Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1978

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1978 odbywały się w Leningradzie (obecnie Petersburg) (Rosja).

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1978
FIVB Women’s Volleyball World Championships
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg MŚ 1974 MŚ 1982 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz  ZSRR
Otwarcie 25 sierpnia, Leningrad
Zamknięcie (finał) 7 września, Leningrad
Liczba drużyn 23
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Kuba
II miejsce  Japonia
III miejsce  ZSRR

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D Grupa E Grupa F

  ZSRR
  Bułgaria
  Dominikana
  Korea Północna

  Japonia
  Stany Zjednoczone
  Włochy
  Tunezja

  Korea Południowa
  Brazylia
  Kanada
  RFN

  NRD
  Czechosłowacja
  Meksyk
  Belgia

  Chiny
  Polska
  Węgry
  Finlandia

  Kuba
  Peru
  Jugosławia
  Holandia

Faza grupowaEdytuj

Grupa AEdytuj

  Leningrad

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
25.08 ZSRR   3:0   Bułgaria 15:3 15:3 15:9      
26.08 ZSRR   3:0   Dominikana 15:1 15:1 15:5      
27.08 Bułgaria   3:0   Dominikana 15:3 15:8 15:6      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   ZSRR 4 2 2 0 6 0 6
2   Bułgaria 3 2 1 1 3 3 0
3   Dominikana 2 2 0 2 0 6 −6

Grupa BEdytuj

  Wołgograd

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
25.08 Włochy   3:0   Tunezja 15:2 15:4 15:4      
Japonia   3:2   Stany Zjednoczone 15:9 7:15 15:11 9:15 15:8  
26.08 Japonia   3:0   Włochy 15:6 15:1 15:1      
Stany Zjednoczone   3:0   Tunezja 15:5 15:1 15:1      
27.08 Stany Zjednoczone   3:0   Włochy 15:11 15:1 15:4      
Japonia   3:0   Tunezja 15:2 15:0 15:1      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Japonia 6 3 3 0 9 2 7
2   Stany Zjednoczone 5 3 2 1 8 3 5
3   Włochy 4 3 1 2 3 6 −3
4   Tunezja 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa CEdytuj

  Leningrad

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
25.08 Korea Południowa   3:0   Kanada 15:10 15:2 15:10      
Brazylia   3:0   RFN 45:21 15:8 15:6 15:7    
26.08 Brazylia   3:1   Kanada 15:6 15:11 15:12      
Korea Południowa   3:0   RFN 15:1 15:7 15:8      
27.08 Kanada   3:0   RFN 15:1 15:11 15:0      
Korea Południowa   3:0   Brazylia 15:3 15:3 15:6      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Korea Południowa 6 3 3 0 9 0 9
2   Brazylia 5 3 2 1 6 4 2
3   Kanada 4 3 1 2 4 6 −2
4   RFN 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa DEdytuj

  Ryga

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
25.08 NRD   3:0   Belgia 45:9 15:2 15:3 15:4    
Czechosłowacja   3:0   Meksyk 15:6 18:16 15:5      
26.08 Czechosłowacja   3:0   Belgia 15:1 15:8 15:5      
NRD   3:0   Meksyk 15:13 15:17 6:15 15:7 15:3  
27.08 Meksyk   3:0   Belgia 15:11 15:6 15:6      
NRD   3:0   Czechosłowacja 15:10 15:6 15:13      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   NRD 6 3 3 0 9 0 9
2   Czechosłowacja 5 3 2 1 6 3 3
3   Meksyk 4 3 1 2 3 6 −3
4   Belgia 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa EEdytuj

  Mińsk

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
25.08 Polska   3:0   Finlandia 15:11 15:12 15:4      
Chiny   3:0   Węgry 15:4 15:11 16:14      
26.08 Chiny   3:0   Finlandia 15:3 15:1 15:2      
Polska   3:1   Węgry 15:13 12:15 15:10 15:0    
27.08 Węgry   3:0   Finlandia 15:4 15:2 15:5      
Chiny   3:0   Polska 15:2 15:8 15:6      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Chiny 6 3 3 0 9 0 9
2   Polska 5 3 2 1 6 4 2
3   Węgry 4 3 1 2 4 6 −2
4   Finlandia 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa FEdytuj

  Wołgograd

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
25.08 Kuba   3:0   Holandia 15:1 15:4 15:8      
Peru   3:0   Jugosławia 15:2 15:7 15:1      
26.08 Jugosławia   3:1   Holandia 15:6 15:9 5:15 15:13    
Kuba   3:0   Peru 15:7 15:12 15:3      
27.08 Peru   3:0   Holandia 15:2 15:8 15:7      
Kuba   3:1   Jugosławia 15:5 13:15 15:2 15:2    

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Kuba 6 3 3 0 9 1 8
2   Peru 5 3 2 1 6 3 3
3   Jugosławia 4 3 1 2 4 7 −3
4   Holandia 3 3 0 3 1 9 −8

Mecze o miejsca 1-12.Edytuj

Grupa GEdytuj

  Leningrad

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
30.08 Korea Południowa   3:0   Polska 15:5 15:8 15:9      
Chiny   3:0   Bułgaria 15:11 15:12 15:6      
ZSRR   3:0   Brazylia 15:5 15:5 15:6      
31.08 Bułgaria   3:1   Polska 4:15 15:11 15:6 15:9    
Chiny   3:0   Brazylia 15:13 15:7 15:10      
Korea Południowa   3:0   ZSRR 15:13 15:11 15:12      
01.09 Brazylia   3:2   Polska 15:7 15:8 7:15 6:15 15:10  
Korea Południowa   3:2   Bułgaria 15:9 15:2 15:13      
ZSRR   3:0   Chiny 15:4 15:4 15:10      
02.09 Brazylia   3:2   Bułgaria 15:4 6:15 14:16 15:7 15:9  
Chiny   3:1   Korea Południowa 16:14 14:16 15:9 15:10    
ZSRR   3:0   Polska 15:2 15:8 15:10      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Korea Południowa 9 5 4 1 13 5 8
2   ZSRR 9 5 4 1 12 3 9
3   Chiny 9 5 4 1 12 4 8
4   Brazylia 7 5 2 3 6 13 −7
5   Bułgaria 6 5 1 4 7 13 −6
6   Polska 5 5 0 5 3 15 −12

Grupa HEdytuj

  Wołgograd

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
30.08 Peru   3:2   Czechosłowacja 16:14 6:15 15:2 8:15 15:5  
Japonia   3:0   NRD 15:9 15:3 15:0      
Kuba   3:0   Stany Zjednoczone 15:7 15:9 15:10      
31.08 Japonia   3:1   Peru 13:15 15:9 15:4 15:6    
Stany Zjednoczone   3:0   NRD 15:3 15:11 15:11      
Kuba   3:0   Czechosłowacja 15:1 15:9 15:12      
01.09 Stany Zjednoczone   3:0   Peru 15:8 15:10 15:11      
Kuba   3:0   NRD 15:4 15:6 15:13      
Japonia   3:2   Czechosłowacja 15:17 15:4 15:8 12:15 15:5  
02.09 NRD   3:2   Peru 13:15 15:10 10:15 15:6 15:11  
Stany Zjednoczone   3:0   Czechosłowacja 15:0 15:12 15:12      
Kuba   3:0   Japonia 15:8 15:9 15:10      

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Kuba 10 5 5 0 15 0 15
2   Japonia 9 5 4 1 12 8 4
3   Stany Zjednoczone 8 5 3 2 11 6 5
4   NRD 7 5 2 3 6 11 −5
5   Peru 6 5 1 4 6 14 −8
6   Czechosłowacja 5 5 0 5 4 15 −11

Mecze o miejsca 13-23.Edytuj

Grupa IEdytuj

  Mińsk

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
30.08 Jugosławia   3:0   Belgia 15:10 15:3 15:7      
Meksyk   3:0   Tunezja 15:0 15:1 15:1      
Włochy   3:0   Holandia 15:3 15:12 15:11      
31.08 Belgia   3:0   Tunezja 15:3 15:2 15:0      
Meksyk   3:2   Holandia 18:16 5:15 15:12 12:15 15:2  
Jugosławia   3:0   Włochy 15:6 15:11 15:6      
01.09 Holandia   3:0   Tunezja 15:6 15:12 15:1      
Włochy   3:0   Belgia            
Meksyk   3:2   Jugosławia 14:16 15:13 6:15 15:6 15:11  
02.09 Holandia   3:0   Belgia 15:2 15:10 15:1      
Jugosławia   3:0   Tunezja 15:2 15:2 15:3      
Meksyk   3:0   Włochy            

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Meksyk 10 5 5 0 15 4 11
2   Jugosławia 9 5 4 1 14 4 10
3   Włochy 8 5 3 2 9 6 3
4   Holandia 7 5 2 3 9 7 2
5   Belgia 6 5 1 4 3 12 −9
6   Tunezja 5 5 0 5 0 15 −15

Grupa JEdytuj

  Ryga

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
30.08 Węgry   3:0   Dominikana 15:6 16:14 15:1      
RFN   3:2   Finlandia 12:15 12:15 15:13 15:4 15:10  
31.08 Kanada   3:1   Finlandia 15:8 7:15 15:6 16:14    
Dominikana   3:1   RFN 15:3 7:15 15:7 15:13    
01.09 Węgry   3:0   RFN            
Kanada   3:0   Dominikana            
02.09 Dominikana   3:1   Finlandia 8:15 16:14 15:7 15:2    
Węgry   3:0   Kanada            

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Węgry 8 4 4 0 12 0 12
2   Kanada 7 4 3 1 9 4 5
3   Dominikana 6 4 2 2 6 8 −2
4   RFN 5 4 1 3 4 11 −7
5   Finlandia 4 4 0 4 4 12 −8

Faza finałowaEdytuj

Mecze o miejsca 21-23.Edytuj

  Leningrad

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
4.10 Finlandia   3:0   Tunezja 15:4 15:7 15:4      

Mecz o 21. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Finlandia   3:2   Belgia 14:16 15:10 11:15 15:4 15:12  

Mecze o miejsca 17-20.Edytuj

  Ryga

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
4.10 RFN   3:1   Włochy            
Holandia   3:1   Dominikana 20:18 15:7 13:15 17:15    

Mecz o 19. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Dominikana   3:2   Włochy 10:15 15:10 15:13 5:15 15:10  

Mecz o 17. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Holandia   3:1   RFN 15:5 15:5 9:15 15:9    

Mecze o miejsca 13-16.Edytuj

  Mińsk

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
4.10 Kanada   3:0   Meksyk 15:13 15:10 15:1      
Węgry   3:0   Jugosławia 15:10 15:3 15:5      

Mecz o 15. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Meksyk   3:0   Jugosławia 15:10 15:13 15:3      

Mecz o 13. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Węgry   3:0   Kanada 15:5 15:4 15:11      

Mecze o miejsca 9-12.Edytuj

  Mińsk

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
4.10 Peru   3:0   Polska 15:4 15:6 15:11      
Bułgaria   3:2   Czechosłowacja 15:11 7:15 15:8 9:15 15:13  

Mecz o 11. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Polska   3:2   Czechosłowacja 15:4 3:15 18:16 8:15 15:6  

Mecz o 9. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Bułgaria   3:2   Peru 15:9 11:15 11:15 15:8 17:15  

Mecze o miejsca 5-8.Edytuj

  Ryga

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
4.10 Stany Zjednoczone   3:0   Brazylia 15:5 15:13 15:8      
Chiny   3:2   NRD 15:7 11:15 9:15 15:5 15:8  

Mecz o 7. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Brazylia   3:2   NRD 16:18 16:14 16:14 11:15 15:13  

Mecz o 5. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Stany Zjednoczone   3:0   Chiny 15:13 15:11 15:10      

Mecze o miejsca 1-4.Edytuj

  Leningrad

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
4.10 Japonia   3:1   Korea Południowa 12:15 15:8 15:11 15:11    
Kuba   3:1   ZSRR 12:15 16:14 15:10 15:12    

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 ZSRR   3:1   Korea Południowa 15:2 15:7 11:15 15:9    

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
6.10 Kuba   3:0   Japonia 15:6 15:9 15:10      

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Reprezentacja
    Kuba
    Japonia
    ZSRR
4.   Korea Południowa
5.   Stany Zjednoczone
6.   Chiny
7.   Brazylia
8.   NRD
9.   Bułgaria
10.   Peru
11.   Polska
12.   Czechosłowacja
13.   Węgry
14.   Kanada
15.   Meksyk
16.   Jugosławia
17.   Holandia
18.   RFN
19.   Dominikana
20.   Włochy
21.   Finlandia
22.   Belgia
23.   Tunezja
-   Korea Północna