Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1969/1970)

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1969/1970 – 11. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1969/1970
European Champion Clubs' Cup 1969/1970
1968/1969 1970/1971
Szczegóły
Organizator

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej

Edycja

11.

Liczba zespołów

13

Termin

11.01-25.06.1970

Zwycięzca

Buriewiestnik Ałma-Ata

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Państwo Drużyna
  Albania Dinamo Tirana
  Austria Pradl Innsbruck
  Belgia Herman Genk
  Bułgaria CSKA Sofia
Akademik Sofia
  Czechosłowacja Zetor Zbrojovka Brno
  Finlandia Ruolainen Kanastus
  Francja Racing Paryż
  Grecja Olympiakos Pireus
  Hiszpania Atlético Madryt
  Holandia AMVJ-RC Amsterdam
  Izrael Hapoel Tel Awiw-Jafa
  Jugosławia Mladost Zagrzeb
  Luksemburg CA Luksemburg
  Polska Legia Warszawa
  Portugalia FC Porto
  RFN USC Münster
  Szwajcaria Spada Zurych
  Turcja Cumhorbarskenugi Ankara
  Węgry Csepel Budapeszt
  Włochy Pallavolo Parma
  ZSRR Buriewiestnik Ałma-Ata

Runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
FC Porto   1:3   Atlético Madryt  
Atlético Madryt   3:1   FC Porto  
Ruolainen Kanastus   2:3   USC Münster  
USC Münster   3:2   Ruolainen Kanastus  
11.01 Cumhorbarskenugi Ankara   3:1   Olympiakos Pireus  
22.01 Olympiakos Pireus   3:2   Cumhorbarskenugi Ankara  

Faza finałowaEdytuj

Runda 1/8Edytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Buriewiestnik Ałma-Ata   3:0   Racing Paryż  
Racing Paryż     Buriewiestnik Ałma-Ata  
AMVJ-RC Amsterdam   3:0   Dinamo Tirana  
Dinamo Tirana   3:1   AMVJ-RC Amsterdam  
Csepel SC Budapeszt   wolny los
Legia Warszawa   3:0   Cumhorbarskenugi Ankara  
Cumhorbarskenugi Ankara     Legia Warszawa  
Atlético Madryt   0:3   Zetor Zbrojovka Brno  
Zetor Zbrojovka Brno   3:0   Atlético Madryt  
Herman Genk   3:2   USC Münster  
USC Münster     Herman Genk  

ĆwierćfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
AMVJ-RC Amsterdam   1:3   Buriewiestnik Ałma-Ata  
Buriewiestnik Ałma-Ata   3:0   AMVJ-RC Amsterdam  
Legia Warszawa   3:1   Csepel SC Budapeszt  
Csepel SC Budapeszt   3:0   Legia Warszawa  
USC Münster   2:3   Zetor Zbrojovka Brno  
Zetor Zbrojovka Brno   3:0   USC Münster  

PółfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Buriewiestnik Ałma-Ata   3:0   Csepel SC Budapeszt  
Csepel SC Budapeszt   3:0   Buriewiestnik Ałma-Ata  
Zetor Zbrojovka Brno   wolny los

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Zetor Zbrojovka Brno   0:3   Buriewiestnik Ałma-Ata  
Buriewiestnik Ałma-Ata   3:1   Zetor Zbrojovka Brno  

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
    Buriewiestnik Ałma-Ata
    Zetor Zbrojovka Brno
3.   Csepel SC Budapeszt

BibliografiaEdytuj