Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – slalom gigant mężczyzn

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 2 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Axamer Lizum. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz François Bonlieu, srebro wywalczył Austriak Karl Schranz, a brąz zdobył jego rodak Josef Stiegler.

Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Francja François Bonlieu
Srebrny medal Srebrny medal Austria Karl Schranz
Brązowy medal Brązowy medal Austria Josef Stiegler
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

WynikiEdytuj

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
  François Bonlieu   Francja 1:46,71 -
  Karl Schranz   Austria 1:47,09 +0,38
  Josef Stiegler   Austria 1:48,05 +1,34
4 Willy Favre   Szwajcaria 1:48,69 +1,98
5 Jean-Claude Killy   Francja 1:48,92 +2,21
6 Gerhard Nenning   Austria 1:49,68 +2,97
7 Billy Kidd   USA 1:49,97 +3,26
8 Ludwig Leitner   Niemcy 1:50,04 +3,33
9 Josef Minsch   Szwajcaria 1:50,61 +3,90
10 Guy Périllat   Francja 1:50,75 +4,04
11 Léo Lacroix   Francja 1:51,26 +4,55
12 Bill Marolt   USA 1:51,29 +4,58
13 Paride Milianti   Włochy 1:52,87 +6,16
14 Beat von Allmen   Szwajcaria 1:54,05 +7,34
15 Eberhard Riedel   Niemcy 1:54,17 +7,46
16 Ivo Mahlknecht   Włochy 1:54,26 +7,55
17 Raimo Manninen   Finlandia 1:55,05 +8,34
18 Italo Pedroncelli   Włochy 1:55,14 +8,43
19 Edy Bruggmann   Szwajcaria 1:55,30 +8,59
20 Jon Terje Øverland   Norwegia 1:55,51 +8,80
21 Arild Holm   Norwegia 1:55,72 +9,01
22 Hajime Tomii   Japonia 1:56,65 +9,94
23 Per Martin Sunde   Norwegia 1:56,77 +10,06
24 Rune Lindström   Szwecja 1:57,06 +10,35
25 Yoshiharu Fukuhara   Japonia 1:58,35 +11,64
26 Peter Duncan   Kanada 1:58,44 +11,73
27 Jean-Guy Brunet   Kanada 1:59,60 +12,89
28 Felice De Nicolo   Włochy 1:59,62 +12,91
29 Bronisław Trzebunia   Polska 1:59,82 +13,11
30 Olle Rolén   Szwecja 2:00,01 +13,30
31 Wiktor Taljanow   ZSRR 2:00,38 +13,67
32 Luis Viu   Hiszpania 2:00,83 +14,12
33 Peter Lakota   Jugosławia 2:00,98 +14,27
34 Walerij Szein   ZSRR 2:01,18 +14,47
35 Tsuneo Noto   Japonia 2:01,26 +14,55
36 Ulf Ekstam   Finlandia 2:01,78 +15,07
37 Tallij Monastyriow   ZSRR 2:01,94 +15,23
38 Juan Garriga   Hiszpania 2:03,85 +17,14
39 Yoshinari Kida   Japonia 2:04,22 +17,51
40 Hans-Walter Schädler   Liechtenstein 2:05,08 +18,37
41 Jerzy Woyna Orlewicz   Polska 2:06,44 +19,73
42 John Rigby   Wielka Brytania 2:07,92 +21,21
43 Jorge Abelardo Eiras   Argentyna 2:08,38 +21,67
44 Hernán Boher   Chile 2:09,71 +23,00
45 Andrej Klinar   Jugosławia 2:10,18 +23,47
46 August Wolfinger   Liechtenstein 2:10,64 +23,93
47 Josef Gassner   Liechtenstein 2:10,67 +23,96
48 Anton Šoltýs   Czechosłowacja 2:10,79 +24,08
49 Petyr Angełow   Bułgaria 2:11,71 +25,00
50 Fric Detiček   Jugosławia 2:11,76 +25,05
51 Simon Brown   Australia 2:12,61 +25,90
52 Pedro Klempa   Argentyna 2:12,88 +26,17
53 Aga Chan IV   Iran 2:13,57 +26,86
54 Claudio Wernli   Chile 2:14,48 +27,77
55 Radim Koloušek   Czechosłowacja 2:14,70 +27,99
56 Árni Sigurðsson   Islandia 2:14,90 +28,19
57 Osvaldo Ancinas   Argentyna 2:15,06 +28,35
58 Francisco Prat   Hiszpania 2:15,79 +29,08
59 Frederick Piers   Wielka Brytania 2:17,10 +30,39
60 Lotfollah Kija Szemszaki   Iran 2:17,11 +30,40
61 Kristinn Benediktsson   Islandia 2:17,86 +31,15
62 Peter Brockhoff   Australia 2:18,68 +31,97
63 Carlos Perner   Argentyna 2:19,25 +32,54
64 Owanes Megerdunijan   Iran 2:19,28 +32,57
65 Fejzollah Bandali   Iran 2:21,05 +34,34
66 Francisco Cortes   Chile 2:22,08 +35,37
67 Oto Pustoslemšek   Jugosławia 2:22,46 +35,75
68 Peter Wenzel   Australia 2:27,72 +41,01
69 Zeki Şamiloğlu   Turcja 2:28,76 +42,05
70 Nazih Geagea   Liban 2:30,24 +43,53
71 Osman Yüce   Turcja 2:32,11 +45,40
72 Dimitrios Pappos   Grecja 2:35,52 +48,81
73 Konstantinos Karidas   Grecja 2:35,89 +49,18
74 Muzaffer Demirhan   Turcja 2:41,42 +54,71
75 Michel Rahme   Liban 2:42,28 +55,57
76 Jean Keyrouz   Liban 2:44,51 +57,80
77 Jo Yeong-seok   Korea Południowa 2:55,74 +69,03
78 Wasilios Makridis   Grecja 2:57,79 +71,08
79 Abdurrahman Küçük   Turcja 3:07,63 +80,92
80 Sami Beyroun   Liban 3:14,65 +87,94
- Wolfgang Bartels   Niemcy DNF -
- Egon Zimmermann   Austria DNF -
- Rod Hebron   Kanada DNF -
- Wasilij Mielnikow   ZSRR DNF -
- Javier Masana   Hiszpania DNF -
- Charles Westenholz   Wielka Brytania DNF -
- Jóhann Vilbergsson   Islandia DNF -
- Juan Holz   Chile DNF -
- Jimmy Heuga   USA DQ -
- Buddy Werner   USA DQ -
- Bengt-Erik Grahn   Szwecja DQ -
- Willy Bogner   Niemcy DQ -
- Gary Battistella   Kanada DQ -
- Andrzej Dereziński   Polska DQ -
- Charles Palmer-Tomkinson   Wielka Brytania DQ -
- Kim Dong-baek   Korea Południowa DQ -

BibliografiaEdytuj