Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1985

14. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 2–3 marca 1985 roku w Røros, w Norwegii. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Mistrzynią globu została reprezentantka NRD Cornelia Dick. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Tytuł obronił reprezentant ZSRR Walerij Guk. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1985
1984 1986
Data 23 marca 1985
Gospodarz Norwegia Røros
Mężczyźni
Wielobój Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Guk
Kobiety
Wielobój Niemiecka Republika Demokratyczna Cornelia Dick

UczestnicyEdytuj

W zawodach wzięły udział 32 łyżwiarki (wszyscy sklasyfikowani) i 46 łyżwiarzy (45 sklasyfikowanych) z 18 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
  Australia   Austria   Finlandia   Francja   Holandia
  Japonia   Kanada   Korea Południowa   Korea Północna   Norwegia
  NRD   Polska   RFN   Stany Zjednoczone   Szwajcaria
  Szwecja   Włochy   ZSRR

WynikiEdytuj

KobietyEdytuj

  • NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
  Cornelia Dick   NRD 42.87 (1.) 42.870 2:16.56 (1.) 45.520 1:28.67 (3.) 44.335 4:47.80 (3.) 47.966 180.691
  Ludmiła Tubierozowa   ZSRR 44.37 (6.) 44.370 2:18.13 (3.) 46.043 1:28.43 (1.) 44.215 4:47.03 (1.) 47.838 182.466
  Monique Garbrecht   NRD 43.82 (2.) 43.820 2:17.31 (2.) 45.770 1:30.91 (11.) 45.455 4:51.75 (5.) 48.625 183.670
4. Jolanda Grimbergen   Holandia 45.51 (14.) 45.510 2:18.40 (4.) 46.133 1:29.62 (5.) 44.810 4:47.53 (2.) 47.921 184.374
5. Tatjana Kabutowa   ZSRR 43.92 (3.) 43.920 2:21.03 (6.) 47.010 1:28.62 (2.) 44.310 4:55.81 (7.) 49.301 184.541
6. Jasmin Krohn   Szwecja 45.73 (18.) 45.730 2:21.08 (7.) 47.026 1:29.95 (6.) 44.975 4:48.46 (4.) 48.076 185.807
7. Anja Mischke   RFN 44.72 (10.) 44.720 2:20.39 (5.) 46.796 1:29.33 (4.) 44.665 4:58.40 (9.) 49.733 185.914
8. Kim Yeong-ok   Korea Południowa 44.26 (5.) 44.260 2:22.62 (10.) 47.540 1:30.54 (7.) 45.270 5:01.04 (13.) 50.173 187.243
9. Chieko Yoda   Japonia 46.08 (23.) 46.080 2:21.26 (8.) 47.086 1:30.75 (8.) 45.375 4:58.09 (8.) 49.681 188.222
10. Petra Becker   RFN 44.86 (11.) 44.860 2:23.95 (14.) 47.983 1:31.59 (16.) 45.795 4:59.03 (10.) 49.838 188.476
11. Kelly Mullen   Stany Zjednoczone 46.04 (22.) 46.040 2:23.45 (13.) 47.816 1:31.45 (14.) 45.725 4:55.77 (6.) 49.295 188.876
12. Yumi Kaeriyama   Japonia 45.72 (17.) 45.720 2:23.30 (12.) 47.766 1:31.56 (15.) 45.780 4:59.34 (11.) 49.890 189.156
13. Minna Nystedt   Norwegia 46.30 (25.) 46.300 2:22.92 (11.) 47.640 1:32.42 (19.) 46.210 4:59.47 (12.) 49.911 190.061
14. Kim Chun-hwa   Korea Północna 44.38 (7.) 44.380 2:21.68 (9.) 47.226 1:31.40 (13.) 45.700 5:17.15 (16.) 52.858 190.164
15. Fanny Cadau   Włochy 44.10 (4.) 44.100 2:24.53 (16.) 48.176 1:33.19 (20.) 46.595 5:08.45 (14.) 51.408 190.279
16. Song Hwa-seon   Korea Północna 44.41 (8.) 44.410 2:24.32 (15.) 48.106 1:33.27 (21.) 46.635 5:17.04 (15.) 52.840 191.991
17. Stéphanie Dumont   Francja 44.66 (9.) 44.660 2:24.94 (18.) 48.313 1:30.82 (10.) 45.410 NC   138.383
18. Marga Preuter   Holandia 45.15 (12.) 45.150 2:24.71 (17.) 48.236 1:30.81 (9.) 45.405 NC   138.791
19. Hanne Eriksson   Norwegia 45.16 (13.) 45.160 2:25.33 (21.) 48.443 1:31.21 (12.) 45.605 NC   139.208
20. Kathy Gordon   Kanada 45.76 (19.) 45.760 2:25.57 (22.) 48.523 1:31.87 (17.) 45.935 NC   140.218
21. Minna Hotti-Pessa   Finlandia 45.62 (15.) 45.620 2:27.79 (26.) 49.263 1:32.07 (18.) 46.035 NC   140.918
22. Kim Chang-hae   Korea Północna 45.91 (21.) 45.910 2:25.10 (20.) 48.366 1:33.51 (24.) 46.755 NC   141.031
23. Marie-Pierre Lamarche   Kanada 46.10 (24.) 46.100 2:25.75 (23.) 48.583 1:34.14 (27.) 47.070 NC   141.753
24. Grażyna Bednarczyk   Polska 46.59 (27.) 46.590 2:24.98 (19.) 48.326 1:34.04 (26.) 47.020 NC   141.936
25. Iwona Iwanaszko   Polska 45.79 (20.) 45.790 2:29.29 (28.) 49.763 1:33.32 (22.) 46.660 NC   142.213
26. Michèle Mallette   Kanada 45.71 (16.) 45.710 2:30.73 (30.) 50.243 1:33.38 (23.) 46.690 NC   142.643
27. Tama Sundstrom   Stany Zjednoczone 46.98 (29.) 46.980 2:27.33 (25.) 49.110 1:34.33 (28.) 47.165 NC   143.255
28. Jang Eun-kyeong   Korea Południowa 46.53 (26.) 46.530 2:28.10 (27.) 49.366 1:36.78 (31.) 48.390 NC   144.286
29. Murielle Leyssieux   Francja 46.63 (28.) 46.630 2:30.11 (29.) 50.036 1:35.76 (29.) 47.880 NC   144.546
30. Marie Lengqvist   Szwecja 47.94 (30.) 47.940 2:31.16 (31.) 50.386 1:36.31 (30.) 48.155 NC   146.481
31. Regula Bürgin   Szwajcaria 47.95 (31.) 47.950 2:36.63 (32.) 52.210 1:37.01 (32.) 48.505 NC   148.665
32. Jaana Kivipelto   Finlandia 58.79 (32.) 58.790 2:25.98 (24.) 48.660 1:33.64 (25.) 46.820 NC   154.270

MężczyźniEdytuj

  • DSQ – zdyskwalifikowany, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
  Walerij Guk   ZSRR 38.62 (1.) 38.620 4:14.06 (1.) 42.343 1:59.46 (1.) 39.820 7:35.36 (4.) 45.536 166.319
  Ildar Garajew   ZSRR 40.28 (9.) 40.280 4:14.60 (2.) 42.433 2:02.99 (4.) 40.996 7:28.00 (1.) 44.800 168.509
  Bronisław Snietkow   ZSRR 39.69 (2.) 39.690 4:20.48 (6.) 43.413 2:02.89 (3.) 40.963 7:34.37 (3.) 45.437 169.503
4. Gerard Kemkers   Holandia 40.18 (8.) 40.180 4:18.80 (3.) 43.133 2:05.09 (10.) 41.696 7:31.02 (2.) 45.102 170.111
5. Peter Adeberg   NRD 39.81 (5.) 39.810 4:21.83 (7.) 43.638 2:02.06 (2.) 40.686 7:47.42 (12.) 46.742 170.876
6. Benoît Lamarche   Kanada 39.86 (6.) 39.860 4:25.20 (17.) 44.200 2:04.33 (8.) 41.443 7:38.49 (7.) 45.849 171.352
7. Brian Wanek   Stany Zjednoczone 40.63 (18.) 40.630 4:19.62 (4.) 43.270 2:07.79 (21.) 42.596 7:35.76 (6.) 45.576 172.072
8. Per Bengtsson   Szwecja 41.43 (23.) 41.430 4:19.66 (5.) 43.276 2:06.11 (12.) 42.036 7:35.66 (5.) 45.566 172.308
9. Cho Yong-chol   Korea Północna 40.29 (11.) 40.290 4:23.66 (13.) 43.943 2:04.04 (6.) 41.346 7:48.31 (13.) 46.831 172.410
10. Takuya Nakamura   Japonia 39.72 (4.) 39.720 4:24.42 (15.) 44.070 2:03.55 (5.) 41.183 7:55.66 (15.) 47.566 172.539
11. Lim Li-bin   Korea Północna 41.48 (26.) 41.480 4:22.08 (9.) 43.680 2:04.84 (9.) 41.613 7:42.65 (11.) 46.265 173.038
12. Anton Meiböck   Austria 41.35 (22.) 41.350 4:22.03 (8.) 43.671 2:06.97 (16.) 42.323 7:39.93 (10.) 45.993 173.337
13. Kazuhiko Katō   Japonia 40.16 (7.) 40.160 4:23.87 (14.) 43.978 2:08.47 (24.) 42.823 7:49.96 (14.) 46.996 173.957
14. Tōru Aoyanagi   Japonia 39.70 (3.) 39.700 4:23.03 (12.) 43.838 2:16.03 (43.) 45.343 7:38.70 (9.) 45.870 174.751
15. Mikko O Mäkinen   Finlandia 40.56 (14.) 40.560 4:22.50 (10.) 43.750 2:07.63 (20.) 42.543 8:12.01 (16.) 49.201 176.054
16. Torsten Piekarz   NRD 42.08 (34.) 42.080 4:22.92 (11.) 43.820 2:14.56 (41.) 44.853 7:38.52 (8.) 45.852 176.605
17. Jørn Ludahl   Norwegia 40.56 (14.) 40.560 4:25.80 (20.) 44.300 2:07.08 (18.) 42.360 NC   127.220
18. Danny Kah   Australia 41.48 (26.) 41.480 4:26.28 (21.) 44.380 2:04.10 (7.) 41.366 NC   127.226
19. Kim Kwan-kyu   Korea Południowa 40.36 (12.) 40.360 4:29.48 (30.) 44.913 2:06.00 (11.) 42.000 NC   127.273
20. Thierry Lamberton   Francja 40.53 (13.) 40.530 4:28.21 (27.) 44.701 2:06.56 (13.) 42.186 NC   127.417
21. Eric Flaim   Stany Zjednoczone 41.10 (20.) 41.100 4:25.36 (18.) 44.226 2:06.80 (14.) 42.266 NC   127.592
22. Nils Einar Aas   Norwegia 40.61 (17.) 40.610 4:26.42 (22.) 44.403 2:08.22 (23.) 42.740 NC   127.753
23. Walter Milesi   Włochy 40.66 (19.) 40.660 4:27.84 (25.) 44.640 2:09.73 (30.) 43.243 NC   128.543
24. Wolfgang Vogl   RFN 41.13 (21.) 41.130 4:26.82 (24.) 44.470 2:08.94 (26.) 42.980 NC   128.580
25. Robert Dubreuil   Kanada 40.28 (9.) 40.280 4:34.88 (34.) 45.813 2:09.12 (27.) 43.040 NC   129.133
26. Jacques Orie   Holandia 42.14 (35.) 42.140 4:26.52 (23.) 44.420 2:07.93 (22.) 42.643 NC   129.203
27. Herbert Dijkstra   Holandia 41.81 (29.) 41.810 4:25.61 (19.) 44.268 2:09.66 (29.) 43.220 NC   129.298
28. Michael Stöberl   RFN 41.86 (30.) 41.860 4:24.86 (16.) 44.143 2:10.03 (31.) 43.343 NC   129.346
29. Jörgen Andersson   Szwecja 41.46 (24.) 41.460 4:27.85 (26.) 44.641 2:10.62 (33.) 43.540 NC   129.641
30. Jarosław Chyc-Olesiak   Polska 42.16 (37.) 42.160 4:28.81 (29.) 44.801 2:10.55 (32.) 43.516 NC   130.477
31. Roberto Sighel   Włochy 41.47 (25.) 41.470 4:30.41 (31.) 45.068 2:11.83 (35.) 43.943 NC   130.481
32. Ari Leppänen   Finlandia 41.97 (32.) 41.970 4:33.96 (33.) 45.660 2:08.69 (25.) 42.896 NC   130.526
33. Matthias Felber   RFN 42.15 (36.) 42.150 4:32.75 (32.) 45.458 2:09.44 (28.) 43.146 NC   130.754
34. Michael Thurner   NRD 41.56 (28.) 41.560 4:45.45 (40.) 47.575 2:07.03 (17.) 42.343 NC   131.478
35. Robert Lundin   Szwecja 41.87 (31.) 41.870 4:36.19 (35.) 46.031 2:12.10 (36.) 44.033 NC   131.934
36. Timo Järvinen   Finlandia 44.00 (43.) 44.000 4:28.79 (28.) 44.798 2:11.77 (34.) 43.923 NC   132.721
37. Lee Lin-hoon   Korea Południowa 42.06 (33.) 42.060 4:45.15 (39.) 47.525 2:13.47 (38.) 44.490 NC   134.075
38. Jo Yoon-yong   Korea Południowa 42.21 (39.) 42.210 4:49.43 (42.) 48.238 2:13.59 (39.) 44.530 NC   134.978
39. Phillip Tahmindjis   Australia 43.84 (42.) 43.840 4:40.03 (36.) 46.671 2:13.91 (40.) 44.636 NC   135.147
40. Hubert Kreutz   Austria 42.71 (40.) 42.710 4:52.41 (43.) 48.735 2:13.32 (37.) 44.440 NC   135.885
41. Notker Ledergerber   Szwajcaria 43.64 (41.) 43.640 4:43.27 (37.) 47.211 2:15.50 (42.) 45.166 NC   136.017
42. Thomas Gadmer   Szwajcaria 45.00 (44.) 45.000 4:46.38 (41.) 47.730 2:16.79 (44.) 45.596 NC   138.326
43. Thierry Fagot   Francja 42.16 (37.) 42.160 5:09.52 (44.) 51.586 2:19.76 (46.) 46.586 NC   140.332
44. Laurent Matusalem   Francja 53.84 (46.) 53.840 4:44.89 (38.) 47.481 2:19.15 (45.) 46.383 NC   147.704
45. Frank Filardi   Stany Zjednoczone 53.77 (45.) 53.770 5:11.19 (45.) 51.865 2:07.52 (19.) 42.506 NC   148.141
DSQ Øystein Hammeren   Norwegia 40.59 (16.) 40.590 DSQ   2:06.82 (15.) 42.273   82.8630

Linki zewnętrzneEdytuj