerno more Warna 80
21. KOLEJKA
25.03.2023 18:00 Montana 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) Sławia Sofia 200
25.03.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 1:3 (18:25, 24:26, 25:21, 24:26) Chebyr Pazardżik 700
25.03.2023 18:00 Pirin Razłog 2:3 (25:27, 25:18, 32:30, 16:25, 13:15) Lewski Sofia 300
25.03.2023 18:00 Czerno more Warna 0:3 (20:25, 19:25, 20:25) Deja sport Burgas 250
25.03.2023 18:00 Dobrudża 07 Dobricz 0:3 (22:25, 21:25, 15:25) Neftochimik 2010 Burgas 750
25.03.2023 18:00 CSKA Sofia 3:0 (25:21, 25:14, 25:11) Marek Junion-Iwkoni Dupnica 75
22. KOLEJKA
29.03.2023 15:00 Neftochimik 2010 Burgas 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:13) Czerno more Warna 150
29.03.2023 18:00 Sławia Sofia 0:3 (14:25, 19:25, 23:25) CSKA Sofia 65
29.03.2023 18:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 2:3 (23:25, 25:23, 29:31, 27:25, 9:15) Dobrudża 07 Dobricz 100
29.03.2023 18:00 Deja sport Burgas 3:1 (23:25, 25:11, 29:27, 25:9) Pirin Razłog 70
29.03.2023 18:00 Lewski Sofia 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) Beroe 2016 Stara Zagora 285
29.03.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:18, 25:21, 25:21) Montana 500

Tabela edytuj

Lp. Drużyna Mecze Pkt Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Neftochimik 2010 Burgas 22 18 4 54 10 6 2 2 1 1 59 22 2.68 1896 1624 1.17
2 Lewski Sofia 22 17 5 50 13 1 3 2 2 1 57 22 2.59 1829 1673 1.09
3 Chebyr Pazardżik 22 16 6 50 10 4 2 4 1 1 57 26 2.19 1937 1651 1.17
4 Deja sport Burgas 22 16 6 48 8 5 3 3 1 2 55 29 1.9 1923 1643 1.17
5 CSKA Sofia 22 16 6 47 10 2 4 3 1 2 55 28 1.96 1881 1684 1.12
6 Beroe 2016 Stara Zagora 22 13 9 39 7 4 2 2 4 3 47 35 1.34 1823 1766 1.03
7 Montana 22 12 10 35 5 4 3 2 2 6 42 40 1.05 1855 1802 1.03
8 Pirin Razłog 22 7 15 23 3 4 0 2 6 7 31 49 0.63 1678 1832 0.92
9 Dobrudża 07 Dobricz 22 6 16 19 3 1 2 3 5 8 29 53 0.55 1723 1866 0.92
10 Czerno more Warna 22 6 16 15 2 1 3 0 6 10 24 55 0.44 1666 1864 0.89
11 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 22 4 18 12 2 1 1 1 3 14 17 57 0.3 1473 1779 0.83
12 Sławia Sofia 22 1 21 3(1) 0 0 1 2 1 18 8 65 0.12 1265 1765 0.72

Źródło: NVL – Data Project (bułg.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Uwagi: (1) Sławia Sofia ukarana została odjęciem jednego punktu za oddanie meczu walkowerem.

     faza play-off

     baraże

     spadek do wyższej ligi

Faza play-off edytuj

Drabinka edytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                               
  1  Neftochimik 2010 Burgas 3 3    
8  Pirin Razłog 1 1    
  1  Neftochimik 2010 Burgas 2 1 3 3 3  
  5  CSKA Sofia 3 3 1 2 2  
4  Deja sport Burgas 3 2 2
  5  CSKA Sofia 2 3 3  
    1  Neftochimik 2010 Burgas 3 3 2 0 3
  3  Chebyr Pazardżik 2 1 3 3 2
  2  Lewski Sofia 3 3    
7  Montana 0 1    
2  Lewski Sofia 0 2 0    
  3  Chebyr Pazardżik 3 3 3        
3  Chebyr Pazardżik 3 3  
  6  Beroe 2016 Stara Zagora 0 2      

Ćwierćfinały edytuj

(do dwóch zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
Neftochimik 2010 Burgas (1) 2 – 0 (8) Pirin Razłog
03.04.2023 17:45 Neftochimik 2010 Burgas 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21) Pirin Razłog 300
06.04.2023 18:00 Pirin Razłog 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 23:25) Neftochimik 2010 Burgas 250
Deja sport Burgas (4) 1 – 2 (5) CSKA Sofia
03.04.2023 20:30 Deja sport Burgas 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) CSKA Sofia 300
06.04.2023 18:00 CSKA Sofia 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:10) Deja sport Burgas 200
08.04.2023 18:00 Deja sport Burgas 2:3 (19:25, 25:23, 25:17, 17:25, 18:20) CSKA Sofia 500
Lewski Sofia (2) 2 – 0 (7) Montana
04.04.2023 18:30 Lewski Sofia 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) Montana 300
07.04.2023 18:30 Montana 1:3 (25:20, 20:25, 22:25, 16:25) Lewski Sofia 350
Chebyr Pazardżik (3) 2 – 0 (6) Beroe 2016 Stara Zagora
04.04.2023 18:30 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) Beroe 2016 Stara Zagora 1200
07.04.2023 18:00 Beroe 2016 Stara Zagora 2:3 (16:25, 34:32, 21:25, 25:21, 10:15) Chebyr Pazardżik 650

Półfinały edytuj

(do trzech zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
Neftochimik 2010 Burgas (1) 3 – 2 (5) CSKA Sofia
11.04.2023 18:00 Neftochimik 2010 Burgas 2:3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:18, 10:15) CSKA Sofia 890
12.04.2023 17:45 Neftochimik 2010 Burgas 1:3 (25:12, 23:25, 20:25, 15:25) CSKA Sofia 700
15.04.2023 17:00 CSKA Sofia 1:3 (25:20, 22:25, 20:25, 22:25) Neftochimik 2010 Burgas 400
16.04.2023 18:00 CSKA Sofia 2:3 (30:32, 25:12, 25:20, 21:25, 12:15) Neftochimik 2010 Burgas 285
18.04.2023 18:30 Neftochimik 2010 Burgas 3:2 (19:25, 14:25, 26:24, 25:19, 15:9) CSKA Sofia 1100
Lewski Sofia (2) 0 – 3 (3) Chebyr Pazardżik
12.04.2023 20:15 Lewski Sofia 0:3 (23:25, 20:25, 21:25) Chebyr Pazardżik 500
13.04.2023 19:30 Lewski Sofia 2:3 (25:18, 20:25, 25:19, 17:25, 14:16) Chebyr Pazardżik 460
16.04.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:20, 25:17, 27:25) Lewski Sofia 1200

Finały edytuj

(do trzech zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
Neftochimik 2010 Burgas (1) 3 – 2 (3) Chebyr Pazardżik
25.04.2023 18:30 Neftochimik 2010 Burgas 3:2 (20:25, 31:29, 26:28, 29:27, 19:17) Chebyr Pazardżik 970
26.04.2023 18:30 Neftochimik 2010 Burgas 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21) Chebyr Pazardżik 1700
29.04.2023 18:30 Chebyr Pazardżik 3:2 (21:25, 25:27, 25:17, 25:15, 15:13) Neftochimik 2010 Burgas 1900
30.04.2023 18:00 Chebyr Pazardżik 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) Neftochimik 2010 Burgas 1750
02.05.2023 18:30 Neftochimik 2010 Burgas 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12) Chebyr Pazardżik 1500

Klasyfikacja końcowa edytuj

Lp. Drużyna
1. Neftochimik 2010 Burgas
2. Chebyr Pazardżik
3. Lewski Sofia
4. Deja sport Burgas
5. CSKA Sofia
6. Beroe 2016 Stara Zagora
7. Montana
8. Pirin Razłog
9. Dobrudża 07 Dobricz
10. Czerno more Warna
11. Marek Junion-Iwkoni Dupnica
12. Sławia Sofia

     baraże

     spadek do wyższej ligi

Baraż edytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
05.04.2023 16:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 3:1 (25:18, 20:25, 25:17, 25:22) Dunaw Ruse 250

Uwagi edytuj

  1. Mecz 6. kolejki Sławia SofiaDeja sport Burgas nie odbył się, ponieważ gospodarze nie zapewnili obecności lekarza. Decyzją władz ligi klub Deja sport Burgas wygrał to spotkanie walkowerem, a Sławia Sofia ukarana została odjęciem jednego punktu.

Przypisy edytuj

  1. Нефтохимик е новият шампион на България, NVL [dostęp 2023-05-18] (bułg.).
  2. Правилник на Ефбет Супер волей 2022-2023, BVF [dostęp 2023-05-18] (bułg.).
  3. Дунав (Русе) се отказа от Efbet Супер Волей, Sportal.bg [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
  4. Скъпи приятели и фенове на волейбола, искаме да ви информираме за решението на Управителния съвет на СКВ “Дунав” -Русе представителния отбор /мъже/ да участва в първенството на Висшата лига от националния шампионат за сезон 2022/2023, Facebook – ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
  5. И Сливнишки герой пред отказване от Efbet Супер Волей, Sportal.bg [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
  6. Скъпи приятели на волейбола от гр.Сливница, за съжелиение този сезон най вероятно няма да имеме отбор в суперлига, поради липса на достатъчно финансиране, Facebook – ВК "Сливнишки герой" Сливница [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
  7. Мачът Славия - Дея спорт не се игра заради липса на лекар, Sportal.bg [dostęp 2023-03-07] (bułg.).

Bibliografia edytuj