Otwórz menu główne

Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – K-1 1000 m mężczyzn

jedna z konkurencji kajakarskich rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro

K-1 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Kajakarze rywalizowali między 15 a 16 sierpnia na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.

Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kajakarstwo
K-1 1000 metrów mężczyzn
Złoty medal Hiszpania Marcus Walz
Srebrny medal Czechy Josef Dostál
Brązowy medal Rosja Roman Anoszkin

TerminarzEdytuj

Wszystkie godziny są podane w czasie brazylijskim (UTC-03:00)

Data Godzina
15 sierpnia 2016 09:06 Eliminacje
10:21 Półfinały
16 sierpnia 2016 09:04 Finały

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Pięciu najlepszych kajakarzy z każdego biegu plus najszybszy z szóstego miejsca awansowało do półfinałów.

Bieg 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1   René Holten Poulsen 3:35.722 Q
2   Peter Gelle 3:36.342 Q
3   Adam van Koeverden 3:37.212 Q
4   Rafał Rosolski 3:37.700 Q
5   Bálint Kopasz 3:38.011 Q
6   Mirosław Kirczew 3:39.363
7   Fabio Wyss 3:41.985
Bieg 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1   Josef Dostál 3:35.342 Q
2   Murray Stewart 3:36.210 Q
3   Cyrille Carre 3:36.322 Q
4   Dejan Pajić 3:36.884 Q
5   Roman Anoszkin 3:37.296 Q
6   Alberto Ricchetti 3:37.610
7   Ilja Golendow 3:37.953
Bieg 3
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1   Fernando Pimenta 3:33.410 Q
2   Max Hoff 3:33.585 Q
3   Marcus Walz 3:33.786 Q
4   Aleksiej Mochałow 3:34.469 Q
5   Artuur Peters 3:34.781 Q
6   Mohamed Ali Mrabet 3:35.084 Q
7   Marty McDowell 3:39.588

PółfinałyEdytuj

Czterech najszybszych kajakarzy z każdego półfinału awansowało do finału. Pozostali awansowali do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1   Murray Stewart 3:32.602 FA
2   Fernando Pimenta 3:33.420 FA
3   Marcus Walz 3:33.781 FA
4   René Holten Poulsen 3:34.344 FA
5   Bálint Kopasz 3:34.772
6   Adam van Koeverden 3:36.230
7   Artuur Peters 3:37.586
8   Dejan Pajić 3:48.158
Półfinał 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1   Roman Anoszkin 3:34.833 FA
2   Max Hoff 3:36.136 FA
3   Peter Gelle 3:36.193 FA
4   Josef Dostál 3:36.384 FA
5   Aleksiej Mochałow 3:36.968
6   Cyrille Carre 3:38.115
7   Rafał Rosolski 3:38.379
8   Mohamed Ali Mrabet 3:43.145

FinałyEdytuj

Finał BEdytuj

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1   Adam van Koeverden 3:31.872
2   Bálint Kopasz 3:32.392
3   Artuur Peters 3:33.521
4   Aleksiej Mochałow 3:34.807
5   Cyrille Carre 3:36.606
6   Rafał Rosolski 3:39.021
7   Dejan Pajić 3:40.502
8   Mohamed Ali Mrabet 3:45.122

Finał AEdytuj

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
    Marcus Walz 3:31.447
    Josef Dostál 3:32.145
    Roman Anoszkin 3:33.363
4   Murray Stewart 3:33.741
5   Fernando Pimenta 3:35.349
6   René Holten Poulsen 3:36.840
7   Max Hoff 3:37.581
8   Peter Gelle 3:40.691

BibliografiaEdytuj