Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1967/1968)

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1967/1968 - 9. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1967/1968
European Champion Clubs' Cup 1967/1968
1966/1967 1968/1969
Szczegóły
Organizator

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej

Edycja

9.

Liczba zespołów

25

Termin

10.12.1967 - 30.05.1968

Zwycięzca

Spartak Brno

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Państwo Drużyna
  Albania Dinamo Tirana
  Austria Blau-Gelb Wiedeń
  Belgia Brabo Antwerpen
  Bułgaria Spartak Sofia
  Czechosłowacja Spartak Brno
  Finlandia Johanekksen Helsinki
  Francja PUC Paryż
  Grecja Panathinaikos Ateny
  Hiszpania Hispano Francés Barcelona
  Holandia Blokkeer Rijswijk
  Izrael Hapoel Ha-Mapil
  Jugosławia Partizan Belgrad
  Portugalia AEIST Lizbona
  NRD SC Lipsk
  RFN USC Münster
  Polska Legia Warszawa
  Rumunia Dinamo Bukareszt
Steaua Bukareszt
  Szwajcaria Star Genewa
  Szwecja Lidingö SK
  Turcja Galatasaray Stambuł
  Węgry Budapesti Honvéd SE
  Wielka Brytania Southgate College Londyn
  Włochy Virtus Pallavolo Bolonia

Runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Spartak Sofia   0:3   Hapoel Ha-Mapil walkower
Johanekksen Helsinki   3:1   Lidingö SK  
Lidingö SK   0:3   Johanekksen Helsinki  
Galatasaray Stambuł   3:1   Panathinaikos Ateny  
Panathinaikos Ateny   1:3   Galatasaray Stambuł  
AEIST Lizbona   0:3   Virtus Minganti Bolonia  
Virtus Minganti Bolonia   3:0   AEIST Lizbona  
PUC Paryż   3:0   Southgate College Londyn  
Southgate College Londyn   0:3   PUC Paryż  
Star Genewa   3:1   USC Münster  
USC Münster   3:0   Star Genewa  
Brabo Antwerpen   3:0   Blau-Gelb Wiedeń  
Blau-Gelb Wiedeń   3:1   Brabo Antwerpen  
Dinamo Tirana   3:2   Partizan Belgrad  
Partizan Belgrad   3:0   Dinamo Tirana  

Faza finałowaEdytuj

Runda 1/8Edytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Hapoel Ha-Mapil     Spartak Brno  
Spartak Brno     Hapoel Ha-Mapil  
Johanekksen Helsinki   0:3   SC Lipsk  
SC Lipsk   3:0   Johanekksen Helsinki  
Galatasaray Stambuł     Steaua Bukareszt  
Steaua Bukareszt     Galatasaray Stambuł  
Virtus Minganti Bolonia   3:0   Hispano Francés Barcelona  
Hispano Francés Barcelona   1:3   Virtus Minganti Bolonia  
PUC Paryż   0:3   Legia Warszawa  
Legia Warszawa   3:0   PUC Paryż  
USC Münster   2:3   Budapesti Honvéd SE  
Budapesti Honvéd SE   3:0   USC Münster  
Blokkeer Rijswijk   3:1   Brabo Antwerpen  
Brabo Antwerpen   3:2   Blokkeer Rijswijk  
Partizan Belgrad     Dinamo Bukareszt  
Dinamo Bukareszt     Partizan Belgrad  

ĆwierćfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Spartak Brno   3:2   SC Lipsk  
SC Lipsk     Spartak Brno  
Virtus Minganti Bolonia   0:3   Steaua Bukareszt  
Steaua Bukareszt     Virtus Minganti Bolonia  
Budapesti Honvéd SE   0:3   Legia Warszawa  
Legia Warszawa   2:3   Budapesti Honvéd SE  
Dinamo Bukareszt   3:0   Blokkeer Rijswijk  
Blokkeer Rijswijk   1:3   Dinamo Bukareszt  

PółfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Spartak Brno   3:1   Steaua Bukareszt  
Steaua Bukareszt   3:2   Spartak Brno  
Dinamo Bukareszt   3:1   Legia Warszawa  
Legia Warszawa   0:3   Dinamo Bukareszt  

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.05 Dinamo Bukareszt   3:1   Spartak Brno 15:8, 15:11, 15:17, 15:8
25.05 Spartak Brno   3:0   Dinamo Bukareszt 15:5, 15:5, 15:8
30.05 Spartak Brno   3:2   Dinamo Bukareszt 15:13, 12:15, 19:17, 13:15, 15:11

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
    Spartak Brno
    Dinamo Bukareszt
3-4.   Legia Warszawa
3-4.   Steaua Bukareszt


BibliografiaEdytuj