Grand Prix Cycliste La Marseillaise 2022

43. edycja wyścigu Grand Prix Cycliste La Marseillaise

Grand Prix d'Ouverture La Marseillaise 2022 – 43. edycja wyścigu kolarskiego Grand Prix Cycliste La Marseillaise, która odbyła się 30 stycznia 2022 na liczącej 171 kilometrów trasie wokół Marsylii. Impreza kategorii 1.1 była częścią UCI Europe Tour 2022.

Grand Prix Cycliste La Marseillaise 2022
Informacje ogólne
Wyścig43. Grand Prix Cycliste La Marseillaise
TypUCI Europe Tour 2022 1.1
Puchar Francji w kolarstwie szosowym
Data30 stycznia 2022
Dystans174,3 km
PaństwoFRA Francja
StartChâteau-Gombert
MetaStade Vélodrome
Drużyn21
Startujących143
Ukończyło130
Średnia prędkość38,564 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceBEL Amaury Capiot (Arkéa-Samsic)
Drugie miejsceDEN Mads Pedersen (Trek-Segafredo)
Trzecie miejsceESP Francisco Galván (Equipo Kern Pharma)
◀20212023
Dokumentacja

Uczestnicy

edytuj

Drużyny

edytuj
WorldTeams (9)ProTeams (8)Continental teams (3)
  •   Go Sport-Roubaix Lille Métropole
  •   Saint Michel-Auber 93
  •   UC Nantes Atlantique
Regionalna i klubowa drużyna
  •   Nice Métropole Côte d'Azur

Lista startowa

edytuj
  Lista startowa
AG2R Citroën Team
ACT
NrKolarzMiejsce
1  Benoît Cosnefroy (FRA) 5.
2  Lilian Calmejane (FRA) 17.
3  Clément Champoussin (FRA) 13.
4  Geoffrey Bouchard (FRA) 40.
5  Larry Warbasse (USA) 51.
6  Antoine Raugel (FRA) 68.
7  Paul Lapeira (FRA) 79.
Groupama-FDJ
GFC
NrKolarzMiejsce
11  Thibaut Pinot (FRA) 37.
12  Bruno Armirail (FRA) 55.
13  Antoine Duchesne (CAN) 66.
14  Matthieu Ladagnous (FRA) 83.
15  Sébastien Reichenbach (SUI) 35.
16  Tobias Ludvigsson (SWE) 65.
17  Quentin Pacher (FRA) 28.
Cofidis
COF
NrKolarzMiejsce
21  Guillaume Martin (FRA) 22.
22  Bryan Coquard (FRA) 6.
23  Alexandre Delettre (FRA) 53.
25  Hugo Toumire (FRA) 103.
26  Rémy Rochas (FRA) 26.
27  Benjamin Thomas (FRA) 12.
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
31  Matteo Trentin (ITA) DNS
32  Ivo Oliveira (POR) DNS
33  Alexys Brunel (FRA) 47.
34  Alessandro Covi (ITA) 9.
35  Vegard Stake Laengen (NOR) 46.
36  Joël Suter (SUI) 33.
37  Diego Ulissi (ITA) 8.
Israel-Premier Tech
IPT
NrKolarzMiejsce
41  Daryl Impey (RSA) 109.
42  Hugo Houle (CAN) 14.
43  Derek Gee (CAN) 69.
44  Guillaume Boivin (CAN) 88.
45  Itamar Einhorn (ISR) 104.
46  Gaj Sagiw (ISR) 97.
47  Edo Goldstein (ISR) 108.
Trek-Segafredo
TFS
NrKolarzMiejsce
51  Tony Gallopin (FRA) 44.
52  Alex Kirsch (LUX) 92.
53  Bauke Mollema (NED) 23.
54  Mads Pedersen (DEN) 2.
55  Toms Skujiņš (LAT) 19.
56  Edward Theuns (BEL) DNS
57  Otto Vergaerde (BEL) DNF
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
IWG
NrKolarzMiejsce
61  Théo Delacroix (FRA) 81.
62  Aimé De Gendt (BEL) 85.
63  Tom Devriendt (BEL) 113.
64  Hugo Page (FRA) 48.
65  Simone Petilli (ITA) DNF
67  Georg Zimmermann (GER) 7.
EF Education-EasyPost
EFE
NrKolarzMiejsce
71  Alberto Bettiol (ITA) 10.
72  Owain Doull (GBR) 90.
73  Jens Keukeleire (BEL) 39.
74  Magnus Cort Nielsen (DEN) 125.
75  Michael Valgren (DEN) 91.
76  Łukasz Wiśniowski (POL) 124.
77  Thomas Scully (NZL) 129.
Lotto-Soudal
LTS
NrKolarzMiejsce
81  Philippe Gilbert (BEL) 18.
82  Filippo Conca (ITA) 71.
83  Cédric Beullens (BEL) 95.
84  Sébastien Grignard (BEL) 58.
87  Xandres Vervloesem (BEL) 110.
Arkéa-Samsic
ARK
NrKolarzMiejsce
91  Maxime Bouet (FRA) 41.
92  Amaury Capiot (BEL) 1.
93  Thibault Guernalec (FRA) 15.
94  Clément Russo (FRA) 43.
95  Alan Riou (FRA) 57.
96  Connor Swift (GBR) 42.
97  Alessandro Verre (ITA) 63.
TotalEnergies
TEN
NrKolarzMiejsce
101  Edvald Boasson Hagen (NOR) 4.
102  Fabien Grellier (FRA) 45.
103  Sandy Dujardin (FRA) 32.
104  Mathieu Burgaudeau (FRA) 36.
105  Pierre Latour (FRA) 94.
106  Julien Simon (FRA) 34.
107  Alan Jousseaume (FRA) 93.
B&B Hotels-KTM
BBK
NrKolarzMiejsce
111  Jonathan Hivert (FRA) 56.
112  Alan Boileau (FRA) DNF
113  Franck Bonnamour (FRA) DNF
114  Thibault Ferasse (FRA) 24.
115  Alexis Gougeard (FRA) 38.
116  Quentin Jauregui (FRA) 52.
117  Victor Koretzky (FRA) 84.
Bingoal Pauwels Sauces WB
BWB
NrKolarzMiejsce
121  Milan Menten (BEL) 76.
122  Louis Blouwe (BEL) 75.
123  Ceriel Desal (BEL) 106.
124  Rémy Mertz (BEL) 20.
125  Tom Paquot (BEL) 111.
126  Johan Meens (BEL) 80.
127  Luc Wirtgen (LUX) 21.
Sport Vlaanderen-Baloise
SVB
NrKolarzMiejsce
131  Arne Marit (BEL) 102.
132  Lindsay De Vylder (BEL) 67.
133  Alex Colman (BEL) 100.
134  Jens Reynders (BEL) 96.
135  Aaron Van Poucke (BEL) 120.
136  Kenneth Van Rooy (BEL) 29.
137  Ward Vanhoof (BEL) 70.
Uno-X Pro Cycling Team
UXT
NrKolarzMiejsce
141  Rasmus Tiller (NOR) 30.
142  Anders Skaarseth (NOR) 62.
143  Kristoffer Halvorsen (NOR) 122.
144  Morten Hulgaard (DEN) 112.
145  Torjus Sleen (NOR) 87.
146  Tobias Halland Johannessen (NOR) 27.
147  Jonas Gregaard (DEN) 61.
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
NrKolarzMiejsce
151  Orluis Aular (VEN) 86.
152  Aritz Bagües (ESP) 107.
153  Fernando Barceló (ESP) 11.
154  Jon Barrenetxea (ESP) 59.
155  David González López (ESP) 105.
156  Calum Johnston (GBR) 99.
157  Joel Nicolau (ESP) 31.
Equipo Kern Pharma
EKP
NrKolarzMiejsce
161  Francisco Galván (ESP) 3.
162  Martí Márquez (ESP) 25.
163  Danny van der Tuuk (NED) 89.
164  Daniel Méndez Noreña (COL) DNF
165  Ibon Ruiz (ESP) 82.
166  Eugenio Sánchez (ESP) 49.
167  Pau Miquel (ESP) 73.
Saint Michel-Auber 93
AUB
NrKolarzMiejsce
171  Anthony Maldonado (FRA) 72.
172  Romain Cardis (FRA) 74.
173  Nicolas Debeaumarché (FRA) 54.
174  Tony Hurel (FRA) 126.
175  Flavien Maurelet (FRA) 16.
176  Stéphane Rossetto (FRA) 114.
177  Morne van Niekerk (RSA) 118.
Go Sport-Roubaix Lille Métropole
GRL
NrKolarzMiejsce
181  Thomas Boudat (FRA) 130.
182  Clément Carisey (FRA) 64.
183  Maxime Jarnet (FRA) 121.
184  Jérémy Leveau (FRA) 115.
185  Tom Mainguenaud (FRA) 128.
186  Evaldas Šiškevicius (LTU) 127.
187  Valentin Tabellion (FRA) DNF
Team U Nantes Atlantique
194
NrKolarzMiejsce
191  Jordan Jegat (FRA) DNF
192  Louis Barré (FRA) 50.
193  Yaël Joalland (FRA) 77.
194  Maël Guégan (FRA) 117.
195  Mathias Le Turnier (FRA) 78.
196  Emmanuel Morin (FRA) 123.
197  Tom Paquet (LUX) DNF
Nice Métropole Côte d'Azur
NMC
NrKolarzMiejsce
201  Maxime Urruty (FRA) 119.
202  Julien Amadori (FRA) DNF
203  Jonathan Couanon (FRA) 101.
204  Tristan Delacroix (FRA) 116.
205  Jean Goubert (FRA) 98.
206  Paul Hennequin (FRA) DNF
207  Andrea Mifsud (FRA) 60.

Klasyfikacja generalna

edytuj
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Amaury Capiot   BelgiaArkéa-Samsic4h 31' 11"
2. Mads Pedersen   DaniaTrek-Segafredo+ 0"
3. Francisco Galván   HiszpaniaEquipo Kern Pharma+ 0"
4. Edvald Boasson Hagen   NorwegiaTotalEnergies+ 0"
5. Benoît Cosnefroy   FrancjaAG2R Citroën Team+ 0"
6. Bryan Coquard   FrancjaCofidis+ 0"
7. Georg Zimmermann   NiemcyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
8. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
9. Alessandro Covi   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
10. Alberto Bettiol   WłochyEF Education-EasyPost+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia

edytuj