Scandinavian Cup w biegach narciarskich 2013/2014

Scandinavian Cup w biegach narciarskich 2013/2014 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 13 grudnia 2013 w fińskim Vuokatti, a zakończyła 23 lutego 2014 w estońskim Otepää.

Scandinavian Cup 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Data 13 grudnia 2013
- 23 lutego 2014
Miejsce rozpoczęcia Finlandia Vuokatti
Miejsce zakończenia Estonia Otepää
Organizator FIS
Liczba konkurencji 13
Zwycięzcy
Generalna Norwegia Kathrine Harsem
Norwegia Simen Østensen

Obrończynią tytułu wśród kobiet była Norweżka Kari Vikhagen Gjeitnes, a wśród mężczyzn Norweg Tomas Northug.

Kalendarz i wynikiEdytuj

KobietyEdytuj

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2013   Vuokatti Sprint s. klasycznym   Kathrine Rolsted Harsem   Barbro Kvaale   Magdalena Pajala
2. 14 grudnia 2013 10 km s. klasycznym   Kathrine Rolsted Harsem   Julia Svan   Laura Mononen
3. 15 grudnia 2013 10 km s. dowolnym   Marthe Kristoffersen   Kathrine Rolsted Harsem   Evelina Settlin
4. 4 stycznia 2014   Skellefteå 10 km s. klasycznym   Charlotte Kalla   Stina Nilsson   Jonna Sundling
5. 5 stycznia 2014 Sprint s. dowolnym   Charlotte Kalla   Sofia Bleckur   Jennie Oeberg
6. 6 stycznia 2014 15 km s. dowolnym   Charlotte Kalla   Marthe Kristoffersen   Ragnhild Haga
7. 7 lutego 2014   Meråker 10 km s. dowolnym   Martine Ek Hagen   Maria Rydqvist   Ragnhild Haga
8. 8 lutego 2014 Sprint s. klasycznym   Hanna Falk   Kathrine Rolsted Harsem   Evelina Settlin
9. 9 lutego 2014 20 km s. klasycznym   Sofia Bleckur   Martine Ek Hagen   Laura Mononen
10. 19 lutego 2014   Madona Sprint s. dowolnym   Jennie Oeberg   Kari Vikhagen Gjeitnes   Magdalena Pajala
11. 20 lutego 2014 10 km s. dowolnym   Martine Ek Hagen   Maria Rydqvist   Marthe Kristoffersen
12. 22 lutego 2014   Otepää Sprint s. klasycznym   Hanna Falk   Magdalena Pajala   Kathrine Rolsted Harsem
13. 23 lutego 2014 10 km s. klasycznym   Kathrine Rolsted Harsem   Marika Sundin   Magdalena Pajala

MężczyźniEdytuj

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2013   Vuokatti Sprint s. klasycznym   Emil Iversen   Ari Luusua   Sindre Bjørnestad Skar
2. 14 grudnia 2013 15 km s. klasycznym   Simen Østensen   Emil Iversen   Mathias Rundgreen
3. 15 grudnia 2013 15 km s. dowolnym   Emil Iversen   Martin Johansson   Didrik Tønseth
4. 4 stycznia 2014   Skellefteå 15 km s. klasycznym   Emil Jönsson   Juho Mikkonen   Teodor Peterson
5. 5 stycznia 2014 Sprint s. dowolnym   Eldar Rønning   Lars Nelson   Emil Jönsson
6. 6 stycznia 2014 30 km s. dowolnym   Simen Østensen   Eldar Rønning   Emil Iversen
7. 7 lutego 2014   Meråker 15 km s. dowolnym   Simen Østensen   Simen Andreas Sveen   Carl Quicklund
8. 8 lutego 2014 Sprint s. klasycznym   Sondre Turvoll Fossli   Tomas Northug   Emil Nyeng
9. 9 lutego 2014 30 km s. klasycznym   Simen Østensen   Daniel Myrmæl Helgestad   Simen Andreas Sveen
10. 19 lutego 2014   Madona Sprint s. dowolnym   Håvard Solås Taugbøl   Pål Trøan Aune   Matias Strandvall
11. 20 lutego 2014 15 km s. dowolnym   Daniel Myrmæl Helgestad   Martin Johansson   Mathias Rundgreen
12. 22 lutego 2014   Otepää Sprint s. klasycznym   Ari Luusua   Carl Quicklund   Toni Ketelä
13. 23 lutego 2014 20 km s. klasycznym   Algo Kärp   Ari Luusua   Øyvind Moen Fjeld

KlasyfikacjeEdytuj

Kobiety
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Kathrine Rolsted Harsem 765
2.   Martine Ek Hagen 471
3.   Marthe Kristoffersen 455
4.   Magdalena Pajala 440
5.   Jennie Oeberg 427
6.   Laura Mononen 366
7.   Mari Eide 361
8.   Marika Sundin 352
9.   Charlotte Kalla 300
10.   Hanna Falk 292
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Simen Østensen 574
2.   Daniel Myrmæl Helgestad 405
3.   Emil Iversen 385
4.   Carl Quicklund 311
5.   Ari Luusua 309
6.   Martin Løwstrøm Nyenget 308
7.   Sindre Bjørnestad Skar 281
8.   Mathias Rundgreen 245
9.   Martin Johansson 228
10.   Vegard Bjerkreim Nilsen 220

BibliografiaEdytuj