Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1978

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1978 odbywały się w Leningradzie (obecnie Petersburg) (Rosja).

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1978
FIVB Women’s Volleyball World Championships
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg MŚ 1974 MŚ 1982 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz  ZSRR
Otwarcie 25 sierpnia, Leningrad
Zamknięcie (finał) 7 września, Leningrad
Liczba drużyn 23
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Kuba
II miejsce  Japonia
III miejsce  ZSRR

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Faza grupowaEdytuj

Grupa AEdytuj

  Leningrad

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.08 ZSRR   3:0   Bułgaria   15:3, 15:3, 15:9
26.08 ZSRR   3:0   Dominikana   15:1, 15:1, 15:5
27.08 Bułgaria   3:0   Dominikana   15:3, 15:8, 15:6

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   ZSRR 4 2 2 0 6 0 6
2   Bułgaria 3 2 1 1 3 3 0
3   Dominikana 2 2 0 2 0 6 −6

Grupa BEdytuj

  Wołgograd

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.08 Włochy   3:0   Tunezja   15:2, 15:4, 15:4
Japonia   3:2   Stany Zjednoczone   15:9, 7:15, 15:11, 9:15, 15:8
26.08 Japonia   3:0   Włochy   15:6, 15:1, 15:1
Stany Zjednoczone   3:0   Tunezja   15:5, 15:1, 15:1
27.08 Stany Zjednoczone   3:0   Włochy   15:11, 15:1, 15:4
Japonia   3:0   Tunezja   15:2, 15:0, 15:1

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Japonia 6 3 3 0 9 2 7
2   Stany Zjednoczone 5 3 2 1 8 3 5
3   Włochy 4 3 1 2 3 6 −3
4   Tunezja 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa CEdytuj

  Leningrad

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.08 Korea Południowa   3:0   Kanada   15:10, 15:2, 15:10
Brazylia   3:0   RFN   45:21, 15:8, 15:6, 15:7
26.08 Brazylia   3:1   Kanada   15:6, 15:11, 15:12
Korea Południowa   3:0   RFN   15:1, 15:7, 15:8
27.08 Kanada   3:0   RFN   15:1, 15:11, 15:0
Korea Południowa   3:0   Brazylia   15:3, 15:3, 15:6

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Korea Południowa 6 3 3 0 9 0 9
2   Brazylia 5 3 2 1 6 4 2
3   Kanada 4 3 1 2 4 6 −2
4   RFN 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa DEdytuj

  Ryga

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.08 NRD   3:0   Belgia   45:9, 15:2, 15:3, 15:4
Czechosłowacja   3:0   Meksyk   15:6, 18:16, 15:5
26.08 Czechosłowacja   3:0   Belgia   15:1, 15:8, 15:5
NRD   3:0   Meksyk   15:13, 15:17, 6:15, 15:7, 15:3
27.08 Meksyk   3:0   Belgia   15:11, 15:6, 15:6
NRD   3:0   Czechosłowacja   15:10, 15:6, 15:13

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   NRD 6 3 3 0 9 0 9
2   Czechosłowacja 5 3 2 1 6 3 3
3   Meksyk 4 3 1 2 3 6 −3
4   Belgia 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa EEdytuj

  Mińsk

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.08 Polska   3:0   Finlandia   15:11, 15:12, 15:4
Chiny   3:0   Węgry   15:4, 15:11, 16:14
26.08 Chiny   3:0   Finlandia   15:3, 15:1, 15:2
Polska   3:1   Węgry   15:13, 12:15, 15:10, 15:0
27.08 Węgry   3:0   Finlandia   15:4, 15:2, 15:5
Chiny   3:0   Polska   15:2, 15:8, 15:6

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Chiny 6 3 3 0 9 0 9
2   Polska 5 3 2 1 6 4 2
3   Węgry 4 3 1 2 4 6 −2
4   Finlandia 3 3 0 3 0 9 −9

Grupa FEdytuj

  Wołgograd

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.08 Kuba   3:0   Holandia   15:1, 15:4, 15:8
Peru   3:0   Jugosławia   15:2, 15:7, 15:1
26.08 Jugosławia   3:1   Holandia   15:6, 15:9, 5:15, 15:13
Kuba   3:0   Peru   15:7, 15:12, 15:3
27.08 Peru   3:0   Holandia   15:2, 15:8, 15:7
Kuba   3:1   Jugosławia   15:5, 13:15, 15:2, 15:2

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Kuba 6 3 3 0 9 1 8
2   Peru 5 3 2 1 6 3 3
3   Jugosławia 4 3 1 2 4 7 −3
4   Holandia 3 3 0 3 1 9 −8

Mecze o miejsca 1-12.Edytuj

Grupa GEdytuj

  Leningrad

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.08 Korea Południowa   3:0   Polska   15:5, 15:8, 15:9
Chiny   3:0   Bułgaria   15:11, 15:12, 15:6
ZSRR   3:0   Brazylia   15:5, 15:5, 15:6
31.08 Bułgaria   3:1   Polska   4:15, 15:11, 15:6, 15:9
Chiny   3:0   Brazylia   15:13, 15:7, 15:10
Korea Południowa   3:0   ZSRR   15:13, 15:11, 15:12
01.09 Brazylia   3:2   Polska   15:7, 15:8, 7:15, 6:15, 15:10
Korea Południowa   3:2   Bułgaria   15:9, 15:2, 15:13
ZSRR   3:0   Chiny   15:4, 15:4, 15:10
02.09 Brazylia   3:2   Bułgaria   15:4, 6:15, 14:16, 15:7, 15:9
Chiny   3:1   Korea Południowa   16:14, 14:16, 15:9, 15:10
ZSRR   3:0   Polska   15:2, 15:8, 15:10

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Korea Południowa 9 5 4 1 13 5 8
2   ZSRR 9 5 4 1 12 3 9
3   Chiny 9 5 4 1 12 4 8
4   Brazylia 7 5 2 3 6 13 −7
5   Bułgaria 6 5 1 4 7 13 −6
6   Polska 5 5 0 5 3 15 −12

Grupa HEdytuj

  Wołgograd

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.08 Peru   3:2   Czechosłowacja   16:14, 6:15, 15:2, 8:15, 15:5
Japonia   3:0   NRD   15:9, 15:3, 15:0
Kuba   3:0   Stany Zjednoczone   15:7, 15:9, 15:10
31.08 Japonia   3:1   Peru   13:15, 15:9, 15:4, 15:6
Stany Zjednoczone   3:0   NRD   15:3, 15:11, 15:11
Kuba   3:0   Czechosłowacja   15:1, 15:9, 15:12
01.09 Stany Zjednoczone   3:0   Peru   15:8, 15:10, 15:11
Kuba   3:0   NRD   15:4, 15:6, 15:13
Japonia   3:2   Czechosłowacja   15:17, 15:4, 15:8, 12:15, 15:5
02.09 NRD   3:2   Peru   13:15, 15:10, 10:15, 15:6, 15:11
Stany Zjednoczone   3:0   Czechosłowacja   15:0, 15:12, 15:12
Kuba   3:0   Japonia   15:8, 15:9, 15:10

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Kuba 10 5 5 0 15 0 15
2   Japonia 9 5 4 1 12 8 4
3   Stany Zjednoczone 8 5 3 2 11 6 5
4   NRD 7 5 2 3 6 11 −5
5   Peru 6 5 1 4 6 14 −8
6   Czechosłowacja 5 5 0 5 4 15 −11

Mecze o miejsca 13-23.Edytuj

Grupa IEdytuj

  Mińsk

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.08 Jugosławia   3:0   Belgia   15:10, 15:3, 15:7
Meksyk   3:0   Tunezja   15:0, 15:1, 15:1
Włochy   3:0   Holandia   15:3, 15:12, 15:11
31.08 Belgia   3:0   Tunezja   15:3, 15:2, 15:0
Meksyk   3:2   Holandia   18:16, 5:15, 15:12, 12:15, 15:2
Jugosławia   3:0   Włochy   15:6, 15:11, 15:6
01.09 Holandia   3:0   Tunezja   15:6, 15:12, 15:1
Włochy   3:0   Belgia  
Meksyk   3:2   Jugosławia   14:16, 15:13, 6:15, 15:6, 15:11
02.09 Holandia   3:0   Belgia   15:2, 15:10, 15:1
Jugosławia   3:0   Tunezja   15:2, 15:2, 15:3
Meksyk   3:0   Włochy  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Meksyk 10 5 5 0 15 4 11
2   Jugosławia 9 5 4 1 14 4 10
3   Włochy 8 5 3 2 9 6 3
4   Holandia 7 5 2 3 9 7 2
5   Belgia 6 5 1 4 3 12 −9
6   Tunezja 5 5 0 5 0 15 −15

Grupa JEdytuj

  Ryga

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.08 Węgry   3:0   Dominikana   15:6, 16:14, 15:1
RFN   3:2   Finlandia   12:15, 12:15, 15:13, 15:4, 15:10
31.08 Kanada   3:1   Finlandia   15:8, 7:15, 15:6, 16:14
Dominikana   3:1   RFN   15:3, 7:15, 15:7, 15:13
01.09 Węgry   3:0   RFN  
Kanada   3:0   Dominikana  
02.09 Dominikana   3:1   Finlandia   8:15, 16:14, 15:7, 15:2
Węgry   3:0   Kanada  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Węgry 8 4 4 0 12 0 12
2   Kanada 7 4 3 1 9 4 5
3   Dominikana 6 4 2 2 6 8 −2
4   RFN 5 4 1 3 4 11 −7
5   Finlandia 4 4 0 4 4 12 −8

Faza finałowaEdytuj

Mecze o miejsca 21-23.Edytuj

  Leningrad

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
4.10 Finlandia   3:0   Tunezja   15:4, 15:7, 15:4

Mecz o 21. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Finlandia   3:2   Belgia   14:16, 15:10, 11:15, 15:4, 15:12

Mecze o miejsca 17-20.Edytuj

  Ryga

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
4.10 RFN   3:1   Włochy  
Holandia   3:1   Dominikana   20:18, 15:7, 13:15, 17:15

Mecz o 19. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Dominikana   3:2   Włochy   10:15, 15:10, 15:13, 5:15, 15:10

Mecz o 17. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Holandia   3:1   RFN   15:5, 15:5, 9:15, 15:9

Mecze o miejsca 13-16.Edytuj

  Mińsk

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
4.10 Kanada   3:0   Meksyk   15:13, 15:10, 15:1
Węgry   3:0   Jugosławia   15:10, 15:3, 15:5

Mecz o 15. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Meksyk   3:0   Jugosławia   15:10, 15:13, 15:3

Mecz o 13. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Węgry   3:0   Kanada   15:5, 15:4, 15:11

Mecze o miejsca 9-12.Edytuj

  Mińsk

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
4.10 Peru   3:0   Polska   15:4, 15:6, 15:11
Bułgaria   3:2   Czechosłowacja   15:11, 7:15, 15:8, 9:15, 15:13

Mecz o 11. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Polska   3:2   Czechosłowacja   15:4, 3:15, 18:16, 8:15, 15:6

Mecz o 9. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Bułgaria   3:2   Peru   15:9, 11:15, 11:15, 15:8, 17:15

Mecze o miejsca 5-8.Edytuj

  Ryga

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
4.10 Stany Zjednoczone   3:0   Brazylia   15:5, 15:13, 15:8
Chiny   3:2   NRD   15:7, 11:15, 9:15, 15:5, 15:8

Mecz o 7. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Brazylia   3:2   NRD   16:18, 16:14, 16:14, 11:15, 15:13

Mecz o 5. miejsce

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Stany Zjednoczone   3:0   Chiny   15:13, 15:11, 15:10

Mecze o miejsca 1-4.Edytuj

  Leningrad

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
4.10 Japonia   3:1   Korea Południowa   12:15, 15:8, 15:11, 15:11
Kuba   3:1   ZSRR   12:15, 16:14, 15:10, 15:12

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 ZSRR   3:1   Korea Południowa   15:2, 15:7, 11:15, 15:9

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.10 Kuba   3:0   Japonia   15:6, 15:9, 15:10

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Reprezentacja
    Kuba
    Japonia
    ZSRR
4.   Korea Południowa
5.   Stany Zjednoczone
6.   Chiny
7.   Brazylia
8.   NRD
9.   Bułgaria
10.   Peru
11.   Polska
12.   Czechosłowacja
13.   Węgry
14.   Kanada
15.   Meksyk
16.   Jugosławia
17.   Holandia
18.   RFN
19.   Dominikana
20.   Włochy
21.   Finlandia
22.   Belgia
23.   Tunezja
-   Korea Północna