Puchar Narodów w saneczkarstwie 2015/2016

Sezon 2015/2016 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 27 listopada 2015 roku w austriackim Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 19 lutego 2016 roku w Winterbergu.

Puchar Narodów w saneczkarstwie 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data

27 listopada 2015 - 19 lutego 2016

Miejsce rozpoczęcia

Igls

Miejsce zakończenia

Winterberg

Organizator

FIL

Liczba konkurencji

3

Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Niemcy Julia Taubitz


Niemcy Chris Eißler
Dwójki mężczyzn

Austria Thomas Steu
Austria Lorenz Koller

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła reprezentantka Niemiec Julia Taubitz. U panów wygrał również Niemiec, Chris Eißler. Natomiast w dwójkach najlepsi okazali się Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller.

Kalendarz Pucharu NarodówEdytuj

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PN 27 listopada 2015   Igls Jedynki kobiet   Summer Britcher   Julia Taubitz   Elīza Cauce
Jedynki mężczyzn   Roman Riepiłow   Armin Frauscher   Artūrs Dārznieks
Dwójki mężczyzn   Stany Zjednoczone
Justin Krewson
Andrew Sherk
  Rosja
Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
  Niemcy
Robin Geueke
David Gamm
2. PN 3 grudnia 2015   Lake Placid Jedynki kobiet   Julia Clukey   Sandra Robatscher   Raychel Germaine
Jedynki mężczyzn   Julian von Schleinitz   Chris Eißler   Aidan Kelly
Dwójki mężczyzn   Stany Zjednoczone
Jake Hyrns
Anthony Espinoza
  Rosja
Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
  Stany Zjednoczone
Justin Krewson
Andrew Shrek
3. PN 10–12 grudnia 2015   Park City Jedynki kobiet   Raychel Germaine   Wiktoria Diemczenko   Julia Taubitz
Jedynki mężczyzn   Kevin Fischnaller   Riks Kristens Rozītis   Ondřej Hyman
Dwójki mężczyzn   Kanada
Tristan Walker
Justin Snith
  Łotwa
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  Stany Zjednoczone
Justin Krewson
Andrew Sherk
4. PN 17 grudnia 2015   Calgary Jedynki kobiet   Arianne Jones   Julia Taubitz   Wiktoria Diemczenko
Jedynki mężczyzn   David Gleirscher   Aleksander Stiepiczew   Mitchel Malyk
Dwójki mężczyzn   Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
  Rosja
Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
  Czechy
Matěj Kvíčala
Jaromír Kudera
5. PN 8 stycznia 2016   Sigulda Jedynki kobiet   Wiktoria Diemczenko   Jekatierina Katnikowa   Martina Kocher
Jedynki mężczyzn   Siemion Pawliczenko   Stiepan Fiedorow   Artūrs Dārznieks
Dwójki mężczyzn   Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
  Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
  Czechy
Matěj Kvíčala
Jaromír Kudera
6. PN 15 stycznia 2016   Oberhof Jedynki kobiet   Jekatierina Baturina   Julia Taubitz   Birgit Platzer
Jedynki mężczyzn   Toni Gräfe   Chris Eißler   Reinhard Egger
Dwójki mężczyzn   Rosja
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
  Czechy
Lukáš Brož
Antonín Brož
  Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
7. PN 5 lutego 2016   Soczi Jedynki kobiet   Jekatierina Baturina   Miriam Kastlunger   Jekatierina Katnikowa
Jedynki mężczyzn   Stiepan Fiedorow   Maksim Arawin   Aleksander Stiepiczew
Dwójki mężczyzn   Rosja
Stanisław Malcew
Oleg Faschudinow
  Rosja
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
  Polska
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
8. PN 12 lutego 2016   Altenberg Jedynki kobiet   Kimberley McRae   Miriam Kastlunger   Julia Taubitz
Jedynki mężczyzn   Roman Riepiłow   Julian von Schleinitz   Chris Eißler
Dwójki mężczyzn   Kanada
Tristan Walker
Justin Snith
  Rosja
Aleksandr Denisjew
Władisław Antonow
  Niemcy
Tim Brendel
Markus Schmid
9. PN 19 lutego 2016   Winterberg Jedynki kobiet   Jekatierina Katnikowa   Julia Taubitz   Sandra Robatscher
Jedynki mężczyzn   Riks Kristens Rozītis   Florian Berkes   Mitchel Malyk
Dwójki mężczyzn   Rosja
Aleksandr Denisjew
Władisław Antonow
  Łotwa
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller

KlasyfikacjeEdytuj

Jedynki KobietEdytuj

Miejsce Zawodniczka Kraj IGL LPD PCI CAL SIG OBE SOC ALT WIN Punkty
1. Julia Taubitz   Niemcy 2. 5. 3. 2. 5. 2. 3. 2. 590
2. Miriam Kastlunger   Austria 4. 8. 7. 6. 6. 2. 2. 418
3. Sandra Robatscher   Włochy 11. 2. 9. 11. DNF 14. 9. 10. 3. 365
4. Raluca Strămăturaru   Rumunia 10. 6. 5. 8. 10. 6. 7. 7. 361
5. Birgit Platzer   Austria 6. 7. 3. 4. 4. 10. 322
6. Jekatierina Katnikowa   Rosja 2. 4. 3. 1. 315
7. Wiktoria Diemczenko   Rosja 5. DNS 2. 3. 1. 310
8. Katrin Heinzelmaier   Austria 8. 12. 10. 9. 16. 8. 9. 8. 297
9. Andrea Vötter   Włochy 9. 4. 4. 13. 4. 9. DNS 288
9. Arianne Jones   Kanada 1. 12. 7. 5. 5. 288
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
18. Ewa Kuls   Polska 29. 11. 12. 11. 12. 11. 178
19. Natalia Wojtuściszyn   Polska 15. 13. 18. 7. 6. 175

Jedynki MężczyznEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj IGL LPD PCI CAL SIG OBE SOC ALT WIN Punkty
1. Chris Eißler   Niemcy 6. 2. 13. 12. 2. 8. 3. 4. 454
2. Julian von Schleinitz   Niemcy 4. 1. 4. 4. 2. 365
3. Valentin Crețu   Rumunia 15. 7. 8. 10. 8. 24. 6. 12. 6. 341
3. Artūrs Dārznieks   Łotwa 3. 5. 11. 3. 18. 6. 9.
5. Aleksander Stiepiczew   Rosja 9. 13. 9. 2. 7. 15. 3. 335
6. Mitchel Malyk   Kanada 5. 5. 6. 3. 11. 3. 334
7. Roman Riepiłow   Rosja 1. 10. 13. 5. 1. 321
8. Emanuel Rieder   Włochy 12. 4. DSQ 6. 6. 10. 11. 16. 16. 312
9. Kristaps Mauriņš   Łotwa 14. 6. 10. 15. 10. 12. 13. 15. 264
10. Maksim Arawin   Rosja 19. 5. 4. 2. 11. 256
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
19. Maciej Kurowski   Polska 10. 14. 8. 10. 10. 19. 200
32. Wojciech Chmielewski   Polska 20. 17. 17. 14. 97
43. Mateusz Sochowicz   Polska 22. 22. 38

Dwójki MężczyznEdytuj

Miejsce Zawodnicy Kraj IGL LPD PCI CAL SIG OBE SOC ALT WIN Punkty
1. Thomas Steu
Lorenz Koller
  Austria 4. 4. 1. 2. 3. 6. 3. 495
2. Lukáš Brož
Antonín Brož
  Czechy 11. 5. 5. 4. 2. 5. 6. 394
3. Matěj Kvíčala
Jaromír Kudera
  Czechy 7. 3. 3. 5. 8. 9. 322
4. Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
  Rosja 2. 2. 2. 255
5. Cosmin Atodiresei
Ştefan Musei
  Rumunia 12. 5. 7. 6. DNF 11. 10. 253
6. Kristens Putins
Karlis Matuzels
  Łotwa 6. 5. 6. 9. 5. 249
Jake Hyrns
Anthony Espinoza
  Stany Zjednoczone 9. 1. 6. 4.
8. Ołeksandr Obołonczyk
Roman Zacharkiw
  Ukraina 14. 7. 9. 9. 4. 10. DNS 248
9. Justin Krewson
Andrew Sherk
  Stany Zjednoczone 1. 3. 3. 240
10. Jakub Šimonák
Marek Solčanský
  Słowacja 13. 8. 8. 7. 13. 8. 232
Tim Brendel
Markus Schmid
  Niemcy 8. 4. 3. 4.
. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
16. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
  Polska 11. 8. 3. 146
17. Patryk Poręba
Karol Mikrut
  Polska 8. 7. 12. 120
24. Artur Petyniak
Adam Wanielista
  Polska 9. 7. 85
29. Patryk Poręba
Mateusz Żakowicz
  Polska 16. 25

BibliografiaEdytuj