Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2007

18. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 3 września - 9 września 2007 roku w Fort William w Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2007
2006 2008
Data 3 - 9 września 2007
Miejscowość Wielka Brytania Fort William, Wielka Brytania

WynikiEdytuj

Konkurencja: Złoto: Wynik Srebro: Wynik Brąz: Wynik
Cross country
mężczyźni (8 września)   Julien Absalon 2:17:06   Ralph Näf 2:17:32   Florian Vogel 2:18:00
kobiety (8 września)   Irina Kalentjewa 1:44:08   Sabine Spitz 1:44:47   Wang Jingjing 1:45:50
mężczyźni do lat 23 (7 września)   Jakob Fuglsang 1:54:04   Nino Schurter 1:55:48   Jaroslav Kulhavý 1:57:25
kobiety do lat 23 (5 września)   Liu Ying 1:45:43   Ren Chengyuan 1:49:15   Elisabeth Osl 1:51:03
juniorzy (6 września)   Thomas Litscher 1:37:06   Piotr Brzózka 1:37:33   David Fletcher 1:37:47
juniorki (5 września)   Ałła Bojko 1:25:14   Jitka Skarnitzlová 1:25:43   Julie Bresset 1:26:50
sztafeta mieszana (4 września)   Szwajcaria
Florian Vogel
Thomas Litscher
Petra Henzi
Nino Schurter
1:33:36   Polska
Marcin Karczyński
Piotr Brzózka
Maja Włoszczowska
Dariusz Batek
1:34:25   Stany Zjednoczone
Georgia Gould
Ethan Gilmour
Samuel Schultz
Adam Craig
1:34:45
Downhill
mężczyźni (9 września)   Samuel Hill 4:52.01   Fabien Barel 4:52.65   Gee Atherton 4:56.38
kobiety (9 września)   Sabrina Jonnier 5:28.35   Rachel Atherton 5:32.36   Tracey Hannah 5:39.89
juniorzy (9 września)   Ruaridh Cunningham 4:29.17   John Swanguen 4:31.08   Matthew Scoles 4:31.69
juniorki (9 września)   Floriane Pugin 5:50.18   Katy Curd 6:17.30   Myriam Nicole 6:41.48
Four cross
mężczyźni (7 września)   Brian Lopes   Romain Saladini   Jurg Meijer
kobiety (7 września)   Jill Kintner   Anneke Beerten   Melissa Buhl
Trial
mężczyźni 26" (9 września)   Vincent Hermance 9 pkt   Gilles Coustellier 10 pkt   Kenny Belaey 12 pkt
mężczyźni 20" (9 września)   Benito Ros 6 pkt   Carlos Díaz 7 pkt   Daniel Comas 10 pkt
kobiety (7 września)   Karin Moor 7 pkt   Gemma Abant 10 pkt   Mireia Abant 11 pkt
juniorzy 26" (8 września)   Aurélien Fontenoy 6 pkt   Loris Braun 17 pkt   Hannes Herrmann 19 pkt
juniorzy 20" (8 września)   Aurélien Fontenoy 10 pkt   Eduard Planas 18 pkt   Kevin Aglae 22 pkt
drużynowo (8 września)   Hiszpania
Benito Ros
Eduard Planas
Daniel Comas
Andreu Miro
Mireia Abant
387 pkt   Francja
Marc Caisso
Kevin Aglae
Vincent Hermance
Aurélien Fontenoy
Julie Pesenti
375 pkt   Niemcy
Sebastian Hoffmann
Julian Peter
Thomas Mhros
Hannes Herrmann
Elisa Brieden
337 pkt

Tabela medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Francja 6 4 3 13
2.   Szwajcaria 3 3 1 7
3.   Hiszpania 2 3 2 7
4.   Stany Zjednoczone 2 1 2 5
5.   Wielka Brytania 1 2 2 5
6.   Chiny 1 1 1 3
7.   Australia 1 0 1 2
8.   Dania 1 0 0 1
  Rosja 1 0 0 1
  Ukraina 1 0 0 1
11.   Polska 0 2 0 2
12.   Niemcy 0 1 2 3
13.   Czechy 0 1 1 2
  Holandia 0 1 1 2
15.   Austria 0 0 1 1
  Belgia 0 0 1 1
  Nowa Zelandia 0 0 1 1

Linki zewnętrzneEdytuj