Kazachstan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012

Kazachstan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012, które odbywały się w Innsbrucku reprezentowało 38 zawodników.

Kazachstan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012
Kazachstan
Kod MKOl KAZ
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2012
Innsbruck
Chorąży Kanat Khamitov[1]
Liczba zawodników 38[2] w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 23.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
2
Razem
3

Skład kadryEdytuj

  BiathlonEdytuj

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Strzelanie Poz.
Rusłan Biesow Sprint 22:19.8 4 31
Bieg pościgowy 34:12.2 9 31
Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Finał
Czas Strzelanie Poz.
Anastasija Kondratjewa Sprint 20:36.4 3 32
Bieg pościgowy 34:04.6 6 27
Galina Wiszniewska Sprint 17:55.2 2  
Bieg pościgowy 27:44.4 4  

  Biegi narciarskieEdytuj

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Poz.
Siergiej Małyszew Bieg na 10 km 29:57.5  
Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Finał
Czas Poz.
Aleksandra Kun Bieg na 5 km 17:11.6 26
Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Siergiej Małyszew Sprint 1:46.77 12 Q 1:49.2 2 Q 1:57.2 4 Nie zakwalifikował się
Aleksandra Kun Sprint 2:12.94 32 Nie zakwalifikowała się
Składy mieszane
Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Strzelanie Poz.
Galina Wiszniewska
Aleksandra Kun
Rusłan Biesow
Siergiej Małyszew
Sztafeta mieszana z biathlonem 1:06:47.8 4+8 10

  Hokej na lodzieEdytuj

Drużyna dziewcząt:

Drużyna Kazachstanu przegrała w meczu o brązowy medal z dziewczęcą drużyną Niemiec 4-7, ostatecznie zajmując 4. miejsce.

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Short program/Original dance Free skating/Free dance Suma pkt.
Punkty Poz. Punkty Poz. Punkty Poz.
Alexander Lyan Soliści 35.97 14 59.90 14 95.87 14
Pary taneczne
Zawodnicy Konkurencja Short program/Original dance Free skating/Free dance Suma pkt.
Punkty Poz. Punkty Poz. Punkty Poz.
Karina Uzurova
Ilias Ali
Pary taneczne 43.71 5 59.06 6 102.77 6
Składy mieszane
Zawodnicy Konkurencja Chłopcy Dziewczęta Ice Dance Suma pkt
Wynik Poz. Pkt Wynik Poz. Pkt Wynik Poz. Pkt Pkt Poz.
Team 6
  Alexander Lyan
  Park So-youn
  Estelle Elizabeth/Romain Le Gac
? 60.45 8 1 96.84 1 8 66.88 4 5 14  

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

Chłopcy
Zawodnicy Konkurencje Wyścig 1 Wyścig 2 Razem Miejsce
Dmitriy Morozov 500 m 40.24 DNF - -
3000 m 4:22.42 9
Bieg masowy 7:17.55 11
Stanisław Pałkin 500 m 39.32 39.12 78.44 5
Bieg masowy 7:13.35 5
Dziewczęta
Zawodniczki Konkurencje Wyścig 1 Wyścig 2 Razem Miejsce
Svetlana Maltseva 500 m 44.56 43.64 88.18 6
Bieg masowy LAP
Yelizaveta Prokhorenko 1500 m 2:18.23 11
3000 m 5:03.31 11
Bieg masowy 6:23.20 17

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Finał
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Poz.
Ruslan Sabitov Slalom 45.55 DNF
Slalom gigant 1:03.52 58.05 2:01.57 26
Supergigant 1:10.32 33
Superkombinacja 1:07.74 DNF
Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Finał
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Poz.
Mariya Grigorova Slalom DNF
Slalom gigant 1:10.94 1:11.75 2:22.69 40
Supergigant DSQ

  Narciarstwo dowolneEdytuj

Ski CrossEdytuj

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Poz. Poz. Poz. Poz.
Ałon Mułłajew Ski cross 1:00.82 17 Cancelled

  SaneczkarstwoEdytuj

Chłopcy
Zawodnicy Konkurencja Finał
Ślizg 1 Ślizg 2 Razem Miejsce
Segey Korzhnev Jedynki 40.236 40.326 1:20.562 14
Stanislav Maltsev
Oleg Faskhutdinov
Dwójki 44.007 43.451 1:27.458 10
Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Finał
Ślizg 1 Ślizg 2 Razem Miejsce
Darya Kudryavtseva Jedynki DNF
Zespołowo
Zawodnicy Konkurencja Finał
Chłopcy Dziewczęta Dwójki Łączny wynik Poz
Darya Kudryavtseva
Segey Korzhnev
Stanislav Maltsev
Oleg Faskhutdinov
Zawody drużynowe 45.752 47.401 47.843 2:20.996 8

  Short trackEdytuj

Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Dariya Goncharova bieg na 500 m 46.452 3 qCD 48.300 1 qC 46.802 2
bieg na 1000 m 1:37.822 2 Q 1:36.487 3 qB PEN
Składy mieszane
Zawodnik Konkurencja Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz.
Team G
  Dariya Goncharova
  Yoon Su-min
  Arianna Sighel
  Dominic Andermann
Sztafeta mieszana 4:22.356 3 qB PEN

  Skoki narciarskieEdytuj

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Razem
Odległość Punkty Odległość Punkty Punkty Miejsce
Kanat Chamitow konkurs indywidualny 44.0m 40.9 39.5m 31.6 72.5 23.

PrzypisyEdytuj