Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 2003

7. Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie odbyły się w dniach 5 - 9 marca 2003 roku w Nîmes we Francji.

Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 2003
2001 2005
Data

5 - 9 marca 2003

Gospodarz

Nîmes

Liczba konkurencji

8

Liczba zawodników

216 (seniorzy)
97 (juniorzy)

Liczba reprezentacji

45

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna juniorek w łuku klasycznym w składzie Aneta Domańska, Karina Lipiarska, Izabela Niemiec. Był to jedyny medal dla Polski.

Reprezentacja Polski seniorówEdytuj

łuk klasycznyEdytuj

Reprezentacja Polski juniorówEdytuj

łuk klasycznyEdytuj

MedaliściEdytuj

SeniorzyEdytuj

Strzelanie z łuku klasycznegoEdytuj

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
indywidualnie kobiet   Bérengère Schuh   Jennifer Nichols   Evangelia Psarra
indywidualnie mężczyzn   Ilario Di Buò   Michele Frangilli   Balżinima Cyrempiłow
drużynowo kobiet   Ukraina
Iulia Lobżenidze
Tetiana Bereżna
Tetiana Dorochowa
  Turcja
Natalia Nasaridze
Elif Altinkaynak
Derya Sarialtin
  Rosja
Gerelma Erdyniewa
Anna Poutsewa
Oksana Kozłowa
drużynowo mężczyzn   Włochy
Marco Galiazzo
Michele Frangili
Ilario Di Buò
  Bułgaria
Petrow Plamen
Iwan Jotow
Christow Jawor
  Francja
Franck Fisseux
Jocelyn de Grandis
Antoine Friot

Strzelanie z łuku bloczkowegoEdytuj

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
indywidualnie kobiet   Gladys Willems   Jessica Grant   Mary Zorn
indywidualnie mężczyzn   Reo Wilde   Morgan Lundin   Patrizio Hofer
drużynowo kobiet   Stany Zjednoczone
Mary Zorn
Michele Ragsdale
Jessica Grant
  Belgia
Cindy Parent
Gladys Willems
Yolande Anris
  Wielka Brytania
Sam Stretton
Nichola Simpson
Sheila Harris
drużynowo mężczyzn   Stany Zjednoczone
Dave Cousins
Stephen Jervis
Reo Wilde
  Szwecja
Morgan Lundin
Anders Malm
Rickard Johansson
  Włochy
Antonio Tosco
Andrea Savegnago
Stefano Mazzi

JuniorzyEdytuj

Strzelanie z łuku klasycznegoEdytuj

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
indywidualnie kobiet   Halyna Dobrewa   Elena Tonetta   Swietłana Glazunowa
indywidualnie mężczyzn   Yoann Palermo   Ivan Muznik   Ołeksij Kriwoczenko
drużynowo kobiet   Polska
Izabela Niemiec
Aneta Domańska
Karina Lipiarska
  Niemcy
Halina Hiller
Karina Winter
Anne Pavel
  Rosja
Jelena Kuzniecowa
Namżilma Dagbajewa
Kira Andriejewa
drużynowo mężczyzn   Włochy
Giorgio Scammacca
Amadeo Tonelli
Valerio Croce
  Niemcy
Florian Floto
Frank von Dincklage
Lutz Wiese
  Ukraina
Ołeksij Kriwoczenko
Ihog Dubas
Ołeksandr Perkow

Strzelanie z łuku bloczkowegoEdytuj

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
indywidualnie kobiet   Carolina Martret   Erika Anschutz   Sara Boberg
indywidualnie mężczyzn   Sebastien Brasseur   Jedd Greshock   Braden Gellenthien
drużynowo kobiet   Stany Zjednoczone
Erika Anschutz
Cassandra Raffaelli
April Witt
  Francja
Carolina Martret
Melanie Prieur
Thiphaine Limin
drużynowo mężczyzn   Stany Zjednoczone
Jedd Greshock
Braden Gellenthien
David Roth
  Francja
Sebastien Brasseur
Florian Faucheur
Nicolas Feijan
  Dania
Andreas Andersen
Martin Damsbo
Michael Damsbo

Klasyfikacja medalowaEdytuj

SeniorzyEdytuj

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Stany Zjednoczone 3 2 1 6
2.   Włochy 2 1 1 4
3.   Belgia 1 1 0 2
4.   Francja 1 0 1 2
5.   Ukraina 1 0 0 1
6.   Szwecja 0 2 0 2
7.   Bułgaria 0 1 0 1
  Turcja 0 1 0 1
9.   Rosja 0 0 2 2
10.   Grecja 0 0 1 1
  Szwajcaria 0 0 1 1
  Wielka Brytania 0 0 1 1

JuniorzyEdytuj

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Francja 3 2 0 5
2.   Stany Zjednoczone 2 2 1 5
3.   Włochy 1 1 0 2
4.   Ukraina 1 0 3 4
5.   Polska 1 0 0 1
6.   Niemcy 0 2 0 2
7.   Słowenia 0 1 0 1
8.   Dania 0 0 1 1
  Rosja 0 0 1 1
  Szwecja 0 0 1 1

Linki zewnętrzneEdytuj