Superliga ukraińska w piłce siatkowej mężczyzn (2022/2023)

Superliga ukraińska w piłce siatkowej mężczyzn 2022/2023 (oficjalna nazwa: Чемпіонат України з волейболу серед чоловічих команд «Суперліга-Будінвест» сезону 2022/2023 років, Czempionat Ukrajiny z wołejbołu sered czołowiczych komand «Superliha-Budynwest» sezonu 2022/2023 rokiw) − 32. sezon mistrzostw Ukrainy w piłce siatkowej zorganizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej Ukrainy (PVLU). Zainaugurowany został 22 września 2022 roku.

Superliga-Budinwest w piłce siatkowej mężczyzn 2022/2023
Суперліга-Будинвест з волейболу серед чоловіків 2022/2023
2021/2022 2023/2024
Szczegóły
Państwo

 Ukraina

Organizator

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej Ukrainy

Edycja

32.

Liczba zespołów

8

Termin

22.09.2022 – 23.04.2023

Zwycięzca

Prometej Dnipro

2. miejsce

Epicentr-Podolany Horodok

3. miejsce

Jurydyczna akademіja Charków

MVP

Ukraina Dmytro Szapował

W Superlidze w sezonie 2022/2023 uczestniczyło 8 drużyn. Do najwyższej klasy rozgrywkowej z wyższej ligi dołączył klub Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol. W rozgrywkach nie uczestniczył Barkom-Każany Lwów, który otrzymał zgodę na grę w PlusLidze. W miejsce seniorskiej drużyny wystartował młodzieżowy zespół Barkomu z zawodnikami reprezentacji Ukrainy U-18.

Superliga składała się z fazy zasadniczej, fazy play-off oraz meczów o miejsca 5-8. W fazie zasadniczej drużyny rozegrały ze sobą po trzy mecze. Wszystkie drużyny awansowały do fazy play-off. Faza play-off składała się z ćwierćfinałów, półfinałów, meczów o 3. miejsce i finałów. Przegrani w ćwierćfinałach grali o miejsca 5-8.

Po raz pierwszy mistrzem Ukrainy został Prometej Dnipro, który w finałach fazy play-off pokonał Epicentr-Podolany Horodok[1]. Trzecie miejsce zajął klub Jurydyczna akademіja Charków[2]. Nagrodę MVP mistrzostw Ukrainy otrzymał Dmytro Szapował[3].

Ze względu na trwającą inwazję Rosji na Ukrainę wszystkie mecze odbywały się bez udziału publiczności w Pałacu Sportu "Małeńkyj Paryż" (zwanym również Areną PVLU) w miejscowości Hodyliw w rejonie czerniowieckim[4][5].

Sponsorem tytularnym rozgrywek było przedsiębiorstwo Budinwest.

System rozgrywek

edytuj

Superliga w sezonie 2022/2023 składała się z fazy zasadniczej, fazy play-off oraz meczów o miejsca 5-8[6][7].

Faza zasadnicza

edytuj

W fazie zasadniczej 8 drużyn rozegrało ze sobą po trzy spotkania. Miejsce zajęte w fazie zasadniczej decydowało o rozstawieniu poszczególnych zespołów w fazie play-off.

Faza play-off

edytuj

Faza play-off składała się z ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.

Ćwierćfinały
Pary ćwierćfinałowe powstały na podstawie miejsc zajętych przez poszczególne drużyny w fazie zasadniczej według klucza: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych meczów. Zwycięzcy w parach awansowali do półfinałów, przegrani natomiast grali o miejsca 5-8.

Półfinały
Pary półfinałowe powstały na podstawie miejsc z fazy zasadniczej, tj. pierwszą parę utworzyła drużyna, która w fazie zasadniczej zajęła najwyższe miejsce spośród drużyn uczestniczących w półfinałach oraz ta, która zajęła najniższe miejsce, drugą parę – dwa pozostałe zespoły. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych meczów. Zwycięzcy w parach awansowali do finałów fazy play-off, przegrani natomiast grali o 3. miejsce.

Mecze o 3. miejsce
O 3. miejsce grali przegrani w parach półfinałowych. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw.

Finały
O mistrzostwo grali zwycięzcy w parach półfinałowych. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw.

Mecze o miejsca 5-8

edytuj

Drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach fazy play-off, rozegrały ze sobą po jednym meczu. Pozycja w tabeli po rozegraniu wszystkich meczów decydowała o ostatecznym miejscu w klasyfikacji końcowej, tj. ta drużyna, która zajęła 1. miejsce w tabeli, zakończyła sezon na 5. miejscu itd.

Zespół, który w klasyfikacji końcowej zajął 8. miejsce, trafił do baraży, w których rywalizował z drugą drużyną wyższej ligi do trzech wygranych meczów. Zwycięzca baraży zapewnił sobie udział w Superlidze w sezonie 2023/2024.

Drużyny uczestniczące

edytuj
  Superliga 2022/2023  
PDL Epicentr-Podolany Horodok   1 Ch
PRO Prometej Dnipro 3 Ch
ŻYT Żytyczi-Polissia Żytomierz 4
JUA Jurydyczna akademіja Charków 5
RES WK Reszetyliwka 6
WIN WK MCHP-Winnica-SZWSM 7
DTA Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
U-18 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Uwagi:

Faza zasadnicza

edytuj

Tabela wyników

edytuj
Gospodarz \ Gość1 PDL PRO ŻYT JUA RES WIN DTA U-18
Epicentr-Podolany Horodok  - 3:1 3:0 1:3 3:1 3:0 3:0 3:0
Prometej Dnipro  0:3 - 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
Żytyczi-Polissia Żytomierz  0:3 0:3 - 1:3 3:1 3:2 3:1 3:0
Jurydyczna akademіja Charków  0:3 0:3 1:3 - 3:2 2:3 1:3 0:3
WK Reszetyliwka  0:3 0:3 1:3 1:3 - 1:3 3:0 3:1
WK MCHP-Winnica-SZWSM  0:3 0:3 3:2 0:3 3:1 - 3:1 3:0
Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol  0:3 0:3 1:3 1:3 3:0 0:3 - 2:3
Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18  1:3 0:3 3:2 0:3 2:3 0:3 2:3 -
Gospodarz \ Gość1 PDL PRO ŻYT JUA RES WIN DTA U-18
Epicentr-Podolany Horodok  - - - 3:0 3:1 - 3:0 3:0
Prometej Dnipro  2:3 - 3:1 3:1 - - - 3:0
Żytyczi-Polissia Żytomierz  1:3 - - - 3:0 3:2 - -
Jurydyczna akademіja Charków  - - 3:0 - 2:3 2:3 1:3 -
WK Reszetyliwka  - 0:3 - - - - 3:0 3:1
WK MCHP-Winnica-SZWSM  1:3 0:3 - - 1:3 - - -
Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol  - 0:3 2:3 - - 1:3 - 3:2
Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18  - - 0:3 2:3 - 1:3 - -

Źródło: PVLU – Data Project (ukr. • ang.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

  zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
  zwycięstwo gospodarzy 3:2
  zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
  zwycięstwo gości 3:2

Terminarz i wyniki spotkań

edytuj
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
1. KOLEJKA
22.09.2022 16:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
22.09.2022 19:00 Jurydyczna akademіja Charków 2:3 (25:23, 22:25, 19:25, 25:18, 18:20) WK MCHP-Winnica-SZWSM
23.09.2022 16:00 WK Reszetyliwka 3:0 (25:22, 25:15, 25:18) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
23.09.2022 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 0:3 (22:25, 22:25, 15:25) Epicentr-Podolany Horodok
24.09.2022 12:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 0:3 (19:25, 17:25, 17:25) Prometej Dnipro
24.09.2022 15:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0:3 (21:25, 30:32, 20:25) Jurydyczna akademіja Charków
25.09.2022 12:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:1 (25:17, 26:28, 25:18, 25:11) WK Reszetyliwka
25.09.2022 15:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 1:3 (25:21, 23:25, 26:28, 23:25) Żytyczi-Polissia Żytomierz
2. KOLEJKA
04.10.2022 16:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
04.10.2022 19:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0:3 (23:25, 17:25, 21:25) WK MCHP-Winnica-SZWSM
05.10.2022 16:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:2 (23:25, 25:14, 23:25, 25:14, 15:10) WK Reszetyliwka
05.10.2022 19:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) Żytyczi-Polissia Żytomierz
06.10.2022 16:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0:3 (21:25, 26:28, 19:25) WK MCHP-Winnica-SZWSM
06.10.2022 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:12, 25:19, 25:20) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
07.10.2022 16:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3:1 (25:17, 19:25, 25:23, 25:19) WK Reszetyliwka
07.10.2022 19:00 Prometej Dnipro 3:1 (25:10, 25:15, 24:26, 25:13) Jurydyczna akademіja Charków
08.10.2022 12:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 0:3 (16:25, 15:25, 24:26) Epicentr-Podolany Horodok
08.10.2022 15:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 2:3 (25:16, 25:22, 34:36, 19:25, 8:15) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
09.10.2022 12:00 WK Reszetyliwka 0:3 (16:25, 13:25, 15:25) Prometej Dnipro
09.10.2022 15:00 Jurydyczna akademіja Charków 1:3 (16:25, 25:23, 22:25, 22:25) Żytyczi-Polissia Żytomierz
3. KOLEJKA
20.10.2022 19:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0:3 (21:25, 23:25, 17:25) Prometej Dnipro
21.10.2022 16:00 WK Reszetyliwka 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:18) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
21.10.2022 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3:2 (18:25, 17:25, 25:22, 25:21, 15:10) WK MCHP-Winnica-SZWSM
22.10.2022 12:00 Jurydyczna akademіja Charków 1:3 (25:17, 22:25, 23:25, 18:25) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
23.10.2022 12:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 3:1 (25:20, 16:25, 25:20, 25:19) WK Reszetyliwka
23.10.2022 15:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 3:2 (25:22, 19:25, 25:23, 26:28, 15:11) Żytyczi-Polissia Żytomierz
4. KOLEJKA
02.11.2022 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 1:3 (26:28, 20:25, 25:20, 22:25) Jurydyczna akademіja Charków
03.11.2022 16:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 3:0 (25:14, 25:21, 25:21) Jurydyczna akademіja Charków
03.11.2022 19:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 0:3 (28:30, 18:25, 14:25) Prometej Dnipro
04.11.2022 16:00 WK Reszetyliwka 0:3 (27:29, 21:25, 17:25) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
04.11.2022 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 0:3 (22:25, 19:25, 16:25) Epicentr-Podolany Horodok
05.11.2022 12:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
05.11.2022 15:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) WK MCHP-Winnica-SZWSM
06.11.2022 12:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:23, 25:20, 25:19) WK Reszetyliwka
06.11.2022 15:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 1:3 (25:19, 22:25, 14:25, 15:25) Żytyczi-Polissia Żytomierz
5. KOLEJKA
22.11.2022 16:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:1 (25:18, 25:17, 23:25, 25:19) WK Reszetyliwka
22.11.2022 19:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) Żytyczi-Polissia Żytomierz
23.11.2022 16:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:1 (24:26, 25:17, 25:10, 25:17) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
23.11.2022 19:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 1:3 (26:24, 16:25, 24:26, 17:25) WK MCHP-Winnica-SZWSM
24.11.2022 16:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3:1 (27:29, 25:22, 25:11, 25:18) WK Reszetyliwka
24.11.2022 19:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:21, 26:24, 25:20) Jurydyczna akademіja Charków
25.11.2022 16:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0:3 (19:25, 12:25, 25:27) WK MCHP-Winnica-SZWSM
25.11.2022 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:20, 25:18, 25:14) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
26.11.2022 12:00 WK Reszetyliwka 0:3 (17:25, 14:25, 18:25) Prometej Dnipro
26.11.2022 15:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:1 (25:21, 28:26, 23:25, 27:25) Żytyczi-Polissia Żytomierz
27.11.2022 12:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 3:2 (25:22, 21:25, 20:25, 25:21, 15:12) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
27.11.2022 15:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 0:3 (19:25, 22:25, 20:25) Epicentr-Podolany Horodok
6. KOLEJKA
07.12.2022 19:00 Prometej Dnipro 0:3 (20:25, 28:30, 19:25) Epicentr-Podolany Horodok
08.12.2022 16:00 WK Reszetyliwka 3:2 (25:23, 25:10, 17:25, 24:26, 15:13) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
08.12.2022 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 2:3 (15:25, 25:18, 25:19, 23:25, 12:15) WK MCHP-Winnica-SZWSM
09.12.2022 16:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0:3 (15:25, 17:25, 22:25) Prometej Dnipro
09.12.2022 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:15, 25:18, 25:20) Jurydyczna akademіja Charków
10.12.2022 12:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 3:1 (27:25, 23:25, 25:16, 25:21) WK Reszetyliwka
10.12.2022 15:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0:3 (19:25, 14:25, 20:25) Żytyczi-Polissia Żytomierz
11.12.2022 12:00 Prometej Dnipro 1:3 (25:23, 17:25, 20:25, 19:25) Epicentr-Podolany Horodok
11.12.2022 15:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 26:24) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
7. KOLEJKA
18.01.2023 16:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:22, 25:15, 25:13) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
18.01.2023 19:00 Jurydyczna akademіja Charków 2:3 (25:21, 25:22, 20:25, 23:25, 12:15) WK MCHP-Winnica-SZWSM
19.01.2023 16:00 WK Reszetyliwka 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
19.01.2023 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 1:3 (15:25, 26:24, 18:25, 17:25) Epicentr-Podolany Horodok
20.01.2023 16:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 2:3 (15:25, 25:19, 27:25, 22:25, 9:15) Jurydyczna akademіja Charków
20.01.2023 19:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 0:3 (21:25, 21:25, 22:25) Prometej Dnipro
21.01.2023 12:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:1 (25:19, 25:14, 22:25, 25:15) WK Reszetyliwka
21.01.2023 15:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 2:3 (22:25, 17:25, 25:23, 25:19, 13:15) Żytyczi-Polissia Żytomierz
8. KOLEJKA
31.01.2023 15:00 Jurydyczna akademіja Charków 2:3 (25:13, 17:25, 25:17, 29:31, 11:15) WK Reszetyliwka
31.01.2023 19:00 Prometej Dnipro 3:1 (18:25, 25:21, 25:22, 25:20) Żytyczi-Polissia Żytomierz
01.02.2023 16:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:18, 25:19, 25:15) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
01.02.2023 19:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 1:3 (22:25, 17:25, 25:17, 16:25) WK MCHP-Winnica-SZWSM
02.02.2023 16:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3:0 (25:14, 25:21, 25:18) WK Reszetyliwka
02.02.2023 19:00 Prometej Dnipro 3:1 (25:21, 26:28, 25:19, 25:19) Jurydyczna akademіja Charków
03.02.2023 16:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 18:25) WK MCHP-Winnica-SZWSM
03.02.2023 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:21, 25:16, 25:15) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
04.02.2023 12:00 WK Reszetyliwka 0:3 (25:27, 17:25, 20:25) Prometej Dnipro
04.02.2023 15:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 (30:28, 25:19, 25:22) Żytyczi-Polissia Żytomierz
05.02.2023 12:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 1:3 (16:25, 18:25, 25:18, 19:25) Epicentr-Podolany Horodok
05.02.2023 15:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 3:2 (23:25, 25:21, 27:25, 13:25, 15:11) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
9. KOLEJKA
16.02.2023 16:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0:3 (18:25, 19:25, 16:25) Prometej Dnipro
16.02.2023 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:20, 25:17, 25:17) Jurydyczna akademіja Charków
17.02.2023 16:00 WK Reszetyliwka 3:1 (25:17, 27:25, 21:25, 25:22) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
17.02.2023 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3:2 (25:18, 16:25, 21:25, 25:20, 15:13) WK MCHP-Winnica-SZWSM
18.02.2023 12:00 Jurydyczna akademіja Charków 1:3 (16:25, 25:19, 17:25, 21:25) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
18.02.2023 15:00 Prometej Dnipro 2:3 (25:19, 25:21, 22:25, 18:25, 11:15) Epicentr-Podolany Horodok
19.02.2023 12:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 24:26) WK Reszetyliwka
19.02.2023 15:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0:3 (23:25, 17:25, 26:28) Żytyczi-Polissia Żytomierz

Tabela

edytuj
Lp. Drużyna Mecze Pkt Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Epicentr-Podolany Horodok 21 20 1 59 13 6 1 0 1 0 61 11 5.55 1766 1390 1.27
2 Prometej Dnipro 21 18 3 55 15 3 0 1 1 1 57 12 4.75 1675 1360 1.23
3 Żytyczi-Polissia Żytomierz 21 11 10 32 3 5 3 2 3 5 40 41 0.98 1792 1787 1
4 WK MCHP-Winnica-SZWSM 21 11 10 32 3 5 3 2 2 6 39 41 0.95 1764 1758 1
5 Jurydyczna akademіja Charków 21 9 12 28 3 4 2 3 5 4 38 44 0.86 1802 1849 0.97
6 WK Reszetyliwka 21 7 14 20 2 3 2 1 7 6 30 49 0.61 1631 1825 0.89
7 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 21 5 16 15 1 2 2 2 5 9 24 54 0.44 1597 1819 0.88
8 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 21 3 18 11 1 0 2 4 4 10 21 58 0.36 1619 1858 0.87

Źródło: PVLU – Data Project (ukr. • ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt

Faza play-off

edytuj

Drabinka

edytuj
  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                           
  1 Epicentr-Podolany Horodok 3 3   1 Epicentr-Podolany Horodok 3 3    
8 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0 0   5 Jurydyczna akademіja Charków 0 0    
  2 Prometej Dnipro 3 3  
7 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0 1       1 Epicentr-Podolany Horodok 3 2 2 2  
  2 Prometej Dnipro 1 3 3 3  
  3 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3 3  
6 WK Reszetyliwka 1 0  
Mecze o brązowy medal
  4 WK MCHP-Winnica-SZWSM 0 3 1 2 Prometej Dnipro 3 3  
5 Jurydyczna akademіja Charków 3 1 3 3 Żytyczi-Polissia Żytomierz 0 0     3 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3 3 3    
5 Jurydyczna akademіja Charków 1 1 0    

Ćwierćfinały

edytuj

(do dwóch zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
Epicentr-Podolany Horodok (1) 2 – 0 (8) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
07.03.2023 17:00 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 0:3 (23:25, 17:25, 15:25) Epicentr-Podolany Horodok
09.03.2023 17:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (25:14, 25:14, 25:20) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
Prometej Dnipro (2) 2 – 0 (7) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
07.03.2023 20:00 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0:3 (18:25, 17:25, 11:25) Prometej Dnipro
09.03.2023 20:00 Prometej Dnipro 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:21) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
Żytyczi-Polissia Żytomierz (3) 2 – 0 (6) WK Reszetyliwka
08.03.2023 17:00 WK Reszetyliwka 1:3 (25:17, 22:25, 15:25, 21:25) Żytyczi-Polissia Żytomierz
10.03.2023 17:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) WK Reszetyliwka
WK MCHP-Winnica-SZWSM (4) 1 – 2 (5) Jurydyczna akademіja Charków
08.03.2023 20:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) WK MCHP-Winnica-SZWSM
10.03.2023 20:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 3:1 (16:25, 25:20, 25:21, 29:27) Jurydyczna akademіja Charków
12.03.2023 13:00 WK MCHP-Winnica-SZWSM 1:3 (23:25, 18:25, 25:17, 17:25) Jurydyczna akademіja Charków

Półfinały

edytuj

(do dwóch zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
Epicentr-Podolany Horodok (1) 2 – 0 (5) Jurydyczna akademіja Charków
21.03.2023 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:0 (26:24, 25:22, 25:13) Jurydyczna akademіja Charków
23.03.2023 19:00 Jurydyczna akademіja Charków 0:3 (24:26, 15:25, 20:25) Epicentr-Podolany Horodok
Prometej Dnipro (2) 2 – 0 (3) Żytyczi-Polissia Żytomierz
22.03.2023 19:00 Prometej Dnipro 3:0 (25:12, 25:13, 25:17) Żytyczi-Polissia Żytomierz
24.03.2023 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 0:3 (21:25, 15:25, 27:29) Prometej Dnipro

Mecze o 3. miejsce

edytuj

(do trzech zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
Żytyczi-Polissia Żytomierz (3) 0 – 3 (5) Jurydyczna akademіja Charków
12.04.2023 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 1:3 (25:19, 23:25, 19:25, 20:25) Jurydyczna akademіja Charków
14.04.2023 19:00 Jurydyczna akademіja Charków 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:23) Żytyczi-Polissia Żytomierz
20.04.2023 19:00 Żytyczi-Polissia Żytomierz 0:3 (23:25, 18:25, 19:25) Jurydyczna akademіja Charków

Finały

edytuj

(do trzech zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
Epicentr-Podolany Horodok (1) 3 – 1 (2) Prometej Dnipro
11.04.2023 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 3:1 (18:25, 25:21, 25:23, 25:18) Prometej Dnipro
13.04.2023 19:00 Prometej Dnipro 3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:22, 15:12) Epicentr-Podolany Horodok
21.04.2023 19:00 Epicentr-Podolany Horodok 2:3 (18:25, 25:19, 21:25, 25:19, 10:15) Prometej Dnipro
23.04.2023 13:00 Prometej Dnipro 3:2 (25:12, 13:25, 22:25, 25:22, 20:18) Epicentr-Podolany Horodok

Mecze o miejsca 5-8

edytuj

Tabela wyników

edytuj
Gospodarz \ Gość1 WIN RES DTA U-18
WK MCHP-Winnica-SZWSM  - 3:1 3:0 3:1
WK Reszetyliwka  - - 1:3 0:3
Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol  - - - 1:3
Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18  - - - -

Źródło: PVLU – Data Project (ukr. • ang.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

  zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
  zwycięstwo gospodarzy 3:2
  zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
  zwycięstwo gości 3:2

Terminarz i wyniki spotkań

edytuj
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
1. KOLEJKA
03.04.2023 16:30 WK MCHP-Winnica-SZWSM 3:1 (23:25, 25:20, 25:17, 25:15) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
03.04.2023 19:30 WK Reszetyliwka 1:3 (19:25, 21:25, 25:21, 21:25) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
2. KOLEJKA
04.04.2023 16:30 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:16) Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
04.04.2023 19:30 WK MCHP-Winnica-SZWSM 3:1 (25:13, 19:25, 25:20, 25:23) WK Reszetyliwka
3. KOLEJKA
05.04.2023 16:30 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 0:3 (18:25, 29:31, 21:25) WK MCHP-Winnica-SZWSM
05.04.2023 19:30 WK Reszetyliwka 0:3 (20:25, 14:25, 20:25) Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18

Tabela

edytuj
Lp. Drużyna Mecze Pkt Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 WK MCHP-Winnica-SZWSM 3 3 0 9 1 2 0 0 0 0 9 2 4.5 273 226 1.21
2 Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18 3 2 1 6 1 1 0 0 1 0 7 4 1.75 249 235 1.06
3 Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol 3 1 2 3 0 1 0 0 1 1 4 7 0.57 247 264 0.94
4 WK Reszetyliwka 3 0 3 0 0 0 0 0 2 1 2 9 0.22 221 265 0.83

Źródło: PVLU – Data Project (ukr. • ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt

Klasyfikacja końcowa

edytuj
Poz. Drużyna
1. Prometej Dnipro
2. Epicentr-Podolany Horodok
3. Jurydyczna akademіja Charków
4. Żytyczi-Polissia Żytomierz
5. WK MCHP-Winnica-SZWSM
6. Barkom-Reprezentacja Ukrainy U-18
7. Policija ochorony-ZUNU-Dynamo Tarnopol
8. WK Reszetyliwka

Przypisy

edytuj

Bibliografia

edytuj