Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1999

15. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbyły się w stolicy Łotwy Rydze między 5 i 8 sierpnia 1999 roku.

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Fabrice Calligny 10,19   Mark Lewis-Francis 10,37   Kostyantyn Vasyukov 10,41
Bieg na 200 m   Alessandro Cavallaro 20,46   Timothy Benjamin 20,60   Chris Lambert 20,67
Bieg na 400 m   Ruwen Faller 46,38   Filip Walotka 46,42   Georgios Doupis 47,03
Bieg na 800 m   Jurij Borzakowski 1:50,38   Nick Andrews 1:50,92   Bram Som 1:50,96
Bieg na 1500 m   Franek Haschke 3:44,17   Bert Leenaerts 3:44,47   Stefan Beumer 3:45,13
Bieg na 5000 m   Wolfram Muller 14:05,98   Radu Stroia 14:11,05   Mattia Maccagnan 14:12,51
Bieg na 10000 m   Hans Janssens 29:49,59   Radu Stroia 29:55,18   Oliver Bodor 30:00,91
Bieg na 110 m przez płotki   Felipe Vivancos
  Chris Baillie
13,92   Thomas Blaschek 13,93
Bieg na 400 m przez płotki   Dmitrij Żukow 51,46   Richard McDonald 51,62   Luca Bortolaso 51,80
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Jakub Czaja 8:41,91   Vadim Slobodenyuk 8:44,48   Kevin Paulsen 8:45,69
Chód na 10000 m   Māris Putenis 40:27,37   Władimir Potiemin 40:28,46   José Dominguez 40:34,82
Sztafeta 4 x 100 m   Francja 39,49   Polska 39,67   Włochy 39,78
Sztafeta 4 x 400 m   Niemcy 3:07,42   Polska 3:08,15   Wielka Brytania 3:08,97
Skok wzwyż   Christian Olsson 2,21   Gregory Gabella 2,19   Jarosław Rybakow 2,16
Skok o tyczce   Sébastien Homo 5,35   Fabrice Fortin 5,35   Thilo Kraus 5,20
Skok w dal   Leslie Djhone 7,88   Krasimir Argirov 7,74   Tomasz Mateusiak 7,60
Trójskok   Tosin Oke 16,57   Christian Olsson 16,18   Marian Oprea 15,98
Pchnięcie kulą   Rutger Smith 18,27   Tomasz Chrzanowski 18,19   Teijo Koopikka 18,01
Rzut dyskiem   Rutger Smith 52,89   Pawieł Łyżyn 52,15   Heinrich Seitz 50,76
Rzut młotem   Olli-Pekka Karjalainen 75,80   Wojciech Kondratowicz 74,12   Markus Esser 66,68
Rzut oszczepem   Tomas Intas 77,88   David Parker 77,26   Tim Werner 76,31
Dziesięciobój   Aki Heikkinen 7881 pkt   Jaakko Ojaniemi 7763 pkt   Roland Schwarzl 7447 pkt

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Sina Schielke 11,39   Johanna Manninen 11,47   Adrianna Lamalle 11,51
Bieg na 200 m   Sina Schielke 23,08   Johanna Manninen 23,26   Ciara Sheehy 23,49
Bieg na 400 m   Olesia Zykina 52,00   Natalya Lavshuk 53,44   Justyna Karolkiewicz 53,78
Bieg na 800 m   Irîna Latve 2:03,45   Julija Hurtowenko 2:03,81   Sibel Ozyurt 2:03,82
Bieg na 1500 m   Sibel Ozyurt 4:15,62   Natalya Sydorenko 4:15,91   Yekaterina Noskova 4:16,56
Bieg na 3000 m   Olga Rosseyeva 9:07,79   Nuray Surekli 9:08,09   Sonja Stolic 9:10,01
Bieg na 5000 m   Nuray Surekli 16:01,32   Elvan Can 16:06,40   Melena Tolstygina 16:17,04
Bieg na 100 m przez płotki   Reina-Flor Okori 13,16   Fanny Gerance 13,27   Manuela Bosco 13,34
Bieg na 400 m przez płotki   Alena Rucklova 58,55   Benedetta Ceccarelli 59,10   Nicola Sanders 59,21
Chód na 5000 m   Larisa Safronova 21:40,77   Daniela Cirlan 21:46,15   Margaryta Turova 21:48,11
Sztafeta 4 x 100 m   Niemcy 44,04   Finlandia 44,40   Francja 44,69
Sztafeta 4 x 400 m   Rosja 3:34,06   Niemcy 3:34,84   Polska 3:35,24
Skok wzwyż   Viktoriya Slivka 1,90   Christelle Preau 1,88   Marina Kupcowa 1,88
Skok o tyczce   Yvonne Buschbaum 4,25   Annika Becker 4,20   Amandine Homo 4,15
Skok w dal   Maria Chiara Baccini 6,39   Concepción Montaner 6,39   Silvia Favre 6,25
Trójskok   Mariana Bogatie 13,57   Marina Salomon 13,39   Anna Piatych 13,36
Pchnięcie kulą   Nadzieja Astapczuk 18,20   Oksana Gromowa 16,31   Bianca Grosser 16,24
Rzut dyskiem   Wioletta Potępa 53,93   Adina Mocanu 53,89   Ilona Rutjes 53,19
Rzut młotem   Bianca Achilles 66,81   Sini Poyry 63,60   Merja Korpela 59,51
Rzut oszczepem   Nikolett Szabó 61,52   Carolin Soboll 56,86   Xénia Frajka 54,29
Siedmiobój   Maren Freisen 5909 pkt   Michaela Hejnova 5786 pkt   Antonia Schulze-Borges 5543 pkt

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj        
1   Niemcy 10 3 7 20
2   Rosja 7 3 4 14
3   Francja 4 4 4 12
4   Finlandia 2 5 3 10
  Polska 2 5 3 10
6   Wielka Brytania 2 5 2 9
7   Turcja 2 2 1 5
8   Włochy 2 1 5 8
9   Holandia 2 0 3 5
10   Łotwa 2 0 0 2
11   Rumunia 1 5 1 7
12   Białoruś 1 1 2 4
13   Hiszpania 1 1 1 3
  Węgry 1 1 1 3
15   Belgia 1 1 0 2
  Czechy 1 1 0 2
  Litwa 1 1 0 2
18   Ukraina 0 3 1 4
19   Austria 0 0 1 1
  Grecja 0 0 1 1
  Irlandia 0 0 1 1

BibliografiaEdytuj