Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (LM4-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
2009 2011
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 10 września
Montemor-o-Velho
Zamknięcie (finał) 12 września
Montemor-o-Velho
Liczba zawodników 52 zawodników (13 osad)
I miejsce I miejsce Bastian Seibt
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
 Niemcy
II miejsce II miejsce Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
 Polska
III miejsce III miejsce Simon Schürch
Lucas Tramer
Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria

Harmonogram konkurencjiEdytuj

Wydarzenie Runda
Piątek, 10 września 2010 Eliminacje
Piątek, 10 września 2010 Repasaże
Sobota, 11 września 2010 Półfinały A/B
Niedziela, 12 września 2010 Finał B
Niedziela, 12 września 2010 Finał A

MedaliściEdytuj

Złoto Srebro Brąz
  Niemcy
Bastian Seibt
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Polska
Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Szwajcaria
Simon Schürch
Lucas Tramer
Simon Niepmann
Mario Gyr

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Simon Schürch
Lucas Tramer
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Szwajcaria 5:58,62 PA/B
2 Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Polska 5:59,49 PA/B
3 Nemanja Nešić
Miloš Stanojević
Nenad Babović
Miloš Tomić
  Serbia 6:01,32 PA/B
4 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 6:02,60 R
5 Péter Krpesics
Balázs Markgruber
Péter Bártfai
Péter Vermes
  Węgry 6:26,09 R

Eliminacje 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jiří Vlček
Daniele Danesin
Andrea Caianiello
Martino Goretti
  Włochy 6:07,70 PA/B
2 Vincent Muda
Roeland Lievens
Timothee Heijbrock
Tycho Muda
  Holandia 6:12,46 PA/B
3 Alexander Rath
Paul Ruttmann
Dominik Sigl
Oliver Komaromy
  Austria 6:14,55 PA/B
4 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jurij Pszenicznikow
Aleksandr Sawkin
  Rosja 6:26,25 R

Eliminacje 3Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Fabrice Moreau
Franck Solforosi
Nicolas Moutton
Guillaume Raineau
  Francja 5:58,75 PA/B
2 Bastian Seibt
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Niemcy 5:59,69 PA/B
3 Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Dania 6:05,03 PA/B
4 Juan Luis Fernandez Tomas
Daniel Sigurbjörnsson Benet
Arnau Bertrán Sastre
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 6:11,06 R

RepasażeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 6:42,34 PA/B
2 Juan Luis Fernandez Tomas
Daniel Sigurbjörnsson Benet
Arnau Bertrán Sastre
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 6:47,34 PA/B
3 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jurij Pszenicznikow
Aleksandr Sawkin
  Rosja 6:53,86 PA/B
4 Péter Krpesics
Balázs Markgruber
Péter Bártfai
Péter Vermes
  Węgry 7:04,02

Półfinały A/BEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Dania 6:09,70 FA
2 Fabrice Moreau
Franck Solforosi
Nicolas Moutton
Guillaume Raineau
  Francja 6:10,18 FA
3 Simon Schürch
Lucas Tramer
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Szwajcaria 6:11,05 FA
4 Vincent Muda
Roeland Lievens
Timothee Heijbrock
Tycho Muda
  Holandia 6:13,77 FB
5 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 6:17,64 FB
6 Juan Luis Fernandez Tomas
Daniel Sigurbjörnsson Benet
Arnau Bertrán Sastre
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 6:19,71 FB

Półfinały A/B 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Bastian Seibt
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Niemcy 6:09,66 FA
2 Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Polska 6:12,67 FA
3 Jiří Vlček
Daniele Danesin
Andrea Caianiello
Martino Goretti
  Włochy 6:13,88 FA
4 Nemanja Nešić
Miloš Stanojević
Nenad Babović
Miloš Tomić
  Serbia 6:15,04 FB
5 Alexander Rath
Paul Ruttmann
Dominik Sigl
Oliver Komaromy
  Austria 6:24,98 FB
6 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jurij Pszenicznikow
Aleksandr Sawkin
  Rosja 6:31,09 FB

Finał BEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 6:06,01
2 Nemanja Nešić
Miloš Stanojević
Nenad Babović
Miloš Tomić
  Serbia 6:06,07
3 Vincent Muda
Roeland Lievens
Timothee Heijbrock
Tycho Muda
  Holandia 6:08,60
4 Juan Luis Fernandez Tomas
Daniel Sigurbjörnsson Benet
Arnau Bertrán Sastre
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 6:08,85
5 Alexander Rath
Paul Ruttmann
Dominik Sigl
Oliver Komaromy
  Austria 6:17,09
6 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jurij Pszenicznikow
Aleksandr Sawkin
  Rosja 6:21,58

Finał AEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
  Bastian Seibt
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Niemcy 5:54,78
  Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Polska 5:56,58
  Simon Schürch
Lucas Tramer
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Szwajcaria 5:58,29
4 Jiří Vlček
Daniele Danesin
Andrea Caianiello
Martino Goretti
  Włochy 5:58,44
5 Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Dania 5:59,87
6 Fabrice Moreau
Franck Solforosi
Nicolas Moutton
Guillaume Raineau
  Francja 6:02,48

Linki zewnętrzneEdytuj