Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000 odbyły się w austriackiej miejscowości Hochfilzen, w dniach 8 lutego - 12 lutego 2000 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet . W sumie odbyło się 8 biegów.

Mistrzostwa Świata Juniorów 2000
1999 2001
Data 8 lutego - 12 lutego 2000
Gospodarz Austria Hochfilzen
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Sabrina Buchholz

Niemcy Fabian Mund
Bieg indywidualny Rosja Irina Fomina

Niemcy Fabian Mund
Bieg na dochodzenie Niemcy Sabrina Buchholz

Niemcy Fabian Mund
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Wyniki kobiet (juniorki)Edytuj

Bieg indywidualny - 12,5 km[1]Edytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
  Irina Fomina   Rosja 0+1+0+0 45:26.3
  Sabrina Buchholz   Niemcy 0+1+0+0 46:56.3 +1:30.0
  Magda Rezlerová   Czechy 0+3+0+0 47:32.9 +2:06.6
... ... ... ... ... ...
15. Katarzyna Ponikwia   Polska 0+2+0+1 50:55.6 +5:29.3
20. Beata Kiełtyka   Polska 2+0+1+1 52:31.2 +7:04.9
42. Edyta Bazan   Polska 0+2+2+1 55:15.5 +9:49.2
44. Bernadetta Bednarz   Polska 3+1+1+0 55:56.1 +10:29.8

Bieg sztafetowy - 3 x 7,5 km[2]Edytuj

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
    Niemcy
Sabrina Buchholz
Carina Hartleb
Yvonne Forsberger
0 0
0 0
0 0
0 0
1:17:07.0
    Rosja
Julia Makarowa
Irina Fomina
Jelena Chrustalowa
3 0
0 0
0 0
3 0
1:20:48.8 +3:41.8
    Chiny
Liu Yuanyuan
Li Huo
Cheng Xiaoni
0 2
0 1
0 0
0 1
1:21:03.6 +3:56.6
... ... ... ... ...
12.   Polska
Katarzyna Ponikwia
Bernadetta Bednarz
Beata Kiełtyka
9 1
1 1
5 0
3 0
1:32:28.7 +15:21.7

Bieg sprinterski - 7,5 km[3]Edytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
  Sabrina Buchholz   Niemcy 0+1 23:01.4
  Julia Makarowa   Rosja 1+1 23:47.9 +46.5
  Tora Berger   Norwegia 1+0 23:55.1 +53.7
... ... ... ... ... ...
11. Katarzyna Ponikwia   Polska 0+0 24:47.9 +1:46.5
20. Beata Kiełtyka   Polska 1+0 25:17.5 +2:16.1
38. Joanna Grzybek   Polska 0+2 26:30.0 +3:28.6
54. Bernadetta Bednarz   Polska 2+2 27:16.6 +4:15.2

Bieg pościgowy - 10 km[4]Edytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
  Sabrina Buchholz   Niemcy 0+0+1+2 31:20.3
  Jelena Chrustalowa   Rosja 0+1+2+2 32:39.5 +1:19.2
  Nina Klenowska   Bułgaria 0+0+1+1 33:01.6 +1:41.3
... ... ... ... ... ...
19. Beata Kiełtyka   Polska 0+0+1+3 35:27.0 +4:06.7
42. Katarzyna Ponikwia   Polska 0+2+3+5 38:58.1 +7:37.8
48. Joanna Grzybek   Polska 3+2+4+1 42:04.1 +10:43.8

Wyniki mężczyzn (juniorzy)Edytuj

Bieg indywidualny - 15 km[5]Edytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
  Fabian Mund   Niemcy 1+0+0+0 39:44.4
  Andreas Birnbacher   Niemcy 3+0+0+0 40:48.3 +1:03.9
  Geir Ole Steinslett   Norwegia 0+0+1+1 41:50.6 +2:06.2
... ... ... ... ... ...
17. Dawid Paniak   Polska 0+1+2+0 44:47.3 +5:02.9
46. Grzegorz Bodziana   Polska 1+1+3+2 48:48.2 +9:03.8
63. Łukasz Matysek   Polska 1+2+3+3 50:39.8 +10:55.4
77. Bartłomiej Ponikwia   Polska 2+4+3+2 53:07.0 +13:22.6

Bieg sztafetowy - 4 x 7,5 km[6]Edytuj

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
    Niemcy
Fabian Mund
Kristian Mehringer
Daniel Graf
Andreas Birnbacher
2 4
0 0
0 4
2 0
0 0
1:26:23.9
    Rosja
Denis Saldimirow
Iwan Czeriezow
Nikołaj Krugłow
Aleksiej Czurin
0 1
0 0
0 0
0 1
0 0
1:27:56.2 +1:32.3
    Norwegia
Kent Roger Guttormsen
Sveinung Strand
John Ola Ulset
Geir Ole Steinslett
1 3
1 0
0 0
0 3
0 0
1:31:28.5 +5:04.6
... ... ... ... ...
12.   Polska
Dawid Paniak
Adam Szary
Łukasz Matysek
Grzegorz Bodziana
4 7
2 1
1 2
1 2
0 2
1:36:07.7 +9:43.8

Bieg sprinterski - 10 km[7]Edytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
  Fabian Mund   Niemcy 0+0 25:44.6
  Andreas Birnbacher   Niemcy 0+1 26:19.5 +34.9
  Daniel Graf   Niemcy 1+0 26:34.4 +49.8
... ... ... ... ... ...
26. Adam Szary   Polska 0+2 28:20.4 +2:35.8
34. Grzegorz Bodziana   Polska 1+2 28:51.7 +3:07.1
41. Dawid Paniak   Polska 1+2 29:04.1 +3:19.5
49. Bartłomiej Ponikwia   Polska 0+1 29:24.5 +3:39.9

Bieg pościgowy - 12,5 km[8]Edytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
  Fabian Mund   Niemcy 1+0+2+2 35:31.9
  Nikołaj Krugłow   Rosja 0+0+1+1 36:09.4 +37.5
  Andreas Birnbacher   Niemcy 2+2+3+0 36:26.5 +54.6
... ... ... ... ... ...
21. Dawid Paniak   Polska 0+1+1+0 39:51.6 +4:19.7
34. Grzegorz Bodziana   Polska 0+0+2+2 41:15.2 +5:43.3
45. Adam Szary   Polska 2+1+3+2 42:34.7 +7:02.8
48. Bartłomiej Ponikwia   Polska 1+1+2+4 44:25.0 +8:53.1

Tabela MedalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Niemcy 7 3 2 12
2.   Rosja 1 5 6
3.   Norwegia 3 3
=4.   Bułgaria 1 1
=4.   Chiny 1 1
=4.   Czechy 1 1

PrzypisyEdytuj

  1. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  2. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  3. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  4. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  6. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  7. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  8. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].