Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018

33. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2018 odbyły się w dniach 2 – 3 lutego w niemieckim Altenbergu. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018
2017 2019
ilustracja
Data

2 – 3 lutego 2018

Gospodarz

Altenberg

Liczba konkurencji

4

Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Niemcy Jessica Tiebel

Jedynki mężczyzn

Niemcy Max Langenhan

Dwójki mężczyzn

Włochy Ivan Nagler
Włochy Fabian Malleier

Drużynowo

 Niemcy

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Niemiec, która zdobyła trzy tytuły mistrzowskie i zdobyli jednocześnie najwięcej medali.

TerminarzEdytuj

Data Miejscowość Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
2 lutego 2018   Altenberg Jedynki kobiet   Jessica Tiebel   Tatiana Cwietowa   Jessica Degenhardt
2 lutego 2018   Altenberg Jedynki mężczyzn   Max Langenhan   David Nöβler   Paul-Lukas Heider
3 lutego 2018   Altenberg Dwójki mężczyzn   Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
  Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
  Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
3 lutego 2018   Altenberg Drużynowe   Niemcy
Jessica Tiebel
Max Langenhan
Hannes Orlamunder
Paul Gubitz
  Rosja
Tatiana Cwietowa
Danił Lebediew
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
  Włochy
Verena Hofer
Leon Felderer
Ivan Nagler
Fabian Malleier

WynikiEdytuj

Jedynki kobietEdytuj

  • Data / Początek: Piątek, 02.02.2018 roku, godz. 13:30
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Jessica Tiebel   Niemcy 41.866 42.085 1:23.951 -
  Tatiana Cwietowa   Rosja 42.127 42.246 1:24.373 +0.422
  Jessica Degenhardt   Niemcy 42.175 42.210 1:24.385 +0.434
4. Lisa Schulte   Austria 42.167 42.250 1:24.417 +0.466
5. Anna Berreiter   Niemcy 42.272 42.190 1:24.462 +0.511
6. Kristina Szamowa   Rosja 42.166 42.394 1:24.560 +0.609
7. Brittney Arndt   Stany Zjednoczone 42.275 42.315 1:24.590 +0.639
8. Verena Hofer   Włochy 42.370 42.238 1:24.608 +0.657
9. Carolyn Maxwell   Kanada 42.325 42.302 1:24.627 +0.676
10. Vilde Tangnes   Norwegia 42.319 42.372 1:24.691 +0.740
... ... ... ... ... ... ...
23. Klaudia Domaradzka   Polska 42.664 42.746 1:25.410 +1.459

Jedynki mężczyznEdytuj

  • Data / Początek: Piątek, 02.02.2018 roku, godz. 10:00
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Max Langenhan   Niemcy 51.905 51.757 1:43.662 -
  David Nöβler   Niemcy 52.025 52.222 1:44.247 +0.585
  Paul-Lukas Heider   Niemcy 52.256 52.093 1:44.349 +0.687
4. Moritz Bollmann   Niemcy 52.333 52.192 1:44.525 +0.863
5. Danił Lebiediew   Rosja 52.432 52.354 1:44.786 +1.124
6. Bastian Schulte   Austria 52.428 52.547 1:44.975 +1.313
7. Yannick Müller   Austria 52.482 52.742 1:45.224 +1.562
8. Matwiej Pieriestoronin   Rosja 52.658 52.621 1:45.279 +1.617
9. Aleksiej Dmitriew   Rosja 52.695 52.696 1:45.391 +1.729
10. Jewgienij Łobiejew   Rosja 52.853 52.669 1:45.522 +1.860
... ... ... ... ... ... ...
17. Kacper Tarnawski   Polska 53.011 53.476 1:46.487 +2.825

Dwójki mężczyznEdytuj

  • Data / Początek: Sobota, 3 lutego 2018 roku, godz. 10.00
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Ivan Nagler
Fabian Malleier
  Włochy 40.700 40.585 1:21.285 -
  Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
  Niemcy 40.841 40.659 1:21.500 +0.215
  Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
  Rosja 40.922 40.757 1:21.679 +0.394
4. Tomas Vavercak
Matej Zmiji
  Słowacja 40.953 40.757 1:21.710 +0.425
5. Felix Schwarz
Lukas Gufler
  Włochy 41.125 40.689 1:21.823 +0.538
6. Dmitrij Buchniew
Danił Kilsejew
  Rosja 40.967 40.908 1:21.875 +0.590
7. Max Ewald
Jakob Jannusch
  Niemcy 41.136 40.853 1:21.989 +0.704
8. Andriej Szander
Semen Mikow
  Rosja 41.123 40.951 1:22.074 +0.789
9. Nicholas Klimchuk-Brown
Adam Daniel Shippit
  Kanada 41.294 40.959 1:22.253 +0.968
10. Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
  Rumunia 41.331 41.017 1:22.348 +1.063
... ... ... ... ... ... ...
17. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
  Polska 41.870 41.816 1:23.686 +2.401

DrużynoweEdytuj

  • Data / Początek: Sobota, 3 lutego 2018 roku, godz. 12.30
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
  Jessica Tiebel/Max Langenhan/Hannes Orlamunder/Paul Gubitz   Niemcy 2:15.921
  Tatiana Cwietowa/Danił Lebiediew/Wiesowłod Kaszkin/Konstantin Korszunow   Rosja 2:16.874 +0.953
  Verena Hofer/Leon Felderer/Ivan Nagler/Fabian Malleier   Włochy 2:16.972 +1.051
4. Lisa Schulte/Bastian Schulte/Juri Gatt/Riccardo Schöpf   Austria 2:17.213 +1.292
5. Carolyn Maxwell/Colton Clarke/Nicholas Klimchuk-Brown/Adam Daniel Shippit   Kanada 2:17.632 +1.711
6. Anda Upīte/Gints Berzins/Martins Bots/Roberts Plume   Łotwa 2:17.677 +1.756
7. Brittney Arndt/Sean Hollander/Dana William Kellogg/Duncan Segger   Stany Zjednoczone 2:18.115 +2.194
8. Mihaela-Carmen Manolescu/Eduard Craciun/Marian Gitlan/Flavius Ion Craciun   Rumunia 2:18.399 +2.478
9. Katarina Šimoňáková/Marian Skupek/Tomas Vavercak/Matej Zmiji   Słowacja 2:18.905 +2.984
10. Klaudia Domaradzka/Kacper Tarnawski/Jakub Karaś/Mateusz Karaś   Polska 2:18.970 +3.049

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Niemcy 3 2 2 7
2.   Włochy 1 0 1 2
3.   Rosja 0 2 1 3

BibliografiaEdytuj